Author Topic: MAN Lion's City G CNG (1150-1189, 1601-1620, 2000-2045, 2300-2319, 3100-3159)  (Read 828816 times)

Offline Niko.G

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1178
  • ⁠A heresia das heresias era o bom senso.
    • View Profile
3101 обратно в играта и днес дойде на самоход в Малашевци.
1171 е в Малашевци за ремонт по скоростната кутия.
Обесете се в неделя, тва е най-добре!

Fac ut vivas!


Offline Tisho

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 816
  • В 0135 СН - уникалният автобус на Варна!
    • View Profile
3142 - в доста лошо състояние!  :angry:
Има проблеми с някой кран, от който изпуска въздух. Изглежда, че има проблеми и с кутията... издава странен звук, все едно форсира, когато превключва на втора.

Edit 5.03.:
3130 е възстановен на линия - днес е бил на 204/4?  :fan:
« Last Edit: 05.03.2026, 21:19:26 by Tisho »
Фен на швейцарските автобуси MAN 10.190 HOCL / Lauber, MAN SG280H, SL200, NL202, NG272, Lion's City, MB O305/G/Heuliez, Conecto/G, Citaro/G, електробуси, тролеи, трамваи, метро и влакове.

Почивай в мир, Тони!

МАН а е най доброто нещо което се е случило за софийския ГТ след метрото в последните 20 години.

Offline AGENT 006

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16772
  • Fear on me, shame on you
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Според виртуалната карта 1603 не се е движил от 20-ти януари. 3150 се е движил за последно на 21-ви януари.

Offline Ivo

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16112
    • View Profile
    • Email
Аз пък няколко пъти видях един който работи на 111 и вместо стъкления шибидах на покрива има занитена/ заварена ръждясала ламарина:)
« Last Edit: 20.03.2026, 19:06:37 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bagercho

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3883
    • View Profile
Съсипията ги застигна отдавня и тях, нищо чудно. А за Земляне каквото и да се каже ще е малко...

Offline Kukicha

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1709
  • 3306/1119 ✝(2003-2022)✝
    • View Profile
    • Email
Според виртуалната карта 1603 не се е движил от 20-ти януари. 3150 се е движил за последно на 21-ви януари.
3150 е спрян за двигател.

Offline 04Boris22

  • Защо пиша толкова много?
  • ********
  • Posts: 2042
  • 2055
    • View Profile
    • Email
Честито, 3101 днес изкара първата обиколка на 305/1 :laugh: и е сменен от 3115
Черепите неслучайно са пълни с нещо ;)

Offline AGENT 006

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16772
  • Fear on me, shame on you
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Явно е бил сменен много рано, защото 3115 беше на линия в 7 часа. В момента 3101 пак е на линия.

Offline BoyanH151

  • Приятел на ГТ
  • ****
  • Posts: 145
  • Гоце Делчев, моят рай! 🪽🪽🪽 76💋
    • View Profile
    • Email
Виждам 1189 на картата, май ще го стягат отново да излезе на линия, видях го как се движеше с 10-15 km/h в гаража.
✝️Български лев🇧🇬 (1880-2025)г.✝️

Новото пред старото е нищо!

Фен на трамваите Schindler и всички съфорумници.
ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО РАЗГЛЕДАТЕ МОЯТА Flickr ГАЛЕРИЯ:
https://www.flickr.com/photos/203120108@N03/

Offline Tisho

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 816
  • В 0135 СН - уникалният автобус на Варна!
    • View Profile
3130 - за чудо и приказ... има счупени лампички в салона, включително откъртена сигнализация, която няма звук. Възможно е и шофьорите да са я изключили. Има калпаво лепена лайсна със силикон на тавана отзад.
Фен на швейцарските автобуси MAN 10.190 HOCL / Lauber, MAN SG280H, SL200, NL202, NG272, Lion's City, MB O305/G/Heuliez, Conecto/G, Citaro/G, електробуси, тролеи, трамваи, метро и влакове.

Почивай в мир, Тони!

МАН а е най доброто нещо което се е случило за софийския ГТ след метрото в последните 20 години.


Offline mitakis

  • над нещата
  • Moderator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 4366
    • View Profile
1189 от няколко дни е на линия.
Трудно е да направиш нещо както трябва, вместо как да е.

Offline denadri

  • Писател
  • **
  • Posts: 37
    • View Profile
3123 - Здраво тропане от средния мост, липсваща капачка над въздушната възглавница на калника на задния мост(гледаш си гумите как се въртят), отоплителното тяло при трета врата силно ръждясало и тотално задръстено под решетката с мъх и прахоляк - това с гаранция не е успявало да изкара топлина към салона през студения сезон. Докато дойде подмяна вече и Мановете ще са гроги - още не можем да бракуваме Conecto G, а вече някои Lion's City G са тръгнали на тотална разсипия  :/ :/ :/ :/

Offline Niko.G

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1178
  • ⁠A heresia das heresias era o bom senso.
    • View Profile
Отдавна са разсипани и изтървани.
Обесете се в неделя, тва е най-добре!

Fac ut vivas!

Online Kaiser Kar

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 5280
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Прахолякът и боклуците в отоплителните тела би следвало да се третират като пожарна опасност, ама кой ти...
Висенето по кабините вреди сериозно на Вас и на другите около Вас.

Offline Niko.G

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1178
  • ⁠A heresia das heresias era o bom senso.
    • View Profile
От охладителната система съм вадил парчета метал. После се чудеха що като стане над 15 градуса, тия автобуси греят и съответно зимата защо няма парно. Иначе радиаторите се мият по инициатива на шофьорите, ако някой от тях се сети. Да не говорим, че масово тия калорифери са си запушени отдавна и/или вентилаторите са спрели да работят и отдавна нямат никаква функция, затова зимата е толкова студено в някои.
Обесете се в неделя, тва е най-добре!

Fac ut vivas!

Offline AGENT 006

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16772
  • Fear on me, shame on you
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Тези калорифери при трета врата на старите МАН-ове са пред разпад по принцип, отдавна не е останал и сантиметър боя по тях и са от до в ръжда.

Online RADOCVET

  • Moderator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 11938
    • View Profile
    • Сдружение ГТИ
    • Email
Проблемът донякъде е в разположението им. Срещу трета врата има много прах, много кал и сол. Респективно това води до запушване на вентилаторите и ускорена корозия. В нашия Чавдар 140 сложихме такъв, но под седалките и не допира пода. Ревизията му състояща се в почистване на филтъра и вентилатора, и промиване на радиатора не трае кой знае колко. Спокойно може да се звъшва на ТО-2, но естествено никой не се занимава с това.
Може да нема ред, ама требе да се спазва!

Offline Niko.G

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1178
  • ⁠A heresia das heresias era o bom senso.
    • View Profile
На зелените също им бяха под седалките и бяха винаги горещи. Даже съм се изгарял и на тях. Нашите MAN-ове са си фабрично студени.
Обесете се в неделя, тва е най-добре!

Fac ut vivas!