Author Topic: Маркировка и организация на движението  (Read 161717 times)

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
Можеш ли да покажеш за кое точно място говориш?

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Можеш ли да покажеш за кое точно място говориш?

За ПВ Сливница става въпрос за това място. Маркировката е изтрита, пътният знак към днешна дата го няма, също така точно там няма и осветление.
https://goo.gl/maps/NKFwT95Yy7uwM1C39

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
Да, като цяло всички заходи на Западната дъга на околовръстното (а и самото то) бяха изпълнени страшно неграмотно, заходите са къси и няма добра сигнализация. Например ускорителните ленти на пътния възел за Волуек са много тесни и къси (особено включването в северна посока, което е и на завой).

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
  • Експресивен експрес
    • View Profile
На Царица Йоанна удължават мантинелата. Едно багерче писука докато работи. Докарали са и някакви кашпи, тях ли ще ги слагат вместо мантинелата? :eek:
Софийско метро, стари карти - https://drive.google.com/drive/folders/1v90JEwozXaRGVBWcwSNO0GnU_3pTYZbQ?usp=sharing

Софийско метро, хартиени карти - https://drive.google.com/drive/folders/1C7va0Idce58r2Mv2VTFwl2z5hi5PDlB6?usp=sharing

Online difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Пътните знаци са с приоритет пред хоризонталната маркировка, това е ясно. Знакът се вижда от 500 метра и си избираш лентата според него, а хоризонталната маркировка се вижда, чак когато си практически върху нея. Здравият смисъл при многоредовата Сливница е, че лента за обособена посока има само ако светофарът има секция за тази посока. Така че това с лявата стрелка е грешка и трябва да се замаже.
Отне ми доста време от заснемането на снимката до момента, в който мога да я споделя.... Отново ви връщам на Сливница и Опълченска и как са си оставили ръчичките, като са слагалипътните знаци на Евгени, с които навремето пребориха карането в бус-лентите... При наличие на камион/автобус/тролейбус в дясна на теб лента, новата табела все едно я няма, маркировката отговаря на пътния знак отляво....
Преди няколко седмици забелязах, че са уеднаквили знаците. Най-лявата лента вече е само за завой. Но е все тая, няма да се спазва, докато не започнат да санкционират масово за неправилни маневри...

Offline Dimitar155

• Маниак
    • View Profile
    • Email
На Царица Йоанна удължават мантинелата. Едно багерче писука докато работи. Докарали са и някакви кашпи, тях ли ще ги слагат вместо мантинелата? :eek:

Drone Reporter е качил кратко видео от мястото. Не видях да има кашпи.

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
  • Експресивен експрес
    • View Profile
Миналия четвъртък имаше десетина кашпи. Сигурно са ги домъкнали временно тъй като са се опасявали че шевроните не са толкова забележими. Правили са и тахиметрично заснемане или как му викаха. Имаме геодезисти във форума.
Ивицата е почти готова. Остава мантинелата.
Софийско метро, стари карти - https://drive.google.com/drive/folders/1v90JEwozXaRGVBWcwSNO0GnU_3pTYZbQ?usp=sharing

Софийско метро, хартиени карти - https://drive.google.com/drive/folders/1C7va0Idce58r2Mv2VTFwl2z5hi5PDlB6?usp=sharing

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
На Сливница и К. Величков има ли отделни фази за завиващите автобуси на лунния светофар?
Докато чаках за ляв завой в най-лявата лента, там светеха само двете крайни горни точки (безсмислен сигнал), а от лявата ми страна, в обособеното трасе, имаше чакащ автобус за завой наляво, който за моя изненада тръгна заедно с колите на разрешаващия сигнал на обикновения светофар и естествено след завоя се стигна до сложната ситуация автобусът да се опитва да се навре в дясно през всички коли, които пък се опитваха да влязат в средната лента, защото най-дясната е бус-лента.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Злото е това, което ни разделя
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
А де, не че не съм се питал същото и не съм бил там, но не съм си правил труда да наблюдавам достатъчно сериозно. За 11 няма проблем, тя си е със срещупосочното ляво от „Сливница“ към „Габрово“/„Константин Величков“. 83 е по-проблемна с левия завой към „Захарна фабрика“, но мисля, че не е с отделна фаза, по-скоро беше с предварение преди левия завой от „Константин Величков“ към „Захарна фабрика“.

Sofiatransport транспортна база данни

- Галерия с над 82 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Лунния сигнал е с основния зелен. Навлизаш в кръстовището на сигнала на трамвая и щом светне левия завой тръгваш.
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Мисля, че пуска 10 секунди по-рано сигнала за автобусите за наляво, с левия завой за колите.

Offline Dimitar155

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Левия завой от бул. К. Величков към бул. Александър Стамболийски е премахнат :fan:

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Злото е това, което ни разделя
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Това е добре, предвид, че беше с отделна фаза и оставаше една чиста лента за направо, което беше абсурдно, но с коя фаза завиват тройките?

Sofiatransport транспортна база данни

- Галерия с над 82 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline vaz2106

• Маниак
    • View Profile
    • Email
С фаза само за тройките, само че сега за тях става още по-голям ад да завиват.

Offline Dimitar155

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Вчера видях че на Алабин има знаци за "Зона 30", на Цар Симеон и Опълченска също има знак (цък). Някой има ли представа какъв е обхватът ѝ към момента?