Author Topic: Международни влакове  (Read 10229 times)

Offline IKAR

• Маниак
    • View Profile
    • http://buszok.freeweb.hu
    • Email
Международни влакове
« Reply #20 on: 28.08.2007, 18:12:53 »
Вижте ги какви са циркаджии. Само ще спомена, че до Виена билетът е 130 лева.

По повод публикации в печатните медии със заглавия: „БДЖ забрави пълен с пътници вагон в Белград”, „Български държавни железници” ЕАД биха желали да направят следното

СЪОБЩЕНИЕ

На 25 август 2007 г., международен бърз влак № 490 от София за Белград, пристигащ по разписание в 20:36 ч., пристига на гара Белград в 22:20 ч. Закъснението от 104 минути не е реализирано на българска територия, а на територията на Република Сърбия, и се дължи на извършван ремонт на железопътните линии между Ниш и Белград. При пристигането на влакът на гара Белград, се оказва, че международен бърз влак № 340, пътуващ от сръбската столица до Виена, към която е трябвало да бъде прикачен българския спален вагон, не го е изчакал и е потеглил в 22:05 ч. Поради тази причина се е наложило пътниците за Виена да престоят на белградската гара до 08:20 ч. сутринта, когато вагонът е бил прикачен към следващата по разписание композиция, пътуваща от Белград до Виена.

Горните действия са преприети съгласно подписан регламент между „Български държавни железници” ЕАД и сръбските железници, който гласи: „При закъснение на влак № 490, влак № 340 трябва да чака до 30 минути (при заминаване от гара Белград). В противен случай, българският спален вагон пътува от Белград до Будапеща с международен влак № 344 на следващия ден”. По същият начин се постъпва в такива случаи и на българска територия с такъв тип „курсови” (директни) вагони.

Още преди потеглянето на международен бърз влак № 490 от гара София, шафнерът Виктор Милошев е информирал всички пътници, пътуващи до Виена за действащия регламент.

„Български държавни железници” ЕАД уведомяват за този регламент и всички клиенти, желаещи да закупят билети за спалния вагон до Виена.

Ръководството на дружеството поднася извинения за създаденото неудобство на пътниците, пътували на 25 август 2007 г. за Виена, и изказва благодарност на всички, проявили търпение и разбиране в непредвидената ситуация.

Забележка: "Непредвидената" ситуация е почти ежедневие.
« Last Edit: 28.08.2007, 18:13:56 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
Международни влакове
« Reply #21 on: 29.08.2007, 10:16:04 »
Излиза че сръбите не са си свършили работата и са пуснали влака от Белград до Виена без той да изчака нашия, както е в "регламента".
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Международни влакове
« Reply #22 on: 29.08.2007, 11:59:16 »
Излиза че нашите тъпаци са сключили допълнително споразумение, в разрес с конвенцията, което явно ни ощетява, защото обтания вариант - български влак да тръгне без сръбската композиция - е невъзможен, просто защото в тази псока няма таква връзка. С други думи БДЖ се стреми всячески да прецака пътниците и да ги отблъсне от железопътния транспорт.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Международни влакове
« Reply #23 on: 29.08.2007, 14:07:41 »
днес 460 е минал през горна баня към 9.30. 360 с +6, заради изчакване на влекач от захарна фабрика, иначе си вървеше навреме

Offline abs111

• Наистина съм луд
    • View Profile
Международни влакове
« Reply #24 on: 08.09.2007, 13:51:47 »
Quote from: maniak
днес 460 е минал през горна баня към 9.30. 360 с +6, заради изчакване на влекач от захарна фабрика, иначе си вървеше навреме

Е при теб може е бил навреме.Но на Горна Оряховица беше със 100мин закъснение,но това е нищо с това с което се движеше 461 в обратна посока-330мин(в 20:30 още не беше тръгнал от Гюргево)

Offline dhamitak

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Re: Международни влакове
« Reply #25 on: 02.02.2013, 01:13:46 »
Здравейте,доста отдавна не е писано тук,но темата е подходяща за моя въпрос-какви са нужните документи лична карта и др.,ако има,за едно пътуване до Букурещ с международния в 09:10ч. сутринта от гр. София-МБВ460,който пристига в град Букурещ около 18ч.,защото видях в разписанията,че от там тръгва вечерта около 23ч. за София и според мен е удобно за една разходка там за няколко часа(все пак е в друга държава и е интересно)?Благодаря!

