Author Topic: Въпроси и отговори  (Read 98909 times)

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Re: Въпроси и отговори
« Reply #1080 on: 10.10.2017, 12:50:19 »

До момента обновяването на подвижния състав се извършва със сериозно съфинансиране по различни евроГейски програми !

Програмите всъщност са европейски ;) Те ще изтекат скоро, и не мисля че общината има някаква стратегия как ще продължи нататък, иначе досега да бяхме прочели нещо по въпроса. Мисълта ми е, че още дълго ще продължим да внасяме трамваи втора ръка според мен.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1081 on: 10.10.2017, 14:06:25 »
Общината има солиден годишен бюджет, който не е ясно за какво се харчи. Има и кредити и т.н. Само желание няма.

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #1082 on: 10.10.2017, 21:48:54 »
Колега, ще те посъвествам преди да правиш такива сериозни твърдения да потърсиш в интернет ОФИЦИАЛНАТА информация за това колко пари се внасят в ЕС като членска вноска и колко ни връщат от там точно в момента под формата на присъединителни фондове. Това е обществено достъпна информация. НАТО ни пази, защото армия напрактика нямаме, дори не покриваме минималните изисквания за НАТО ако си спомням правилно за разход към армията и т.н. Щеше да е хубаво ако можеше да текат милиардите евро към нас от програмите без да внасяме членска вноска, ама такова нещо няма как да стане.
А за да не бягаме от темата толкова - пари при добра организация ще се намерят, пример за това са сърбите, които се справят някак и без чужди пари. Ако колегата е прав за 280-те млн. евро обаче, не съм сигурен че изобщо някога ще можем да си го позволим - това се оказва доста сериозен проблем.
« Last Edit: 10.10.2017, 21:55:43 by wiNt »

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1083 on: 10.10.2017, 22:09:32 »
Пари ще се намерят, но няма да има желание. Според мен сценарият ще е следния - сега ще се купят новите 13 трамвая, до към 2020 ще се купят още нови автобуси, ще се пусне МД3 и това ще е. След това еврофондове вече няма да има и се почва с "Няма пари". Най-мого още малко нови тролеи да се купят, за да се махнат Икарусите. Е, има и вариант до тогава гнусната гербаджийска мафия вече да не е начело поне на местната власт в София, а това да е някой, който вижда малко по-далеч от носа си...

Online TheBulgarianRail

• Запален по ГТ
  • Любител на Ikarus, ZiU (TrolZa) и Škoda
    • View Profile
    • My Website!
    • Email
« Reply #1084 on: 31.03.2018, 22:51:24 »
След като бракуват 4 трамвая от типа T6M-700, с какво ще бъдат заменени? Мисля, че малко избързаха с бракуването...  :hm:
Всяко мнение е важно, независимо кой го изразява.

YouTube канал:
https://www.youtube.com/c/TheBulgarianRail

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1085 on: 01.04.2018, 00:06:43 »
Според мен разчитат на това, че пуснаха всичките краставици в движение, без една. Отделно и динозаврите са спрени и явно няма да се ползват.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Online TheBulgarianRail

• Запален по ГТ
  • Любител на Ikarus, ZiU (TrolZa) и Škoda
    • View Profile
    • My Website!
    • Email
« Reply #1086 on: 01.04.2018, 10:11:16 »
Тези 13 нови Шкоди няма да са достатъчно, сигурно ще купят някакви втора ръка от Чужбина, поне няма да има недостиг на трамваи. Засега обаче няма обявен търг, освен за Шкодите.
Всяко мнение е важно, независимо кой го изразява.

YouTube канал:
https://www.youtube.com/c/TheBulgarianRail

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1087 on: 01.04.2018, 11:17:39 »
След като бракуват 4 трамвая от типа T6M-700, с какво ще бъдат заменени? Мисля, че малко избързаха с бракуването...  :hm:
Нито един от Т6М-700 не е бракуван! Не излизат на линия. Спрете да пишете глупости.