Author Topic: Общи теми и Въпроси  (Read 337295 times)

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Общи теми и Въпроси
« Reply #3260 on: 19.07.2022, 10:55:00 »
или са отдали под наем на някакви малки превозвачи с по 1-2 микробуса
Най-вероятно е това, въпреки че в час пик не виждам как ще има място за всички в микробусите и е странно баш тази линия да дадат,а не някоя от селските, като например Бойково, Ситово, Зелениково и т.н.  ;)
« Last Edit: 19.07.2022, 13:06:46 by Bulgaria111 »

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #3261 on: 19.07.2022, 13:24:53 »
като например Бойково, Ситово, Зелениково и т.н.  ;)

На тези линии, субсидията е по-висока, защото се водят на загуба, съответно има повече лапане, а не се притеснявай за час пик, ще си има големи автобуси. Просто Юли и Август са слаби месеци, защото всички са в отпуска, няма ученици и съотвено няма и хора, а може и да е временно за 2-3 седмици, преди като имаха много екскурзии лятото пращаха по тази линия да заместват от градските автобуси, но сега и там имат недостиг, и явно са се обърнали към друг метод.

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3262 on: 19.07.2022, 13:42:03 »
Предполагам,че пускаха от големите Темси и Ирисбусите (може би и VDL,които бяха по-удобни за тази линия). Освен недостиг на автобуси, мисля,че имат и недостиг на шофьори от доста време, а сега лятото предполагам,че е още по-зле, защото би трябвало да има шофьори,които са в отпуска. Дори за това закъсняват и градските линии (без 7,29 и 37 мисля),както и тази за Брестовица.

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3263 on: 30.07.2022, 10:50:42 »
Като гледам май Хеброс Бус е пред фалит - градските автобуси редовно закъсняват, а в междуградския транспорт се отказват от доста линии, а други линии ги дават на фирма ,,Седат".

Offline KillKill

• Маниак
  • Враг на Автотранс
    • View Profile
« Reply #3264 on: 30.07.2022, 14:14:49 »
Няма да фалират за сега по вероятно е Чолаков. За линиите дава ги Данчо Иванов областният, не Хеброс. Отделно Детелина вече не вози до Царацово и автобуса е по сгъстен като интервал и тръгва от 4 сектор.
« Last Edit: 30.07.2022, 14:20:31 by KillKill »

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3265 on: 30.07.2022, 14:32:26 »
Няма да фалират за сега по вероятно е Чолаков. За линиите дава ги Данчо Иванов областният, не Хеброс. Отделно Детелина вече не вози до Царацово и автобуса е по сгъстен като интервал и тръгва от 4 сектор.
Петко ли обслужва пак линията до Царацово? Някои линии мисля,че Хеброс ги отдават под наем на друг превозвач (предимно някаква Седат от Браниполе), защото явно нямат капацитет да обслужват линии. Проблемът с извънградските линии така се решава донякъде (въпреки размерът на превозните средства), само градските остават проблемни. Даже си спомням,че самия Дошков май беше казал,че до 3-4 години ще спрат да обслужват линии.

Offline KillKill

• Маниак
  • Враг на Автотранс
    • View Profile
« Reply #3266 on: 30.07.2022, 15:05:52 »
Не пази боже Петко, някаква фирма от Съединение с голяма Сетра я обслужват. А за това че Хеброс ще се откаже от градските си линии след 2028 не е тайна.

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3267 on: 30.07.2022, 15:23:49 »
То тогава предполагам всички градски линии ще отидат при общинското дружество или поне би трябвало. А Хеброс сигурно ще се откажат от всички линии и нищо чудно дори и линията до София да се обслужва от микробуси.

Offline KillKill

• Маниак
  • Враг на Автотранс
    • View Profile
« Reply #3268 on: 02.08.2022, 15:15:38 »
Увеличиха цената на км за договора от 2016 на до 2,39 лв без ддс. ;)

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3269 on: 02.08.2022, 15:21:02 »
Затова ли на 17 пуснаха 1-2 Ситибуса евро 6, вместо от старите щъркели? Понеже май за 9 метровите и 12 метровите плащаха повече.

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3270 on: 06.08.2022, 13:36:36 »
Здравейте, искам да попитам дали можете да ме насочите към коя институция мога да се обърна,че по линията Пловдив Асеновград се движат маршрутки, а вътре често има и немалко правостоящи и пътуването хем е некомфортно, хем и се нарушават законите с превозването на правостоящи? Шофьора каза,че не може да направи нищо.

Offline KillKill

• Маниак
  • Враг на Автотранс
    • View Profile
« Reply #3271 on: 06.08.2022, 14:10:19 »
Община Пловдив, Асеновград и Областната управа, но няма смисъл, тъй като ще ти кажат това е временен договор и може да се пуска каквото иска и няма иструмент за санкции. :)

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3272 on: 06.08.2022, 14:13:55 »
Община Пловдив, Асеновград и Областната управа, но няма смисъл, тъй като ще ти кажат това е временен договор и може да се пуска каквото иска и няма иструмент за санкции. :)
А поне за правостоящите могат ли да ги санкционират, защото доколкото знам само в градския транспорт се допускат. Още повече,че е и опасно, дори няма дръжки както в градските автобуси.
« Last Edit: 06.08.2022, 14:17:29 by Bulgaria111 »

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #3273 on: 09.08.2022, 20:42:51 »
Здравейте, искам да попитам дали можете да ме насочите към коя институция мога да се обърна,че по линията Пловдив Асеновград се движат маршрутки, а вътре често има и немалко правостоящи и пътуването хем е некомфортно, хем и се нарушават законите с превозването на правостоящи? Шофьора каза,че не може да направи нищо.

За правостоящите може да уведомиш ДАЙ, но те ще глобят шофьора, такаче, ако искаш да му направиш мръсно действай. ;)

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3274 on: 09.08.2022, 22:25:24 »
За правостоящите може да уведомиш ДАЙ, но те ще глобят шофьора, такаче, ако искаш да му направиш мръсно действай. ;)
Не мисля,че това е начина, по-скоро за всеки случай мисля да сезирам общините, въпреки че може и да няма  ефект, но не пречи да се пробва. Преди известно време в медиите пишеше,че автобуса често е закъснявал , но след сигнал до общината това се промени и вече идва навреме. ;)

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3275 on: 14.08.2022, 00:50:21 »
Няколко впечатления ми направиха. Първото е,че на 24 имаше цели две големи Темси на празнично, като едната беше на безкондукторно. Другото впечатление ми е,че повечето шофьори на градските линии са пред пенсия, а повечето на междуградските линии са турци,което не е лошо, но е добре да има и по-млади българи.

Offline pldbus

• Маниак
    • View Profile
« Reply #3276 on: 14.08.2022, 01:42:20 »
Няколко впечатления ми направиха. Първото е,че на 24 имаше цели две големи Темси на празнично, като едната беше на безкондукторно. Другото впечатление ми е,че повечето шофьори на градските линии са пред пенсия, а повечето на междуградските линии са турци,което не е лошо, но е добре да има и по-млади българи.
То е добре, ама явно няма наплив сред младите българи да стават шофьори.

Offline mitakaailqka

• Запален по ГТ
  • Мразя чолаков! Мразя хебросбус! Мразя петко!
    • View Profile
« Reply #3277 on: 14.08.2022, 17:03:25 »
Другото впечатление ми е,че повечето шофьори на градските линии са пред пенсия, а повечето на междуградските линии са турци,което не е лошо, но е добре да има и по-млади българи.

Ми изкарай Д категория и карай като имаш мерак. Аз не виждам и кво значение има шофьора мангал ли е, турчин ли е, арменец ли е, стига да си върши работата.

Даже честно да ти кажа, никога не ми е минавало през акъла да си мисля каква е етническата принадлежност на шофьора/ватмана/машиниста/капитана на превозното средство на което съм се возил. :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3278 on: 14.08.2022, 17:14:05 »
Другото впечатление ми е,че повечето шофьори на градските линии са пред пенсия, а повечето на междуградските линии са турци,което не е лошо, но е добре да има и по-млади българи.

Ми изкарай Д категория и карай като имаш мерак. Аз не виждам и кво значение има шофьора мангал ли е, турчин ли е, арменец ли е, стига да си върши работата.
Проблемът е,че повечето са пред пенсия и сигурно след няколко години няма да има кой да кара повечето автобуси. Това ме притеснява.

Иначе не е пробоем да има шофьори и от други държави, стига да знаят български, за да се разбират с пътниците я за билет, я за нещо друго.
« Last Edit: 14.08.2022, 17:17:43 by Bulgaria111 »

Offline mitakaailqka

• Запален по ГТ
  • Мразя чолаков! Мразя хебросбус! Мразя петко!
    • View Profile
« Reply #3279 on: 15.08.2022, 18:53:09 »
Ти мислиш че турците дето карат автобусите не знаят български и са от друга държава ли :eek: :eek:???  :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: