Author Topic: Новата система за таксуване  (Read 195514 times)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Re: Новата система за таксуване
« Reply #1200 on: 23.12.2021, 16:42:20 »
Е, значи си написал неверни неща, защото се знае.

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1201 on: 23.12.2021, 20:13:01 »
Редовно пътувам с Visa и всичко е наред. Таксуването винаги се случва на сутринта на следващия ден, на база колко пътувания са направени. И наистина при 3+ пътувания, винаги взима до 4лв. Вече няколко пъти правя по 5-6 пътувания на ден и досега не ми е взимало повече от 4 лв.

Досега контрола не ме е проверявала, но един път забелязах нещо много интересно. Провериха едно момиче, което явно си беше валидирало банковата карта. Обаче на четеца на контрольора не излезе, че е валидирана. Тогава контрольора поиска да види СМС от банката, който ти пращат при направено плащане (ако изобщо имаш активирана тази опция). Е хубаво де, ама то тия СМС ги получавам на следващата сутрин.  :crazy:  Това повдига въпроса, какво правим в такъв случай ??? Хем си с валиден превозен документ, хем нямаш абсолютно никаква гаранция, че ако четеца на контрольора не отчете правилно няма да те глобят.  :help: ЕдинственияТ изход от такава ситуация май е да ти пишат акт, който в последствие да обжалваш с извлечение от банката къде и колко часа е била всяка валидация за деня.
Изобщо нищо не съм активирал и не получавам никакви смс.Демек ще си имам проблеми ако не мога да докажа че съм платил,не добре измислена работа... :(

Online viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #1202 on: 23.12.2021, 20:47:07 »
Контрольорите нямат право да ви изискват никакви СМС-и и други такива потвърждения. Работа на ЦГМ е да следи дали се издават изправни апарати за работа на контрольорите и дали са обучени да боравят с тях правилно.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1203 on: 23.12.2021, 20:53:47 »
Контрольорите нямат право да ви изискват никакви СМС-и и други такива потвърждения. Работа на ЦГМ е да следи дали се издават изправни апарати за работа на контрольорите и дали са обучени да боравят с тях правилно.
Звучи да е нормално в крайна сметка,не бих ги оставил да се заяждат с мен,а да не говорим да ме глобят или свалят от превозното средство.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1204 on: 23.12.2021, 21:53:08 »
Всъщност какво твърди нормативната уредба за ситуациите, в които контрольорите не са в състояние да установят дали има плащане с карта или не? По-силният/настоятелният/кресливият печели?

Offline LaurentFrancais

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1205 on: 04.01.2022, 11:41:02 »
Защо не въведат уникален код който да сверява данните?

Offline rado84

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1206 on: 04.01.2022, 12:41:04 »
Като ги знам колко време караха на "тестов режим" за сините устройства, и този код сигурно ще го "тестват" още 10 години...

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1207 on: 04.01.2022, 14:20:18 »
В Sofia city card може ли да се заредят 10 пътувания на цена 12 лв, както е в картите за метро респ. да ползвам опцията за по-евтино пътуване с талони?
Най-ценният ресурс на капитализма са тъпанарите

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #1208 on: 05.01.2022, 00:28:41 »
Не. Явно и това са пропуснали в поръчката.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1209 on: 05.01.2022, 03:03:36 »
Щом пътник се таксува с банкова карта, то трябва на печатащото устройство при шофьора да излезе разписка. Други участници във форума вече дадоха това предложение. Интернет трафика в превозните средства е разход - нека да придобие смисъл.
Столична община защо програмистите не работят по терминалите, с които водачите да издават билети? До кога шофьори и ватмани ще се занимават с отчитане на билети, кога това ще стане автоматично?
------------------------