Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 822438 times)

Online blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6360 on: 01.04.2021, 11:32:12 »
По-скоро това е индикация, че ЦГМ трябва да премести спирката. Не виждам проблеми с безопасността, ако е по-напред, а и за пешеходната пътека ще е по-удобно.
Би трябвало да се регламентира критерий за двойни спирки - примерно брой спиращи возила на час, за да има яснота за чакащите. Очевидно, ако искаме МГТ да не е със скоростта на охлюв, стоенето на празна ясла трябва да се минимизира, така че не виждам нищо еретично да има повечко двойни спирки. Някъде се практикува групиране на линиите към два, че даже и повече спиркознака - сещам се за Русе и Малага. Разбира се, при това положение прекачването е causa perduta.

А всъщност какъв е правилният начин на включване на А280 от спирка СУ? Защото номерът със забранения ляв завой се правеше още през студентските ми години. Сега с пешеходния светофар има шанс да направи маневрата безконфликтно. Ако мине по Кракра и се включи от втората спирка, ще го хване ли GPS? Разбира се, може да се регламентира включване не от първата спирка, което ще е неудобно за пътниците, но удобно за ЗДвП.
« Last Edit: 01.04.2021, 11:39:39 by blagun »

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6361 on: 01.04.2021, 11:50:13 »
При положение, че вече има светофар, може да се направи секция за ляв завой само за автобусите, и шофьорите на автобуси да си я включват, само когато свети зелено за пешеходците. Иначе трябва да си обикалят по Евлоги Георгиев, Цар Освободител и надясно по Шипка.
Относно двойните спирки - на запад този проблем с натоварените спирки е решен, като има по няколко спирки една до друга, и са групирани превозните средства, които спират на тях. Разбира се, при тролеите е неприложимо, защото няма как да се изпреварят. Но двойна спирка не мисля, че пречи на някого.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #6362 on: 01.04.2021, 11:50:50 »
Включването с преминаване по Евлоги Георгиев и Цар Освободител е със 700 метра по-дълго и 5 минути по-бавно от включване през Резбарска, Сточна гара и Васил Левски със забранен ляв завой от Левски към Шипка. Вероятно заради това правят нарушението.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #6363 on: 01.04.2021, 11:55:14 »
При положение, че вече има светофар, може да се направи секция за ляв завой само за автобусите, и шофьорите на автобуси да си я включват, само когато свети зелено за пешеходците. Иначе трябва да си обикалят по Евлоги Георгиев, Цар Освободител и надясно по Шипка.
Пешеходното пресичане през ул. Шипка, успоредно на бул. Васил Левски е много натоварено. Ако ще се прави ляв завой там, то задължително трябва да се монтира светофар за пешеходците. Още повече - за да не се пречи на автобуса, то той задължително трябва да е първи автомобил на светофара в лентата си. В реалността е трудно изпълнимо. По-скоро трябва да се укаже на водачите изрично да преминават по Евлоги Георгиев и Цар Освободител. Интересно ми е дали има глобени водачи за непозволения завой. Там има камери.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Online tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6364 on: 01.04.2021, 12:25:19 »
Чета и не вярвам на очите си. Дано на никого не му дойде идеята за ляв завой точно там.
The Grand Tour

Online Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6365 on: 01.04.2021, 12:50:12 »
Ако мине по Кракра и се включи от втората спирка, ще го хване ли GPS?
По Кракра няма как да мине след Оборище, много е тясно и е разбит паваж (а и основата на пътя няма да издържи автобус), а левият завой от Кракра към Шипка е невъзможен за всичко по-голямо от маршрутка. Левият завой от Левски към Шипка е абсолютно забранен и опасен и трябва да се санкционира. Щом още има завиващи шофьори, значи не се санкционира.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #6366 on: 01.04.2021, 13:01:29 »
Преди много години, още докато бях студент сутрин когато чаках на СУ, почти всички коли по 280 се включваха с въпросния забранен ляв. Сега е по-скоро изключение.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6367 on: 01.04.2021, 20:59:37 »
Една част от водачите минават през Мадрид и по Евлоги Георгиев , по Цар Освободител , други през Ситняково и от Алея Яворов се качват на Цариградско , тъй като включванията/изключванията и смените са на СУ.
Васко ако толкова е убеден в думите си , да даде конкретен пример .
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6368 on: 02.04.2021, 17:16:53 »
Вчера едно газово БМЦ премина по канала на неутрална. Явно докато ремонтите на кутиите не започнат да бъдат за сметка на чупещите ги, нещата ще си продължават все така.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #6369 on: 02.04.2021, 22:07:43 »
Вчера едно газово БМЦ премина по канала на неутрална.
Е моето BMC 3809 го оставих на 600 000 км.  така карано, и още е с оригиналните скорости, сега е в Малашевци, пък ти си плямпай врели некипели
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6370 on: 21.04.2021, 23:42:20 »

Днес, 21.04.2021, малко след 16:30 часа. 1668 по ТБ2 - спирка 1241 "Пл. Васил Левски".
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6371 on: 21.04.2021, 23:46:08 »
Водачите на този тролейбус съм виждал и по-големи свинщини да правят, но и тази не е за изхвърляне.

