Author Topic: Коронавирус  (Read 165965 times)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #3480 on: 13.03.2021, 07:57:56 »
За да си в крак с последните Астра модни тенденции,  трябвало е първата седмица да си пускаш протромбиново време, че да проследи дали може да направи тромбоза.

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3481 on: 13.03.2021, 11:02:53 »
Откраднато от един познат  :D

Досега са поставени над 300 млн. ваксини срещу COVID-19 по света. Появи се точно един смъртен случай в Австрия след ваксина – 1/300 000 000 или 0.0000003%.
Ваксинацията с конкретната партида на АстраЗенека беше моментално прекъсната в няколко европейски страни и Европейската медицинска агенция веднага започна да разследва.
Повтарям, един смъртен случай след ваксина (с неустановена връзка) беше достатъчен, за да предизвика серия от прекратяване на ваксинацията в Европа и по цял свят. Един. 0.0000003%. Без ясно установена или логична връзка.
Сега, нека спрем за минутка и си представим умствения капацитет на хората, които смятат, че се цели извършване на някакъв вид човешки мор или направо геноцид с ваксините. Докато междувременно си мислят, че COVID-19 не съществува.
Придобихте ли реална представа?

Да а вируса си ги и мори по хиляди на ден пък не го спират. :neznam:

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #3482 on: 13.03.2021, 12:46:03 »
Това, че един е умрял е глупост естествено... Според общата нормална смъртност, от тези 300 000 000, трябва да са умрели само за един ден няколко хиляди.
Ако е умрял само един за няколко месеца, значи ваксината е направила останалите безсмъртни.

Паниката, която предизвиква медийното отразяване на единични случаи, които нямат практическо значение е повторение на ситуацията от преди година, когато започна целият цирк... само че сега по същия начин се създава страх и масова психоза не от вируса, а от ваксината срещу него и недоволните са тези, които до сега бяха доволни от мерките.
« Last Edit: 13.03.2021, 13:01:41 by bdz43r »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3483 on: 13.03.2021, 12:58:14 »
Точно 1 година откакто въведоха извънредното положение и ни промениха начина на живот. Помните ли как и къде ви завари новината точно на този ден миналата година? Уплашихте ли се от новата действителност, как до вчера си пътувахме и ходихме по заведения и форумни срещи и изведнъж ни спряха всичко?

Аз си спомням, че бяхме на разходка на Панчарево, беше прекрасен слънчев петък, в автобусите таман бяха наслагали лентите и вечерта като се прибрах гледах брифингите и разбрах че затварят всичко за 2 седмици. Чак не можах да повярвам отначало, мислех че наистина ще са само 2 седмици. Никога не съм и предполагал че тая работа ще продължи цяла година и кой знае още до кога. Беше си като в някакъв филм.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #3484 on: 13.03.2021, 13:23:07 »
В САЩ вече са на 1500 починали след ваксинация. Дали е много или малко, всеки може да си прецени.

В последното интервю с канадски вирусолог той споделя един сериозен недостатък на ваксините - това, че те се целят в спайк протеина. Т.е. всяка сериозна мутация, при която той се променя ги прави безполезни. Обратно на мнението, което се прокарва, той смята, че естественият имунитет е по-добър, защото организмът се бори с вируса като цяло, а не само със спайк протеина му.

Въпреки това, аз предпочитам по възможност да не се срещам нито с вируса нито с ваксините.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3485 on: 13.03.2021, 13:33:34 »
Е разбира се, най-добре е да го преболедуваш и така да придобиеш хубав естествен имунитет. И без друго в 99% от случаите млад човек до към 40 години или нищо няма да усети, или ще си полежи и отпочине вкъщи пред телевизора на легло 1 седмица. Разбира се че естественото е в пъти по-добре пред каквито и да е химии и изкусвеняци. Най-добре са си хора като БДЖ43Р, които очевидно не са предразположени към вируса и не се разболяват, но същевременно като не се пазят организма им се среща с вируса и си прави естествен имунитет.

