Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 818769 times)

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #8700 on: 31.10.2023, 00:20:17 »
Quote from: я л т а

Е а в София не е ли трагедия,- Терзиев има 34 000 гласа, от общо 1 100 000 гласоподаватели.
Не са ти верни числата - справка тук: https://results.cik.bg/mi2023/tur1/rezultati/2246.html#/t/8/2202

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8701 on: 31.10.2023, 07:21:08 »
В Пловдив. Резултатът на ППДБ е абсолютна трагедия, но може би пръст в това имат именно невалидните бюлетини. Но избирателната активност също е трагедия...

То нали за това Пловдив е трагедия.
Варна също.
Тоя модел много дразни!
София не е България. В България си имаме право да сме по-зле. И правим всичко по-зле.
Трябва да е обратното.
Пловдив след Гърневски все запада.

Quote from: я л т а

Е а в София не е ли трагедия,- Терзиев има 34 000 гласа, от общо 1 100 000 гласоподаватели.
Не са ти верни числата - справка тук: https://results.cik.bg/mi2023/tur1/rezultati/2246.html#/t/8/2202

При 100% данни гласовете за Терзиев са 119121.
За общински съветници тези на ПП-ДБ-СС са 112087.
« Last Edit: 31.10.2023, 08:24:03 by difian »
Украйна, победа!

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #8702 on: 31.10.2023, 09:08:49 »

Скандално!
https://results.cik.bg/mi2023/tur1/rezultati/2246.html#/s/1/224623019.0.pdf
Моята преференция за СОС отново я няма, както 2019-та!

Ето по темата с преференциите нещо:

https://www.facebook.com/100003360830694/videos/872543520935755/

"Когато членовете на комисията си мислят, че камерата не работи:
- Така, тук сме си наши момчета. Шете ли да помогнеме на Мартин, на некой, на баче Цено, да ги направим на преференцията, да има хора от село там. Некой има ли претенции? 
- зависи от комисията.
- Не бе. Ние сме си наши хора. Да помогнем на Мартин примерно има една, имало празна, да се поплъни 102…
- аз немам никви претенции.
- [не се разбира] 42 със еди коя си. 108. За Борко да се направат, за сичките да има. За сичките. Казвайте […] за сичките. Ако щете – щете. Ако не щете, тие работи да свършим, да хода да си легам. Мен ми е на дедовия.
- 68 една час ше се прави за него...
- това си е ваша работа, за Борко.
- … една част праиш за Боби. И ше се делат. Ше се делат … само че го прави това нещо по-бърже, ако обичаш.
- е по-бърже ама …
[член на комисията взима тесте с бюлетини и започва да ги “поправя” с химикалка, чука се на вратата]
(глас от комисията):
- Идем.
- Спри, спри, спри. Спри. Спри. Пак е нещо.
Секция 060500005, с. Малорад, общ. Борован, Врачанско."

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8703 on: 31.10.2023, 14:24:59 »
Аз тръгнах да гледам записа от моята СИК, обаче не издържах да схвана къде броят моя номер и го оставих да го доглеждам друг път.
Мен ми стана зле да ги гледа тези "чаршафи" да ги подмятат по масите на купчини, да ги редят по земята, по колената си...
Все пак не ме интересуват на всичките други номера преференциите.
За капак ксерокса близо до камерата с микрофона и като говорят далече и чат-пат копират по 7 копия на протокол...
Та ще го намеря къде е и изгледам, ама точно за общински съветници е супер противно!
Няма нито една нормална причина да иска СИК хартия, освен ако няма задачи да помага на Митко, Ненчо и Енчо!

