Author Topic: Системи за визуална и акустична информация на пътниците  (Read 152688 times)

Offline Niko.G

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1182
  • ⁠A heresia das heresias era o bom senso.
    • View Profile
Нали ЦГМ интегрира новата концепция, всичкото оповестяване да минава през таблетите. Оттогава настана каша.
Обесете се в неделя, тва е най-добре!

Fac ut vivas!

Offline fafan

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 9373
    • View Profile
    • Email
Масово се върти явно една и съща дестинация цял ден и половината ПС показват обратната посока на тази на движение - според мен е време това да се прекрати и да се върне системата с двете дестинации в ПС, в които не може да се гарантира автоматично зареждане на правилната дестинация.

Трябва да се обърнеш към "експерта".

Offline RADOCVET

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 11940
    • View Profile
    • Сдружение ГТИ
    • Email
Ако визираш този, за когото се сещам, той е служител на СА. По-горе са описани проблеми с подвижния състав на СЕ.
Иначе в Малашевци има няколко бркувани БМЦ чиито табели си стоят, вместо да поемат към Искър за Т6Б5.
Може да нема ред, ама требе да се спазва!

Offline Kaiser Kar

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 5284
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Марио отново се е развихрил и табелите в автотранспорта са наблъскани с паразитните ж.к. Дружба, кв. Враждебна, с.Ярема...
Висенето по кабините вреди сериозно на Вас и на другите около Вас.

Offline ozzy

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 14460
    • View Profile
В същото време днес имаме това на линия:

Offline RADOCVET

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 11940
    • View Profile
    • Сдружение ГТИ
    • Email
Да, някои неща няма да се забравят...  :fan:
Навремето оперативките често слагаха подобни табели. Сега с електронните това почти беше забравено.
Може да нема ред, ама требе да се спазва!

Offline bozhido

  • Приятел на ГТ
  • ****
  • Posts: 107
    • View Profile
Забелязвам, че в последно време електронните табели на много от превозните средства показват грешното направление. Например ТБ5 пътува към Руски паметник и изписва Дружба 1 и обратно. На ТБ11 също. На някои от автобусните линии по Цариградско шосе се случва същото...

Аудио озвучаването вътре в превозните средства пък е много тихо - например ТМ7/27, или пък след пл. Македония става бъг и изговарянето на спирките става със скорост по 3.


Offline Whatnow14

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1216
    • View Profile
Да започнем с това, че ТБ11 ходи вече 1 година от Дружба 1 до Надлез Надежда и половината тролеи на линия са с дестинация "Сточна гара"  :devil:

Offline fafan

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 9373
    • View Profile
    • Email
Да започнем с това, че ТБ11 ходи вече 1 година от Дружба 1 до Надлез Надежда и половината тролеи на линия са с дестинация "Сточна гара"  :devil:

Няма смисъл да го променят вече, временният маршрут скоро ще е история. Така е, защото групичката по табелите прерасна в "дирекция" и вече се занимава с по-възвишени работи, нямат време за няколко тролея.

Offline Niko.G

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1182
  • ⁠A heresia das heresias era o bom senso.
    • View Profile
Имат си дестинация за Н-З Надежда и честно никога не съм виждал 11 до Надлеза с табели за Сточна. Няма екип, който ходи да настройва табели преди шофьорът да излезе на смяна.
Обесете се в неделя, тва е най-добре!

Fac ut vivas!

Offline ozzy

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 14460
    • View Profile
2164 се движи с табела "8 с. Герман"  :laugh:

Offline AGENT 006

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16775
  • Fear on me, shame on you
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Маршрутът на ТБ 6 е коригиран на „ж.к. Лозенец“. Интересно защо са решили да оставят „ж.к.“, след като го премахнаха от всички останали дестинации.

Offline fafan

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 9373
    • View Profile
    • Email
Маршрутът на ТБ 6 е коригиран на „ж.к. Лозенец“. Интересно защо са решили да оставят „ж.к.“, след като го премахнаха от всички останали дестинации.

В този случай всичко е точно, спирката наистина се казва така и мястото наистина има ж.к. отпред, не са си измисляли и доукрасявали както правят обикновено.

https://lozenets.sofia.bg/wp-content/uploads/2020/03/2020-Lozenets.pdf


Offline RADOCVET

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 11940
    • View Profile
    • Сдружение ГТИ
    • Email
Поне е стъпка в правилната посока.
Може да нема ред, ама требе да се спазва!

Offline Kukicha

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1712
  • 3306/1119 ✝(2003-2022)✝
    • View Profile
    • Email
Маршрутът на ТБ 6 е коригиран на „ж.к. Лозенец“. Интересно защо са решили да оставят „ж.к.“, след като го премахнаха от всички останали дестинации.
Явно нещо от депото са се задействали, тъй като и на 74 (след година чак), вече табелите на Хигерите правилно изписват "Гоце Делчев" вместо "Манастирски Ливади".

Offline mgt

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 589
    • View Profile
На 3143 предната табела се е бъгнала. Ако някой чете тук, да се задейства.

Offline martin4o

  • Защо пиша толкова много?
  • ********
  • Posts: 2406
    • View Profile
    • Email
Наблюдавам, че в АП Малашевци влизат за ремонт и поддръжка, предимно по информационните системи, автобуси на частни превозвачи от различни градове. Предлага ли се това официално като услуга и възможно ли е да се заяви подобно нещо от външна компания?

Offline poly911

  • Наистина съм луд
  • *******
  • Posts: 1384
    • View Profile
    • Email
Незнам дали е за тази тема ама в клюкарника се говори че ще се връщат "некролозите" на предното стъкло на всички тролей,само защото един гражданин пак решил да реве че възрастните хора няма да видят електронна табела а хартиената

Защо ми се струва че този гражданин е познат на всички ни тук в форума

Offline Dragon

  • Administrator
  • Нямам спирка
  • ********
  • Posts: 6041
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Вероятно ти се струва вярно :) Явно има раздор между него и другия познат на всички гражданин и избиват комплекси.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София