Author Topic: Коронавирус  (Read 165957 times)

Offline hitar_potter

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #3500 on: 14.03.2021, 19:13:06 »
Доказателствата?
Цитираните от мен 1500 случая са детайлно описани във въпросната база данни.
Има известна част от тях, които не са описани професионално, но пък голяма част от тях са. Не ми се наложи да чета детайлите на всичките 1500. Много по-рано се уверих, че се вижда причинно-следствена връзка. При това, обикновено жертвите са хора с болести.
Но хайде, говорим за математика. Ако приемем, че вероятността даден смъртен случай да е случайно съвпадение е 99,7%, то тогава вероятността всички 1500 случая да са случайно съвпадение е 1%.
Нормалното е да се съпостави потенциалната вреда от прилагането на ваксина, умножена по вероятността ѝ и потенциалната вреда от лошо протичане на заболяването, умножена по вероятността да се случи. Тогава отговорът какво трябва да избере човек, става ясен. Парадоксът е, че хората предпочитат да поемат по-висок риск бездействайки, отколкото да поемат значително по-нисък риск, но за който са извършили проактивно действие.
Същият морален проблем го има и в момента със самоуправляемите коли. Дори и да намаляват тежките ПТП с 90%, хората ще се фокусират върху случаите, в които е имало смъртен случай заради грешно решение на изкуствения интелект. Фактът, че без него хората се убиват сами много по-ефективно някак се подминава, защото тогава обикновено се намира някой, който да е виновен за случилото се. Изглежда, че хората не искат да се разделят с илюзорното чувство за контрол над ситуацията и разчитат на „ама аз внимавам“ и „на мен ще ми се размине“ :)
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3501 on: 14.03.2021, 19:43:46 »
Не е точно казано!
Ваксините не са лекарство в смисъла на лекуване на протичащо заболяване. Слагат се на условно здрави хора. Това да увредиш здрав човек под предтекст, че ако евентуално може би той би бил се разболял и би умрял е гола спекулация! Т.е. той може никога да не се разболее или дори да премине като настинка.
Освен това се върши груба манипулация в обратен аспект - щото се слага ваксина на здрави, се приписва безвредността като статистика и на тези с хронични заболявания.
Статистиките трябва да са две - върху потенциални жертви на вируса с хронични заболявания. Тогава се мери безвредността на ваксината и спасяването от смърт от вируса.
Другата статистика е за хора, които като вас тука си слагат ваксини за да вдигат стадия имунитет. Вас едва ли би ви убил вируса, ваксината и дори бой от футболни хулигани.
Демек вие сте една  група дето нито я предпазвате, нито я спасяавате от смърт.

Offline hitar_potter

• View Profile
« Reply #3502 on: 14.03.2021, 21:00:23 »
Не е точно казано!
Ваксините не са лекарство в смисъла на лекуване на протичащо заболяване. Слагат се на условно здрави хора. Това да увредиш здрав човек под предтекст, че ако евентуално може би той би бил се разболял и би умрял е гола спекулация! Т.е. той може никога да не се разболее или дори да премине като настинка.
Освен това се върши груба манипулация в обратен аспект - щото се слага ваксина на здрави, се приписва безвредността като статистика и на тези с хронични заболявания.
Статистиките трябва да са две - върху потенциални жертви на вируса с хронични заболявания. Тогава се мери безвредността на ваксината и спасяването от смърт от вируса.
Другата статистика е за хора, които като вас тука си слагат ваксини за да вдигат стадия имунитет. Вас едва ли би ви убил вируса, ваксината и дори бой от футболни хулигани.
Демек вие сте една  група дето нито я предпазвате, нито я спасяавате от смърт.
Някои от нас ежедневно се виждат с високорискови близки и колеги. Проучванията са правени и върху хора с (разумен брой) придружаващи заболявания. Също така не съм споменавал, че ваксините са лекарство. Иначе си напълно прав. Коланите в колите също по-скоро пречат... докато не ти потрябват.
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3503 on: 14.03.2021, 22:06:37 »
Между другото има разни демонстрации и протести в разни демократични страни. Естествено доста пренебрегнати от разните му там електронни медии...
Трамваите се клатят, лашкат и повреждат? Тролеите са бавни? Попитайте Карлос Контрера и Зафир Зарков защо! - Защото ем тека...

