Author Topic: Велико Търново - обща тема  (Read 605565 times)

Offline ari_91

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Велико Търново - обща тема
« Reply #2380 on: 05.12.2010, 23:20:43 »

Свиквай да студуваш във всички автобуси по Н13 :P То парно има във всички, но Месаря не дава да се пуска, било излишен разход :D
Същата ситуация се разиграва и по линия №30, и по №6 и по обиколната линия за Килифарево. Всичко, което е на Атанасов е без парно. Още помня как миналата година в една 30-та пода на автобуса беше замръзнал и беше плъзгаво, като се замисля, то не се е случвало само в този автобус. Даже имаше един човек, които падна в автобуса, от развилата се ситуация.
Това вече не го разбирам.До там ли се е стигнало да се пести от отопление в автобусите.Интересно ми е дали въобще през зимата този превозвач има пътникопоток.И как въобще успява да осигури приходи при условие, че автобусите му вървят празни???????
Ти да не би да си се возил в автобус на Атанасов през зимния период, та знаеш, че вървят празни ?
« Last Edit: 05.12.2010, 23:37:37 by ari_91 »

Offline fenka

• Приятел на ГТ
  • Леля е тук
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/gradski.transport.vt
« Reply #2381 on: 05.12.2010, 23:25:22 »

Свиквай да студуваш във всички автобуси по Н13 :P То парно има във всички, но Месаря не дава да се пуска, било излишен разход :D
Същата ситуация се разиграва и по линия №30, и по №6 и по обиколната линия за Килифарево. Всичко, което е на Атанасов е без парно. Още помня как миналата година в една 30-та пода на автобуса беше замръзнал и беше плъзгаво, като се замисля, то не се е случвало само в този автобус. Даже имаше един човек, които падна в автобуса, от развилата се ситуация.
Това вече не го разбирам.До там ли се е стигнало да се пести от отопление в автобусите.Интересно ми е дали въобще през зимата този превозвач има пътникопоток.И как въобще успява да осигури приходи при условие, че автобусите му вървят празни???????
Никой не е казвал, че автобусите му вървят празни! За наше най-голямо съжаление, този превозвач обслужва една от най натоварените линии в града  :angry: и ние се возим в неговите автобуси, защото нямаме избор, лично аз се возя ежедневно в тях! :( :( :(
Поздрави от лелка :)

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2382 on: 05.12.2010, 23:41:29 »
Не знам какъв мазохизъм трябва да проявя за да се кача в неотоплен автобус.Със същия успех мога да се придвижа и пеша до работното си място (или учебно заведение).

Не искам да обидя никого от вас,просто се учудвам на всичко това и не го разбирам.
« Last Edit: 05.12.2010, 23:43:02 by did_ko »
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline fenka

• Приятел на ГТ
  • Леля е тук
    • View Profile
« Reply #2383 on: 05.12.2010, 23:47:16 »
Не знам какъв мазохизъм трябва да проявя за да се кача в неотоплен автобус.Със същия успех мога да се придвижа и пеша до работното си място (или учебно заведение).

Не искам да обидя никого от вас,просто се учудвам на всичко това и не го разбирам.
Е ако живееш в единия край на града, а работиш или учиш в другия, ще ти се наложи да се качиш! Лично аз не го правя от удоловствие, а от небходимост! :angry:

Offline ari_91

• View Profile
« Reply #2384 on: 05.12.2010, 23:47:33 »

Когато ти трябва и нямаш друга алтернатива, ще се качиш, няма как.

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2385 on: 05.12.2010, 23:58:48 »
Съгласен съм с това,  че  когато няма алтернатива по неволя се ползва това което  се предлага.Може би аз се изразих неточно, но не разбирам как  става така, че автобусите не се отопляват и пак има хора  които ги ползват? 
И въобще това с излишния разход ми е адски тъпо. Все пак този Атанасов не би ли трябвало да грижи поне малко за комфорта на пътниците, които ползват услугите му????
« Last Edit: 06.12.2010, 00:01:06 by did_ko »