Обаче сега се сещам, че като ни ваксинираха и ни бяха събрали в залата за разяснения, въпроси и тн. някой попита същото "аз буквално оня ден прекарах коронавирус, не съм правил тест но нямах вкус и обоняние цяла седмица и бях зле" и също му отговориха "абе слагай няма значение, таман ще имаш двойно повече имунитет" или нещо такова :) Те дори в залата отговаряха малко шеговито на въпросите. И след това като някой извади инфо на телефона че не било хубаво така, тогава ни казаха да имаме вяра само в щаба, правителството и официанлите медии :)

Спомням си на един от брифингите професора каза че да ходи между хората с маски е полезно, защото също се поема малки дози вирус и организма все едно се ваксинира естествено :)
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline hitar_potter

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #3486 on: 13.03.2021, 14:14:58 »
Въпреки това, аз предпочитам по възможност да не се срещам нито с вируса нито с ваксините.
Интересно ми е защо предпочиташ да не се срещаш с ваксините?
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3487 on: 13.03.2021, 14:22:27 »
Аз предпочитам заради информираното съгласие. Ако ваксината е толкова безопасна, производителят да си носи пълната отговорност.
Трамваите се клатят, лашкат и повреждат? Тролеите са бавни? Попитайте Карлос Контрера и Зафир Зарков защо! - Защото ем тека...

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3488 on: 13.03.2021, 14:33:11 »
Не мога да вдяна що си купувате коли, от проверени и известни марки, утвърдени в годините, обаче си биете неща по рекламата на хора политици, журналисти и други измамни твари.

Offline iashu

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #3489 on: 13.03.2021, 16:41:27 »
В САЩ вече са на 1500 починали след ваксинация. Дали е много или малко, всеки може да си прецени.

Eee, доживях да съм напълно несъгласен с теб  :D

Не! Не може всеки да си прецени! И не бива да го прави! Всеки може да си изкаже мнението, обаче правилният отговор (дали са малко или много) е нетривиална статистическа задача, с доста входни параметри... Можем да пробваме да посмятаме решението и и в зависимост колко прецизни данни използваме и колко сме внимателни ще получим, че от аналогична популация хора през 2019та за същият период трябваше да са загинали (примерно) 1499 души (от всякакви причини) И тогава щяхме да можем да обвиним ваксините за 1 добавена смърт. Ама дори и въпроса да дефинираме 'същият период' не е тривиална задача! На някои хора им измина 2 месеца от ваксинацията, на други 1 ден... Това може да се тълкува като време да се покажат уж 'отложените странични ефекти'... Но това си е и време в което на контролната неваксинирана група би им се случило сумати разнообразни събития/заболявания.

Ако ви е забавно може да отворим един spreadsheet и да си направим експеримент да посмятаме сами... Но дори и тогава отношението ни не бива да бъде "открих, че ваксините убиват сумати народ/ открих, че ваксините спасяват от птп", ами трябва да сме търсещи грешката си...

Хората допускащи ваксините до населението вършат тези сметки и аз разчитам, че го вършат по- прецизно от мен, че се стремят към прозрачност и си дават сметка колко отговорен е трудът им. Това е една от многото сфери в които не бива да допускаме самонадеяни лаици да произвеждат конспирации понеже са неразбрали.
« Last Edit: 13.03.2021, 16:46:48 by iashu »

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #3490 on: 13.03.2021, 19:49:55 »
...

Хората допускащи ваксините до населението вършат тези сметки и аз разчитам, че го вършат по- прецизно от мен, че се стремят към прозрачност и си дават сметка колко отговорен е трудът им. Това е една от многото сфери в които не бива да допускаме самонадеяни лаици да произвеждат конспирации понеже са неразбрали.

Разчиташ, сигурно защото не ги познаваш. Не че и там няма свестни хора, но ... Поредното доказателство за прозрачността на намеренията им, беше странното затваряне и отваряне, в рамките на 24 часа, във Варна.

Мен лично ме е страх. Положението със списъците за ваксинация, може да се сравни с повиквателните през войните - отиваш и не се знае, знае ли се.
Много е вероятно производителите да са натиснати да извадят някой продукт, и те понеже знаят, че не знаят, са си вързали гащите с прословутото съгласие. Който си е слагал друг път противогрипна ваксина, да каже подписвал ли е нещо подобно.
За съжаление, стана така, че ваксините вместо да тушират положението, рязко го влошиха. След всичките филмчета с камиони, чували и болници, италианците масово отказват да се бодат.