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #3504 on: 14.03.2021, 22:42:57 »
Доказателствата?
Цитираните от мен 1500 случая са детайлно описани във въпросната база данни.
Има известна част от тях, които не са описани професионално, но пък голяма част от тях са. Не ми се наложи да чета детайлите на всичките 1500. Много по-рано се уверих, че се вижда причинно-следствена връзка. При това, обикновено жертвите са хора с болести.
Но хайде, говорим за математика. Ако приемем, че вероятността даден смъртен случай да е случайно съвпадение е 99,7%, то тогава вероятността всички 1500 случая да са случайно съвпадение е 1%.
Нормалното е да се съпостави потенциалната вреда от прилагането на ваксина, умножена по вероятността ѝ и потенциалната вреда от лошо протичане на заболяването, умножена по вероятността да се случи....
Ако се върнеш малко по-назад в темата, ще видиш, че аз не съм се изказал против ваксините, а против манипулациите, че има 0 смъртни случая директно свързани с ваксината.

Нещата са хем прости, хем не съвсем. Всяка една ваксина има за цел да провокира организма ни по определен начин. В случая, имунната ни система играе важна роля. Ако организмът ни се намира в относителен баланс, то една такава ваксина може да разбута нещате, а може и да не ги разбута. При хронично болни хора, това може да е фатално или с тежки последици, а може и нищо да не им стане. При здравите може да се отключи нещо (напр. автоимунно заболяване) или пък да се активира някакво прикрито заболяване, което е латентно. Не е изненада, че същите неща могат да се случат и от Ковид. 

От днес имам пресен пример за човек с алергии: след ваксинация - 4 дена с много тежки симптоми + и досега изостряне на алергиите и цялостно влошаване на състоянието.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #3505 on: 14.03.2021, 23:25:23 »
Чували ли сте за мислената постановка "Проблемът с тролея"?
Вагон се движи неконтролируемо по надолнище към стрелка, която разделя коловоза на два. На единия, накъдето сочи стрелката, има 5 човека, на другия само един. Логичното правилно решение е да обърнете стрелката, за да загине само един, но така активно решавате кой да живее и кой да умре... а ако петимата са старци, а единия е дете? А ако са петима престъпници и един редови гражданин?
Тази психологическа постановка е от голямо значение и за автономните автомобили, и за ваксините, и за кризата с вируса... Разликата е, че при автономните автомобили е ясно на кой коловоз колко хора има и може да се разсъждава кое е правилно, а при вируса хората вече умират, но все още никой не знае на кой коловоз колко и какви са.

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #3506 on: 15.03.2021, 02:20:43 »
Обяснението, че не е от ваксината, а хората са били  "безсимптомни преносители" е много удобна. Изобщо безсимптомността, се оказа страшен коз. Доказателствата са същите, като преди - вЕрвайте, 'щото така пише в нета.
Пак опираме до диагностицирането, и това какво точно засича ПСР-а, но като нищо ще започнат да писиарстват всеки преди и след шота. Три в едно  :devil: + маскиии.
За да не съм голословен; за влизане в УК, ни трябват няколко стотачки, а някой иска да занзибарства безплатно!
И това ако не е здравен рекет  :/

В щатите от есента се говори за twindemia/лаишки превод - ДВУдемия/ - грип и кови заедно, но след смяната във властта, нещата поемат в правилната посока. В бг, като че ли, никой не си направи труда да опита да разбере, от какво аджеба, си отидоха толкова хора в края на 2020, а сега като се добави и естественото "пенсионерите се броят на пролет"  :neznam:
« Last Edit: 15.03.2021, 02:26:55 by madbatt »
Dream on

