Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 836247 times)

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6400 on: 01.05.2021, 23:53:07 »
Неносенето на маски от водачите просто се ползва с режим на търпимост
Защо има такава търпимост за водачите в градския транспорт, а за всички останали служители в сферата на услугите - няма? :neznam: Защо примерно хората, които например работят в супермаркета или в ресторанта спазват правилата, а водачите са над тези неща? :help:

Собствената защита на водача си е негов проблем
Основната фунцкия на носенето на защитна маска е защита на останалите!

а ако пътниците ги притеснява, че може да ги зарази, да си пътуват назад.
Това звучи логично, но какво да правят, ако им се налага да си купят билет от водача?

Това е все едно касиер в супермаркета да е без маска и който се притеснява, че може да бъде заразен от него - просто да не пазарува.  :neznam:

Очеизвадно трябва да те питам, тъп ли си ?
Прочети цитираното 100 пъти за да го разбереш !
Свободен си не да го пребиеш, а дори да го убиеш. И после ще си търпиш последствията, ако обаче ти стига акъл за мислене за последствията от действията ти.
Смятам себе си за интелигентен човек над средното.

Много добре разбирам какво си написал, но сам си противоречиш. Някак си има двоен стандарт.

Някакъв човек бил пребит по време на късните курсове в Младост-4 като последствие от вербалните му действия към шофьора и за теб това изглежда ОК. Но в същото време при моята хипотеза, където недоволен пътник пребива шофьора - тогава не си ОК.

Не е ли правилно в ситуацията от Младост-4 шофьорът да подаде жалба към съответната институция (например, многоуважавания от теб съд), ако се е почувствал обиден или наклеветен, а не да бие пътника?
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #6401 on: 01.05.2021, 23:59:05 »

Защо има такава търпимост за водачите в градския транспорт, а за всички останали служители в сферата на услугите - няма? :neznam: Защо примерно хората, които например работят в супермаркета или в ресторанта спазват правилата, а водачите са над тези неща? :help:

Водачите не следва да носят маски, защото при констатиране на нарушения с камери трябва да се вижда и лицето на водача за доказателствени цели. Поради тази причина и изолирането на първите седалки с ленти и отдалечаването на пътниците от водачите е много правилна мярка.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #6402 on: 02.05.2021, 00:05:22 »
Позволете ми едно изказване, тъй като работя в магазин. Първо да си с маска по 8-9 часа на ден е повече от ужасно и второ да не си мислите, че аз или колежките си слагаме маските преди или след работно време, преди да отворим или затворим за клиенти или когато в магазина няма никой. Отдавна, отдавна всички изфабрикувани позитиви за маските и за това, че предпазват са в състояние на разпад и на хората им е писнало до не знам къде.

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 50 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #6403 on: 02.05.2021, 00:15:08 »
Хахаха. Тръгни по супермаркетите и преброй колко от служителите носят постоянно маски, сложени плътно и правилно и ги сменят през 2 часа... Това, че е задължително просто не работи. Спазва се само от посетителите и пътниците, защото ги слагат за малко. Търпимост има за почти всички в различна степен... както има водачи, които работят с маски по свое желание, въпреки неудобството и търпимостта към обратното, така и когато преди няколко дни влязох в банка (не в кварталната бакалия, а в клон на голяма банка), нямаше нито един служител с маска.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #6404 on: 02.05.2021, 00:38:34 »
Лесно ти е да го кажеш, когато не си шофьор в Градски транспорт. Едно време имаше един е така неглиже и не му пукаше от никой, и от нищо, та една вечер на нощните късни курсове в Младост-4 му сцепиха главата, защото не му пукало кой и защо му подскача.

Някакъв човек бил пребит по време на късните курсове в Младост-4 като последствие от вербалните му действия към шофьора и за теб това изглежда ОК. Но в същото време при моята хипотеза, където недоволен пътник пребива шофьора - тогава не си ОК.
Не е ли правилно в ситуацията от Младост-4 шофьорът да подаде жалба към съответната институция (например, многоуважавания от теб съд), ако се е почувствал обиден или наклеветен, а не да бие пътника?