пп За 3/1млрд. едва ли ще спре ваксинирането с която и да е ваксина. Има нещо друго.
« Last Edit: 13.03.2021, 22:09:00 by madbatt »
Dream on

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3491 on: 13.03.2021, 21:27:37 »
Не разбрах как точно не си съгласен, тъй като правото на преценка у всеки човек едва ли бива да се отнема, освен в Карлуково и на няколко други такива места. Дали е правилна, това вече е друга тема.

Относно ваксините, аз проблем нямам и смятам, че те ще спасят и вече спасяват много хора. Проблем имам с очевидната манипулация, която непрекъснато се тиражира и тя е, че няма нито един смъртен случай след ваксинация и то предизвикан от ваксинацията.

Съвсем нормално е ваксините да предизвикат организма и той да реагира. При повечето хора, това се изразява в симптоми като висока температура, главоболие и т.н. При други няма почти нищо, но при трети се октлючват определени реакции, които могат да се окажат и фатални. Същите тези реакции нямаше да бъдат предизвикани, ако я нямаше инжектираната в тялото ваксина. Сходен пример за това е например силен стрес, който също може да отключи нещо или да активира някоя болест.

Разбирам и причината това да се крие от широката общественост, но това не означава, че поддържам тази стратегия.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3492 on: 13.03.2021, 22:06:00 »
Аз на ЕМА имам повече доверие отколкото на ИАЛ, но когато играят милиарди не вярвам и на ЕМА.
Колко му е едно РУШВЕТЧЕ за 10 бюрократа в.... Хага (май там се преместих.  Имам спомени, че бяха в града при ОЗХО).  Та едни 20-30 млн евра на 10 души в ЕМА срещу милиарди. Е как да вярвам като знам, че.... са зубкали десетилетия и сега има осребряване.

Само дето е странно,  как не познавате процесите и вярвате на нещо,  което не познавате.
Всички изследвания се правят сами от фирмите. Дори да им е идеален проекта и технологията, при това несмогване и натиск са производство нито може да е сигурен човек в 100% от партиите,  нито в 100% от качествения контрол. Аз предпочитам да не ползвам продукция, произведена от хора дето шефовете им ги натискат много,, щото не се знае до къде да спрат.

А да вярвам на нашите тука?! ! Хахаха - все едно не съм го почвал. Особено като знам къв шеф на болница беше К. Ангелов. 

Offline iashu

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #3493 on: 14.03.2021, 00:56:44 »
Не разбрах как точно не си съгласен, тъй като правото на преценка у всеки човек едва ли бива да се отнема, освен в Карлуково и на няколко други такива места. Дали е правилна, това вече е друга тема.

Относно ваксините, аз проблем нямам и смятам, че те ще спасят и вече спасяват много хора. Проблем имам с очевидната манипулация, която непрекъснато се тиражира и тя е, че няма нито един смъртен случай след ваксинация и то предизвикан от ваксинацията.

Съвсем нормално е ваксините да предизвикат организма и той да реагира. При повечето хора, това се изразява в симптоми като висока температура, главоболие и т.н. При други няма почти нищо, но при трети се октлючват определени реакции, които могат да се окажат и фатални. Същите тези реакции нямаше да бъдат предизвикани, ако я нямаше инжектираната в тялото ваксина. Сходен пример за това е например силен стрес, който също може да отключи нещо или да активира някоя болест.

Разбирам и причината това да се крие от широката общественост, но това не означава, че поддържам тази стратегия.

