Author Topic: Оптимизация на трамвайните маршрути  (Read 302175 times)

Offline bahner

• Маниак
    • View Profile
Тази промяна върви ръка за ръка с изместване на 12 през Ботев, катп така едновременно се компенсира разредената седмица,  разтоварва се  Мария Луиза и се създават множество нови връзки. По този начин се влошва, и то не толкова много, обслужването на МС Хан Кубрат, което според мен е ниска цена за всички ползи.
Галерия за градски транспорт - https://www.flickr.com/gp/127247218@N05/qB017P

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
По този начин отрязвате трамвайната връзка на северните квартали с "Мария Луиза". Видя се, че 12 е с много повече пътници през Халите, отколкото по Ботев. Ако се пусне отново по стария маршрут и с това състояние на "Илиянско шосе", по-добре да се закрие. Северните квартали и без това са в шеста глуха, а искате още повече да ги ощетите.

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
По този начин се влошва, и то не толкова много, обслужването на МС Хан Кубрат, което според мен е ниска цена за всички ползи.
Щом не те засяга лично, цената винаги е ниска.

Две страници се чешат езици с поредната партенка. Ако някой все още не е разбрал, че в родната действителност една редовна линия е много по-добро решение от две не-толкова редовни, значи или не чете темите във форума, или не разбира информацията. Да погледнем разписанието на седмицата - в делник линията е на интервал между 4 и 7 минути и се обслужва от най-дългите трамваи. Ако няма някаква задръжка или закъснение това е повече от достатъчно. При сваляне на интервала под 4 минути реално няма да може да се изпълнява. Ако се добави допълнителна линия, то 7 ще се разреди, а от това ще страдат всички, но най-вече ползващите линията в северната й част. Там все още живеят хора, но малко по малко се отказват от услугите на градския транспорт най-вече заради големите му интервали и бавната скорост.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
4,5,8,10,12,17 по Алабин. Прекрасно! Като минат 10 и 12 през кръстовището на Витошка и спрат на новата спирка ,зад тях ни 4 ни 17 може да влезе. Смислено щеше 17 да е до Орландовци  а 18 да се закрие , но кой съм аз да предлагам- прост ватман...Не разбирам много от транпсторт , все пак съм учил за прост Оператор на металорежещи машини.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Е, ти да не мислиш че тези, които си приписаха заслугата за тази идея имат подходящо образование.
Не е лошо и това да се помисли.

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Видя се, че 12 е с много повече пътници през Халите, отколкото по Ботев. Ако се пусне отново по стария маршрут и с това състояние на "Илиянско шосе", по-добре да се закрие. Северните квартали и без това са в шеста глуха, а искате още повече да ги ощетите.

Причината за това са минералната вода и Халите, така ще бъде и ако 7 се прекара по Мария Луиза, а не по Ботев, Халите са по-комуникативно място. Така че тази идея за две линии е по-лоша от това просто 7 да минава по Алабин и Мария Луиза и да няма 17.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
По Мария Луиза не е нужен втори редовен трамвай освен ТМ 18, по Ботев е нужна линия с интервал под 10 минути в пик примерно в миналото това беше ТМ 9. :rolleyes:

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
По Мария Луиза не е нужен втори редовен трамвай.....
А сега по Мария Луиза като са 5 линии. Делник 4 от 5 те се влачат заедно , а празник в 8 сутринта 4 от 5 те пак са заедно , най-много на 2 минути някой да изостава. И като се съберат 2 песи и се закъснява , с тези оскъдни разписания ........
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
По Мария Луиза не е нужен втори редовен трамвай.....
А сега по Мария Луиза като са 5 линии. Делник 4 от 5 те се влачат заедно , а празник в 8 сутринта 4 от 5 те пак са заедно

Традиционно линиите по Мария Луиза бяха повече от тези по Ботев, с пускането на метрото се реши че дублирането е нежелателно и трябва там да се изтъни предлагането до минимум за да се заврат пътниците под земята, като никой от вземащите това решение не прецени, че трамвайните линии и метрото всъщност имат различни цели. После една по една линиите се завърнаха и се оказа че са доста популярни, например тм4 през Халите през годините набираше все повече и повече пътници. Сега положението с променените маршрути не е представително, но след като свършат ремонтите нещата ще си дойдат на мястото. Според мен 4 линии по Мария Луиза са си съвсем нормално нещо и трябва да се върнат поне толкова там като постоянни маршрути.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
Транспортна Комисия чудесно е оптимизирала линиите. На Алабин ще са 2,4,5,8,9,10 и 12 .Неадекватният светофар на Македония ще прави големи задръствания.