Бе аз ти казвам да прочиташ по 100 пъти докато разбереш за кво става въпрос, ама ти кат си имаш голямо мнение за себе си............. Чети горе какво съм написал- че шофьора е пребит, защото е отговарял на вербалния му тормоз.
И дай боже да имаш разправии с милицията и жалби, та да вденеш после защо е по добре да нямаш работа с милиция. Да да, с милиция, не с полиция..........
« Last Edit: 02.05.2021, 00:40:56 by я л т а »
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline fafan

• View Profile
    • Email
« Reply #6405 on: 02.05.2021, 15:22:18 »
преди няколко дни влязох в банка (не в кварталната бакалия, а в клон на голяма банка), нямаше нито един служител с маска.

В банки по горната причина носене на маски също не е възможно, неслучайно на вратите има табели ако си с каска за мотоциклетисти да я свалиш преди да влезеш в салона. Решението е стъклени прегради, терминали за самооблужване и онлайн банкиране.

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6406 on: 02.05.2021, 15:29:23 »
Това си е твое съчинение. Правилото за маски няма такива изключения, а и твоята идея е лишена от смисъл, защото значението на видеоматериалите е по отношение на случайни неизвестни лица, които трябва да бъдат открити, а не на водачите и служителите в банката, които са добре известни и могат лесно да се разпознаят на записите дори с маска.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6407 on: 03.05.2021, 22:38:17 »
Не коментираме дали е правилно или не носенето на предпазни маски. Въпросът, че в момента има такова правило и то трябва да се спазва. Да, в почти всеки търговски обект може да се видят служители, които не носят маските си правилно, но като цяло можем да кажем, че поне има някакъв контрол и що-годе изпълнение на това правило. Единствените служители, които си позволяват изобщо да не спазват тази регулация са водачите в градския транспорт на София. :help: Та въпросът е - с какво са по-специални от останалите работещи хора в сферата на услугите? :hammer:

От вчера, следобед - 7065 по А81. Подобно нещо видях при още няколко автобуса на същия превозвач. Очевидно си продължава старата традиция, при която Столична Община не може да накара частните превозвачи да изпълняват наредбите, въпреки че им плаща повече пари отколкото на Столичен Автотранспорт.  :neznam:

Снимката от изминалата работна седмица. Не знам кой е инвентарният номер, защото снимката не е моя (но имам разрешението да я публикувам).

Снимката показва, че подобно спиране си е редовна практика.

Според мен след подобно изпълнение, въпросният водач трябва да бъде преместен на Икарус.  :hammer:
СБОГОМ, GTSofia.info

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6408 on: 03.05.2021, 22:50:48 »
Въпросът, че в момента има такова правило и то трябва да се спазва.
Съветвам те да емигрираш навреме в някоя страна, където правилата се спазват безусловно и безрезервно на всяка цена, защото тук колкото и да скачаш и мрънкаш, няма да се случи, но когато ти се наложи да работиш, ако караш по същия начин няма и работа да имаш.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6409 on: 03.05.2021, 23:13:32 »
Съветвам те да емигрираш навреме в някоя страна

То с неговите разсъждения и в Албания няма да може да се установи, евентуално в Пакистан може би........., ма ако заговори на английски, ако го е изучил, ще го гръмнат на часа.
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #6410 on: 03.05.2021, 23:38:21 »

Снимката от изминалата работна седмица. Не знам кой е инвентарният номер, защото снимката не е моя (но имам разрешението да я публикувам).

Според мен след подобно изпълнение, въпросният водач трябва да бъде преместен на Икарус.  :hammer:
Нямаш си представа това спиране колко ми беше удобно като се случваше. Винаги се е случвало при усилен трафик сигурно повече от 10 години. Та като учех в 1АЕГ(надолу по улицата пред, която е отворена вратата), като се отвореше така вратата ми беше супер удобно, второ и статистическия облажва, защото също са там. Също така да отбележа, че тази улица е еднопосочна и единственият вход е към булеварда, така че тролеят не блокира нищо и не пречи на никого, защото е задръстване и без това. Единственият "недостатък" в че едните врати са пред улицата, ни има и такива на тротоара, така че си е много добре този начин на спиране. Аз даже съм се молел по-често да спират така, но уви не се случваше редовно.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6411 on: 03.05.2021, 23:57:48 »
Въпросът, че в момента има такова правило и то трябва да се спазва.
Съветвам те да емигрираш навреме в някоя страна, където правилата се спазват безусловно и безрезервно на всяка цена, защото тук колкото и да скачаш и мрънкаш, няма да се случи, но когато ти се наложи да работиш, ако караш по същия начин няма и работа да имаш.
И какво? Принципните хора да изоставят държавата в ръцете на тарикатите и далавераджиите??? :eek: :neznam: :( Това е жалко!

Аз съм си намерил работа, където много уважават моите принципи и бих казал, че всичките ми колеки също изповядваме подобна философия. Смятам, че има и други такива хора и малко по малко ще успеем да достигнем до промяна. :) Дори и да ни заплашват, че ще ни бият по последните спирки, при късни курсове. :/

Нямаш си представа това спиране колко ми беше удобно като се случваше. Винаги се е случвало при усилен трафик сигурно повече от 10 години. Та като учех в 1АЕГ(надолу по улицата пред, която е отворена вратата), като се отвореше така вратата ми беше супер удобно, второ и статистическия облажва, защото също са там. Също така да отбележа, че тази улица е еднопосочна и единственият вход е към булеварда, така че тролеят не блокира нищо и не пречи на никого, защото е задръстване и без това. Единственият "недостатък" в че едните врати са пред улицата, ни има и такива на тротоара, така че си е много добре този начин на спиране. Аз даже съм се молел по-често да спират така, но уви не се случваше редовно.
Не мога да повярвам докъде се стига, за да се оправдават нарушенията на водачите... :eek: :eek: :eek:

Човек, говориш за спестяване на 10 метра ходене пеша... :eek: Докато си бил ученик, когато човек обикновено е в разцвета на физическите си сили... :neznam:

Ами то и на мен ще ми е удобно, ако можеше да преместят метростанцията с 200 метра, до входа на офиса, в който работя, ама... :crazy:

СБОГОМ, GTSofia.info

Offline Sixkiller

• Стига фира!
    • View Profile
« Reply #6412 on: 04.05.2021, 00:56:38 »
Vasko, защо не отидеш да караш нов тролейбус, а не да работиш в офис, така че да спираш правилно точно на тази спирка, от която качваш снимки ежедневно и да не се налага да местиш метростанции?

След толкова мрънкане, по пътя на логиката, съмнявам се да останат свободни Икаруси (защото, аз лично, бих предпочел да карам Икарус, отколкото всеки ден някой като теб да ми пуска жалби  :devil:)

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • antiMASKer
    • View Profile
    • Email
« Reply #6413 on: 04.05.2021, 09:31:21 »
Малко офф, но доста шофьори предпочитат икаруса пред шкодата, нищо че е по-нова.
Dream on @Радоц%ет, ама не си в час

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6414 on: 04.05.2021, 15:54:05 »
Васко -Премиер!!! Васе, ти ще ни оправиш ,брат . Ще ни вкараш в релсите . Сериозно се замисли за политическа кариера.

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #6415 on: 04.05.2021, 21:10:33 »
Последно офф правя само с едно леко пояснение: от снимката не се вижда, но точно в уличката пред която е спрял тролейбусът, точно на тротоара(преди години сега не знам) бяха качени кофите за смет. Освен, че бяха качени кофите там, мястото се използваше и за обществен писоар от бездомните хора. А сега си го представи ученик в 7:30 сутринта колко удобно и приятно е било. Затова аз предпочитах да спира в средата на улицата, защото без това ще сляза на нея. Допълнителен бонус е че там има винаги солидни опашки на светофара и особено ако се наредят няколко тролея един след друг се правеше този номер. Ако пък не го правеха щеше да се чете как водачът пък бил отказал да отвори вратите и да си направя прехвърлянето на другия тролей. Казвам чисто хипотетично последното, но и за такова сме се оплаквали тук.
« Last Edit: 04.05.2021, 21:12:06 by Pesho1991 »

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6416 on: 04.05.2021, 23:30:24 »
Основен елемент от длъжностната характеристика на водача е да спира на спирки. Ако системно го прави неправилно, значи не е за тази работа. Няма хън, няма мън, няма “ходи да караш ти”. Има си правила.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6417 on: 05.05.2021, 00:25:10 »
Основен елемент от длъжностната характеристика на водача е да спира на спирки. Ако системно го прави неправилно, значи не е за тази работа. Няма хън, няма мън, няма “ходи да караш ти”. Има си правила.