п.с. питам,понеже не съм и наясно как се взема билет оттук на Централна Гара,как се взема билет от Букурещ,но за едно нещо май съм сигурен,че трябва да се качи човек на румънския вагон от София при тръгване!Предполагам,че тук,във форума,има хора,наясно с тези неща,някое и друго мнение от първа ръка няма да е излишно!
« Last Edit: 02.02.2013, 01:16:28 by dhamitak »

Offline DidoGO

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 02.02.2013, 10:14:42 »
Лична карта ти трябва за да минеш границата, да.
5 часа и то вечерта са прекалено малко за Букурещ. Има и нощен влак с който пристигаш там рано сутринта и така имаш цял ден. Билети се купуват от Бюро Рила - на гарата в най-западната й част при изхода за 2-ри и 4-ти челни коловози или от подлеза на НДК. Бюрото в подлеза на НДК  е вързано със системата на Дойче бан - там може да се купуват всякакви билети за цяла Европа. Това на Централна гара не е вързано и не зная дали ще можеш още тук да си купиш билет и за връщане. Най-добре да отидеш до НДК за двупосочен билет. Разбира се и от Букурещ можеш да си купиш.
Съветът ми, като човек който обича да обикаля с влак, е да изчакаш още малко. Зимата не е най-приятното време за разходки.

Offline abs111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #27 on: 02.02.2013, 16:28:17 »
Аз бих предложил и друг вариант.Хващаш автобуса за Букурещ в 00:30,пристигаш около 08:00 на следващия ден.И се връщаш с международния 383,който потегля от румънската столица в 22:40. По този начин ще имаш цял ден за разходка,а в Букурещ има доста какво да се види.
П.П. Цената на еднопосочния билет е 42лв за студенти и 52 нормален,за влака последно беше около 165 леи ;).

Offline dhamitak

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #28 on: 03.02.2013, 17:05:18 »
Благодаря много за информацията-все пак да попитам още нещо:може да не ми се наложи,но все пак,ако трябва да си купя нещо или да говоря или питам нещо,въпреки,че не ми е много читав английския език,сигурно ще мога да се оправя-понеже сигурно ще трябва,ако си взимам билет от гр. Букурещ или да презаверявам този за отиване и връщане,ако съм взел такъв?

п.с. иначе в едната посока с влак е 165 леи?
Иначе други особености,които трябват за такова пътуване(освен лична карта)няма или...?
« Last Edit: 03.02.2013, 17:06:56 by dhamitak »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #29 on: 03.02.2013, 17:28:09 »
Ми аз като пътувах ми искаха само лична карта, проверката е на Русе и на Гюргево, в обратната посока също е така. За София билети се купуват от международната каса на гарата в Букурещ, разбират на английски няма проблем, ако те притеснява научи 2-3 питания по този повод на румънски и ще се оправиш.
Човекът е човек, когато е на път

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #30 on: 06.02.2013, 01:50:50 »
Отваряй си очите в Букурещ и особено на гара Bucuresti Nord. Това си е доста неприятно място, така че там внимателно с портмонета, чантички и т.н. Младите хора по правило поназнайват английски, общуването с по-възрастните е по-трудно. Езикът им е по-близък до италианския и френския, отколкото до английския.

Offline тролей №164 линия 2

• Маниак
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #31 on: 05.05.2014, 23:15:54 »
Да изтрия прахта(винаги ми е харесвало повече, а и по-натурално ми изглежда да е "праха" - м.р., ама щом филолозите са казали да е от ж.р. думата, така да бъде :crazy:) от тази тема с едно въпросче - какво стана с жп частта от ГКПП Кардам - Негру Водъ? По асфалтовия път е ясно, но по жп линията нещо минава ли изобщо - товарно, евентуално някой и друг пътнически/бърз влак до/от Констанца поне? :neznam: Или всичко е замряло, вече и е останало само ПВ-то до Кардам от Варна...?
« Last Edit: 05.05.2014, 23:18:16 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #32 on: 05.05.2014, 23:39:19 »
Товарни влакове минават периодично. Пътнически през Негру Вода няма.

Offline abs111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #33 on: 06.05.2014, 11:37:29 »
То и между Medgidia и Negru Voda,няма никакво пътническо движение,поради паднал мост по трасето.Товарните са само цистерни и стигат до някаква база,в близост до Negru Voda.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #34 on: 22.06.2014, 15:41:29 »
Да кажа и аз моите впечатления от първото ми пътуване с международен влак, до Букурещ и обратно. Първо, оказа се, че дооста по-изгодно да се купят 2 отделни билета - София-Русе-София за 30 лева и отделно от бюро Рила да се вземе Русе-Букурещ-Русе за 37 лева, като в Букурещ доплатих 3-4 лева за място. Иначе директен билет София-Букурещ-София е 96 лева  :crazy:

