Author Topic: Молове, хипермаркети и други магазини  (Read 478917 times)

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Има си нещо еврейско в тебе  :D :D Щото си трошиш нервите заради тия стотинки, ама всеки си знае
НЕ на хейтърството!

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Аз пък направих друго:
Намерих още една количка на паркинга и закачих моята за нея, така си взех левчето  :P.После мислех да върна и оная за още едно левче, ама ме домързя...

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
 Не знам какво ви харесва Сердика повече, при положение, че бизнес частта отвън е като соц предприятие. Няма кино, никакви забавления изобщо. Насочена си е само към пазаруване. Да не говорим, че е идиотизъм да е забранен левият завой от Черковна и да се налага да се обикаля през една миниатюрна уличка. В хипермаркета Карфур още не съм влизал и не мисля да го направя поне още седмица, но като гледам отзивите май не си и струва. Най-голямата верига за търговия на дребно, втори в света и тука го караме по нешенски с нашенските доставчици. Иначе като големина Сердика и Дъ Мол са еднакви по големина, но да не забравяме, че Карфур има кино и боулинг и ако вместо тях имаше магазини щеше да е доста по-голям. Да не говорим, че бизнес комплекса е в пъти по-голям. За мен остъкления покрив над "манджа стрийт" ще е минус през лятото при липса на адекватна климатизация, гледката към Витоша е плюс, а като цяло достъпа с кола е по-добър от този на Сердика.
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
В хипермаркета Карфур още не съм влизал и не мисля да го направя поне още седмица, но като гледам отзивите май не си и струва.
Не оставай с впечатленията от форума.Някой неща в Карфур си струват, а други - не.Както всички големи магазини. ;)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Сигурно ще ви се стори странно, но попринцип рядко влизам в МОЛ-може би веднъж в месеца. И то например за да изгледам някой филм. Просто предпочитам в свободното си време да ходя някъде по планините и да пътувам нанякъде. Та новият мол влезнах да го разгледам от любопитство, но не ми направи печатление нещо особено. Обществена сграда като всяка друга с такова предназначение. Единствено ми хареса последният етаж, където седнахме да пием кафе, има големи панорамни стъкла откъдето се вижда Витоша както и всички преминаващи автобуси по Цариградско. За киното нямам впечатления.
Да ви кажа, повече ми харесва онзи мол, който е на Стамболийски и Опълченска. Вчера ходихме там да гледаме филм, киносалоните са много готини, добра климатизация, удобни седалки, огромни екрани. Направи ми впечатление, че въпреки че оставаше малко докато затвори молът(пише, че работи до 22.00 часа а филмът свърши малко по-рано) вътре беше лудница, имаше огромни опашки при заведенията за хранене, и повечето места около панорамата бяха заети. В новият мол ми изглеждаше доста по-пусто. Дали е по-голям не мога да преценя, не го обиколих целият.
« Last Edit: 26.04.2010, 01:19:34 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Сефтосах киното. Меришеше на мокет или нещо от сорта и беше кофти- нещо като Русичите!  :D Едвам намерихме някакъв авариен изход и излязохме отстрани на мола. Като излезеш от залата, сано табелки на кое ниво си и дотам, другото беше строителни материали, тръби, гипсокартон...После трябваше да се връщаме отпред и от автомобилната рампа да ходим да си търсим колата. Табелите не бяха като хората и за мой срам се затрудних из паркингите.
« Last Edit: 26.04.2010, 23:25:28 by difian »

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
Сигурно ще ви се стори странно, но попринцип рядко влизам в МОЛ-може би веднъж в месеца. И то например за да изгледам някой филм. Просто предпочитам в свободното си време да ходя някъде по планините и да пътувам нанякъде. Та новият мол влезнах да го разгледам от любопитство, но не ми направи печатление нещо особено. Обществена сграда като всяка друга с такова предназначение. Единствено ми хареса последният етаж, където седнахме да пием кафе, има големи панорамни стъкла откъдето се вижда Витоша както и всички преминаващи автобуси по Цариградско. За киното нямам впечатления.
Да ви кажа, повече ми харесва онзи мол, който е на Стамболийски и Опълченска. Вчера ходихме там да гледаме филм, киносалоните са много готини, добра климатизация, удобни седалки, огромни екрани. Направи ми впечатление, че въпреки че оставаше малко докато затвори молът(пише, че работи до 22.00 часа а филмът свърши малко по-рано) вътре беше лудница, имаше огромни опашки при заведенията за хранене, и повечето места около панорамата бяха заети. В новият мол ми изглеждаше доста по-пусто. Дали е по-голям не мога да преценя, не го обиколих целият.
Аз след втората обиколка в най-новия мол на Цариградско вече с трезвена мисъл мога да заявя че Мола на Стамболийски си е най гот във всичко от всяка гледна точка. И кината, и обзавеждане на коридорите и фоайетата, Сити Център е веднага след него, после Дъ Молл и след това Сердика Център.