Edit:
Май ще си имаме в София русофилка за кмет, ако чета и вярвам на очите си!!!
https://www.dnes.bg/politika/2023/10/31/borisov-niama-da-podkrepi-terziev-veche-e-kysno-ot-pp-db-da-ni-tyrsiat-za-podkrepa.587747
"Няма по-лошо от това да направиш нещо непоискано - добро или подкрепа, така че ние в София сме на балотаж за районни кметове, там ще сме активни; и както Хекимян каза - "По-добре държавна собственост, отколкото държавна сигурност". Нека избирателите гласуват по съвест на балотажа в София", каза още Борисов.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/politika/2023/10/31/borisov-niama-da-podkrepi-terziev-veche-e-kysno-ot-pp-db-da-ni-tyrsiat-za-podkrepa.587747

Не, че това каза Хекимян, но явно го казва Борисов! Като се има предвид, че нея я подкрепя и Георги Марков - от Орбания (агент Николай!)
Дали точния призив не е с Държавна Сигурност към Държавна Собственост?!
Дали пък не издигна Борисов този Хекимян за да може да даде на Нинова София?!

Edit2:
Очевадно е, че НЕ съм бил прав, като твърдях вчера, че Григорова НЯМА да има мнозинство в СОС! След тези думи на Борисов явно мнозинството в СОС ще включва:
Общо СОС: 61 члена

ГЕРБ - 14,
БСП - 9,
Възраждане - 8
ИТН - 3
ВМРО - 1
--------------
35 мнозинство
« Last Edit: 31.10.2023, 16:30:11 by ooleg »
Украйна, победа!

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8704 on: 31.10.2023, 18:25:50 »
От центъра на София и видеонаблюдението!
https://mobile.frognews.bg/article/283120/
Терзиев се диктуват 120 гласа, а се записват на Хекимян.
ГЕРБ има 30 и се пишат над него на Светльо Витков.
И отива така в ЦИК!

P.S. Това дето прати fafan от врачанско, се оказа че драскащата бюлетините е от ПП-ДБ!
Чест им прави, че я дадоха самите те на прокуратурата!
« Last Edit: 31.10.2023, 18:28:11 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #8705 on: 31.10.2023, 18:30:34 »
Оня маймуняк от Куба пак е станал общински съветник.

По рейс и по жена не се тича!

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8706 on: 31.10.2023, 19:33:33 »
И видях!По това ми докдуна акъла, че новото мнозинство е старо, ляво и източно.
Маймунка, ГЕРБ, националисти с други имена и БСП заради Ванчето.
Сценарият е като при Цецка и си търси Решетника.
Единственото дето ме е яд, че 2021ва не почувствах войната и каквоъще стане с Радьо.
Украйна, победа!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
« Reply #8707 on: 31.10.2023, 22:51:28 »
А 400 000 невалидни бюлетини как ви се струват ?
Свобода за Украйна !

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #8708 on: 31.10.2023, 23:17:24 »
Като дежа вю. Предния път пак бяха толкова, при по-висока активност.
Може да нема ред, ама требе да се спазва!

Offline fafan

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #8709 on: 01.11.2023, 08:52:31 »
"Чичо Цено" от Малорад все пак е избран за общински съветник

:fan:

https://news.bg/politics/chicho-tseno-ot-malorad-vse-pak-e-izbran-za-obshtinski-savetnik.html

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8710 on: 01.11.2023, 09:51:35 »
Най-вероятно и ще си остане избран, освен ако не се види и по други записи нещо.
Аз съм убеден, че дори в протоколите на хипотетична СИК да се напишат съвсем измислени числа, това ще остане без последствия дори да има запис.
Освен ако не засяга интересите на някакви определени хора.
Нали през 2019 година обжалвах във ВАС разминаване при преписване на резултата от хартията в системата на ЦИК.
"Липса на правен интерес" и край! Седя си така.

Edit 01.11
Още "оправяния" на вота:
https://offnews.bg/izbori/niama-krastche-stava-kragche-sektcionna-komisia-v-kardzhali-broi-i-n-811757.html
https://offnews.bg/razsledvane/malorad-vtori-nomer-i-v-montana-video-razkri-falshifitcirane-na-vota-811750.html
« Last Edit: 01.11.2023, 16:36:27 by ooleg »
Украйна, победа!

