Author Topic: Недобросъвестни пътници/граждани  (Read 69581 times)

Offline eng.vassilev

• Писател
  • **
    • View Profile
Re: Оплаквания на шофьори от пътници
« Reply #280 on: 13.09.2015, 18:33:32 »
С предварително извинение за евентуалния офтопик

Възмутителен е фактът, че в автобуси на 3 месеца вече липсват неща като висящи дръжки и аварийни чукове (последното жизнено важно при евентуален пожар) и има драсканици. В Бургас Соларисите са на 2 год. и 3 мес., но досега, слава Богу, нито чукове са крали, нито висящи дръжки са крали, нито са ги драскали. :help:

Във Варна също новите автобуси Соларис са в перфектно състояние на салона - без липсващо оборудване и замърсявания. Но това произтича от факта, че във Варна, както и в Бургас в градския транспорт има кондуктори, които доста следят за спазване на реда в превозното средство.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
« Reply #281 on: 13.09.2015, 21:44:09 »
Във Варна и Бургас сте щастливци, но тук в София е събрана изметта на страната, и е отчайващо. Стига се дотам че един ден миналата година, един с Плевенска регистрация ви вика:
- "Тоя па, аз съм дошел тук да печелим, София да завладевам, ти ше ми кажеш"............
Много просто племе има.............
Свобода за Украйна !

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #282 on: 14.09.2015, 08:13:48 »
http://vbox7.com/play:875afcb17c Честно казано този трябва да се намери и да се глоби много солено. Не после да говорим как няма хигиена в ГТ, като има такива олигофрени. Имаше и едно клипче как ляга пред 22 на Женския пазар да прави лицеви опори.
Щегата си е шега, ама защо трябваше да пръска в автобуса със спрей :boxing: :akuma: :qdosan: :qdosan:
R.I.P  Ikarus 280

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #283 on: 14.09.2015, 08:42:41 »
Каквото ни е обществото, такива са ни и журналистите....... :/

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #284 on: 14.09.2015, 12:07:33 »
А в този форум има хора, които мислят, че журналистите трябва да бъдат допускани навсякъде и да знаят всичко.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #285 on: 14.09.2015, 12:15:36 »
А в този форум има хора, които мислят, че журналистите трябва да бъдат допускани навсякъде и да знаят всичко.
Журналисти - да! ;) Но смятам, че този човек е много далече от журналист. Даже, всъщност няма нищо общо с журналистите. Той е някаква криворазбрана фигура в шоу-бизнеса... :neznam:

Иначе, аз смятам, че жулналистите трябва да бъдат допускани до всяко обществено място, за да наблюдават какво се случва там и да го показват на останалата част от обществото! ;)
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #286 on: 14.09.2015, 13:38:32 »
Журналисти - да! ;) Но смятам, че този човек е много далече от журналист. Даже, всъщност няма нищо общо с журналистите.
Той е репортер, тъй че е и журналист! Независимо простотиите, които говори и прави. Хората много го харесват, забавляват му се, но на мен лично не ми прави особено впечатление.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #287 on: 14.09.2015, 14:20:12 »
Той е репортер, тъй че е и журналист!
Това, че сам се е титулувал така ("Лудият репортер"), не означава че е репортер. ;)

Хората много го харесват, забавляват му се, но на мен лично не ми прави особено впечатление.
И ето доказателството, че не е журналист. Целта на журналистиката е да информира, а забавлението е цел на шоу-бизнеса.

А истинските журналисти, които отразяват факти и събития, трябва да бъдат допускани на всички обществени места, особено на тези, където се случват обществено-значими събития (като строителството на магистрала, например)! ;)

Иначе, може да го приемем като цензура или прикриване на съмнителни факти.
« Last Edit: 14.09.2015, 14:22:19 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #288 on: 14.09.2015, 14:59:07 »
Това, че сам се е титулувал така ("Лудият репортер"), не означава че е репортер. ;)
Напротив, репортер е. Според теб, когато влезе в автобуса на Лудогорец след мача с Базел (това е пример), е имал цел да се лигави ли??? Даваха го в предаването на Милен Цветков.
Обаче мисля, че трябва да спрем, защото стана много офтопик!
« Last Edit: 14.09.2015, 15:01:09 by viktor_bdz »

