Author Topic: Карти и билети за пътуване в ГТ / Таксуване  (Read 40260 times)

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
Пуснали са реклама на студентските карти за ГТ по радиата.  :fan:

Все едно студентите не знаят, че могат да се възползват от привилегия, при закупуване на абонаментни карти...   :laugh:
Едва ли подобна реклама ще подтикне студент да си купи карта.  ;)

Напротив, някой от село със 100 къщи дали е чувал за карта за градски транспорт? Нека да рекламират! По-добре така, отколкото неинформирани!

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Пуснали са реклама на студентските карти за ГТ по радиата.  :fan:

Все едно студентите не знаят, че могат да се възползват от привилегия, при закупуване на абонаментни карти...   :laugh:
Едва ли подобна реклама ще подтикне студент да си купи карта.  ;)

Напротив, някой от село със 100 къщи дали е чувал за карта за градски транспорт? Нека да рекламират! По-добре така, отколкото неинформирани!

Те ако и тея от село със 100 къщи идват да стават студенти, нещата са приключили в държавата. Ама нормално- има реална опасност скоро местава във ВУЗ да са повече от завършили гимназиално образование.

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
За мен това е малко или много като рекламите срещу вандализма... който иска да си троши - все ще си троши, докато не си изпати по един или друг начин. Със сигурност ЦГМ е инвестирал немалка сума за рекламите срещу вандализма, но според мен това ги е активизирало до известна степен.
Като гледам в момента на доста от спирките на ГТ пише "Левски 1914". Или ги трошат едни и същи хора, или си имат своите поддръжници.

Който не иска да дупчи билет - няма да си дупки и това си е. Нищо не може да бъде променено.

Не отдавна слушах в 280 как някакъв студент от провинцията питаше колегите си за картите за ГТ. Човекът искаше да си пътува с редовен превозен документ. Отговорът от страна на другите студенти беше, че нямало смисъл да си купува карта, тъй като никой не може да му направи нищо.  :crazy:

Според мен, ако човек иска да пътува с редовни превозни документи – винаги ще намери начин да се информира.
« Last Edit: 16.04.2013, 11:19:11 by NULL »
The Greatest Glory in Living lies Not in Never Falling, but in Rising every time You Fall.

Offline vesko76

• Защо пиша толкова много?
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Но нека не се лъжем - нито начините за информация са много, нито местата, откъдето да се получи. За да стане по-атрактивен, градският транспорт трябва да предложи услугата си на всички възможни групи клиенти, да ги информира своевременно, иначе или ги губи, или не си прибира взиманията от тях.

Специално за студентите много ми се ще немският модел със семестриалния билет да важи в София - еднократно в началото на семестъра доплащаш още 80-90 лв, зависи колко ще поискат от СКГТ, като за тях получаваш поименна карта за градския транспорт, важаща от 01.10 - първия ден на зимния семестър, до 30.03 - последния ден от зимния семестър. С плащането на новата такса - билет от 01.04 до 30.09. Така се гарантира 100% събираемост и приходите определено ще скочат, а ще е доста по-удобно и за самите студенти.

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Да, предложението на Веско е много добро, за учениците също може да има подобни карти. И като цяло трябва да се стимулира купуването на карти, които, съответно, да са изгодни за ползване. В момента най-много се стимулира сякаш ползването на талони с 10 билета, което е погрешно.

Иначе една полезна кампания може да се направи по отношение използването на мобилната версия на виртуалните табла - вече почти няма човек без телефон с нет, трябва да се научат хората да си проверяват кога ще им дойде рейсът, вместо да мрънкат, че са чакали напразно на студа....
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Или да се измисли някакво обвързване на валидна карта с онлайн услуга. Идват абитуриентски - класът с най-много купени карти през годината получава безплатно возене с украсен автобус или пък ретро трамвая на бала.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline Sofia

• ТБ 1511
    • View Profile
трябва да се научат хората да си проверяват кога ще им дойде рейсът, вместо да мрънкат, че са чакали напразно на студа....
Е много ме грее, че знам, че автобусът ми идва след 28 минути. Без значение дали знаеш или не кога ще дойде превозното средство, чакането си е все същото. А и не са толкова малко хората с телефони без интернет. По-скоро да насочат усилия към поставяне на електронни табла и намаляване на интервала на линиите.

