Author Topic: Благоевград  (Read 213865 times)

Offline mannl202

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Re: Благоевград
« Reply #960 on: 07.03.2021, 20:23:35 »
Не мисля, че имаше нужда от това но... ето, да са ни честити. https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/649872?fbclid=IwAR3r7eyHrwOTjNwAZwuusDdU0tK4evG0D5b0_y0E0R7d3F7LbbiCVmxJPC0

Offline lol4o

• Наистина съм луд
  • Хеброс Гнус?
    • View Profile
« Reply #961 on: 07.03.2021, 20:43:32 »
Не мисля, че имаше нужда от това но... ето, да са ни честити. https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/649872?fbclid=IwAR3r7eyHrwOTjNwAZwuusDdU0tK4evG0D5b0_y0E0R7d3F7LbbiCVmxJPC0
Между 2007 и 2017 са били в Аугсбург, а от 2017 са били в Перник.

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
  • Стига фира!
    • View Profile
« Reply #962 on: 08.03.2021, 01:11:39 »
От кое няма нужда, не те разбираме? Бъди по-конкретен. (към mannl202)
Виж как потъваме, настъпваме, дървената лъжа. Бавно си тръгваме, без бъдеще....

Offline mannl202

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #963 on: 21.03.2021, 01:09:36 »
мислех, че ще са на мястото на белите шведски манове, които продават, като казваха, че ще вземат по-добри автобуси, а честно да си кажа,  това че ги пребоядисват прясно не значи че са по-добри от старите. 
Затова казах, че нямаше смисъл от това нещо. 

Ако може малко повече информация за въпросните електрички които ,,очакваме,, .къде ще се ползват, заедно с частните фирми ли ще се движат, че от онези документи нищо не разбрах.
« Last Edit: 21.03.2021, 01:12:08 by mannl202 »

Offline Sixkiller

• Стига фира!
    • View Profile
« Reply #964 on: 21.03.2021, 01:50:36 »
Пребоядисването е добра идея - автобусите придобиват по-добър външен вид и автопарка се типизира. Дори и само в бяло, пак е добра идея. По-добре, отколкото всеки да е с различен цвят.

За електробусите и "автогара ЗМК" може само да гадаем, защото нищо никъде не е казвано официално, вероятно и в общината нямат идея какво правят или пък чакат Тадаръков да направи областта (и самият град) свободна икономическа зона и тогава да си правят пиар. За незапознатите в темата, давам този линк, където най-общо е представена идеята на професора приватизатор, унищожил един от най-големите заводи на Благоевград (ЗМК), да превърне Благоевград в "малката Ватикана". Какво и дали изобщо нещо ще се превръща отново можем да гадаем, но сигурно е едно - някъде в района на бившия завод ще се строи магазин (вероятно Billa), при това в близко бъдеще.

Идеята за "автогара ЗМК" се появи в плановете на общината някъде в началото на тази година. Преди няколко дни на сайта на общината беше качена покана за участие в обществено обсъждане на План за интегрирано развитие на община Благоевград  (ПИРО) за периода 2021 – 2027 г. Самият план съм го прикачил отдолу под поста. Като всеки такъв план, преобладават общите приказки за устойчив транспорт, подобряване на градската среда и други подобни като е заложена Мярка 3.1.3. Развитието на устойчиви системи на градски транспорт (стр. 90). Накратко, същественото в случая е на страница 139-140 от документа, прикачил съм го отдолу като снимка. Идеята им е да купят 4 електробуса и 10 електро-микробуса (каквото и да означава това) + изграждане на зарядни станции. Планира се финансирането да дойде от структурни фондове на ЕС и Национално финансиране. Повече подробности ще намерите в документа.
« Last Edit: 21.03.2021, 01:54:40 by Sixkiller »

Offline Sixkiller

• Стига фира!
    • View Profile
« Reply #965 on: 25.03.2021, 18:53:03 »
По темата с ПИРО: общината успешно саботира желаещите да участват в обсъждането на проекта през Zoom с НЕизпращане на линк за участие до една част от регистрираните участници, а останалите участници се е налагало през 40 минути да установяват нова връзка поради използването на безплатна версия на продукта от страна на общината :devil: вероятно ще има още едно обсъждане.

Пускам двоен пост, но мисля че си заслужава най-вече поради откриването на няколко много интересни стари снимки от Благоевград и региона. Първите две са заснети на днешния площад "Гоце Делчев" (по-известен като Джамията). Обърнете внимание на ремаркето зад икаруса на първата снимка. Първите две снимки са от фейсбук групата Духът на Джумаята. Ако на някой му се разглежда, ето албум с още над 100 стари снимки от Благоевград от различни периоди, включително преди преминаването на дипломатическия корпус - линк - в тях има и снимки на няколко автобуса, но мисля че те са показвани вече назад в темата, поради което няма да ги качвам отново. Останалите снимки са от друга местна фейсбук група, но са сканирани от различни стари брошури, обложки и други. На снимка 3 - рилската железница; на снимка 4 - Кароса на паркинга на къмпинг зона Бъндерица.

« Last Edit: 25.03.2021, 18:56:05 by Sixkiller »