Author Topic: Трафикът  (Read 407701 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Трафикът
« Reply #3460 on: 06.02.2015, 19:01:56 »
Главно проблема е точно в опита на водачите. В такива условия не можеш да караш как да е. Трябва да мислиш извънредно много за зависимостта на другите от това как ти се движиш и същевременно да се движиш и ти достатъчно безопасно за самия себе си и пътниците в колата, ако имаш такива. Аз още карам колата с баща ми и когато започна да правя неща, които не трябва да се правят, прекалено много изчаквам и губя излишно време например, той ми казва, че това е София и тук трябва да се кара смело, защото никой няма да ме чака да се колебая да ускорявам ли, да не ускорявам ли, да изчаквам ли този или да не го изчаквам и на практика аз ставам пречка за всички зад и около себе си. А гумите изобщо не са проблем, защото отговорния и стриктен шофьор(включително и като поведение на пътя) едва ли ще си позволи да кара с "галоши", следователно ако някой е с износени гуми то той може би е безотговорен и нестриктен шофьор и надали гумите са единствената нередност, която си позволява да има по автомобила му, а за поведението му на пътя, да не говорим.

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 48 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #3461 on: 06.02.2015, 19:14:07 »
А гумите изобщо не са проблем, защото отговорния и стриктен шофьор(включително и като поведение на пътя) едва ли ще си позволи да кара с "галоши", следователно ако някой е с износени гуми то той може би е безотговорен и нестриктен шофьор и надали гумите са единствената нередност, която си позволява да има по автомобила му, а за поведението му на пътя, да не говорим.

Ще си позволя една вметка - добрите гуми не на последно място са въпрос на пари. От марка до марка и от модел до модел има огромна разлика - "нови" и "зимни" гуми само по себе си все още съвсем не означава "добри" гуми. Иначе принципно си прав за повечето от нещата, но колкото и да е стриктен един водач, това не означава автоматично, че може да си позволи наистина качествени гуми, защото често въпросът по принудителни причини се изчерпва до това да са сравнително нови и все пак отговарящи на сезона.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Online mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #3462 on: 06.02.2015, 20:06:26 »
Досега кряках по телефона на една лелка от ЦДП. От 7 коли по 64 успя да ми изреди 4 в движение, от които един без комуникация "някъде из София", един аварирал някъде из драгалевските чукари, другите кучета ги яли... Целия град е блокиран, шапкарите си правят гаргара с трафика и всичко е както трябва да бъде :) Сточна гара - Константин Величков - Красно село за приличните час и половина, скапаната 305ца на 83 си боксуваше на място и не можеше да отлепи от снега... :help:
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3463 on: 06.02.2015, 20:18:29 »
Погледнах сега уеб камерите и доколкото виждам проблемите не са кой знае какви от ключовите места, на които ги има, но явно само в идеалния център по най-възловите места е разчистено.

Online vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3464 on: 06.02.2015, 20:20:45 »
Погледнах сега уеб камерите и доколкото виждам проблемите не са кой знае какви от ключовите места, на които ги има, но явно само в идеалния център по най-възловите места е разчистено.
Сега, наистина, нещата стоят доста добре, ако гледаме камерите. Трафикът изглежда спокоен до среден. Но аз гледам камерите от към 18 часа и нещата не бяха никак розови до 19:30 някъде. В този период трафикът беше много по-натоварен и задръстен от обичайното за вечерен пик.

СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #3465 on: 06.02.2015, 20:39:50 »
Това е от преди един час, нямаше качване, въртях се половин, един час и те не можеха да качат наклона

Offline RADOCVET

• Moderator
  • Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #3466 on: 06.02.2015, 20:43:50 »
Лявата лента изглежа що-годе добре. Не е ли било възможно да минат от там на дизел?

Online vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3467 on: 06.02.2015, 20:44:18 »
Това е от преди един час, нямаше качване, въртях се половин, един час и те не можеха да качат наклона
:eek:

Не би ли трябвало новите тролейбуси да са с нови зимни гуми???  :eek: :neznam: Имам предвид да са пристигнали с комплект летни и комплект зимни гуми.  И сега да са с новите зимни гуми?
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline RADOCVET

• Moderator
  • Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #3468 on: 06.02.2015, 20:46:58 »
При камиони и автобуси понятието "зимни гуми" не съществува.
Отделно от това съчленените возила имат различно поведение на сняг/лед от другите.
Иначе всички тролеи пристигнаха "обути" с нови гуми и една резервна.

Online vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3469 on: 06.02.2015, 20:47:57 »
При камиони и автобуси понятието "зимни гуми" не съществува.
Не знаех. Благодаря за информация!  :)

Днес научих още едно ново нещо.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #3470 on: 06.02.2015, 20:49:16 »
Лявата лента изглежа що-годе добре. Не е ли било възможно да минат от там на дизел?
Опитаха на дизел, но веднага поднасяше и тръгваха да се въртят, имаше и снегорин ама нищо не помагаше и незнам как са тръгнали.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3471 on: 06.02.2015, 20:53:20 »
:eek:

Не би ли трябвало новите тролейбуси да са с нови зимни гуми???  :eek: :neznam: Имам предвид да са пристигнали с комплект летни и комплект зимни гуми.  И сега да са с новите зимни гуми?
Как ще изкачиш такъв наклон с над 17-тонно превозно средство пълно до горе с пътници, с двигател в най-задната част и задно предаване? Така става, когато не се прилагат навременни мерки, за да не се задържа сняг върху пътната настилка още преди той да е започнал да се задържа въобще.
« Last Edit: 06.02.2015, 21:16:39 by AGENT 006 »

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #3472 on: 06.02.2015, 23:43:01 »
Гумите на новите тролейбуси са скапани. Ужасно много превъртат. Миналата година, когато бяхме все още с Икаруси, в аналогична ситуация, имаше доста по-малко боксуване. Не мога да си го обясня това явление по друг начин, освен с гумите.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #3473 on: 07.02.2015, 00:05:31 »
Гумите на новите тролейбуси са скапани. Ужасно много превъртат. Миналата година, когато бяхме все още с Икаруси, в аналогична ситуация, имаше доста по-малко боксуване. Не мога да си го обясня това явление по друг начин, освен с гумите.
Това, което виждам от wikipedia е, че един Икарус тежи 12 200 килограма,  а Шкода Соларис 27Тр 19 000 килограма. А според мен това е разлика, която не е за подценяване........
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3474 on: 07.02.2015, 00:09:01 »
Така става, когато не се прилагат навременни мерки, за да не се задържа сняг върху пътната настилка още преди той да е започнал да се задържа въобще.
Как си представяш в час пик да се почиства снега по време на интензивен валеж? Даже зад всеки автомобил да имаше снегорин, пак нищо не би помогнало, след като улиците бяха задръстени до откат.
Снегът беше като каша и движението в него беше като по пясъчен плаж. Уменията на водачите са решаващи - обикновено буксуване се получава при рязко подаване на газ. Може би не са свикнали да дозират натиска си върху педала на газта - все пак им е първа зима на съчленените Шкоди.
Ако става въпрос за гумите, при газене в сняг са добри само специализирани модели гуми, подходящи за планински райони. Нормално е гумите на возилата, предвидени за градска експлоатация, да са добри при лигава мокра и поледена настилка, каквато обикновено се среща през зимата в София.
« Last Edit: 07.02.2015, 00:12:27 by blagun »

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3475 on: 07.02.2015, 00:21:00 »
Това, което виждам от wikipedia е, че един Икарус тежи 12 200 килограма,  а Шкода Соларис 27Тр 19 000 килограма. А според мен това е разлика, която не е за подценяване........

Само че точно когато тежи повече, оттам има по-голямо сцепление и по-малко боксува, не съм много наясно но теоретично ако е тъпкано също ще боксува по-малко отколкото празен ??  Чудо голямо, в годината по 1-2 пъти че се случва такова нещо, от 365 дена, снегопочистването в София си е номер 1, по сновните булеварди рядко можеш да видиш да е натрупало сняг. Имайте впредвид че София е на 1-во място по снегозадържане в цяла БГ от градовете статистически мисля че за 10 години имахме около 560 дена със снежна покривка, при 250-270 за другите големи градове за същия период.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #3476 on: 07.02.2015, 00:55:01 »

Само че точно когато тежи повече, оттам има по-голямо сцепление и по-малко боксува, не съм много наясно но теоретично ако е тъпкано също ще боксува по-малко отколкото празен ?? 
Еми не мисля така. Колкото по-тежко е превозното средство толкова повече му влияе гравитацията и му е по-трудно да изкачи баира, не знам дали е така, но лично аз така си обяснявам нещата.
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #3477 on: 07.02.2015, 01:07:03 »

Само че точно когато тежи повече, оттам има по-голямо сцепление и по-малко боксува, не съм много наясно но теоретично ако е тъпкано също ще боксува по-малко отколкото празен ??  Чудо голямо, в годината по 1-2 пъти че се случва такова нещо, от 365 дена, снегопочистването в София си е номер 1, по сновните булеварди рядко можеш да видиш да е натрупало сняг. Имайте впредвид че София е на 1-во място по снегозадържане в цяла БГ от градовете статистически мисля че за 10 години имахме около 560 дена със снежна покривка, при 250-270 за другите големи градове за същия период.
Да така е, като тежи повече има по-голямо сцепление, но в случая както беше заледило, тази тежест ги направи Шкодкте като шейни. Загледах се на баира по Скобелев след като спре да боксува и захапят гумите, просто тролея хващаше една посока, но не напред, а на ляво или на дясно, за мен трябваше да се обработят по-рано тези места, ама дали закъсняха или заради пиковия час стана така.. Не съм сигурен.
« Last Edit: 07.02.2015, 01:09:38 by Stoi4o »

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3478 on: 07.02.2015, 09:29:36 »
Ако е много лед нищо не помага, нито тежестта, нито гуми, нито включването на системи АВС, АСР и тн.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/