Author Topic: Нови автобуси  (Read 121171 times)

Offline BulgariaBuses

• Запален по ГТ
  • Транспортът във Видин
    • View Profile
    • AntonioM-transportphotography
Re: Нови автобуси
« Reply #300 on: 31.12.2019, 20:41:31 »
Ами и също на скоро видях няколко автобуса на Монтана Ат.Някой нещо знае ли за фирмата,има ли нови автобуси.Аз лично знам за една 0404 малката 10РХД,че са си купили.Видях едно Травего 2003-жълто с бяло и още едно Травего 2005 син цвят.
Транспортът във Видин

Offline BulgariaBuses

• Запален по ГТ
  • Транспортът във Видин
    • View Profile
« Reply #301 on: 17.02.2020, 20:24:19 »
Нов автобус купен от българи. Кой ли е късметлията :neznam:
Транспортът във Видин

Offline BulgariaBuses

• Запален по ГТ
  • Транспортът във Видин
    • View Profile
« Reply #302 on: 24.02.2020, 17:45:18 »
Новата Скания Туринг на фирма Топ Спринт.  :D
Транспортът във Видин

Online IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #303 on: 24.02.2020, 18:11:29 »
Това всъщност е китайски Higer, само шасито е Скания. Един такъв, чисто нов, преди повече от пет години тигелираше между пирдопското село Антон и София.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #304 on: 24.02.2020, 18:58:08 »
Това всъщност е много повече Скания, отколкото Higer. ;) Долавям отново нотка на хейт и оплюване, ей тъй за спорта само...
« Last Edit: 24.02.2020, 19:03:53 by bagercho »

Online IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #305 on: 24.02.2020, 20:37:27 »
Гледай ся, имам един камион книги за автобуси, в това число и тука, в Канада. Много от тях не се продаваха свободно по книжарниците....Та там всичко е написано що-годе реално, без хвалебствия относно този или онзи модел. И следя ако излезе нещо ново, вземам го веднага, е случва се в библиотеката да влезе и някой боклук. Та конкретно и Скания, и Волво, винаги са имали много малко собствени автобусни каросерии, огромната част са върху шасита, които получават каросерия от отделни различни външни фирми. И това не винаги го пише отпред, особено ако се продават от Скания или Волво. Примерно Скания К113 в действителност е Икарус ЕАГ 396, МАН CR 160 е Икарус 212, тука случаят е аналогичен. Спрете да гледате сайтове на производители, каталози, листовки и Уикипедия, както и книги, поръчани с рекламна цел от самия производител. Имам и такива, та в тях всичко, освен снимките, е брак, обаче в немалко случаи други просто няма.
« Last Edit: 24.02.2020, 21:21:12 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #306 on: 24.02.2020, 20:45:46 »
Не ми казваш нищо, което да не знам  :)

Online tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #307 on: 24.02.2020, 22:05:02 »
Павеле, престани с тия книги. Хвани оправи един автобус от посочените, като се разтърсиш за части ще разбереш, че всичко е въпрос на сметки и подаяние към унгарските комунисти. Икарус не са измислили нищо, всичко са лицензи на Хеншел, Магирус,  МАН . Дава им се проект и за малко бройки произвеждат съответният модел. Надявам се не мислиш, че Ikarus са проектирали ЕАГ? Просто Скания са използвали евтината и гладна работна ръка на пост комунистическа Унгария. Унгарците са нямали достъп до материалите и машините за тези автобуси. 100 години know how са 100 години know how.
Иначе да този Хигер е чист китаец с двигател и мост Скания. Няма шаси самоносеща каросерия е, проект на Скания за азиатският пазар. На мен ми е малко обидно като знам колко струва като себестойност. Не бих си го купил.
The Grand Tour

Online IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #308 on: 24.02.2020, 22:10:34 »
Не говоря само за Икарус (което в действителност е много общо и събирателно понятие, една външнотърговска марка, като Балканкар примерно), Стефане....Имаше например Пегасо, Аджоки, Валмет, Щаер и още купища знайни и незнайни.....
А това за комунистите не е баш така. Всичко от 2xx насам е проект на Ласло Финта и по-късно на Лайош Торма (EAG). Като смъртта на последния през 2003-та слага точка на развитието, въпреки че продажбите са относително успешни до края на 2007-а, когато италианците парлатисват всичко. Иначе още от 60-те работят бутик с Волво и Скания, 3xx също са от бая преди промените. Въобще още от време онова нещата в Унгария са доста далече от комунизъм.А не мога да си обясня защо не парлатисаха завода на Кароса, който допреди това 40 години бълва боклуци. Да не говорим, че нито навремето 0 305, нито сега Цитаро или Лайънс Сити са върха на пирамидата или нещо кой знае на какво по-високо ниво от останалите производители, китайците не ги броя. Освен това не забравяй, че през ония години масовата алтернатива беше 11Г5, който може да е бил читав рейс, но за Афганистан или Гана примерно....
Ето това е автобус, другото е...
https://www.prevostcar.com/coach/h3-45#gallery
« Last Edit: 25.02.2020, 02:15:45 by IKAR »

Offline BulgariaBuses

• Запален по ГТ
  • Транспортът във Видин
    • View Profile
« Reply #309 on: 27.02.2020, 19:08:13 »
Не зная колко е нов и от кога им е на фирмата, но е доста красив и забележителен. Мисля, че е втората в България.
Транспортът във Видин

Offline BulgariaBuses

• Запален по ГТ
  • Транспортът във Видин
    • View Profile
« Reply #310 on: 26.12.2020, 20:37:19 »
Чисто ново Туризмо евро-6 за турската Вип Арда Тур.