Offline velinio

• Запален по ГТ
  • Гробищарка
    • View Profile
Ако е най-големият клинч, имаш алтернатива и си с карта, няма да ти е все едно. :rolleyes: Ще хванеш друго превозно средство, ще се прекачиш и ще стигнеш навреме. Невинаги се получава, но е доста по-удобно, ако знаеш кога ще дойде. Иначе за електронните табла и интервала съм напълно съгласен.
ЗА повечето видове абонаментни карти в системата на градския транспорт!
ЗА скорошното изграждане на пробива на ул. Тодор Каблешков!
ПРОТИВ безхаберието и лошата поддръжка!
ЕВАЛА на служителите, които изнасят информация "от кухнята"!

Offline Svetoslav

• Наистина съм луд
    • View Profile
Специално за студентите много ми се ще немският модел със семестриалния билет да важи в София - еднократно в началото на семестъра доплащаш още 80-90 лв, зависи колко ще поискат от СКГТ, като за тях получаваш поименна карта за градския транспорт, важаща от 01.10 - първия ден на зимния семестър, до 30.03 - последния ден от зимния семестър. С плащането на новата такса - билет от 01.04 до 30.09. Така се гарантира 100% събираемост и приходите определено ще скочат, а ще е доста по-удобно и за самите студенти.
Определено би било хубаво да се случи. Така поне гратисчийството сред студентите ще се редуцира сериозно. При учениците, подобна инициатива ми се струва малко по-сложна за реализация. Скептично съм настроен, относно това, че камапании, като тази с промотирането на закупуване на абонаментни карти, с участието на Поли Генова и Спенс, могат да повлияят положително на подрастващите. Там, като че ли трябва да се опита друго - да се обърне внимание на родителите по родителски срещи за проблемът с нередовните ученици в градския транспорт. Би следвало от тяхна страна да се завиши контролът над децата им, защото на почти всички от пътуващите гратис им се дават пари за карта от родителите, само че те не отиват по предназначение.
Или да се измисли някакво обвързване на валидна карта с онлайн услуга. Идват абитуриентски - класът с най-много купени карти през годината получава безплатно возене с украсен автобус или пък ретро трамвая на бала.
Напълно подкрепям. Наред с останалото, това би била и една добра реклама за ЦГМ.

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
Не забравяйте, че не са много хората, които могат да си позволят да извадят от джоба си 100 лева за транспорт, около началото на учебната година. Визирам както учениците(родителите им), така и студентите.
The Greatest Glory in Living lies Not in Never Falling, but in Rising every time You Fall.

Offline vesko76

• View Profile
И мен не ми е много приятно всеки семестър да плащам 150 Евро за градския транспорт за 6 месеца, обаче като си го избереш, ще си го плащаш. Спестявания и работа.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Заплатите в България все пак не са като в Германия, плащаш за 6 месеца 300 лева за карта, тука също ще дадеш 300, но какво е съотношението, към заплати/цени? Колко е средната заплата в един средностатистически град с ГТ у нас, и колко в Германия, и какво е съотношението като цени/заплати?

Човекът е човек, когато е на път

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
Заплатите в България все пак не са като в Германия, плащаш за 6 месеца 300 лева за карта, тука също ще дадеш 300, но какво е съотношението, към заплати/цени? Колко е средната заплата в един средностатистически град с ГТ у нас, и колко в Германия, и какво е съотношението като цени/заплати?
Остави това, ами на какъв интервал е градският транспорт в София и на какъв в Германия?

Offline bdz43r

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Е много ме грее, че знам, че автобусът ми идва след 28 минути. Без значение дали знаеш или не кога ще дойде превозното средство, чакането си е все същото.
Ако висиш на спирката да, същото е.
Аз ако знам, че ще чакам 28 мин, ще тръгна пеша до следващата спирка или до крайната цел, ще тръгна по-късно към спирката, така че да чакам 3 мин, ще отида да чакам на топло, ще се кача на друг транспорт и т. н.