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline fenka

• Приятел на ГТ
  • Леля е тук
    • View Profile
« Reply #2386 on: 06.12.2010, 00:12:22 »
Съгласен съм с това,  че  когато няма алтернатива по неволя се ползва това което  се предлага.Може би аз се изразих неточно, но не разбирам как  става така, че автобусите не се отопляват и пак има хора  които ги ползват? 
И въобще това с излишния разход ми е адски тъпо. Все пак този Атанасов не би ли трябвало да грижи поне малко за комфорта на пътниците, които ползват услугите му????
Линията за която говорим е Н13, тази линия  свързва най-големия квартал на града с университета, като минава през по голяма част от града, за това се ползва :) Атанасов я обслужва от 01,01,10 год, и се надяваме, че от нова година няма да е той :) а той е всеизвестен с простотията си, прочети старите постове и ще се увериш :) ;)

Offline Hakkinen

• Moderator
  • Маниак
  • The Flying Finn Is There To Win!
    • View Profile
« Reply #2387 on: 06.12.2010, 00:27:06 »
Другата алтернатива от Бузлуджа до ВТУ е с прекачване :D Взимаш Н20, слизаш на центъра, след 2-3 мин идва Н5 и се качваш ;) Е, трябва да платиш левче обаче.(50 ст е билетът, и двете линии се обслужват от Алекс ОК).
Ирисбусите наистина са топли. А Пламен Атанасов действително издава подобни заповеди - миналата зимаше не даваше на шофьорите да използват сутрин подгревателите на Мановете. И сетете се какви температури имаше в тези автобуси по време на първия курс. Докато кандилкаха пловдивските Ирисбус Цителис по Н13, и в тях се е случвало да не вклюват парното. Не знам там обаче то дали не бе част от цялостната климатична система, което би обяснило защо не е работило.
За зимния сезон ви препоръчвам Н4 - в този Ман НЮ винаги е много топло и приятно. Страхотен автобус за този сезон! Лошото е, че в града са само два такива. ;)

Offline Pirgos_12A

• Маниак
  • Всяка приказка си има край.
    • View Profile
    • Email
« Reply #2388 on: 06.12.2010, 02:54:02 »
Общината отдава линиите на концесия и следва да надзирава концесионерите как спазват концесионния договор. Към него би могла да се приложи някаква нормативна уредба, в която да се фиксират минимално допустимите температури в салона на автобусите през зимата, интервала на движение и др. Следва общинарите редовно да правят проверки дали се спазват тези условия и при евентуално тяхно нарушаване да последва санкция за концесионера.
http://vbox7.com/collection:1891494 - Колекция "Автобуси Чавдар 120 и Чавдар 141"

http://vbox7.com/play:0da083e94a - Градски транспорт Бургас 2012

Offline fenka

• Приятел на ГТ
  • Леля е тук
    • View Profile
« Reply #2389 on: 06.12.2010, 10:52:44 »
Общината отдава линиите на концесия и следва да надзирава концесионерите как спазват концесионния договор. Към него би могла да се приложи някаква нормативна уредба, в която да се фиксират минимално допустимите температури в салона на автобусите през зимата, интервала на движение и др. Следва общинарите редовно да правят проверки дали се спазват тези условия и при евентуално тяхно нарушаване да последва санкция за концесионера.
Принципно е така, но такав превозвач като Атанасов няма втори, това е фирмата, коята си спира автобусите когато иска, в смисал не изпълнава линии, курсове и т.н. А нашите общинари не проявяват кой знае какъв интерес, а и като се има предвид, как премина конкурса...... просто не ми се говори :angry: :angry: :angry:

Offline ari_91

• View Profile
« Reply #2390 on: 06.12.2010, 13:20:26 »
40 минути висят за автобус хората в най-големия квартал на В. Търново
[/size]

По 40 минути се налага да чакат автобус хората, живеещи в най-големия великотърновски квартал Бузлуджа. Транспортът през празничните дни е изключително разреден, като 20 хиляди души ги обслужват само три автобуса. Това продължава вече близо година, а няколко оплаквания постъпиха и на електронната поща на www.vtnovini.com.