Източник:https://www.facebook.com/photo?fbid=3128857574007846&set=pcb.3128857627341174
Транспортът във Видин

Offline BulgariaBuses

• Запален по ГТ
  • Транспортът във Видин
    • View Profile
« Reply #311 on: 26.12.2020, 20:43:57 »
И на фирма Дорис двете двуетажни Сетри.(Втора употреба са,не са нови,но ги споделям,защото са двете единствени двуетажни Сетри от серията евро-6 първа генерация в България.)

Източник на снимката отвън:http://fotobus.msk.ru/photo/2488973/?vid=1604573
Източник на снимките отвътре:https://www.doris-bg.com/bg/autopark/29/setra-s-431-dt
« Last Edit: 26.12.2020, 20:50:43 by BulgariaBuses »
Транспортът във Видин

Offline BulgariaBuses

• Запален по ГТ
  • Транспортът във Видин
    • View Profile
« Reply #312 on: 17.10.2021, 23:11:05 »
Нещо,което за първи път виждам.Туристическа Сетра 516ХДХ Топ Клас (тази предполагам е третата в България). :)
Облепена е с бранд на политическа партия,но тук нека се абстрахираме от партията,да гледаме само тази красива бяла кралица. :D
Казаха ми,че е собственост на фирма "WOLF"/"ВОЛФ" в София.
 :arrow:Vidin/Bulgaria by Antonio  Mitkov#2, on Flickr
Vidin/Bulgaria by Antonio  Mitkov#2, on Flickr
Транспортът във Видин

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #313 on: 29.10.2021, 01:26:06 »
Персоналът на Актавис / Тева - Дупница отскоро го превозват с нов автобус из околията - бяла Scania Touring с номер СВ 3442 ВХ. Не знам дали е нов на фирмата (M&M Travel) или просто са го взели за проби.

Offline BulgariaBuses

• Запален по ГТ
  • Транспортът във Видин
    • View Profile
« Reply #314 on: 29.10.2021, 15:33:44 »
Персоналът на Актавис / Тева - Дупница отскоро го превозват с нов автобус из околията - бяла Scania Touring с номер СВ 3442 ВХ. Не знам дали е нов на фирмата (M&M Travel) или просто са го взели за проби.
Да,на M&M Travel е и е нов. :)Купили са го наскоро.Скоро предполагам ще кача и негови снимки. :)
Транспортът във Видин

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #315 on: 30.10.2021, 02:52:19 »
Само този ли е или има още? От миналия месец пуснаха още 2 курса за Италия, може би това е причината.

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #316 on: 30.10.2021, 10:35:58 »
С този регистрационен номер автобусът е вече доста стар. По-горе на Сетрата се вижда докъде са Софийските серии, като и този номер вечв изостава с няколко букви след С...

Едва ли са запазили и сложили номер от предишен автобус.

Offline BulgariaBuses

• Запален по ГТ
  • Транспортът във Видин
    • View Profile
« Reply #317 on: 03.11.2021, 14:28:58 »
Арда Тур получи десетте си чисто нови пътнически микробуси Мерцедес-Бенц Спринтер като този на снимката. :)

Информацията е от една от фейсбук страниците на фирмата.
« Last Edit: 03.11.2021, 14:30:50 by BulgariaBuses »
Транспортът във Видин

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #318 on: 03.11.2021, 23:48:36 »
На камионско шаси и окачване ли са? Не знам защо, винаги такива автобусчета ми създават асоциация с това на снимката, концепцията е почти същата, само дето старото е малко по-широко и просторно вътре и проходимо. Като малък се мяркаше един такъв но син в София на работна бригада и все ми беше интересен, а години по-късно такава концепция само че модерни стана масова навсякъде. В Каварна и Поморие има дори с нископодова платформа и автоматични врати баш като градски автобус. Кефи ме как друсат и подскачат на ресорно окачване, точно все едно се возиш на Газ-ка, някак забавно е като пътуваш с такива и те връщат в едното време като седнеш най-отзад...

Източник на снимката https://perevozka24.ru/pages/avtobus-kavz-685
« Last Edit: 03.11.2021, 23:57:11 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline BulgariaBuses

• Запален по ГТ
  • Транспортът във Видин
    • View Profile
« Reply #319 on: 04.11.2021, 13:05:51 »
Продължаваме с новите автобуси. :D
Два нови турситически автобуса Скания Туринг ХД за СП-Рачич.

Източник:https://www.kamioni.bg/bg/menu/10/post/28433/Dva-novi-Scania-Touring-HD-za-SP-Rachich?page=&fbclid=IwAR09fcy5IEN1lmVFOoqEbDzthODea45JSkcB8feEd2o_9y0MlGWqwfyZY5Y
Транспортът във Видин