На отиване бяхме с МБВ 382, който вози 2 вагона 50 серия и кушет за Силистра, 1 АБ екс-ДБ(!) за Букурещ и 4 спални ковчега за Русия. 50-ката, в която бяхме до Русе, беше доста раздрънкана, при спиране постоянно се чуваше едно блъскане от талигата и се усещаха всички неравности по линията. На Русе вече трябваше да се прехвърлим в мизерното екс-ДБ, а отпред ни закачи 07111, който ни дърпа до Гюргево, където пое 383 по обратния път към България. Преминаването през Дунав-мост не е най-приятното нещо, на места влакът пълзи с 10 км/ч, а мостът скърца неприятно. Личи си, че е му е време за ОР. На Гюргево ни прикачиха към румънски дизелов локомотив. Излишно е да казвам колко дрънчеше екс-ДБ-то, просто е ужас да се пътува на дълги разстояния и то през нощта. Добре, че на Гюргево румънският кондуктор загаси половината осветление. И тъкмо вече се унесохме, и на Виделе към 4:20 се качиха доста румънци, почти всички седящи места се заеха и оттам нататък никъв шанс да се спи повече.
На връщане с 461 беше по-добре положението, понеже освен екс-ДБ-то имаше и румънски купеен вагон, в който пътувахме чак до София. Не беше кой знае какво, но имаше вода, сапун и тоалетна хартия в тоалетната, които мистериозно изчезнаха след ГО  :angry:
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

Offline тролей №164 линия 2

• Маниак
  • Моят любим "Snacks" - тролей №164. R.I.P.
    • View Profile
    • Email
« Reply #35 on: 22.06.2014, 15:57:43 »
Да кажа и аз моите впечатления от първото ми пътуване с международен влак, до Букурещ и обратно. Първо, оказа се, че дооста по-изгодно да се купят 2 отделни билета - София-Русе-София за 30 лева и отделно от бюро Рила да се вземе Русе-Букурещ-Русе за 37 лева, като в Букурещ доплатих 3-4 лева за място. Иначе директен билет София-Букурещ-София е 96 лева  :crazy:

На отиване бяхме с МБВ 382, който вози 2 вагона 50 серия и кушет за Силистра, 1 АБ екс-ДБ(!) за Букурещ и 4 спални ковчега за Русия. 50-ката, в която бяхме до Русе, беше доста раздрънкана, при спиране постоянно се чуваше едно блъскане от талигата и се усещаха всички неравности по линията. На Русе вече трябваше да се прехвърлим в мизерното екс-ДБ, а отпред ни закачи 07111, който ни дърпа до Гюргево, където пое 383 по обратния път към България. Преминаването през Дунав-мост не е най-приятното нещо, на места влакът пълзи с 10 км/ч, а мостът скърца неприятно. Личи си, че е му е време за ОР. На Гюргево ни прикачиха към румънски дизелов локомотив. Излишно е да казвам колко дрънчеше екс-ДБ-то, просто е ужас да се пътува на дълги разстояния и то през нощта. Добре, че на Гюргево румънският кондуктор загаси половината осветление. И тъкмо вече се унесохме, и на Виделе към 4:20 се качиха доста румънци, почти всички седящи места се заеха и оттам нататък никъв шанс да се спи повече.
На връщане с 461 беше по-добре положението, понеже освен екс-ДБ-то имаше и румънски купеен вагон, в който пътувахме чак до София. Не беше кой знае какво, но имаше вода, сапун и тоалетна хартия в тоалетната, които мистериозно изчезнаха след ГО  :angry:
Сефте... :crazy: :D :D. Не че някога съм пътувал с какъвто и да е МБВ, но и без да съм, мога да предположа, че доста често се случва. Да не забравяме, че живеем У БГ-то и по-точно да не забравяме за наличието на разни крадливи елементи от населението му. :/
Иначе тъкмо се канех да питам дали румънските дизели да окупирали Дунав мост, или се допускат и български Седмаци, но твоят увлекателен разказ даде отговора на този мой въпрос. :) :fan:
Това, което се чудех също така аз, като разгледах картата е: защо обикаля през Videle, а не марширува напряко Giurgiu - București. Явно има пътници от Videle и заради тях.
« Last Edit: 22.06.2014, 16:01:26 by тролей №164 линия 2 »
Никога не шофирай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!

Offline bagercho

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #36 on: 22.06.2014, 16:08:06 »
Защото вече 7-8 години и повече румънците не си оправят един паднал мост по линията Джурджу-Букурещ.

Offline vesko76

• Защо пиша толкова много?
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #37 on: 23.06.2014, 15:00:10 »
Защо няма на сайта на БДЖ цените на международните влакове? Аз, като живущ в чужбина, нямам физическата възможност да се разкарвам до бюрото на Рила за информация, както няма и да въртя международни разговори, заради това. Не го намирам изобщо за практично, все едно сме в 19 век и всичко се прави на място, а не онлайн, както си и трябва.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #38 on: 23.06.2014, 15:21:18 »
Еми то целият им сайт и разделът за международните влакове е доста дървен, разписанията не са съвсем точни, като цяло услугата е колкото да се отбие номера, не може на МБВ да са ти най-скапаните вагони и влакът да спира на някакви гари, дето никой не се качва и не слиза.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

Offline assen55

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #39 on: 23.06.2014, 15:33:02 »
Преди 3-4 години имаше сайт с цени и всичко. Има е-мейл адрес пиши им на него.