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3507 on: 15.03.2021, 08:44:30 »
Илюстрация на това, какви са "големите" ни медицински "капацитети" е излезлия факт от вчера - нашите са "предвидили" за най-обещаващи производители на ваксини, не Пфайзер, не Янсен, а Астра Зенека и Санофи.
Санофи дори нямат успешни проучвания до момента и най-рано в края на 2021 ще имат ваксина, а Астра Зенека имат най-съмнителната, най-не ефективната ваксина от съществуващите.
Общо взето каквито са им мерките, каквито са им другите работи - такива са им и ваксините.
От всякъде личи, че за тези хора населението е като стадо овце - минимум и евтини лекарства, да не скочи цената на месото, но не може без хич щото ще умрат преди да станат за колене.

Как пък една вярна представа нямат за нещо!
Какво е това ваксиниране със зелени коридори? Който се нареди без представа за състоянието му - бучкай Астра! Добре, че се нареждат най-здравите. Сигурно 1/4 от тях изкарали КОВИД.
За възрастните е по-подходяща ваксина от РНК тип за да не ги инфектираш с живи вируси, обаче никой...

Offline iashu

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #3508 on: 15.03.2021, 08:45:25 »
Хора, засилва се увереността ми, че никаква част от медийната кампания срещу Астра Зенека не почива на никакви легитимни доводи. Абсолютно сериозна тема е дали дори и 1 тежка реакция/ смърт се дължи=е предизвикана от ваксината. Обясних ви какъв тип доказателства са нужни за да се твърди такова нещо, но явно, всеки и тук е възприел като очевиден факт нещо, което изобщо не ни е в капацитета да преценяваме. Тази медийна вихрушка и слушателска самонадеяност вече може да отнема животи (хора които са се отказали от ваксинация ще загинат от COVID-19)

Аз ще изчакам официалните заключения, но и до сега е видно, че няма никаква връзка между ваксината и загинали след това хора. Ще чета и алтернативни мнения но ще ги приемам с нужната критичност!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3509 on: 15.03.2021, 09:11:42 »
Нещо разбрах за Астра Зенека, че който чака втора доза ще я отблокират евентуално чак след четвъртък, демек който чака втора доза да чака да го извикат някъде чак седммицата след 22-ри. Това не е проблем, защото тази ваксина е доста гъвкава и позволява много широк диапазон за двете дози. Вероятно и за това са поръчали толкова много именно от нея заради това удобство, ако не могат да ти сложат втората на 30-тия ден ще ти я сложат на 50-тия.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #3510 on: 15.03.2021, 09:39:09 »
Хора, засилва се увереността ми, че никаква част от медийната кампания срещу Астра Зенека не почива на никакви легитимни доводи. Абсолютно сериозна тема е дали дори и 1 тежка реакция/ смърт се дължи=е предизвикана от ваксината. Обясних ви какъв тип доказателства са нужни за да се твърди такова нещо, но явно, всеки и тук е възприел като очевиден факт нещо, което изобщо не ни е в капацитета да преценяваме. Тази медийна вихрушка и слушателска самонадеяност вече може да отнема животи (хора които са се отказали от ваксинация ще загинат от COVID-19)
Аз смятам, че ги тормозят по финансови причини. Според мен, АЗ е толкова (без)опасна, колкото и останалите. Просто от останалите могат да се изкарат повече комисионни, докато по-ниската цена на АЗ пречи за това. Всичко тук е в рамките на спекулациите, разбира се.

Аз ще изчакам официалните заключения, но и до сега е видно, че няма никаква връзка между ваксината и загинали след това хора. Ще чета и алтернативни мнения но ще ги приемам с нужната критичност!
Не е конкретно към теб, но за съжаление, стана модерно да се очернят хората, които имат дори и капчица съмнение, че ваксините не са идеални. Това не е много по-различно от поведението на онези "будни" граждани в другата крайност, които смятат, че няма Ковид, или че е просто грипче и всичко е лъжа и измама.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3511 on: 15.03.2021, 10:50:10 »

Според официалните заключения в България на прокуратурата, не може да бъде издирен посетител на Министър-председателя в държавна резиденция, която се пази от НСО!
От там нататък не мога да очаквам да се издирва нищо по-сложно от това.
Аз доказателства няма да търся от математически тип, щото играят милиарди и са заложени изборите в много държави. Смесицата между пари и власт автоматично води до липсата на обективност.
Медицинските заключения биха могли и да са обективни, но със собствените си очи съм виждал как са ме убеждавали, че няма нарушение в медицинските стандарти за смъртта на баща ми, нищо че в амбулаторния лист от сряда пише, че има травма, а в понеделник умира в болница от тежък инсулт. Според ИАМН е важното, че е прегледан. Съответно това значи, че е получил инсулт на прага на болницата, нищо, че аз го твърдях преди прегледа, в който пише, че е ударен от падане.

Със същите си очи видях, как в Александровска за 1 седмица в отделение НЕ могат да разберат, че възрастен пациент има Ковид19, а 8 часа преди смъртта си твърдят, че "не е чак толкова зле" и то пред техен колега работещ в същата болница.

Официалните си заключения могат да си ги забият.......

Аз смятам, че ги тормозят по финансови причини. Според мен, АЗ е толкова (без)опасна, колкото и останалите. Просто от останалите могат да се изкарат повече комисионни, докато по-ниската цена на АЗ пречи за това. Всичко тук е в рамките на спекулациите, разбира се.

А аз смятам, че имат проблеми в производството и ваксината им има няколко влошени в качеството си партиди.
АЗ СЪЩО ТАКА ПОМНЯ, как спряха Фервекса за партида с проблемен подсладител някъде в Европа. Е това е по-сериозно от Фервекс-а!
« Last Edit: 15.03.2021, 10:58:21 by ooleg »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3512 on: 15.03.2021, 15:53:58 »
Ето "науката" - за него това било случайност, че е починал!!
В много страни така случайно загиват в ПТПта важни свидетели по дела, тука така от ваксини.
https://petel.bg/m/index.php?action=view&id=399433&opinion=

Това е същото като при инцидента с момчето, загинало пред Св. Иван Рилски от оголени кабел, да излезе шефа на ЧЕЗ и да говори за ползите от електрификацията.
Ам то случайност иначе!

Offline hitar_potter

• View Profile
« Reply #3513 on: 15.03.2021, 17:37:57 »
Ето "науката" - за него това било случайност, че е починал!!
В много страни така случайно загиват в ПТПта важни свидетели по дела, тука така от ваксини.
https://petel.bg/m/index.php?action=view&id=399433&opinion=

Това е същото като при инцидента с момчето, загинало пред Св. Иван Рилски от оголени кабел, да излезе шефа на ЧЕЗ и да говори за ползите от електрификацията.
Ам то случайност иначе!
Грешна ти е аналогията. Мрънкаш срещу манипулации и същевременно с това и т представяш фактите манипулативно. Ако никой ваксиниран досега не беше починал никъде по света (дори и да гледаме само първите ден-две след нея), то тя явно прави хората безсмъртни (евентуално за ден-два, ако гледаме само тях).

В ситуацията от втория ти пример щяхме да говорим за ползите от електрификацията само в случай, че токът в София се спре докато не се докаже, че всички тротоари са безопасни и/или хората започнеха да изпадат в паника, че ще ги удари тока и тях и съответно откажеха да го ползват.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3514 on: 15.03.2021, 18:32:46 »
Спирането на ваксинацията с Астра Зенека е проява на същия вулгаризъм предизборен при това, като ваксиниране то с нея на възрастни хора преди да бъдат предоставени допълнителни клинични проучвания на ЕМА за тях.
Т. е. причината да спрат ваксинацията с Астра Зенека е да може Борисов да открие ваксинацията и втори път за изборите. По същия начин ще се открие МС Хаджи Димитър втори път и голямата некадърност ще бъде превърната в "голям успех" за втори път.

