Author Topic: Чавдар В1420  (Read 7802 times)

Offline Ilian

• Маниак
    • View Profile
    • Сервиз за лаптопи
Re: Чавдар В1420
« Reply #80 on: 15.06.2018, 13:35:47 »
Стефане, естествено, че целта е автобусът да се получи такъв, какъвто е бил, а не ТНТМ, но като гледам примерно тази картинка и вашите снимки/филмчета, не мисля, че не е "бъзикано" по салона, най-малкото седалките са били претапицирани поне веднъж.
Това си е чиста проба издребняване. Дори да можеше да се намери годна за употреба кожа от 1982г., тя не може да е критерий за оригиналност по простата причина, че не съществува български продукт, от който всички единици да са еднакви помежду си. Независимо дали е автобус, или кашкавал.
За мен би било много по-важно автобусът да се пребоядиса външно в червено и бяло, защото така се е запечатал в съзнанието ми от едно време и така е дал приноса си за формиране на градската среда.

Offline georgi_L

• Начинаещ
  • *
  • Изработвам модели на ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Модели ГТ
    • Email
« Reply #81 on: 15.06.2018, 20:11:29 »
Здравейте на всички и искрени поздравления към "Сдружение градски транспорт и инфрастуктура"  за спасяването на автобуса!
Вдъхновен от вашата инициатива и с помощта на @Ivo за чертежи,снимки и насоки реших да пресъздада всичко това в един умален мащаб 1:43 .
Отделно понеже виждам ,че се дискутира това за търсене на доброволци да помагат за възстановяването на Чавдара , с радост бих се включил и помогнал с каквото мога. Завърших специалност ЕТТ (Електрообзавеждане на транспортна техника) в Хенри Форд и съм изучавал също така двигатели с вътрешно горене. Притежавам и СПК по специалността ,ако с нещо мога да помогна пишете :)
А сега вижте и транспортирането на чавдара и в по-малък мащаб...

Offline TheBulgarianRail

• Запален по ГТ
  • Любител на Икарус, ЗиУ (Тролза) и Шкода
    • View Profile
    • Email
« Reply #82 on: 15.06.2018, 20:39:41 »
Чудесен модел!!!  :fan:
Всяко мнение е важно, независимо кой го изразява.

YouTube канал:
https://www.youtube.com/c/TheBulgarianRail

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #83 on: 15.06.2018, 22:25:31 »
Аз днес реставрирах емблемите, след доста търкане, сваляне на всякакви наслоявания, маскиране и боя ето как се получи. По този начин ще се реставрират всички по-дребни детаили и елементи полека-лека.

Човекът е човек, когато е на път

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #84 on: 19.06.2018, 12:09:50 »
Видео от транспортирането на Аквариума до София:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=4XG98HLnQCA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4XG98HLnQCA</a>

Отново благодарим на всички, които помогнаха това да се осъществи!

Сега се борим с времето да направим частична подмяна на някои износени елементи по салона и да му ремонтираме светлините, за да може да премине ГТП и регистрация в КАТ. Това трябва да се случи до края на месеца. Ако имате желание да ни подкрепите - това може да направите чрез дарение на http://trolleybus.bgtransport.org/donate/
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline atanas_sofia

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #85 on: 21.06.2018, 00:13:23 »
Този автобус за музеен експонат ли ще го направят или ще го пуснат да се движи по линии?

Offline dst1123

• Приятел на ГТ
  • Един прост пътник
    • View Profile
    • Email
« Reply #86 on: 21.06.2018, 02:29:06 »
Този автобус за музеен експонат ли ще го направят или ще го пуснат да се движи по линии?
Ще бъде музеен..Има си достатъчно  музейни експонати по линиите, няма нужда от още един  :devil:
Против унищожаването на електротранспорта и големите интервали за движение!За закупуването на съчленени тролейбуси в Русе!

#bringback25

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #87 on: 19.07.2018, 10:31:44 »
Здрвейте, ще сме много благодарни на колегите от Русе ако ни кажат работи ли завод Петър Караминчев? Ако може някой на място да провери. Имат ли винилово подово покритие рифел и гладко в светло сив цвят.
The Grand Tour

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #88 on: 19.07.2018, 12:03:32 »
Така след дълго прозвъняване на телефоните на Синегорн Холдинг си отговорих на въпроса. От завода е останала една дупка и всичко са предали за скрап.
The Grand Tour

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #89 on: 19.07.2018, 14:40:43 »
Заводът при подлеза на бул.Липник под жп линията го няма отдавна. Но не е ли в Източната промишлена зона: ето тук Но като чета, производство на балатуми и дунапрени още през 2009 е нямало, а само търговия: http://www.ruseinfo.net/news_62019.html. Сега сигурно и търговия няма.

Зебра - Нови Искър също ли е на подобен хал?
« Last Edit: 19.07.2018, 14:57:00 by blagun »

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #90 on: 19.07.2018, 16:12:51 »
Работят, днес цял ден си комуникирам с тях.  Не искат да ни пуснат сиво, а и ще чакаме много чак към средата на август могат евентуално да ни го пуснат. Утре ще ми обяснят защо точно този рифел немогат да го произведат в сиво.
The Grand Tour