"Що за разписание е това, лятото поне е топло и можеш да се разходиш, но зимата как да висим толкова време по спирките", жалват се и пътниците по спирките, някои от които им се налага да пътуват чак до последната спирка на ВТУ. "Едно такси до центъра излиза 3 лв., в късните часове също нямаме автобуси, оплаква се и Георги Христов.
Наша проверка действително установи, че кварталът се обслужва от два автобуса по линия 13 и един по линия 20. Освен, че рейсовете са малко, разписанията им са меко казано странни. От центъра към кв. Бузлужда трите автобуса се изреждат буквално един след друг в рамките на 20 минути. На точен час минава №13, седем минути по-късно идва кола по №20, а 10 минутки след нея върви вторият автобус по линия №13. Така се събира време от над 40 минути, в който по спирките рейс не минава.
В 20,10 ч пък тръгва последният автобус от кв. Бузлуджа, който минава обратно малко преди 21 ч. Дори в делнични последната кола по линиите за 20-хилядния квартал е пак около 9 вечерта. За справка, от центъра на В. Търноно към кв. Кольо Фичето, дори в събота и неделя има автобус около 21,45. През седмицата линия №5 пък се движи до 22,10.

Информацията е взета: - www.vtnovini.com

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2391 on: 06.12.2010, 15:44:45 »
Значи Месаря нямал пари за отопление, ама за коледна украса на предните стъкла на всичките си Ириси има  :D И на 4-те отпред ти се усмихва благо някакъв Дядо Коледа, а на 1268 долу има даже един тигър, но той сигурно е сложен специално от дядото с очилата, който го кара. При него се и возих и парно си имаше.
От днес всички автобуси на "Алекс ОК" се движат с нови табели, на които номерът на линията е с бяла цифра в оранжев квадрат. Любопитно!
По 40-ката пък засякох оранжевия МАН НЮ - явно наистина Неопланът е спекъл.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline ari_91

• View Profile
« Reply #2392 on: 06.12.2010, 17:09:38 »
Значи Месаря нямал пари за отопление, ама за коледна украса на предните стъкла на всичките си Ириси има  :D И на 4-те отпред ти се усмихва благо някакъв Дядо Коледа, а на 1268 долу има даже един тигър, но той сигурно е сложен специално от дядото с очилата, който го кара. При него се и возих и парно си имаше.
От днес всички автобуси на "Алекс ОК" се движат с нови табели, на които номерът на линията е с бяла цифра в оранжев квадрат. Любопитно!

Новите табели на линия №8 са вече с по-подробен маршрут, и най-после има табели само с цифрата за 14-та и 8-та, а може би има и за 33 и 77, но тях не съм ги виждал днес.

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2393 on: 06.12.2010, 18:34:31 »
Предполагам квартал "Кольо Фичето" се обслужва от друг превозвач.А "Другаря" Атанасов плаче за затвора. Не може да оставиш 20 хиляди души с три коли в рамките на 20 минути, а в следващите 40 да не се "мярне" ни една.Явно има недостиг на автобуси въпросния "Другар", или пък не му се дават пари за още.През 1997 година от ББ протестираха и в пиков час (работен ден 16 часа) спряха обслужването на линиите за час.И знаете ли какво се случи???? Ами отнесоха доста солена глоба (тук отварям скоба, че тогавашния кмет беше бивш управител на дружеството).

Offline Hakkinen

• Moderator
  • Маниак
    • View Profile
« Reply #2394 on: 06.12.2010, 19:41:10 »
Малко да поясня въпроса за транспорта към и от Бузлуджа през празничните дни:
Да, кв. Кольо Фичето се обслужва само от Алекс ОК - фирмата държи линиите 2, 5 и 110, които ходят до там.
За Бузлуджа - основният проблем е в Общината. Тя не осъществява никакъв контрол по спазването на разписанията, които освен това са изработени много глупаво. Автобус Н20 е с разписание през 60 минути, движи се само една кола, между 7:40 и 19:40 от Бузлуджа и 8:00 - 20:00 от Царевец. Там забележките са към Общината - могат преспокойно да разкрият още едно разписание - на втора кола. Иначе Алекс ОК се справят отлично с обслужването на N20.
По-големият проблем е при линия N13 - там превозвачът Пламен Атанасов я кара само с две коли събота и неделя, които от Бузлуджа тръгват на 10-а и 30-а минута. След тях минава Н20 на Алекс, която е на 40-а минута. И след това на 50-а минута отново трябва да тръгне Н13 - 3-а кола и именно тя липсва, без да е спирана от Общината. Затова се получава тази дупка от 30 минути.
От центъра към квартала: 13/1 трябва да мине на 57-а минута на съда. Обаче и там "великият" превозвач казва на хората си да закъсняват, при което автобусът минава към 1-а/2-а минута. След него по разписание си минава единствената кола по Н20 - на 7-а минута. След тях идва втората кола по Н13 - на 18-19-а минута. И отново липсващата 3-кола по линия 13 отваря дупка от 40 минути вече. Ако я имаше, тя трябваше да върви на 37-а минута.
В случая Атанасов просто приклещва единствената 20-ка, която му е конкурент и я набутва или след двете му 13-ки, или между тях. Но от Общината спят. Проблемите с него са постоянни през делничните дни, когато броят на автобусите е изравнен и съответно интервалът между 13 и 20 трябва да е 10 минути. Обаче всяка 13-ка гледа да закъснее с 4-5 минути, а в Алекс ОК има заповед да се кара точно по разписание. Така вместо 10 минути, интервалът става 5 минути между 13 и 20, и после 15 минути между 20 и 13. 

