Author Topic: Škoda 21/22 MT (Škoda Sofia)  (Read 6705 times)

Offline bagercho

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 3883
    • View Profile
Re: Škoda 21/22 MT (Škoda Sofia)
« Reply #60 on: 04.06.2026, 09:06:30 »
Интересното за тези влакове е, че изключително много хора, които нямат общо с транспорта, тоест няма как да са пристрастни, не намират никаква разлика в дизайна спрямо този на 81-717 и даже си мислят, че това са старите влакове, които са минали модернизация или че сме купили някакви други на старо и сме ги боядисали. Наистина дизайнерите е трябвало да вложат малко повече въображение и да създадат нещо модерно, а не да се вдъхновят от дизайн направен през първите 1970.
Отделно, не мога да разбера решението да няма якобс талиги, като средните вагони не са задвижващи. По - високи производствени разходи сумарно за влака, по - високи разходи за енергия, по - високи разходи за поддръжка, за нещо, което може да го няма. Отделно защо се поръчват влакове със само 2 задвижващи вагона? При случай на отпадането на единия, това означава невъзможност за изкачване на баира към Жолио Кюри и бутане графика на движение на повече от половината ни метро.
Като цяло пак ни избачкаха с евтиното като на М3, ама въпросът е да видим с времето, кое е по - малко зле.
Това навярно са онези същите, които като видят пребоядисано в бяло Конекто си мислят, че е нов автобус  :rolleyes:

Offline V.Peichev

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 10044
    • View Profile
Re: Škoda 21/22 MT (Škoda Sofia)
« Reply #61 on: 04.06.2026, 10:00:32 »
Съставите включват два челни моторни вагона с кабини и два междинни моторни, няма прикачни.  :rolleyes:

Offline david

  • Маниак
  • ******
  • Posts: 594
  • Ganz Villamossági Művek
    • View Profile
Re: Škoda 21/22 MT (Škoda Sofia)
« Reply #62 on: 04.06.2026, 10:08:34 »
Съставите включват два челни моторни вагона с кабини и два междинни моторни, няма прикачни.  :rolleyes:
Междинните вагони не са моторизини, който е задал името на темата тук, е в грешка.

Offline martin4o

  • Защо пиша толкова много?
  • ********
  • Posts: 2406
    • View Profile
    • Email
Re: Škoda 21 MT (Škoda Sofia)
« Reply #63 on: 04.06.2026, 10:13:38 »
Състави А61 и А66 излизали ли са по линия с пътници?

А61 със сигурност е на линия днес.

Offline fafan

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 9373
    • View Profile
    • Email
Re: Škoda 21/22 MT (Škoda Sofia)
« Reply #64 on: 04.06.2026, 10:27:39 »
Съставите включват два челни моторни вагона с кабини и два междинни моторни, няма прикачни.  :rolleyes:
Междинните вагони не са моторизини, който е задал името на темата тук, е в грешка.

В крайна сметка ще е добре да го изясним този въпрос.

Тук чехите казват че един е моторизиран и един не е:

https://www.cs-dopravak.cz/metro-od-skodovky-svezlo-poprve-cestujici-v-sofii/

Offline V.Peichev

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 10044
    • View Profile
Re: Škoda 21/22 MT (Škoda Sofia)
« Reply #65 on: 04.06.2026, 10:32:49 »
Безмоторен вагон може да създаде проблеми по-скоро в участъка ЕС-Баучър, където наклонът е близък до максимално допустимия.  :rolleyes:

Offline София 100

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 4351
    • View Profile
    • Email
Re: Škoda 21/22 MT (Škoda Sofia)
« Reply #66 on: 05.06.2026, 17:22:20 »
  От състав А 61 при потегляне се чува тропане от последният вагон 4002.
Направеното днес е недостатъчно за утре.

Offline tm0

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 4029
    • View Profile
Re: Škoda 21/22 MT (Škoda Sofia)
« Reply #67 on: Yesterday at 05:04:48 »
Изключително неприятно впечатление прави надутия звук на гласово оповестяеане и в новите влакове. По време на социализма така набиваха пропагандата, но като си пееш пенке ле, кой ли те слуша. Със сигурност за отрицателно време ще съсипят говорители- чист тормоз над пътници. Нека се смеят и чужденците на шъткания и всевъзможни паразитни звуци, които кънтят на станциите от елаковете
------------------------

Offline 81714lover

  • Начинаещ
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Škoda 21/22 MT (Škoda Sofia)
« Reply #68 on: Yesterday at 22:11:06 »
Най-сетне успях да хвана един! Отвътре беше тих, а аз забележих, че "Внимание, вратите се затварят!" и "Следваща станция" са разделени, за разлика от руските вагони.

- едит: поправил съм правописната грешка.
« Last Edit: Yesterday at 22:13:40 by 81714lover »