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8711 on: 02.11.2023, 17:26:12 »
Просто ей така си задавам едни въпроси....
https://offnews.bg/politika/ivan-geshev-podkrepi-vania-grigorova-811852.html
Иван Гешев подкрепи Ваня Григорова

Каква е причината бившия главен прокурор да подкрепя тази, която е протестирала срещу него? И като толкова я е подкрепял, що не я е подкрепил тогава и да си подаде оставката?

Не е протестирала срещу Гешев? Ооо НЕ!
https://bglobal.bg/99165-%D0%91%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%80
Протестирала е! И тогава не е било Вначето лъснато!

На 26 юли: На първия протест срещу Иван Гешев пред сградата на ВСС бяха и леви активисти от „Солидарна България“, като Ваня Григорова.
Не беше ли Гешев за Украйна? Не беше ли антипутинист?

Извод: Путин лъска визията, имиджа, обединява и сближава!
Украйна, победа!

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8712 on: 05.11.2023, 23:48:02 »
Кой?Кой?Кой гербаджия от форума гласува за другарката?
Да си казва!
 :rolleyes:
Видях в мойта секция мъж и жена (мургави) дето пожелаха да гласуват с хартия и САМО за районен кмет. Може би те бяха по-умни гербаджии?!

При районните кметове в София ГЕРБ печели 3.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/gerb-gubyat-balotazhite-za-rayonni-kmetove-pochti-cyala-sofiya
Връща си Панчарево, но губи Витоша!

Освен, че губи Варна, губи и трите района на града!
Губи от ППДБ Одесос и Приморски, а от Христо Христов - губи и Младост.

В Пловдив губи от ППДБ район Северен и Западен.
« Last Edit: 06.11.2023, 07:55:30 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline Pesho1991

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #8713 on: 06.11.2023, 11:11:28 »
Като цяло тези избори ни изпилиха нервите и бяха може би май-манипулитаните след тези от 90та(по спомени на роднини), но София за щастие падна и ГЕРБ си загуби смятаната за крепост столица. Дори и Георгиев (който го познавам лично) си призна в разговор, че са ги смачкали доста повече от очакваното.

Браво и за Варна, че се отърва от гнета на Портних. Единствено ме е яд за Пловдив, но там просто кандидатурата не беше най-силната.

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8714 on: 06.11.2023, 11:25:52 »
Докато се гласува с хартиени бюлетини, ще продължават манипулациите с изборите. За съжаление, повечето хора явно не виждат кои партии толерират хартиения вот.
Аз съм доволен, че все пак Терзиев побеждава, макар и с малко. Също така повечето районни кметове са от ПП-ДБ-СС, ГЕРБ има само трима районни кмета. Дори и бастионът на ГЕРБ - Люлин - ще има нов кмет :fan:
Радвам се и за Варна, Пазарджик и Благоевград.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #8715 on: 06.11.2023, 11:35:16 »
Дано най-накрая да прокарат по-модерни идеи, като приоритет за градския транспорт, повече автономни трамвайни и автобусни трасета, по-добра интермодалност. Като цяло СС имат доста добри идеи.

Колкото до Фандъкова като цяло мисля че е успешен кмет и особено в началото тръгна много добре. Ще я запомня с най-голямото обновяване на ГТ в последните 30 години, наистина качетвото му се подобри доста спрямо 2007-200-ма да кажем, и едни от най-големите разширения на метрото. Центъра също светна с все повече пешеходни пространства и наченки на някои по-модерни градоустройствени решения, като зелените трасета например. Определено градът доста се съживи спрямо периода преди нея. Най-после оправиха и транспортът до Витоша, след като по едно време беше сведен до само една линия, само събота и неделя няколко пъти на ден.

