В Пловдив освен всичкото друго лайно, проблемът са и двете сбирщина селски общини Родопи и Марица, като и на двете администрациите и съветите им са в.......Пловдив. А там са сравнително големи села като Марково, Храбрино, Цалапица, Труд, Равадиново, Строево, Рогош и т.н. Самата община Пловдив няма села. И респективно съгласуването на такива "междуобщински" линии е същият батак, все едно се съгласува линия София - Бургас. Същата лютеница си имаме и в Сандански - Петрич, където обединиха двете болници в една, с отделения и спешни центрове, работещи на ротационен принцип - няма доктори - та отиваш по спешност в Сандански, казват ти - сега ние не работим, отивайте в Петрич. Само, че междуобщинска линия Сандански - Петрич няма, има само Благоевград - Петрич, та последният автобус от Сандански за Петрич е в 3.20, сетне няма никакъв....А в Труд минават основно Карлово - Пловдив, но са пълни сутринта и не спират, та хората не могат да идат на работа...