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #289 on: 21.10.2015, 23:38:27 »
Не знам къде да го напиша, може би тук му е мястото, а по-вероятно е, да не е тук. Но аз днес съм потресен от апотеоза на човешката глупост, мислех си че няма накъде деградираме, но явно съм сгрешил. Днес пътувайки си към вкъщи, бях в задната част на 716 и обикновено имам навика да гледам назад какво се случва. При което се разминахме с една 12-ка, май 715 или нещо подобно и виждам момиче и момче да пресичат, не на пешеходна пътека, което само по себе си не е чак толкова голям проблем, ако влагат малко акъл в това пресичане, но не. Застанаха между двата коловоза и в последния момент тръгнаха и претичаха пред трамвая, а успоредно на трамвая се движеше автомобил. Преминаха пред трамвая успешно, при което изкочиха пред колата. И автомобила спря рязко и трамвая, доколкото видях,също спря рязко, за щастие всичко се размина без инциденти. Но тези хора не само, че застрашиха собствените си животи, но освен това  застрашиха хората в трамвая, заради рязкото спиране и шофьорът на автомобила застрашиха с евентуални съдебни спорове, ако се беше случило нещо. Знам, че темата е за пътници, но това е крайно ярък пример за рядката тъпота на някои български граждани и в тези моменти се замислям, дали тези хора са получили въобще някакво възпитание или са отглеждани в зверилник.
« Last Edit: 06.12.2015, 00:27:14 by btr95 »
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Re: Недобросъвестни пътници/граждани
« Reply #290 on: 22.10.2015, 00:13:43 »
Не е нужно да си отглеждан в зверилник, за да си лишен от всякакви наченки на разум, присъщ дори за примат. Просто е нужно 7 години същото подобно същество без разум и природни инстинкти да те е отгледало.
« Last Edit: 23.10.2015, 15:07:19 by Dragon »
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #291 on: 11.12.2015, 21:25:54 »
Чудех се в коя тема да пиша, но тази май е най-подходяща.Тази сутрин към 7:30 имаше на спирката на Руски паметник два тролейбуса, които тъкмо тръгнаха от спирката, а един човек тичаше, но подмина първия(шкода) и искаше очевидно да се качи на втория(икарус по 7,но инв. номер няма да казвам), но шофьора не му отвори, а то беше скачане, викане, но шофьора не спря и докато си вървя и се усетя изнервения гражданин свали прътите на тролейбуса.Седя и си мисля, защо трябва да има тази агресия, но явно така ни е по-добре да живеем, като си правим мръсно.  :help:

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #292 on: 11.12.2015, 21:32:41 »
Седя и си мисля, защо трябва да има тази агресия, но явно така ни е по-добре да живеем, като си правим мръсно.  :help:
В случая шофьора не е проявил агресия. Ако реши може и да не отваря вратите, ако трябва да наваксва график примерно. Интересно е какво се е случило след като този е свалил прътите...

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #293 on: 11.12.2015, 21:45:00 »
Седя и си мисля, защо трябва да има тази агресия, но явно така ни е по-добре да живеем, като си правим мръсно.  :help:
В случая шофьора не е проявил агресия. Ако реши може и да не отваря вратите, ако трябва да наваксва график примерно. Интересно е какво се е случило след като този е свалил прътите...
Останах да видя, но бях учуден от реакцията и на двамата, гражданина обикаляше около спирката(видимо нервен), но не каза нищо, а шофьора беше толкова спокоен, че евала му правя,вдигна прътите и продължи,а двамата бяха едри мъже. Хубаво е, че нищо не стана, аз бях готов да закъснея за работа, но нямаше нужда.  :D

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #294 on: 12.12.2015, 00:52:50 »
Е не каза - този качи ли се накрая?

Offline Stoi4o

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #295 on: 12.12.2015, 09:28:34 »
Е не каза - този качи ли се накрая?
Не се качи.  ;)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #296 on: 24.12.2015, 17:14:08 »
Не само с колело, ами днес в 93 един се качи с огромен дрон в автобуса :eek: Е опасността да удариш някой с дрон е същата и заема същото място като с колело, ама защо не забранят да се превозват и дронове?
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #297 on: 24.12.2015, 17:29:37 »
Защото не е вписано в наредбата, ако се впише и дроновете ще са забранени. Въпреки че, може да се счете за обемист багаж, според същата наредба и да се изисква закупуване на още един превозен документ за дрона.

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #298 on: 24.12.2015, 23:33:08 »
Аз мисля, че трябва или да бъде забранено всичко или да бъде разрешено всичко!
Средното положение си е чиста форма на дискриминация...
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2019 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #299 on: 25.12.2015, 09:09:41 »
Какво значи всичко ? Да забраним ли на хората да пътуват с големи куфари и сакове ?