Offline snaker

• Маниак
  • Изгодни почивки и екскурзии - www.dieltours.eu
    • View Profile
    • DIEL TOURS
Транспортна Комисия чудесно е оптимизирала линиите. На Алабин ще са 2,4,5,8,9,10 и 12 .Неадекватният светофар на Македония ще прави големи задръствания.

2, 9?  :blink: :blink: :blink:

Дали не бъркаш нещо? Или ще имаме някаква изненада с номерацитте...
ИЗГОДНИ ПОЧИВКИ В БЪЛГАРИЯ, ТУРЦИЯ, ТУНИС, ЕГИПЕТ, ГЪРЦИЯ; ЕКЗОТИЧНИ ПОЧИВКИ; ЕКСКУРЗИИ В БЪЛГАРИЯ И ЧУЖБИНА; САМОЛЕТНИ БИЛЕТИ; ТРАНСФЕРИ; RENT-A-CAR
www.dieltours.eu
0883386141

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Визират се предложенията на Дирекция Транспорт, внесени днес в Транспортна комисия :
ТМ2: Иван Вазов  - халите  - Орландовци
ТМ9: Борово  - халите  - надлез Надежда
ТМ1 се закрива

Предполагам ТМ12 отива по Ботев.
« Last Edit: 04.02.2022, 20:38:33 by blagun »

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
Не можеха ли 18 да пратят в Ив. Вазов а 2 да я върнат където си беше? Отделно от къде ще извадят трамваи ако не е тайна? 1 като го закрият ще освободят крупните всичко на всичко 2 трамвая. Освен ако не домъкнат от някъде още стари трамваи или не резнат от 5, 7 и 4 друго не си го представям.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Предполагам,  че ТМ2 ще вземе двете коли на ТМ1 и толкова, най-много още една кола да дойде. Иначе как ще се разминават 4 линии на един коловоз по Скобелев? Колите по ТМ7 ще се разделят поравно на 7 и 9.
« Last Edit: 04.02.2022, 20:59:39 by blagun »

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Местене на линии глупости на търкалета. Зам кмета няма топки да реши проблема със Скобелев. Витошка и без това е за ремонт едно завръщане на трамваите там ще премахне незаконните аквариуми, селският мегдан и ще е по-евтино от преправянето на Скобелев и тунела за трамвайно движение. Закриването на участъка ще реши и проблема с кръстовището на петте кьошета.
The Grand Tour

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Местене на линии глупости на търкалета. Зам кмета няма топки да реши проблема със Скобелев. Витошка и без това е за ремонт едно завръщане на трамваите там ще премахне незаконните аквариуми, селският мегдан и ще е по-евтино от преправянето на Скобелев и тунела за трамвайно движение. Закриването на участъка ще реши и проблема с кръстовището на петте кьошета.
Забрави за Витошка!Толкова са свикнали всички там че ако се стигне до там,според мен ще се вдигне голям шум против това да случи.Бъди сигурен че няма да се стигне до там.

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Визират се предложенията на Дирекция Транспорт, внесени днес в Транспортна комисия :

Къде могат да се прочетат тези предложения?

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Забрави за Витошка!Толкова са свикнали всички там че ако се стигне до там,според мен ще се вдигне голям шум против това да случи.Бъди сигурен че няма да се стигне до там.

Аз и сумати народ, дето живеем около Витошка изобщо не сме свикнали с това да го няма трамвая. Със сигурност лобито на заведенията ще вие яко срещу трамвая, ако вземат да го връщат там, но след като в разни квартали местните се надигат срещу трамвая и го спират, то би могло и местните около Витошка да искат да си го върнат обратно.

Online stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
Защо не направиш едно проучване сред съседите те за връщането на трамвая и да ни запознаеш с резултатите !

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Защо не направиш едно проучване сред съседите те за връщането на трамвая и да ни запознаеш с резултатите !

Какво да правя проучване, нали всеки път като се видя с някой в махалата това казва, до сега един човек не съм чул за 10 години да каже добре, че махнаха трамвая по Витошака.