Online madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #6372 on: 22.04.2021, 10:38:20 »
А номера на автомобила, кой е?!
пп На линейните им се плаща за тая работа, ама хейтърчетата какво печелят?
« Last Edit: 22.04.2021, 10:59:25 by madbatt »
Dream on

Online blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6373 on: 22.04.2021, 10:47:36 »
Водачите на този тролейбус съм виждал и по-големи свинщини да правят, но и тази не е за изхвърляне.
Слаба работа! Можеше във втора лента да спре!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6374 on: 22.04.2021, 11:26:12 »
Е, тук следва десен завой, и не е толкова удобно да е в средна лента. Виж, на Бяло море, в посока СУ, си е правило да се спира в лява лента на спирката.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6375 on: 22.04.2021, 13:02:50 »
Там коронния номер е предницата в лява лента, а задницата в средната. В посока моста Чавдар пък предницата задължително е в средна лента, а задницата - където дойде (това дори когато няма спряли за малко автомобили).

Online simeonivanov01

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #6376 on: 22.04.2021, 14:03:38 »
А номера на автомобила, кой е?!
пп На линейните им се плаща за тая работа, ама хейтърчетата какво печелят?
А каква вина има автомобилът?  :eek:

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6377 on: 22.04.2021, 21:36:06 »
А защо никой не отбеляза , че на СУ полицая често задържа сигналите и това води до закъснения , които принуждават водачите да правят такива неща , ама , че някой му се е наложило да измине 10 метра повече да се качи , веднага почваме да плюем.
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
« Reply #6378 on: 22.04.2021, 22:33:47 »
А защо никой не отбеляза , че на СУ полицая често задържа сигналите и това води до закъснения , които принуждават водачите да правят такива неща , ама , че някой му се е наложило да измине 10 метра повече да се качи , веднага почваме да плюем.
Има си закони и наредби, които трябва да се спазват. Отчайващо е, че младоци (предполагам само, не знам на колко си) разсъждават по този остарял и побелял начин. Въпросното спиране е не просто куриозно, а направо скандално. :help:

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #6379 on: 22.04.2021, 22:34:24 »
Според мен снимката е в обичайния стил на престараване на автора, но това си е мое лично мнение, принципно, според личното ми мнение, и двамата титуляри на 1668 са крайно далеч от правенето на застрашаващи чиято и да било безопасност нарушения, но аз съм, както знаем, лаик, може да не съм прав. Принципно на СУ се трупат големи закъснения, на малоумния светофар на Кракра след това - също толкова големи, а запушената от 1668 пряка на 20 метра преди спирката генерално се ползва от около 200 души дневно, плюс минус 20, а и да има завиващ надясно зад тролея, той пак няма да може да завие заради наличието на въпросния тролей, но важното е драма да има. Без да защитавам нарушението, което е очевидно, между духа и буквата на закона има известна разлика, хващате се за дреболии и нехаете за големи проблеми, което не води до нищо градивно. Ако със същия хъс се изправяхте срещу реалните проблеми в държавата, отдавна да живеем в нещо средно между Австрия и Швейцария на Балканите...

Ще дам нищо общо нямащ със ситуацията пример, щото нали съм тъп:
Днес, към 14 и нещо си часа, 1669 спира на Петте кьошета в посока НДК, като трети тролей на спирката. Първите два - един дълъг и един къс, са отворили врати, 1669 чака със затворени врати, трета и четвърта врата се падат на нивото на загражденията. ТРИМА, не един, не двама, ТРИМА човека на втора, трета и четвърта врата, крещяха по водача, натискаха трескаво бутони и обсъждаха разпалено с останалите пътници защо ТОЯ КРЕТЕН шофьора не им отваря. Извинявам се, но аз, който съм последния човек, имащ навика да бъде адвокат на водачите просто защото са водачи, имам някаква способност да различа реален проблем от изкуствено създаден такъв, за вас не знам, вие си знаете...
« Last Edit: 22.04.2021, 22:55:33 by The Freshmaker »
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.