Author Topic: Re: Контрольорите  (Read 1621 times)

Offline Стоичо

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Re: Контрольорите
« on: 14.10.2013, 13:22:27 »

Миналата седмица пътувах в Тб № 1, качиха се двама контрольори мъж и жена. Пред мен към средата на Тб пътуваше човек на средна възраст с явно по скромни финансови възмоности и по неглиже дрехи, от другата страна на седалките седяха 2 циганки на метър от мене от които се носеше отвратителна смрад на някакъв долнопробен парфюм, та се наложи да се преместя по назад, че направо не се траеше. Контрольорката, доста злобничка, подмина циганките все едно въобще ги нямаше, и се насочи към човека като започна да го обижда и му се заканва - "Слизаи, бе клошар!".
    Забележете, човека дори имаше билет!

Факт е , че ако имаше проблем, това не беше този човек, аз минах покраи него и тои не миришеше.

Самата наредба е безумна и приложението и  невъзможно, основаващо се на напълно субективна преценка. Потърпевши  и тероризирани ще бъдат уязвими хора които са по лесна плячка, а истинските смръдльовци ще продължават да се возятм тъи- като циганите се движат на тумби и контрольорите изобщо не смеят да ги закачат!
         А  от тях по родение се излъчва една неприятна миризма......както е известно, което ги комп;ексира  да се къпят в  неистови количества евтини парфюми.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1 on: 14.10.2013, 14:09:10 »
Изгонване по марка на дезодоранта или по расов признак е невъзможно да бъде включено в Наредбата.

Постингът ще бъде изтрит, а на теб ще припомня т.4 от Правилата на форума: "Теми, проповядващи насилие, расизъм, склонност към наркомания или към каквото и да е противозаконно деяние са абсолютно забранени!"

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #2 on: 09.02.2014, 15:52:56 »
Изхвърлиха английски пенсионери от новите софийски трамваи

Цялата статия - тук :  http://bgtatko.bg/29355/izhvarliha-angliiski-pensioneri-ot-novite-sofiiski-tramvai/

Ето и един откъс от нея:  :crazy: :crazy: :crazy:

“После се качи и контрольор, който ни поиска билетчетата, които ние си бяхме продупчили. Докато седяхме в задръстването на Петте кьошета, контрольорът изведнъж ни заяви, че сме му дали само един билет за двама души, което не беше вярно. Триш му даде своя и аз му дадох моя и отлично видях, че той държеше в ръката си двата билета.  Тогава той почна да ни иска 100 лева”.

“Като стигнахме НДК, той ни заповяда да слезем от трамвая и ни поиска 1000 лева и паспортите ни. После каза, че ще извика полицията и аз му казах, че нямам нищо против. Тук вече почнах да се ядосвам, защото той крещеше и викаше. Помолих един минаващ наоколо младеж да ми преведе какво казва и тогава контрольорът се престори, че се обажда в полицията от мобилния си. Към този момент вече бях доста ядосан, казах му да се разкара и ние просто си тръгнахме”, завършва Джим.

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #3 on: 09.02.2014, 19:06:57 »
Това вече е публикувано,по нагоре в темата.:)

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4 on: 05.08.2014, 09:17:53 »
По 79 постоянен контрол е рисков - дори придружаван от полицай контрольор рискува да бъде пребит от индийците.  :rolleyes: Съкращаване на линията примерно Технополис - Рилска Обител или евентуално до Витиня е най-доброто решение.  :)
« Last Edit: 05.08.2014, 12:45:45 by V.Peichev »

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #5 on: 27.08.2014, 01:48:31 »
Това още колко пъти ще го кажеш?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6 on: 15.06.2015, 11:35:04 »
Освен хайки между спирките с Общинска Полиция са нужни и по-нормални апарати за таксуване, които да могат да бъдат блокирани от водача ако види, че наближава хайка или на спирката има контрольори. Така ще се пребори пътуването с билет в ръка и повишено внимание.  :) За събиране на глобите следва да се ползва член 417 от ГПК, както съм писал вече по-горе.  :) Таксуването на багажите е редно да се спазва строго по всички линии особено натоварените градски и да се налагат санкции.  :) От друга страна би могло картите за един ден и нагоре да включват право на превозване на багаж, така ще станат още по-изгодни.  :) Постоянният контрол по натоварени градски линии със съчленени автобуси, тролейбуси или трамвайни мотриси или със състави мотриса и ремарке или две мотриси изискват по двама служители за всяка смяна, за линиите с голям брой единични коли също се изискват  доста служители и няма как да се покрият разходите за техните заплати и осигуровки дори при минимално гратисчийство. Далеч по-ефективни са контрольорски хайки с полиция включително между спирките, достатъчно високи глоби - поне 30лв на място, 60 до 10 дни и 120 + законова лихва + разноски след това и използване на възможностите на член 417. За индийците би могло да се въведе частична секвестируемост на социалните помощи при задължения към общински или държавни институции, като удръжките може да се правят от НОИ.   :)
« Last Edit: 15.06.2015, 11:40:46 by V.Peichev »

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #7 on: 15.06.2015, 11:43:35 »
Айде не намесвай и шофьорите в твоите налудничави идеи.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8 on: 15.06.2015, 13:50:10 »
Имам предвид водачът само да натисне бутон като види контрольори, това не го отвлича сериозно от пътната обстановка и така да може навреме да блокира валидаторите преди гратисчиите да са успели в последния момент да валидират билет. За това са нужни и подходящи валидатори вместо допотопните перфоратори. Идеите ми изобщо не са налудничави, а съвсем адекватни примерно в балтийските републики с подобни методи са намалили сериозно гратисчийството. :) Член 417 дава добри възможности за събиране на съставените актове само трябва малко юристът на общината да се размърда.  :)

Offline ultra

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #9 on: 15.10.2015, 10:56:15 »
 Хфж

Sent from my LG-E435 using Tapatalk

Offline rado84

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #10 on: 21.09.2016, 06:11:30 »
Това с перфораторите е масово напоследък при частниците. На Карат почти нямам спомен да съм се возил на автобус, на който всички перфоратори да работят поне от зимата насам...
А кои линии са частни? Аз лично знам само за 72, защото наскоро четох за нея в "Телеграф".

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #11 on: 21.09.2016, 07:56:32 »
Това с перфораторите е масово напоследък при частниците. На Карат почти нямам спомен да съм се возил на автобус, на който всички перфоратори да работят поне от зимата насам...
А кои линии са частни? Аз лично знам само за 72, защото наскоро четох за нея в "Телеграф".
Отваряш sofiatraffic.bg и там е написано, както и ако потърсиш малко във форума ще намериш информация.

Sent from mTalk for Windows 10

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
« Reply #12 on: 21.09.2016, 10:54:24 »
Всичко, що се движи на бели и оранжеви конекта (без 111) и BMC-та с лепени стъкла. Естествено има изключения, но това стига.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #13 on: 26.03.2017, 13:45:10 »
 :arrow:
« Last Edit: 09.04.2017, 17:15:45 by София 70 »

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #14 on: 21.06.2017, 01:50:21 »
И като отговориш на простотията с простотия, накрая ще станеш същия като тях...... :/