А не ме карай да си търся длъжностната характеристика, за да ти запуша клавиатурата.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6418 on: 05.05.2021, 00:31:03 »
Нека се опитаме да си съпоставим ситуацията на неправилно спиране на спирка с няколко аналогии:

:arrow: Техническо лице, което отговаря за правилното поставяне на асфалтов слой, който да отвежда водата в определена посока, поставя асфалта с известни отклонения и не намира никакъв проблем в това. А негови приятели/колеги казват: "Знаеш ли колко му е трудна работата! Ходи ти да я вършиш! Това не е проблем! Важното е, че има нов асфалт."

:arrow: Гумаджия сменя гуми на автомобил. Забравя да стегне болтовете на една от гумите. Малко по-късно автомобилът развива висока скорост на магистралата и поради неревност гумата се откача от автомобила и предизвиква ПТП. А приятели/колеги на гумаджията казват: "Знаеш ли колко му е трудна работата! Ходи ти да я вършиш! Това не е проблем! Важното е, че гумага е сложена. Шофьорът е виновен, защото не е проверил гумите."

:arrow: Работник на поточна линия за колбаси вижда, че в машината за мелене на месо пада мишка, но не прави нищо. А негови приятели/колеги казват: "Знаеш ли колко му е трудна работата! Само му висят на главата, правят му забележки, изискват да постигне някакви квоти! Знаеш ли колко е трудно да спреш машните да изчистиш количеството, в което има мишка, и да стартираш процеса отново?! А колко колко трябва да се обясняваш пред шефовете! Ходи ти да я вършиш тая работа за тия пари! Това не е проблем - никой не е умрял от мишка в кренвиршите."

:arrow: Медицинска сестра приема пациент в болница и трябва да му постави абокат. Затруднява се да намери правилния кръвоносен съд, накрая се изнервя и поставя абоката накриво. А нейни приятели/колеги казват: "Знаеш ли колко ѝ е трудна работата! Ходи ти да я вършиш! Това не е проблем! Важното е, че абокатът е поставен."

При всички тези ситуации имаме леки отклонения от параметрите, при които съответната дейност трябва да бъде свършена, също както лекото отклонение на тролейбусния шофьор при спирането на спирката.

Какво е общото между тези примери - начинът на мислене/манталитетът. Както има хора, които оправдават нарушенията на водачите в градския транспорт, така има и хора, които намират оправдания за нарушения на работните правила/етика във всички други сфери. И накрая се озоваваме в общество като нашето и се чудим защо живеем така, и постоянно плюем някой друг. И политиците са ни виновни, а те просто са отражение на този манталитет. Промяната започва на индивидуално ниво - всеки трябва сам за себе си да държи да си върши работата пълноценно и качествено. След това да бъдем нетолерантни и непримирими към нехайно вършене на работата от останалите. И накрая резултатите сами ще дойдат.

Всички, които защитават подобно спиране на тролея от снимката по-горе, заслужват да им се паднат подобна медицинска сестра и подобен гумаджия, да имат ремонтирана улица пред дома си, която образува голяма локва пред входа им, и да хапват кренвирши с "тайни" добавки. Също така тези хора нямат право да се оплакват относно държавата, в която живеят, защото те са част от проблема!

Всяка професия си има своите трудности. На всеки човек му се е случвало да се чувства източен, затруднен, изнервен на работното си място. Всеки греши, което е напълно нормално и човешко. Важното е като сгрешиш, да си признеш (дори само пред себе си) и да се постараеш да не допускаш същата грешка отново. Съвсем друго е, когато грешиш многократно, съзнателно и целенасочено, и изобщо не смяташ, че си в грешка, ами си търсиш оправдания и съмишленици, които да те защитават.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6419 on: 05.05.2021, 10:52:38 »

А не ме карай да си търся длъжностната характеристика, за да ти запуша клавиатурата.

И да не го пише изрично там, това ти е част от задълженията и най-малкото нещо, което правиш по 200-300 пъти на смяна. Тъй че не знам какво ще запушваш.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"