Author Topic: Доставка на трамваи Tatra ČKD T6A5 от Прага  (Read 65152 times)

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
61 ако съм преброил правилно, от които ние ще вземем сега 15. Дано останалите не ни ги измъкне някой украински град преди да се наканим.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
То направо и Т6Б5 може да подменим, тези са с 5-7 години по-нови, по-модерни са и са карани по доста по-читави трасета. Скоро не съм се возил на нашите Т6Б5, но преди имаше редовно такива с квадратни колела, друсаха и дрънчаха доста. По тези панелни трасета и по Дондуков най-вече доста се разбиха. Сега не съм ги ползвал скоро, но не вярвам състоянието им да се е подобрило.

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • 2914 (1987-2021) ♥
    • View Profile
Но пък Т6Б5 са по - дълги и доста по - широки от червените. Нека не забравяме този уж дребен детайл.
Никога няма да се измисли по - добро превозно средство от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Не са по-широки.

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
Гледам и доста от пределите са си отписали. Дали СЕ не може да се задейства в тази посока, за да разкараме немските гробниците от 23? Ако се купят повече пендели от чешките, 23 може да се върне до младежкия театър.

Offline fafan

• View Profile
    • Email
Гледам и доста от пределите са си отписали. Дали СЕ не може да се задейства в тази посока, за да разкараме немските гробниците от 23? Ако се купят повече пендели от чешките, 23 може да се върне до младежкия театър.

Няма как да обръщат в Дружба ако ги пуснат по 23. Писали сме назад в темата какви са вариантите - или дострояване на трасето в Дружба поне с времен триъгълник като при ул. Кораб планина - за това няма да има нужда от отчуждения, или купуване на пенделни нормалнорелсови трамваи - такива Татри обаче за продан в Европа в момента няма, т.е. ще трябва да се купят нови - това са над 10 милиона €.

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
Прикачвам снимки, за да стане ясно какво имам предвид.

Offline fafan

• View Profile
    • Email
Тези трамваи не се продават. Какво не разбра, че чак снимки реши да прикачваш?  :neznam:

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
Мина заседанието на комисията. Съветниците от Демократична България предложиха вместо 15, да се закупят 16 броя, за да са четен брой, защото се планира да заместят 9 действащи състава от Дашевки. Барем да са 8 пълноценни състава, а не 7, плюс 1 единичен, който вероятно ще бъде разграбен за части. А и до сега са купувани винаги четен брой мотриси (20+10+10). До гласуване не се стигна, тъй като докладът бе насочен към съответните дирекции (доколкото разбрах) дали е възможно да се осигурят тези средства. Надявам се усилената дискусия по точката да накара вносителят да промени проекта за решение и да поиска средства за 16, вместо за 15 трамвая, при все, че има налични 61.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
Тези трамваи не се продават. Какво не разбра, че чак снимки реши да прикачваш?  :neznam:
Добре обясни ми като на малоумен, защото не разбирам. Защо са им на Прага спрени трамваи? Щом се отърват от Т6А5, които също са спрени, логично е да се отърват и от пенделите щом са спряни.

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
Ако наистина са спрени, не виждам защо не се вземат напр. 5 бройки пендели. Хем ще заменят опасните вече Дювази, хем могат да се движат и след като (или ако изобщо) някога 23 стигне до Младост. С един куршум 2 заека.

Offline bagercho

• View Profile
Защо решихте, че като имат спрени пендели, значи ги махат или продават? Нека ви припомня, че пенделите от Унгария, които тук бяха определени като негодни и се отказаха от покупката им, ги взеха те и сега ги модернизират. Имат и спрени Шкоди 14Т, дайте да ги купим...
« Last Edit: 29.04.2020, 16:55:30 by bagercho »

Offline fafan

• View Profile
    • Email
Добре обясни ми като на малоумен, защото не разбирам. Защо са им на Прага спрени трамваи? Щом се отърват от Т6А5, които също са спрени, логично е да се отърват и от пенделите щом са спряни.

Ами добре - обяснявам: спрян трамвай не е равносилно на трамвай обявен за продан.
Не знам за какво са им на Прага спрени трамваи. В този дух може да се попита за какво са и на София спрени трамваи. Имаме спрени 20 T4DC, ама не ги продаваме...

Мина заседанието на комисията. Съветниците от Демократична България предложиха вместо 15, да се закупят 16 броя, за да са четен брой, защото се планира да заместят 9 действащи състава от Дашевки. Барем да са 8 пълноценни състава, а не 7, плюс 1 единичен, който вероятно ще бъде разграбен за части. А и до сега са купувани винаги четен брой мотриси (20+10+10). До гласуване не се стигна, тъй като докладът бе насочен към съответните дирекции (доколкото разбрах) дали е възможно да се осигурят тези средства. Надявам се усилената дискусия по точката да накара вносителят да промени проекта за решение и да поиска средства за 16, вместо за 15 трамвая, при все, че има налични 61.

Не можеше ли да се прокара и допитване до финансовата дирекция за средства за 18 броя тогава, за да заменят наистина 1:1 старите Татри? Това ще са около 684000 лева.
« Last Edit: 29.04.2020, 17:05:20 by fafan »

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
По-вероятно е да мине 16 броя, вместо 15 броя, отколкото 18 броя, вместо 15 броя. Още повече - разчита се на по-голямата безаварийност на новодоставените трамваи, отколкото на сегашните. Тоест - няма да е нужно да се поддържат 9 състава за изпълнение на пробега. 8 биха били достатъчни. По думите на Ганчев - другите не били в добро техническо състояние. Тези, които са описани в офертата били в най-доброто такова.

Offline fafan

• View Profile
    • Email
По думите на Ганчев - другите не били в добро техническо състояние. Тези, които са описани в офертата били в най-доброто такова.

И това как точно е установено? Всички мотриси са на сходен пробег, а без пробни кръгчета в депото най-малко не може да се установи техническото състояние със сигурност. Ясно е, че всички са за ОР, ако е имал предвид че може да се пуснат на линия и без такъв то това е друг въпрос.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Да, съгласен съм, аз това го знам.
Казвам какво е казал Ганчев - че тези 15 били в "най-добро състояние".
Аз пък му коментирах, че не може да ме убеди, че в останалите 46 броя не може да ме убеди, че няма още 1 в добро състояние, подобно на останалите 15, с оглед на това, че са поддържани по един и същ начин и са на подобен пробег.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
В най-добро състояние, а един от тях е с изтръгната задна сцепка?

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Кой номер е това?

Offline Dimitar155

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
8741 чийто задно скачване е изтръгнато след дерайлиране.

Offline Mitety Wee

• Маниак
  • Най-добрият - 2041 :)
    • View Profile
    • Email
Защо са им на Прага спрени трамваи? Щом се отърват от Т6А5, които също са спрени, логично е да се отърват и от пенделите щом са спряни.
Трамваите са спряни, защото едни са навъртяли съответен брой километри за ГПР, други чакат ремонт след ПТП или повреда в двигатели, смяна на части и др. Намират се в тяхния “Трамкар” - UD, но някои вагони чакат по 1 година своят ред, защото има много трамваи за ГПР, отделно модернизации на пенделите от Унгария, модернизации на други трамваи от Европа, укрепване на шаситата на 14Т и т.н.
Щеше да е прекрасно ако договорят 3-4 пендела и за нас, но силно се съмнявам да се случи.
Тм. депо Красна поляна
тм. мотрис № 2041
тм. линия 10