Можеше ли с това което ни даваха да се направи много повече и да се решат други наболели проблеми...ами сигурно да, сигурно можеше много повеме и с много по-високо качество, но и постигнатото до сега не е малко. Като цяло мисля че периодът 2011-2019-та някъде беше сравнително добър и за София и за България като цяло. Последните 2-3 години малко почнаха да позападат и изпускат нещата, но ще видим какво ще стане.
« Last Edit: 06.11.2023, 11:42:11 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8716 on: 06.11.2023, 12:37:54 »
Като цяло с Терзиев едновременно спечелиха и сбъркаха много! Така не се представя кандидат, който има тежък пекграунд по роднинска линия!
В смисъл всеки българин (демократ) с право почва да си мисли, че Терзиев не е нищо повече от него, просто той не е бил роднина на Петър Младенов, а Терзиев е бил!
Трябваше да се излезе и да се направи откровен разговор още лятото! Не да излизат тези неща от медии и да се обясняват с половин уста!
Т.е. държането не спрямо "сглобката" е проблем, а спрямо Терзиев! Не случайно ППДБ-СС се представя по-убедително на ниво район, отколкото на ниво община!
Аз също не горях от желание на Първи тур да гласувам за Терзиев! Не исках и за Лилков! Изобщо не съм искал за Хекимян и както форума ми е свидетел съм бил адски против Григорова!
Да гласувам твърдо за Терзиев реших след разпрата с машините в петъка преди Първи тур!
Т.е. мен ме убедиха хартиената коалиция!
И също така искам да кажа, че кандидатурите на СС са също много слаби! Това с пребоядисването на районния кмет от БСП, слабата кандидатура в Панчарево, която даде района на ГЕРБ убедително!
Изобщо СС имам чувството, че дърпаха каруцата нагоре и настрани!
Варна се представи достойно! Вдигна ми се в очите!
Не познавам Коцев, но имам известни резерви дали да си държал ресторант Хоризонт през годините е символ на нещо хубаво! Имам едни спомени, че обичаха да ходят разни неслучайни и "наши" хора там преди 20 години...
Ама то на фона на Портних - кое и кой е лош?!
Казах си - щом заради Терзиев се прави това активн мероприятие - значи наистина е чист!

Ivo, градския транспорт в София го обнови ЕС, а не Фандъкова! Фандъкова и Борисов имаха заслугата да си подават топката и покрай топката и парата! С какво щяха да финансират ГЕРБ през годините без всички софийски проекти?
« Last Edit: 06.11.2023, 12:40:09 by ooleg »
Украйна, победа!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #8717 on: 06.11.2023, 13:05:05 »
Ivo, градския транспорт в София го обнови ЕС, а не Фандъкова! Фандъкова и Борисов имаха заслугата да си подават топката и покрай топката и парата! С какво щяха да финансират ГЕРБ през годините без всички софийски проекти?

То това ясно, че хванаха много благоприятен период, но сегашните по ПВУ могат да обновят сигурно половината ПС на БДЖ. Да ама само отменени поръчки и нищо не се случва. По големите инфраструктурни проекти също. София-Елин Пелин още не могат да направят дори. То е ясно че друг дава парите, ама поне трябва да имаш капацитета и да ги усвоиш.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8718 on: 06.11.2023, 13:12:18 »
Впрочем ЦИК трябва да си ходи! Никога не е било толкова очевидно, че шефката на ЦИК не желае да станат изборите като хората!
Украйна, победа!

Offline Chezare

• Маниак
    • View Profile
« Reply #8719 on: 06.11.2023, 14:29:07 »
Гласували на парламентарните избори в Пловдив град за ППДБ: 36 072
Гласували на първия тур за кмета на ППДБ: 17 295.
 :help:  :angry: :qdosan: :qdosan:
Гласували на парламентарните избори: приблизително 120 000
Гласували на местните избори: 98 500