Author Topic: Снегопочистване  (Read 59990 times)

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Снегопочистване
« Reply #380 on: 28.03.2021, 19:05:17 »
Аз не съм съвсем сигурен дали тук става въпрос само за повишаване на данъците, защото и в момента парите които се дават за чистене не са никак малко. Стига дейностите да се организираха по-рационално и да не се отклоняваха толкова много средства, картината щеше да е друга.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #381 on: 28.03.2021, 19:28:27 »
Не са малко, но и дейностите, които се извършват целогодишно също не са малко по почистване.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #382 on: 28.03.2021, 22:51:49 »
Ресурс винаги може да се намери. Има машни вече за всичко. Само че тогава Васко (който все още не плаща данъци) и родителите му няма да плащат 100 лева данък, а ще плащат 500 лева данък. Тогава ще има перфектна поддръжка.
Работя на трудов договор и от заплатата ми се удържат както данъци така и осигуровки. Това, че нямам собственост на мое име не означава, че не допринасям към финансирането на обществените нужди.

По темата - удебен съм, че доста хора в България биха се съгласили да плащат по-високи данъци и такси, ако получаваха качестви публични услуги, без корупция.

Аз си мисля, че правилото всеки да чисти снега пред имота си е много непрактично и неработещо. :neznam: Трябва да има контрол, санкции, а пък не е ясно каква е събираемостта им и т.н.  Според мен общината трябва да почиства всички пешеходни пространства в града и да таксува собствениците на имоти чрез допълнителна такса към местните данъци. И за да няма негативни психологически ефекти, може чисто технически да се отдели като още една такса, различна от такса смет.
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)