Author Topic: Недобросъвестни пътници/граждани  (Read 69580 times)

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Re: Оплаквания на шофьори от пътници
« Reply #260 on: 30.04.2015, 21:05:43 »
И после отмъщават.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #261 on: 30.04.2015, 21:23:23 »
Има една приказка от "новия свят" за "добрият индианец" ...  8)
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #262 on: 30.04.2015, 23:46:40 »
Ако имаше полиция и съдилища, работещи, а не фиктивни такива, точно такова щеше да е логично да бъде поведението на водачите в случай на подобна ситуация. Е, тогава и подобни ситуации щяха да са изключение, а не правило...
С такива фенове на софийския градски транспорт нито врагове, нито ЦГМ, нито Фандъкова му трябват...

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #263 on: 02.05.2015, 12:08:06 »
Да, много шофьори ги е страх ( живота им е по-мил) и не се занимават, за това такова впечатление ми направи. Още повече, че като го гледам шофьора ми прилича на някой от титулярните по 79 и си знаеше контингента, а не някой пратен от 280 примерно.  Да, за реда и редовността трябва да се грижи постоянната контрола, ама кой да се навие да проверява по 79, ако няма във всеки един момент 2-3 въоръжени полицаи, или патрулка караща след рейса :/. Оправия няма, но в един момент на човек му писва и забравя за собствената сигурност ( особенно ако е възпитаван по коренно различен начин и възгледите му и те са различни)
R.I.P  Ikarus 280

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #264 on: 02.05.2015, 12:15:55 »
Бих казал ,че шофьора на 280 е по-застрашен. Към Орландовци като се качи шумна ромска компания и като ги помоля да не викат -няма проблем . Ха помоли някой бледолик около Попа да не крещи - кютека е сигурен.

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #265 on: 02.05.2015, 12:29:38 »
Бих казал ,че шофьора на 280 е по-застрашен. Към Орландовци като се качи шумна ромска компания и като ги помоля да не викат -няма проблем . Ха помоли някой бледолик около Попа да не крещи - кютека е сигурен.
Казах го, защото когато някой шофьор или ватман е титуляр и предимно кара по някоя линия и си знае спецификите свързани с нея. Към спецификата са и пътниците качващи се. Много често знаят и проблемните пътници. Виждал как примерно една ватманка от тм. 12 пречеше на ненормалния дядка с акордеона да се качи в трамвая ѝ, а са един или двама ватманите предупреждаващи за качващи се джебчии. Така и шофьорите на 79 знаят как да се оправят с циганите от "Христо Ботев" , шофьорите от 280 знаят как да се оправят с тези около Попа и т.н.
R.I.P  Ikarus 280

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #266 on: 04.05.2015, 22:39:11 »
Към Орландовци като се качи шумна ромска компания и като ги помоля да не викат -няма проблем.
В Орландовци принципно рядко има проблеми с това малцинство. Повечето са израснали сред българи и са доста културни. Напоследък започнаха проблеми с пришълци от извън София, който започнаха да прииждат и тези, който се навъдиха към Бенковски. Иначе много по-често циганин отстъпва място на възрастен, на майка с дете или бременна, отколкото българин, по мое наблюдение.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #267 on: 04.05.2015, 23:13:00 »
По мое наблюдение всички отстъпват на възрастен, майка с дете или бременна. Що се отнася за контингента в Орландовци, нали там се намира гетото Градините, известно в цяла София с кражби, наркотици и мръсотия.

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #268 on: 05.05.2015, 16:22:39 »
По мое наблюдение всички отстъпват на възрастен, майка с дете или бременна. Що се отнася за контингента в Орландовци, нали там се намира гетото Градините, известно в цяла София с кражби, наркотици и мръсотия.
За тях говоря, когато говеря за проблеми. Преди около 10-ина години ги нямаше и циганите бяха само тези около битака, който живеят в сравнително добри условия. Тези на градините живеят като скотове, в колиби сковани от летви и найлон.

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #269 on: 28.05.2015, 20:59:59 »
Не знам защо сме такива мурдари, но не може на чисто нов тролейбус някой олигофрен да си играе с перфораторите, като се опитва да ги премести и заради това всички дръжки в тролейбуса, с перфоратор, са свалена боя. Вчера се качвам в 3016, даже мисля, че София 70 ме вози и какво виждам, някой олигофрен зад кабината е написал "Аз бях тук". Проста нация.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #270 on: 29.05.2015, 20:37:13 »
Мда , в Понеделник ще го чистя .

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #271 on: 29.05.2015, 20:59:29 »
Ужас, кои глупци ги пишат тези простотии? Малоумници!  :eek:

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #272 on: 29.05.2015, 21:09:18 »
Малки олигофренчета между  5-ти и 12-ти клас. Но нека продължава съда да одобрява дела срещу учители от родители, заради написана забележка в бележника.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #273 on: 29.05.2015, 21:11:47 »
Аз не знам какво се изненадвате, като в целия градски транспорт, вкл. и спирки, навеси, обществени сгради и т.н. има подобни надписи, че дори и по-фрапиращи "малки обяви" за устни ветровити услуги с телефонен номер примерно. :D

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #274 on: 29.05.2015, 21:14:25 »
Аз не знам какво се изненадвате, като в целия градски транспорт, вкл. и спирки, навеси, обществени сгради и т.н. има подобни надписи, че дори и по-фрапиращи "малки обяви" за устни ветровити услуги с телефонен номер примерно. :D
Не се учудвам, но и ти ще се съгласиш, че не може едно чисто ново превозно средство да се чупи, както става въпрос за тролейбуса. Същото важи и за всички превозни средства и за старите.

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #275 on: 29.05.2015, 21:19:15 »
Малки олигофренчета между  5-ти и 12-ти клас. Но нека продължава съда да одобрява дела срещу учители от родители, заради написана забележка в бележника.
Учителите напоследък са съдени масово от родители, което е голяма простотия. Както и Вие казахте, защо трябва да се приемат такива дела в съдилищата? 7-ми клас съм, запознат съм със ситуацията. В 95 % от случаите на тези дела, виновни са пикльовците. Не може в час да се държиш арогантно, да си понесеш съответната санкция от учителя и после той да се оказва виновен.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #276 on: 29.05.2015, 21:22:39 »
Аз съм съгласен, че не трябва да се чупи и драска каквото и да е било, ама........ просто вече не се изненадвам от нищо.
На новите рейсове гледам, че вече им липсват чукчета, има надраскани седалки и плоскости и т.н. А по-старият подвижен състав е под всякаква критика вече.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #277 on: 29.05.2015, 21:45:44 »
Днес в един от новите Ман-ове, бяха останали само една-две максимум от висящите дръжки. И както каза Пепи, няма нищо изненадващо, по-скоро това вече е обичай да се троши и унищожава.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #278 on: 29.05.2015, 23:34:21 »
С предварително извинение за евентуалния офтопик

Възмутителен е фактът, че в автобуси на 3 месеца вече липсват неща като висящи дръжки и аварийни чукове (последното жизнено важно при евентуален пожар) и има драсканици. В Бургас Соларисите са на 2 год. и 3 мес., но досега, слава Богу, нито чукове са крали, нито висящи дръжки са крали, нито са ги драскали. :help:

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #279 on: 13.09.2015, 17:26:16 »
http://vbox7.com/play:875afcb17c Честно казано този трябва да се намери и да се глоби много солено. Не после да говорим как няма хигиена в ГТ, като има такива олигофрени. Имаше и едно клипче как ляга пред 22 на Женския пазар да прави лицеви опори.