Author Topic: Похвали за шофьори и ватмани  (Read 377129 times)

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
Re: Похвали за шофьори и ватмани
« Reply #1500 on: 22.06.2023, 10:49:56 »
Явно само аз си пиша в тази тема...  :angel:
Похвала за ватманката на 707 втора смяна вчера по ТМ6 за спортното и просто превъзходно във всяко отношение каране, за слънчевото отношение към пътниците - изобщо човек, който си върши работата качествено и с удоволствие, браво!
С такива фенове на софийския градски транспорт нито врагове, нито ЦГМ, нито Фандъкова му трябват...

Offline yaskata

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1501 on: 08.07.2023, 22:02:59 »
Две похвали:

За водача на 3305. Изчаква хората да се качат (изчака ме и мен). Отвори вратата на една жена докато беше на светофар. Макар и автобусът да не беше на спирката. Също едно момче беше снимало автобуса по 413 днес на кръстовишето на бул. Сливница и бул. Христо Ботев и шофьорът се съобрази с това.  :D

За водача на 3363/3663 не съм сигурен (беше по линия 14 днес). Едно малко дете го поздрави. И шофьорът реигира по много свеж начин.  :D
« Last Edit: 09.07.2023, 17:10:55 by yaskata »
Фейсбук акаунт: https://www.facebook.com/profile.php?id=100091353114375

Flickr акаунт за снимки на ГТ: https://www.flickr.com/photos/197618131@N08/

И Flickr акаунт за снимки на влакове: https://www.flickr.com/photos/198953132@N08

Offline SONESTO

• Наистина съм луд
  • Average Mercedes-Benz Conecto enjoyer
    • View Profile
« Reply #1502 on: 09.07.2023, 00:27:03 »
Две похвали:

За водача на 3305. Изчаква хората да се качат (изчака ме и мен). Отвори вратата на една жена докато беше на светофар. Макар и автобуса да не беше на спирката. Също едно момче беше снимало автобуса по 413 днес на кръстовишето на бул. Сливница и бул. Христо Ботев и шофьорът се съобрази с това.  :D
:)

Offline eco_power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #1503 on: 09.07.2023, 01:52:01 »
Подкрепям предния пост. Днес се уцелих при него и изчакваше хората. имаше лека драма с проверяващи, които свалиха двойка клошари, тръгнали към гарата. Шофьорът им съдейства много адекватно. После доста стегнато караше и според мен навакса закъснението.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1504 on: 21.07.2023, 03:19:40 »
Поздрави за водача първа смяна на автобус 1409 на линия 5тм - 15 юли. За повторно отваряне врати на пътници, пристигнали в същия момент на спирката с друга линия.
------------------------

Offline mitakis

• над нещата
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1505 on: 15.08.2023, 07:53:49 »
От вчера:
А1608 първа смяна по 304 - много грамотно и плавно управление. Автобусът също изглежда страхотно и е чист. Очаквах да вляза в описаните във форума землянски издънки и бях приятно изненадан от този.
Тб1664 по 2 в 12:30 не знам коя смяна е. Ами перфектно управление от страна на водача, все едно се е сраснал с машината.
Трудно е да направиш нещо както трябва, вместо как да е.

Offline Mammoth

• Нямам спирка
  • ČKD
    • View Profile
« Reply #1506 on: 31.08.2023, 19:03:28 »
3029 по ТМ10 втора смяна - супер грамотно, стегнато и приятно управление на ЧКД. Въпреки закъснението и по-бързото каране вътре беше комфортно за пътниците. Поздравления за ватманката.  :fan:
« Last Edit: 31.08.2023, 19:07:13 by Mammoth »

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1507 on: 02.09.2023, 05:17:28 »
На 1 септември сутринта, при преминаване през кръстовище, шофьорът на автобус 3148, линия 204, предотврати катастрофа. На зелен сигнал по посоката на движение на автобуса, перпендикулярно лек автомобил преминава на червен сигнал и щеше да се удари челно ляво в MAN. Последва моментално спиране от автобуса, въпреки че се беше добре засилил, не наруши комфорта на пътуващите. 204 преминава в рамките на същия позволен сигнал през кръстовището.
За съжаление много от шофьорите в обществения транспорт (автобуси, тролеи) не могат да спират добре, заради здравословни проблеми. Особено преди и след повдигнати пешеходни пътеки, повреждащи новите ни превозни средства!
------------------------

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1508 on: 02.09.2023, 19:38:49 »
3029 по ТМ10 втора смяна - супер грамотно, стегнато и приятно управление на ЧКД. Въпреки закъснението и по-бързото каране вътре беше комфортно за пътниците. Поздравления за ватманката.  :fan:
Ами тя си е така - обича да е комфортно на пътниците и на нея ,заедно с тях .
Аз съм един от най-некадърните , но се старая също да спирам плавно и възможно най-комфортно. Понякога , когато се налага потеглям по-чевръсто... :eek:

Offline eco_power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #1509 on: 02.09.2023, 21:47:56 »
Ами тя си е така - обича да е комфортно на пътниците и на нея ,заедно с тях .
Аз съм един от най-некадърните , но се старая също да спирам плавно и възможно най-комфортно. Понякога , когато се налага потеглям по-чевръсто... :eek:
Возил съм се при теб и не споделям самооценката ти, че си от най-некадърните, тъкмо напротив.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1510 on: 02.09.2023, 21:52:09 »
Подкрепям ,  - Жоро е от най-кадърните сред водачите работещи с Т6А2 .Има още някои други единици.
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline Mammoth

• Нямам спирка
  • ČKD
    • View Profile
« Reply #1511 on: 03.09.2023, 22:46:59 »
Жоре, недей така да говориш.. А въпросната твоя колежка доста пъти ме е впечатлявала с грамотно, бързо, но и в същото време супер комфортно за пътниците управление. А и е винаги мила и усмихната.

