Проблемът не е в това, че 8 се възстанови в този формат, а че за пореден път се даде голо обещание, което остана неизпълнено и никой не отиграва топката за пред хората, ето това е истинския проблем, че за десетохиляден път е много лесно да се говори, а много трудно да се носи отговорност за думите и обещанията. Крайно време беше на 8 да се възстанови дори и в този формат, да не забравяме, че съчленените автобуси по 97 се взеха от 213, 305 и 413 заради 8тм. Един отговорен кмет щеше да излезе пред хората и да обясни какво се е случило, че не е постигнат консенсус за възстановяване на трамвайното движение в пълен формат преди пълното завършване на обекта и към момента може да бъде открито само в най-завършената част от обекта до ж.к. „Западен парк“.