Author Topic: Черна хроника на МГТ  (Read 234847 times)

Offline poly911

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1384
    • View Profile
    • Email
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #600 on: 26.02.2026, 12:11:30 »
https://novini.bg/article/2026022609565164982

Ватман почина в движение по линия 20

А аз се чудех защо има толкова полиция,линейни и една линейка

Бог да го прости

Offline kefaes6efa

  • Напредващ
  • ***
  • Posts: 91
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #601 on: 26.02.2026, 13:37:51 »
https://novini.bg/article/2026022609565164982

Ватман почина в движение по линия 20

А аз се чудех защо има толкова полиция,линейни и една линейка

Бог да го прости


На 44 години и инфаркт :(

Offline poly911

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1384
    • View Profile
    • Email
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #602 on: 26.02.2026, 14:27:36 »
Това повдига отново въпроса който със сигурност вече сме го дъвкали сутрин само на дрегер ли се отчитат

Offline difian

  • Moderator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 18881
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #603 on: 26.02.2026, 14:50:07 »
Това повдига отново въпроса който със сигурност вече сме го дъвкали сутрин само на дрегер ли се отчитат
И "кръвно" да мерят - отново може да бъде също толкова проформа, а пък резултатите да са още по-многозначни/неточни. ;)

Online blagun

  • Модератор
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 16935
    • View Profile
    • Email
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #604 on: 26.02.2026, 22:16:55 »
Следобед по медиите върви анонс, че в кабината се е возел колега на ватмана, който задействал спирачка.

Offline TRAMS SOFIA

  • Ограничени права
  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3964
    • View Profile
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #605 on: 26.02.2026, 22:29:08 »
По-скоро ватмана в последните си секунди е успял да намали и спре напълно .....мир на душата му!
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline Dragon

  • Administrator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 6041
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #606 on: 26.02.2026, 23:50:26 »
Е тези трамваи нали са с педал за бдителност.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline V.Peichev

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 10044
    • View Profile
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #607 on: 27.02.2026, 09:21:30 »
Не е сигурно отпускането му при прилошаване.  :rolleyes:

Offline fafan

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 9373
    • View Profile
    • Email
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #608 on: 30.04.2026, 19:19:01 »
Съдът реши: 20 години затвор за Виктор Илиев

При катастрофата загина сирийски лекар


"20 години затвор получи Виктор Илиев за катастрофата, при която уби сирийски лекар и рани четирима души. Това реши състав на Софийския градски съд с председател Даниела Борисова, след като по-рано днес младежът призна вината си и поиска делото да се гледа без разпит на свидетели.

Илиев беше признат за виновен за удара, станал на 15 август миналата година в София. Тогава, след като вдишал балони с райски газ, и без да натисне спирачка, 21-годишният младеж се заби в автобус от нощния градски транспорт, припомня “24 часа”.

Тежката катастрофа взима и жертва - сирийският лекар д-р Иса Али, който се возел в рейса.

Илиев беше обвинен, че катастрофата е станала при евентуален умисъл.

От прокуратурата и частните обвинители поискаха по 20 години затвор за Илиев, което е максималното предвидено. Той призна вината си и помоли за по-ниска присъда. Илиев ще плати и около 11 000 евро разноски по делото, както и по 1500 евро за адвокатите на частните обвинители. Заради умисъла съдът не бе длъжен да редуцира с 1/3 присъдата.

Илиев остава и без книжка за 23 години.

И прокуратурата, и Илиев, могат да обжалват пред Софийския градски съд. 21-годишният младеж изслуша присъдата с наведена глава."

https://www.dnes.bg/a/6-krimi/719871-sadat-reshi-20-godini-zatvor-za-viktor-iliev


Offline poly911

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1384
    • View Profile
    • Email
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #610 on: 05.06.2026, 20:48:10 »
Видно от снимката на картата и от клипа в новините 7083 май приключи пътя

Offline fafan

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 9373
    • View Profile
    • Email
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #611 on: 05.06.2026, 20:52:35 »
Един човек е загинал и поне 7 в крайно тежко състояние.  :( Причината е нелегална гонка между два автомобила, единият се забива в автобуса. Това си е умишлено убийство.

Offline Niko.G

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1182
  • ⁠A heresia das heresias era o bom senso.
    • View Profile
Обесете се в неделя, тва е най-добре!

Fac ut vivas!

Offline TRAMS SOFIA

  • Ограничени права
  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3964
    • View Profile
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #613 on: 05.06.2026, 21:09:00 »
Обърнатия автобус е 7131, не 7083
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline bagercho

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3883
    • View Profile
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #614 on: 05.06.2026, 21:09:26 »
Видно от снимката на картата и от клипа в новините 7083 май приключи пътя
Автобуса е 7131. Не знам как да коментирам поредната такава случка, но смятам че на подобни шофьори ако още дишат след такава катастрофа трябва още на място да им бъде помогнато да се избавят от мъките...

Offline poly911

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1384
    • View Profile
    • Email
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #615 on: 05.06.2026, 21:25:19 »
Видно от снимката на картата и от клипа в новините 7083 май приключи пътя
Автобуса е 7131. Не знам как да коментирам поредната такава случка, но смятам че на подобни шофьори ако още дишат след такава катастрофа трябва още на място да им бъде помогнато да се избавят от мъките...

А аз мисля че такива индивиди в една бяла държава ще ги сложат да помагат в моргата като наказание
Ама това си е лично мое мнение

Offline TRAMS SOFIA

  • Ограничени права
  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3964
    • View Profile
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #616 on: 05.06.2026, 21:40:59 »
Загинал е на място шофьорът на лекия автомобил, но водачът на автобуса е сред пострадалите  :help:..  .бързо възстановяване му пожелавам
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline bagercho

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3883
    • View Profile
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #617 on: 05.06.2026, 21:44:25 »
Загинал е на място шофьорът на лекия автомобил, но водачът на автобуса е сред пострадалите  :help:..  .бързо възстановяване му пожелавам
В една новина пише, че загиналият бил индийски гражданин. Индиец да се състезава с Мерцедес по Ботунец? Или е бил "индиец" ама от нашите?
« Last Edit: 05.06.2026, 21:46:01 by bagercho »

Offline fafan

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 9373
    • View Profile
    • Email
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #618 on: 05.06.2026, 21:55:29 »
Загинал е на място шофьорът на лекия автомобил, но водачът на автобуса е сред пострадалите  :help:..  .бързо възстановяване му пожелавам
В една новина пише, че загиналият бил индийски гражданин. Индиец да се състезава с Мерцедес по Ботунец? Или е бил "индиец" ама от нашите?

Не е наш, импортиран е. Помели са и спирката, но не е ясно дали е имало хора на нея:



Offline bagercho

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3883
    • View Profile
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #619 on: 05.06.2026, 22:00:18 »
Интересно как в цялата суматоха толкова бързо са успели да изчезнат регистрационните номера на двете коли...