Аз не чух да е правен анализ на партидата с ваксината - където е нужно микробиология, вирусология,  на помощните вещества течна и газова хроматография.

Съдебната медицина в България е доста примитивна като цяло и се взимат ниски заплати.

* * *
Още едни 3 случаи на случайни проблеми след Астра Зенека
https://www.bgonair.bg/a/4-world/220489-norvezhki-meditsi-v-bolnitsa-s-neobichayni-simptomi-sled-vaksinirane-s-astrazeneca
« Last Edit: 15.03.2021, 19:27:13 by ooleg »

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3515 on: 15.03.2021, 23:40:20 »
И други хора из Фейсбук групите качват изследванията си за антитела след ваксинация . И тази е с Астра Зенека но на 20я ден след първа доза. :neznam:  https://www.facebook.com/groups/koronavirus.bg/permalink/2887741161546586/

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3516 on: 16.03.2021, 08:38:05 »
Според жената Астра Зенека имат желязна система за качество и било почти невъзможно да имат разлика в качеството на партиите. Според нея е по-възможно лекарство да е измислено зле, отколкото да не го произведат правилно. По принцип мнението е за завод в Австрия, където работи нейна бивша колежка, но сигурно в Белгия няма да е по-различно.

* * *
Защо има антиваксъри по принцип?
Ей заради такъв идиотски начин на говорене!
https://lupa.bg/news/d-r-chavdar-botev-ot-vaksina-protiv-grip-umryaha-30-000-ot-quotastra-zenekaquot-chetirima_107885news.html

Като кажеш на хората, че от доскоро рекламираните антигрипни ваксини са умрели 40 000 души, а до тука били само 4-рима, кой ще си слага ваксини?
Що за кретен трябва да си, за да кажеш на хората, че от съмнителната по ефективност антигрипна ваксина са измрели 40 000 души и това, че били 4-ма сега да е реклама?!
« Last Edit: 16.03.2021, 10:31:45 by ooleg »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #3517 on: 16.03.2021, 12:29:23 »
Мъчението продължава:
"Ще предложим да се затворят молове, ресторанти, училища, детски градини, фитнеси и забрана на всички културни мероприятия". Това каза шефът на РЗИ-София д-р Данчо Пенчев след среща за мерките в столицата между здравния министър проф. Костадин Ангелов, членове на Оперативния щаб, кмета на столицата Йорданка Фандъкова и директори на болници.

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 48 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3518 on: 16.03.2021, 12:39:16 »
Понеже изборите са след малко повече от 2 седмици несъмнено, Баце ще ни спаси! Загадка е само от какво ще избере да ни спаси - от затварянето или от вируса! Доколкото го познаваме, най-вероятно и от двете, по незнаен за света начин.
Както съм казвал - основната причина до сега да се разхлабват мерки, е че трябва да има начин да се затегнат.
Говорил съм с хора, които имат собствен малък бизнес - общо взето очакват да ни доубият след изборите в преносния смисъл на думата, обаче знае ли човек - може да е в пълния смисъл!
Знам само едно - с медицината не се занимава никой по нашите географски ширини.
До толкова се говорят тъпотии, че чак може и дете да зададе по тях смислен въпрос и то на световно ниво.
Например мнението на ЕМА, че ваксината на Астра Зенека носи повече ползи от вреди.
Всяко дете в начален клас би могло да попита, а броя на вредите в коя ваксина е най-малък? И защо изобщо някой трябва да си бучка ваксина с по-голям брой вреди от конкурентната? Да не би щото е по-долно качество човек?

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3519 on: 16.03.2021, 12:53:10 »
Пак започва безкрайната игра. Ще затворят пак всичко, вируса ще се е наситил и пак ще паднем до 100-тина нови случая дневно след 2-3 седмици. Дано тоя път съвпадне с идването на топлото време, та това да е последната силна вълна за тая година.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР