Poll

Каква телевизии предпочитате да гледате?

Национални (BNT1, bTV, Нова телевизия, TV7, bTV Comedy...)
59 (28.4%)
Кабелни (BNT2, bTV Lady, Евроком, Diema, Diema 2, Diema Family, Канал 3...)
7 (3.4%)
Научнопопулярни (Animal Planet, Discovery Channel, Discovery Science, Discovery Investigation, TLC, National Geograpic Channel, Nat Geo Wild, Viasat Explorer, Viasat History, CBS Reality, FLN...)
58 (27.9%)
Филмови (bTV Cinema, Kino Nova, TV1000, AXN, AXN Black, AXN White, Fox Life, DIVA Universal, CBS Drama, HBO, HBO Comedy, Cinemax...)
12 (5.8%)
Музикални (Планета, Планета Фолк, Фолклор ТВ, Фен ТВ, Balkanika, The Voice, MTV, City TV, MAD...)
21 (10.1%)
Спортни (Nova Sport, Ring+, Sport 7, Eurosport, Eurosport 2...)
13 (6.3%)
С висока резолюция (bTV HD, bTV Action HD, BNT HD, Nova Sport HD, Planeta HD, Eurosport HD, Nat Geo Wild HD, Discovery HD Showcase, Luxe TV...)
12 (5.8%)
Друго
6 (2.9%)
Не гледам телевизия
20 (9.6%)

Total Members Voted: 149

Author Topic: Телевизия  (Read 69526 times)

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Телевизия
« Reply #460 on: 15.06.2021, 20:22:06 »
Всички тези филми ги има в тубата....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #461 on: 16.06.2021, 10:15:33 »
Ииа ги и на кинофен,  замунда и т. н.
Аз просто имах желание като тийн да работя в БНТ.

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
  • мразя skyscrapercity com
    • View Profile
« Reply #462 on: 17.06.2021, 12:38:51 »
Всички тези филми ги има в тубата....

Да бе... компаниите бдят, авторски права, това онова... Ако нещо се появи, бързо го трият. Е, някои сами качват, но не всички.
Софийско метро, хартиени схеми - https://drive.google.com/drive/folders/1C7va0Idce58r2Mv2VTFwl2z5hi5PDlB6?usp=sharing

Offline yogimax

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #463 on: 13.07.2021, 16:59:24 »
В тубата има рядък запис от емисия на ТВ справочник, предаване, което вървеше през втората половина на 80-те по ТВ и музиката на което разбуди бурни тогавашни асоциации. В емисията от 1988 г. ще видите: откриване на нов добре зареден КООП в Нови Искър, изложба на стоки за народно потребление, прожекции на филм с Мадона в НДК, предстоящ концерт на група "Фактор", набират се желаещи за екскурзия до Шри Ланка, анонс на програмата за деца за следващия ден.

Това е и песента от предаването

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #464 on: 13.07.2021, 18:02:59 »
Само ме притеснява, начина, по който възприемаш реалността, такава каквато се вижда от БТ преди 10.11.89-та година и предавания като ТВ Справочник.
Щото като се почне от 87, по-силно през 88-ма и вече съвсем през 89-та година - магазините бяха доста празни откъм стока!
Недей гледа тиливизора  :) Още през 88-ма година се смеехме, че в СССР сапунът станал дефицитен и нямало сапун. И още помня през 89-та година как с една ръчна количка ходихме с майка ми до магазин на 2 км от нас за да купим един кашон с гнусен сапун за пране дето "го били пуснали". А той трябваше и за онези ръчните перални с перките да се настърже на ренде и да переш.
И причината за това, е че "Петла04 Вариант" дето си я купихме още 84-та година се скъсваше да се поврежда и накрая майка ми я продаде и мина на пране със старите перални.
Захар също нямаше. Олио периодично изчезваше. Имаше един период дето на наливно сме карали. Също така най-редовно си бяха дефицит кафе, черен пипер, мая за хляб.
Според тебе как през декември 89-та година в големия студ при първите глътки свобода, група граждани окопираха търговския дом в Димитровград в очакване на български телевизори, печки (акумулиращи), бойлери, видео касетофони, двикасетъчни радио-касетофони и т.н.
И група граждани пазеха и скалдовете на едро , че "като докарат" да не би от склада да изчезнат! И поименни проверки имаше по нощите.
От ТВ справочник няма да видиш, че Кока Кола остана супер дефицит чак до пролетта на 90-та година! Пепси - малко по-лесно се намираше. Даже са ми носили "легално" концентрат на Кока Кола от завода, че да си "направиш" в газирана вода.