Offline Pirgos_12A

• Маниак
  • Всяка приказка си има край.
    • View Profile
    • Email
« Reply #2395 on: 06.12.2010, 19:43:06 »
Не съм наясно с пътникопотока и маршрутите на линиите във Велико Търово, но би следвало за един квартал от 20000 души да има редовна автобусна връзка с централна градска част на интервал от поне 15 минути.
http://vbox7.com/collection:1891494 - Колекция "Автобуси Чавдар 120 и Чавдар 141"

http://vbox7.com/play:0da083e94a - Градски транспорт Бургас 2012

Offline Hakkinen

• Moderator
  • Маниак
    • View Profile
« Reply #2396 on: 06.12.2010, 20:10:36 »
Мда, през делничен ден интервалът е 10 минути, а през празничен ден преспокойно може да се пусне 20/2 и примерно на точен час и на 30-а минута да тръгва автобус N20, а на 15-а и 45-а минута - автобус N13. Пътникопотокът и на двете линии си е много добър.
За мен лично пък по линия N5 е нужен още един автобус. И през делничен ден колите да са четири, а не три - съответно интервалът да е 15, а не 20 минути. През празничните дни също е нужен интервал от минимум 30 минути. Аз съвсем сериозно обмислям да внеса мотивирано предложение, скрепено и с подписка до общинска администрация в тази насока. Подкрепяте ли идеята?
« Last Edit: 06.12.2010, 20:15:56 by Hakkinen »

Offline handstake

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://www.facebook.com/gradski.transport.vt
    • Email
« Reply #2397 on: 06.12.2010, 21:11:41 »
Мда, през делничен ден интервалът е 10 минути, а през празничен ден преспокойно може да се пусне 20/2 и примерно на точен час и на 30-а минута да тръгва автобус N20, а на 15-а и 45-а минута - автобус N13. Пътникопотокът и на двете линии си е много добър.
За мен лично пък по линия N5 е нужен още един автобус. И през делничен ден колите да са четири, а не три - съответно интервалът да е 15, а не 20 минути. През празничните дни също е нужен интервал от минимум 30 минути. Аз съвсем сериозно обмислям да внеса мотивирано предложение, скрепено и с подписка до общинска администрация в тази насока. Подкрепяте ли идеята?

Аз съм за (:
Освен това според мен има нужда от промени в разписанието на Н4 и Н40. Като за начало мисля, че не е зле 4 да стане аналогична на Н5. Т.е. Картала - Пазара - Общината- ж.п. гара - ВТУ - Царевец - Община - Картала, а Н40 огледално на нея. Така Картала ще има връзка з ВТУ и Царевец на 30 мин. (просто с едната линия ще е по-бързичко). Ако часовете на двете линии се разменят всичко става много добро. Eто колко по-добре изглеждат нещата чрез изказаните от мен и Хаккинен размествания (:

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2398 on: 06.12.2010, 21:22:54 »
Ще трябват още коли и шофьори => главоболия за превозвачите => няма да стане  :rolleyes:
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
« Reply #2399 on: 06.12.2010, 21:24:27 »
Нещо ново за Атанасов - от днес по линия 30(вече я има редовно) се движи жълт VW Крафтер. И на тези нови табели на Алекс О.К.(по специално на MB 0405 N2 с тасовете) вместо "Царевец" пише "Царевц", явно наистина персонала гладува без заплати.