Author Topic: Re: Уредби за съобщаване на спирките  (Read 158 times)

Offline Emperor

• Защо пиша толкова много?
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
« Last Edit: 02.11.2016, 00:25:35 by Emperor »
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
Тъй като темата за табелите остава заключена, а има още какво да се каже по нея, ще използвам тази да отправя една забележка към Марио и екипа му. По принцип одобрявам работата ви, но не разбирам на какво основание е избран шрифтът на Mobitec за основен, тъй като стои добре само на недоносените табели на Ютонг, а на хубави големи табели е ужасно сбит (особено цифрите на линията), и нито се чете, нито стои добре. Тук примерът ми е по-скоро за Buse и Gorba табелите, при Мановете си е ОК, но при другите нещата нещо не са получили добре. За мен като цяло оригиналните шрифтове на Gorba и Buse са много по-добри. Помислете сериозно над това  :)
« Last Edit: 22.06.2018, 17:19:44 by bagercho »

Offline mgt

• Запален по ГТ
    • View Profile
На мен пък ми харесва така. Всичко е еднакво. Разликата в размера на табелите на Мановете и останалите ПС не е толкова съществена и чак пък да не се чете и да не се вижда. По скоро въпрос на навик. Напротив, даже се чете по добре от преди.Шрифта е "болднат" и се вижда от далече.
Ютонгите ще са единственото изключение и само те няма да са с Мобитек шрифта,по обясними причини.

Offline kom6ito

• Маниак
  • Citaro
    • View Profile
И аз съм на мнение, че новия шрифт седи доста добре, особено на Конекто ЛФ. В този ред на мисли моята забележка към Марио е, че нещо много се мотае с Каратските. Нямам търпение да видя някое Цитаро с новата база.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
Автобус 3301 вече му работят табелите, има си и странична табела. 3309 - също няма нужда от хартиени (работещ).
████████████████████████