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1512 on: 07.09.2023, 21:39:31 »
Не обърнах внимание на инвентарния номер, но тролейбус 5 в посока младост някъде около 21:10 на Орлов мост днес. След поясненията искам да кажа браво на водача за професионализма и чак сега разбрах всъщност колко е трудна професията на водачите. На Орлов мост някакви хлапета на майтап тръгнаха да си хвърлят велосипедите пред тролея, но водачът запази самообладание. После малко след Яворов друга група момчета, пак с колелета, едното падна точно пред тролейбуса, въпреки че ние се движехме със сравнително висока скорост, водачът успя да направи ловки маневри и избегна едно доста голямо нещастие(момчетата бяха и с черни дрехи, та в последния момент се видяха). После на блок 30 май, един човек слезе и в последствие направи обратен към тролейбуса, въпреки че шофьорът беше затворил врати, той пак ги отвори за този човек(не се качи на тролейбуса, но пак жестът е важен). Също така като странична бележка, на всяка спирка отваряше всички врати, в това число и 1ва, дори и да нямаше хора. След видяното днес, аз щях да напусна същия ден, така че поздравления за професионализма и нервите на водача.

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #1513 on: 07.09.2023, 21:52:08 »
Похвално за всичко с изключение на вратите. Нали има бутони, защо трябва на халос да се отварят и затварят!?

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1514 on: 07.09.2023, 22:55:45 »
След ковида вече на никой не му се занимава с бутоните на вратите и почти всички автобуси и тролеи отварят всички врати. Единствено при краставиците и песите бутоните се ползват по предназначение.

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1515 on: 07.09.2023, 23:16:56 »
И аз съм останал с много добро впечатление от водачите на тролеите и им се чудя на търпението, въпреки липсата на персонал. Наскоро на първата спирка в Младост 1 при 27-ми блок чаках 3-ката, и на обръщалото почиваше съчленена Шкода. Шофьора ме видя, въпреки че имаше доста време, поне 6-7 минути отвори 1-вата врата махна ми и каза " заповядайте вътре на хладно да седнете, не стойте навън в тази жега" Благодарих му, а човека даже ми пожела приятно пътуване като стана време и тръгна.

Наистина похвално, очевидно някои хора си харесват професията и им доставя удоволствие въпреки всички и всичко да я работят. Аз не знам ако работех това дали щях да издържа така ако ме пишат по 6 дена на работа, въпреки че щях да се кефя много на Солариса. Не мога да повярвам, че някой ще накаже такива хора да работят на Икарус в най-голямата жега нарочно.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online Mizchiev_Dev

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1516 on: 07.09.2023, 23:32:31 »
И аз съм останал с много добро впечатление от водачите на тролеите и им се чудя на търпението, въпреки липсата на персонал. Наскоро на първата спирка в Младост 1 при 27-ми блок чаках 3-ката, и на обръщалото почиваше съчленена Шкода. Шофьора ме видя, въпреки че имаше доста време, поне 6-7 минути отвори 1-вата врата махна ми и каза " заповядайте вътре на хладно да седнете, не стойте навън в тази жега" Благодарих му, а човека даже ми пожела приятно пътуване като стана време и тръгна.

Наистина похвално, очевидно някои хора си харесват професията и им доставя удоволствие въпреки всички и всичко да я работят. Аз не знам ако работех това дали щях да издържа така ако ме пишат по 6 дена на работа, въпреки че щях да се кефя много на Солариса. Не мога да повярвам, че някой ще накаже такива хора да работят на Икарус в най-голямата жега нарочно.
И на мен ми се случи подобно нещо по 204 на последната/първа спирка в Дружба 2 преди 1 седмица и нещо, шофьорът беше спрял на около 10 метра преди началната спирка и видя ме, че чакам и ме пита "Ако си за 204 се качвай" въпреки, че тамън беше дошъл от Гоце Делчев... Наистина има и много кадърни и добри в отношение и умения в шофирането на автобус, но те са малко или на тотално изчезване....

Online Mizchiev_Dev

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1517 on: 20.09.2023, 23:55:36 »
Много добро впечатление ми направи адски отличното каране от страна на шофьора на 3307 днес по 213 около 9-10 сутринта, максимално доближаване до спирките, не минаваше с газ през локвите около спирките както се прави масово, плавно каране... Конектото изглеждаше доста добре и ми направи возията приятна!!! Такива водачи аз много рядко срещам и за това пиша това в момента...
 Едно огромно Евала за такива шофьори!