И понеже чакаме резултати от избори, но темата е телевизия нека да си припомним "По света и унас" от 11.06.1990 г. - емисията следваща първия тур от изборите за 7 ВНС.
« Last Edit: 13.07.2021, 18:16:39 by ooleg »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #465 on: 25.07.2021, 22:10:33 »
Някой знае ли къде в Интернет може да се намерят архиви от предаването "Гласове"  на Явор Дачков,  само че от оригинала, излъчван около 99-2001ва в неделя вечер по Канал1?

За. щастие "Дневник" си спомня още как НДСВ сваля Явор Дачков от национален ефир.
https://m.dnevnik.bg/biznes/companii/2001/12/11/121221_iavor_dachkov_e_uvolnen_disciplinarno_ot_bnt/comments/
Принуждават се да го уволнят дисциплинарно поради разговор с психиатърът Д-р Николай Михайлов. 3 години по-късно той става съучредител на ДСБ. След като се скарва с Иван Костов, вече Д-р Михайлов е гост в супер много предавания по много телевизии.
В статията се говори за сътрудник на ДС в ръководството на БНТ. Това се оказва Райчо Райков, който водеше дълги години предаването "Отзвук".
Интересно, но "Капитал" си спомня, че Кошлуков като депутат от НДСВ е имал пръст в изгонването на Явор Дачков от БНТ и разформироването на НСРТ и замяната му с продънения СЕМ.
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/redakcionni_komentari/2002/01/05/213007_ne_iskam_da_plashtam_niama_i_da_gledam_i_da_slusham/
« Last Edit: 25.07.2021, 22:51:24 by ooleg »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #466 on: 04.08.2021, 13:33:34 »
Булсатком изрязва търговските си взаимоотношения с фирмата „Розенфелд и Ко“ АД, която е собственик на телевизиите  TВ+, F+, Спорт+, Cinema+, Action+ и Comedy+.

https://offnews.bg/medii/bulsatkom-zamenia-tv-plius-s-tv1-predavaneto-na-valia-ahchieva-ostava-756633.html

На мястото на ТВ+ щели да пуснат ТВ1. Предаването на Веселин Дремджиев: "Денят с Веселин Дремджиев" въпреки, че се излъчва по ТВ1 е част от програмната схема на ТВ+. Докато "Алтернативата" е само на ТВ1. Макар и двете да са външни продукции.
Въпросът е, само търговски ли е спорът или е само повод.
Чудя се дали "Neosat" ще ги вземат....

Edit 06.08.2022
За съжаление, описаните неща в тази тема се оказват съвсем не случайни. На Булсатком му се пише или разпродажба на клиенти или препродажба на фирма.
Днес изтече непотвърдена информация,  че лицето Спас Русев е станало мажоритарен собственик на Булсатком.
Той беше точно до преди 1 г. собственик на БТК, като я препродаде със съдействието на правителството на Борисов, до когото се счита за близък.
Със съдействието, защото БТК имаше запор от КПКОНПИ на акциите, поради това, че беше собственост на Цветан Василев и КТБ.
https://www.mediapool.bg/spas-rusev-e-predpocheten-za-kupuvach-na-bulsatkom-news324996.html
https://www.capital.bg/biznes/telekomi/2021/08/06/4240404_spas_rusev_kupuva_bulsatkom/
« Last Edit: 06.08.2021, 21:56:25 by ooleg »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #467 on: 15.08.2021, 23:18:04 »
Детството....

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #468 on: 16.08.2021, 21:41:52 »
"Гостенка от бъдещето" :rolleyes: Мерси че ме върна в онези години когато бях луд по фантастични филми и книги. Изчетох целия Станислав Лем, Любен Дилов също, а "Гостенка от бъдещето" е по книгата на Кир Буличов. В сериала имаше доста футуристични работи, а с развитието на дрон технологиите летящите таксита вече не изглеждат толкова фантастични

Софийско метро, хартиени схеми - https://drive.google.com/drive/folders/1C7va0Idce58r2Mv2VTFwl2z5hi5PDlB6?usp=sharing

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #469 on: 16.08.2021, 21:59:36 »
Преди 7-8 години го гледах в youtube и снощи изгледах 1-ва серия на руски.
Интересно, но докато го учих като език (руския) в училище изобщо не ми се отдаваше да го разбирам във филми, а след 15 години без грам да съм го учил повече си го разбирам в такива филмчета като "Гостя из будущего". Особено забавно е като гледаш пионерските сценки от онези години. В оригинал ме дразнеха през 86-та година щото ми бяха реалност на главата, но сега ме забавляват.
СССР беше добро място за фантастите, които свободно пътешестваха с мисълта си.

А името на песента е "Прекрасное далёко". Ето това съвременно изпълнение е много добро!
« Last Edit: 16.08.2021, 22:03:52 by ooleg »

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #470 on: 18.08.2021, 22:36:10 »
Имаше още един подобен, "Приключенията на Електроник" където също има пионерски сцени и фантастика.

Преди гледах фантастични филми като "Бенджи, Закс и Звездният принц", сега пък изобщо не ме влече, както и книгите.

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #471 on: 30.08.2021, 19:37:04 »
Гледали ли сте предаването "Какафония" по Канал 1? Беше доста интересно. Пускаха интересни клипове на български групи. В ерата преди ММ и Сити от това предаване научавахме за българските музикални новини. Също така даваха интересни интервюта със световни звезди, спомням си как някой от Юрая Хийп или Дий Пърпъл произнасяше "ка-ка-фо-ни-я". И мацето беше страхотно, Анелия се казваше. Исках да се оженя за нея, чаках да се разведе :laugh: По-късно се появи "Джубокс" което не беше толкова интересно, да си кажем честно повечето от клиповете които въртяха изобщо не бяха популярни на Запад. Део правеше цялото шоу, а може би са разчитали най-вече на неординарния му начин на водене. Преди 2-3 седмици мернах в-к "Минаха години", на първата страница имаше интервю на Део. Тогава разбрах как лети времето, щом вече Део се появява в такива вестници :eek: :D :crazy: Сега можете да го видите в "Спорт Тото".

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #472 on: 30.08.2021, 20:42:10 »
"Минаха години" си го купувам всяка седмица дори по два пъти. Идеален е пилетата в клетката да акат върху вестник и после да го хвърлиш. Цената и формата на хартията му са идеални! На Трета възраст му са по-къси с 2 пръста страниците.
Иначе да помня го чат-пат ама аз от 92ра имах достъп до МТВ в техникума и на мястото на ръската, а и не стм си падал меломан.

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #473 on: 31.08.2021, 10:27:30 »
Когато си бил в техникума не е имало толкова практични вестници с толкова удобна форма на хартия :D Освен розовите вестници, може би :D Добре че не си бил меломан, какво ще правят пилетата без теб :rolleyes:

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
  • Стига фира!
    • View Profile
« Reply #474 on: 04.09.2021, 20:07:49 »
Малко офтопик, но освен всичко, "Минаха години" е и доста пълен от към страници, така че с един брой човек да може да свърши доста работа. Иначе моят фаворит сред печатните издания от 90-те до днес си остава "Лична драма", този вестник просто няма аналог :laugh:

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #475 on: 14.09.2021, 21:07:55 »
Офтопик... Аз ви говоря за водещия Део, а вие...
Това че дава интервю за "Минаха години" ни дава повод да осъзнаем на какви скорости се движи живота. На теория някогашните фенки на Део могат да имат внуци днес. Споко, пътят от MTV до "Трета възраст" не е чак толкова дълъг :crazy: