Author Topic: Спирките на МГТ  (Read 363983 times)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Re: Спирките на МГТ
« Reply #2500 on: 04.04.2021, 18:47:27 »
И точно поради тази причина написах че тб 5 трябва да се движи без престой на депо Надежда и да превози всички желаещи за центъра от въпросната онеправдана спирка.

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #2501 on: 04.04.2021, 18:56:03 »
Тб5 също правят нерегламентирани почивки на ул. Вишовград или на входа на депото. Но там никой не е вандалствал все още по сприркознаците поне.

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2502 on: 05.04.2021, 00:24:29 »
Е те така  8)

От Пепи Боев  :)

Това е абсолютно безобразие. Официално няма как там да е забранено качване, това е нормална спирка като всяка друга. Освен това в този участък тб1 е еднопосочен и качване от Столетов трябва да е разрешено и пътниците да си седят в тролейбуса до приключване на почивката. Ще трябва да се пишат жалби...

Е хайде обясни ми тогава как докато шофьора има 20 минути почивка и е до тоалетната вътре ще стоят пътниците и ще чакат . И къде е гаранцията че някой през това време няма да влезе в кабината и да го обере каквито случай има. Или някой луд не направи нещо друго например да подкара тролейбуса или друго опасно нещо. А и мисля че по наредби когато водача не е в превозното средство никой не трябва да е вътре. Така че няма как там да е разрешено качването освен в момента когато водача се върне от почивка и ги качи .Което пък обезсмисля първата спирка която е 100 метра по напред. Така че помисли малко преди да пишеш безсмислици за това кой къде може да слиза и качва и стои вътре. :D :D
« Last Edit: 05.04.2021, 00:27:16 by georgi64 »

Offline 701

• View Profile
« Reply #2503 on: 05.04.2021, 00:34:57 »
И точно поради тази причина написах че тб 5 трябва да се движи без престой на депо Надежда и да превози всички желаещи за центъра от въпросната онеправдана спирка.
Може би ще те шокирам, но водачите в МГТ, както всички човешки същества, имат физиологични нужди и те се вършат на последната спирка БЕЗ пътници. Или ще е по-добре да слезе на Орлов мост и да се изпикае в храстите, ама пък тогава ще е сниман в поне три групи в социалните мрежи и ще е дамгосан с етикета ПРОСТАК. Същата работа е на пл. Журналист и Съдебна палата. Крайно време е Ганьо да се отучи да бъде тарикат и да се качва на първа спирка както всички останали. Да, ама така пък няма да може да си избере седалка...
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2504 on: 05.04.2021, 00:45:27 »
Да там от 5цата и 3ката отиват до тоалетната чак вътре в депо Надежда и през това време няма как да има хора вътре в тролейбуса . То там по разписание има и престои по 10 ,15 минути че и повече. :neznam: А колко ще е лесно след години когато технологиите напреднат и превозните средства са без шофьори . :D :D
« Last Edit: 05.04.2021, 00:51:49 by georgi64 »

Online Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #2505 on: 05.04.2021, 10:22:29 »
Къде го има това черно на бяло написано - крайни и начални? Такова деление съществува само сред водачите, никъде го няма това разделяне. Това, че някой е надраскал върху спиркознака нещо не прави спирката крайна.
На доста места, например на последна спирка на ТБ11 на депо Искър или на ТБ2 и 4 в Хаджи Димитър.
Въпреки че аз не виждам защо изобщо трябва да има отделно крайни и начални спирки с различни спиркознаци и защо да не трябва да има пътници в превозното средство по време на почивката. В Холандия например автобусът пристига на началната спирка, пътниците се качват, а шофьорът слиза да почива или да поеме друг курс. Докато му свърши почивката или докато дойде следващият шофьор пътниците си чакат в автобуса.

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2506 on: 05.04.2021, 12:40:06 »
Е ако някой терорист влезе в кабината и подкара превозното средство какво ще стане . Много ме съмнява холандците да са толкова глупави. Отделно тук ако не е вътре  шофьора може да му откраднат нещо от кабината или да свият пожарогасителите и т.н. Няма как в превозно средство от МГТ да има хора до като вътре водача го няма. :neznam:  От скоро има камери в превозните средства така че ако от тук нататък разрешат камерите ще охраняват докато водача го няма .Макар че те пък се бъгват и не работели постоянно. :neznam: :D
« Last Edit: 05.04.2021, 12:42:36 by georgi64 »

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #2507 on: 05.04.2021, 12:44:52 »
Шофьорите не са пъдари, а със или без тях, мат'риала си прави мизерийките.
Много кефи, като си зарежат ноктите с нокторезачка  :fan:
« Last Edit: 06.04.2021, 07:44:19 by madbatt »
Dream on

Offline fafan

• View Profile
    • Email
« Reply #2508 on: 05.04.2021, 13:01:28 »

Е хайде обясни ми тогава как докато шофьора има 20 минути почивка и е до тоалетната вътре ще стоят пътниците и ще чакат .

Къде съм писал, че пътниците ще седят вътре, докато шофьорът е до тоалетна? Писал съм само, че щом има спиркознак и код за спирка пътниците имат право да се качат щом вратите се отворят. А шофьорът е длъжен да отвори врати на всяка спирка с изключение на тези, които имат статус "по желание" - Vта градска няма такъв статус.

Това, което обикновено ми се е случвало в този участък е да се кача на Столетов, дупча си билет, като стигнем на болницата слизам и шофьорът ми казва колко му е почивката, после чакам долу и като се върне шофьорът ми отваря и се качвам пак. Не е идеален вариант, но с перфораторите беше единствения възможен. Сега като тръгне електронната система е редно предния тролей да седи с отворени врати и да чака задния на болницата за да могат хората да се прехвърлят.

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2509 on: 05.04.2021, 13:47:33 »
Е те така  8)

От Пепи Боев  :)

Това е абсолютно безобразие. Официално няма как там да е забранено качване, това е нормална спирка като всяка друга. Освен това в този участък тб1 е еднопосочен и качване от Столетов трябва да е разрешено и пътниците да си седят в тролейбуса до приключване на почивката. Ще трябва да се пишат жалби...

Ето какво си написал  "трябва да е разрешено и пътниците да си седят в тролейбуса до приключване на почивката" какво значи това ?  :D :D  Няма как да си седят ако шофьора има почивка . Качването е на първа спирка 100 метра по надолу. Както съм написал по горе ще е лесно след години когато технологиите напреднат и превозните средства са без шофьори . :D :D  За конкретната пета градска болница ,това което съм се сетил е да се измести първа спирка по близо до последната.
« Last Edit: 05.04.2021, 14:03:23 by georgi64 »

Offline snaker

• Маниак
    • View Profile
« Reply #2510 on: 05.04.2021, 22:58:47 »
Ако има някой незапознат, да кажа, че на ТБ 5 направиха почивките на надлеза, защото хората от блоковете на новото колело в Младост 2 им пречи шума от климатиците, от компресорите, пречи им това, че няма къде да паркират и започнаха да паркират в колелото, въпреки че имаше знак за забранено влизане, целеха ги с картофи, с яйца, пречеше им смяната на въглените. Даже имаше някаква заповед да се изключват тролейбусите, докато са на колелото. И тогава решиха големите почивки на 5-цата да са на надлез Надежда. Та така... почивките на надлеза не са нерегламентирани и ул. Вишовград се води последна (крайна) и пътниците трябва да се качват от спирката на светофара -сп. ул. подп. Калитин (надлез Надежда).

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #2511 on: 05.04.2021, 23:40:33 »
Сериозно ли са клекнали пред тая селска сган?  :blink:
Утре ще ограничат и движението им по някой булевард че вдигат шум...
Нямам думи!

Online Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #2512 on: 06.04.2021, 00:35:25 »
Който не е врякнал, пред него не са клекнали от общината. Това си е основен маниер на управление на Фандъчка, сакън да не ядосаме мат'ряла, че и без това ни недолюбват.

Offline snaker

• Маниак
    • View Profile
« Reply #2513 on: 06.04.2021, 21:30:46 »
Нямам думи!
Да, абсолютно сериозно. По-пресен подобен пример е Фритюф Нансен - сега там стои една изградена мрежа (не знам на каква стойност, но едва ли малка), която едва ли някога ще се ползва... Или поне докато управляващите "клякат" пред всеки недоволен.

Offline eco_power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #2514 on: 07.04.2021, 00:36:12 »
Нямам думи!
Да, абсолютно сериозно. По-пресен подобен пример е Фритюф Нансен - сега там стои една изградена мрежа (не знам на каква стойност, но едва ли малка), която едва ли някога ще се ползва... Или поне докато управляващите "клякат" пред всеки недоволен.
Говори се, че причината е, че именно няколко "видни" управляващи екземпляра живеят и си паркират колите там ...
« Last Edit: 07.04.2021, 00:38:21 by eco_power »

Offline fafan

• View Profile
    • Email
« Reply #2515 on: 07.04.2021, 11:18:21 »

Ето какво си написал  "трябва да е разрешено и пътниците да си седят в тролейбуса до приключване на почивката" какво значи това ?  :D :D  Няма как да си седят ако шофьора има почивка . Качването е на първа спирка 100 метра по надолу. Както съм написал по горе ще е лесно след години когато технологиите напреднат и превозните средства са без шофьори . :D :D  За конкретната пета градска болница ,това което съм се сетил е да се измести първа спирка по близо до последната.

Това и аз съм го писал като вариант преди. Една хубава модерна спирка с помещение и почивка и нормална тоалетна пред входа на болницата. Така ще е и по-близо до метростанцията. Само че точно там са разрешили косо паркиране и няма шанс да го махнат, сигурно пак някой като на Нансен е сериозно засегнат и трябва да паркира точно там.

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2516 on: 07.04.2021, 12:28:40 »
То хубава стая и тоалетна има в момента на последната спирка. Става въпрос да се измести първата по близо назад до последната .Което е и по лесно и един спирко навес да се сложи на нея.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2517 on: 07.04.2021, 22:21:40 »
Проблема не е сам по себе си че пътниците чакат вътре 10 минути, а това че града напоследък се напълни с всякакви мърши и някой ще вземе да надраска нещо за тези 10 минути като види че шофьора си почива в стаичката, да счупи нещо, да среже тапицерия...Ако гражданите бяха съвестни едва ли някой щеше да има против да си чакат вътре, дори щеше да е добре да наглеждат ако стане нещо и шофьора да си почива спокойно, че съвестни граждани му пазят тролея докато чакат да стане време. Обаче щом са го измислили така повярвайте, че има защо едва ли е ей така безпричинно.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2518 on: 25.04.2021, 01:48:33 »
Местоположението на спирките на наземния транспорт покрай новите метростанции не е преценено по удобен за пътниците начин.

Последната спирка на А59:

Първа спирка на А59:

Защо принуждават хората, които пристигат от Мърчаево/Владая да ходят толкова до входа на метростанцията, при условие, че можеше да е направено така:

С червено - последна спирка. Със зелено - първа спирка
« Last Edit: 25.04.2021, 02:06:48 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email