Ta: какви са доказателствата ти, че ваксина е предизвикала дори 1 смърт, щото за мен хич не е очевидно. Аз ти описах математическият начин да се изчисли колко смърт са предизвикали ваксините и той може би е, може би не е 0, но това е сложен научен въпрос, по който всеки може да има интуиция, всеки може да говори (щото вярвам в свободата на словото дори и на самонадеяните тапаци)... Ама е морално да говори само който има смислени доказателства и е професионалист.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3494 on: 14.03.2021, 02:16:36 »
Доказателствата?
Цитираните от мен 1500 случая са детайлно описани във въпросната база данни.
Има известна част от тях, които не са описани професионално, но пък голяма част от тях са. Не ми се наложи да чета детайлите на всичките 1500. Много по-рано се уверих, че се вижда причинно-следствена връзка. При това, обикновено жертвите са хора с болести.
Но хайде, говорим за математика. Ако приемем, че вероятността даден смъртен случай да е случайно съвпадение е 99,7%, то тогава вероятността всички 1500 случая да са случайно съвпадение е 1%.

Offline iashu

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #3495 on: 14.03.2021, 09:49:31 »
 :blink:
Това е съвсем грешна последователност на математическите действия... Ако приемем, че отговора е 3485872589, то преди да прибавим към него 1 щеше да бъде 3485872588... Не, няма да приемаме никакви вероятности.

В базата данни са описани болести и преживявания на конкретни 1500 хора. Въпросас е колко от тези разболявания щяха да се случат без да беше сложена ваксина. Най- ефективно щеше да бъде да имаме копие на вселената (или копие на телата на хората) и да сравним двете копия... Понеже нямаме това е нужна статистическата сметка която ти описах... Тя е правилния ред на изчисленията... Тя ще ни отговори колко катастрофирали би имало в същата популация, колко с тромби, инфаркти, ракове, запек, самоубийство... Ако някое от тези числа се променя нагоре или надолу в значителна степен (повече отколкото е нормалното отклонение в неогромни групи) значи имаме нещо за разследване. Чак тогава ще може да твърдим неща (а не да приемаме), че ваксината повишава даден риск с дадена вероятност. Такива проверки са правени... Ваксината променя процента... умиращи... от COVID-19! Направо го срутва... Само него! Други вероятности не е открито да променя! Нормално е възрастни хора с наднормено тегло и сърдечни операции (оп, такъв съм и аз  :( ) да загиват БЕЗ ИЛИ С ВАКСИНА (независимо от нея)

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3496 on: 14.03.2021, 10:28:49 »
Ти чел ли си ги, или коментираме на сляпо?

Offline iashu

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #3497 on: 14.03.2021, 11:11:13 »
Не съм ги чел, защото нямам никаква медицинска експертиза... Ако имаш повече медицинска подготовка от мен: има ли някакво извънредно, уникално не случвало се никога медицинско състояние... Порастване на 3то ухо? (такова би било малко вероятно да се е появило спонтанно, за това аз бих допуснал, че извънредно неслучвало се състояние може би е предизвикано от ваксина. Ти имаш ли медицинска експертиза да вникнеш дали дадено състояние е уникално, неслучвало се никога?). Ако са само различни обичайни медицински състояния, които вече си имат наименование и медицината ги познава, случват се с някаква честота из някаква популация... значи сме единодушни с теб, че трябва да бъде сравнявано честотата на всяко състояние между популацията от ваксинирани и контролна популация (ама аналогична... на същите възрасти, със същатата честота на първоначални заболявания).

Никой от тия анализи не е тривиален и да го прави медицински лаик е вредно (и законно).
« Last Edit: 14.03.2021, 11:17:45 by iashu »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3498 on: 14.03.2021, 11:23:48 »
Ти чел ли си ги, или коментираме на сляпо?

Според мен нито има както се твърди доказателства върху възрастно население какво прави ваксината с неговата смъртност и инвалидизация, нито  е правилно да гледаме ваксините под общ знаменател.
Тези с РНК са много по-яки с изключение на алергии и автоимунни заболявания. Аденовирусите са като отопление на дърва спрямо отопление с климатик. Стават идеално да бучкаш без мозъчна популация с минимум мъки от страна на държавата.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3499 on: 14.03.2021, 11:27:52 »
Да пренебрегне вредата от нетествсно лекарство сложено на милиони хора, щото заболяването е опасно е като действията на Путин в Беслан и театъра *, където избиха заложниците щото терористите са много опасни. Включително и децата.

* Трагедията в Беслан
Трагедията в Дубровка
« Last Edit: 14.03.2021, 11:43:45 by ooleg »