Offline vesko76

• View Profile

Така е, но всяко начало е трудно. Почти всеки студент чужденец, отиващ там, в началото няма работа, няма познати, няма ориентация. Така че е нормално, и аз съм на същото мнение, че, сменяйки обстановката и града, еле пък държавата, трябва да имаш някакъв запас и план как да изкараш първите поне 3-4 месеца, докато се ориентираш. Иначе изобщо няма смисъл да тръгваш, само да си в тежест на системата и на себе си най-вече.

Offline tm0

• Наистина съм луд
    • View Profile
Двоумях се дали в забавно или тук да постна едно официално становище, касаещо размера на багажа.
Здравейте.Интересувам се , как общинарите са пресметнали размерте на ръчния багаж да е до 60/40/40.
---
Здравейте! Приема се, че това е площта, която заема един правостоящ пътник.Информацията е от Дирекция "Транспорт".

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
Носим без билет багаж, ски и кучета в градския транспорт в София
в. 24 часа

Глобата с акт за гратисчии расте от 70 на 100 лева, предвижда нова наредба

Софиянци няма да купуват билет за багаж, ски, сноуборд, шейни, скейтборд и домашни любимци, когато пътуват с тях в градския транспорт. Това предвижда нова наредба за обществения транспорт, която предстои да бъде приета от общинския съвет. Според нея всеки ще има право да пътува с две чанти ръчен багаж с големина до 140 см, без да перфорира билет за тях. Домашните любимци също ще се возят без пари, стига да са прибрани в кутии или клетки. Безплатно ще е и пътуването за кучета водачи. За да се стимулира ползването на паркингите при метрото отпада изискването преференциалните цени и двата часа безплатен престой да важат само за притежателите на персонализирани карти за пътуване. Така подземните гаражи ще се ползват и от шофьори с неперсонализирани документи за пътуване с градския транспорт. Скача обаче глобата с акт за гратисчии. От 70 лв. тя става 100 лв. Санкцията се налага в случаите, в които хванатите да пътуват без билет откажат да си платят санкцията от 20 лв., която контрольорите налагат на място. В тези случаи нарушителите ще имат 3 дни за възражение на акта и възможност през тях да платят по-ниската санкция от 20 лв. Забранява се просията, събирането на дарения, свиренето на музикални инструменти и слушането на силна музика в градския транспорт. Въвежда се и изискване специалните места за възрастни, инвалиди, бременни и майки с колички да не бъдат заемани от пътници без специални потребности. Според данните в проектонаредбата стойността на пътуването в градския транспорт се е увеличила до 1,10 лв. Но се предлага цената на. билетчето от 1 лв. да се запази заради кризата и затрудненото материално положение на по-голямата част от гражданите. Не се променят и цените на картите за пътуване. В доклада е посочено, че от декември 2012 г. до май т.г. 208 784 150 от пътуванията с градски транспорт са били с карти. Пътниците с билет са били 5 926 375, а с талон за 10 пътувания - 7 531 780. 14 434 571 пък са продадените билети за метро, а хванатите гратисчии - 17 176.

Offline vesko76

• View Profile
Приближаваме се към Западна Европа, евала за решението! Одобрявам промените, ако се случат в този си им вид!

Online AGENT 006

• Нямам спирка
  • Interbike X.T.B - моята стара машина
    • View Profile
    • Email
Имам нужда от малка помощ.
В саята на ЦГМ е записано следното на снимката.
Как за тълкувам "един месец всички линии"? Включва ли се метрото или това е само за наземен транспорт?
Kiper Union club - Transport institution

Информация, снимки, база данни

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
Имам нужда от малка помощ.
В саята на ЦГМ е записано следното на снимката.
Как за тълкувам "един месец всички линии"? Включва ли се метрото или това е само за наземен транспорт?

Разбира се, че включва и метро.
Същото е като при ученическите карти - пак е с метро. Нали си ползвал такава?
« Last Edit: 27.09.2013, 12:29:44 by NULL »