Online vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Не е трудно да се открият следите - само един поглед нагоре в пространството около касите на Карфур е достатъчен, то целият таван там е прогизнал  :angry:

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Случват се такива неща, особено в съвсем нови и сгради, така че не може да се правят изводи от един инцидент за качеството на строителството. Това, че са се опитали да "потулят" случката толкова агресивно е обяснимо, но се надявам, че ще им повлияе по-негативно, отколкото ако бяха реагирали "нормално".
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Аз след втората обиколка в най-новия мол на Цариградско вече с трезвена мисъл мога да заявя че Мола на Стамболийски си е най гот във всичко от всяка гледна точка. И кината, и обзавеждане на коридорите и фоайетата, Сити Център е веднага след него, после Дъ Молл и след това Сердика Център.
Сити центъра не е много добре откъм поддръжка,особенно в служебните помещения.Асансьорите без осветление,пропадащи,издрани,паважа отпред го редяха поне два пъти до сега,ескалаторите често не работеха,поне това бе6е докато аз работех там,постоянно имаше някакъв фал.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Ето и едно видео по случая от интернет:
http://dox.bg/files/dw?a=7f24c51d1d

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
От известно време е известно мястото и на 15-тата Билла в град София- в комплекса, строен от ГБС на ъгъла на Мадрид и Черковна. Като идея сигурно ще е като бъдещия 14-ти на Шипченски и Коперник.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Уффф, този Карфур за мен е разочарование!
1. В подземния паркинг няма стрелки, които насочват пешеходците, как да се измъкнат към магазините.
2. В магазина няма никакви висящи табели, насочващи към стилажите. Истинска гатанка е да търсиш нещо - даже питах консултантите им - чак третият ми даде адекватен отговор. Подредбата я е правил някой зъл гений - от едната страна - шоколади, зад тях - кисели краставички, в ъгъла - млека - но само тези, които се съхраняват при стайна температура, другите - на другия край.
3. Промоциите са подредени по абсолютно случаен принцип. Лошото е, че не бият отдалеч на очи - просто на етикетите (еднакви за всички стоки) има думичка "Промоция".
4. Като общо ниво на цените (без промоциите) магазинът никак не е евтин. По-скоро изгодно е да обираш промоциите, ако и много да не ти трябват продуктите.
5. Асортиментът не е голям за мащабите на магазина - на иначе дългите щандове по 7-8 метра има една и съща стока.

Няма да е честно, ако не спомена и положителните страни:
1. Голям паркинг, широки алеи между паркоместата, удобно захождане и излизане.
2. Простор в магазина.
3. Наличие на доста консултанти, които сноват из магазина (за разлика от Метро и Техномаркет, където се крият като хлебарки)
4. Наличие на доста работещи каси.

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Качвам първите снимки на УПИ-то, където ще се строи Икеа, жалко, че обктива ми е бил зацапан и точно снимката с табелата е много некачествена, затова и няма да я видите :(
« Last Edit: 28.05.2010, 17:31:26 by giorev »
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
На площадката беше голяма тарапана и суматоха, няколко "тежки началници" се бяха изсипали и кой знае защо присъстваха и Софийска вода, вероятно за да поставят изискванията си за присъединяване (водопровод от Рила, канал до Кубратово и 3 пречиствателни станции), които след това по стара традиция ще изкупят на 5% от себестойността им, а всичките 100% ще осчетоводят като инвестиция  :akuma:

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
Че нали за този участък не знаеха къде са им тръбите, а присъединяват само към водопроводи, за които имат документи, че са техни...
Кой проверява проверяващите? Кой зарежда bootloader-a?

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Че нали за този участък не знаеха къде са им тръбите, а присъединяват само към водопроводи, за които имат документи, че са техни...
Именно, първо си правиш инфраструктурата, след това, за да те присъединят ти я изкупуват на смешни пари (в най-добрия случай на 75% от вложените), за капак същата тази инфраструктура им се води инвестиция на 100%, когато им правят проверки как си изпълняват инвестиционната програма. На всичкото отгоре, предварително ти задават параметрите на съораженията и топологията им, т.е. дават ти готов проект във вид на предписание, който да изпълниш. Естествено в този проект не е предвиден само обекта на конкретния инвеститор, а цялата околия, ако ти върши работа Ф150, то трябва да положиш Ф500, за да вкарат в същия канал някоя махала, която от 30 год. пише жалби, че няма канализация... За тези и ЧЕЗ (които имат сходни практики) само по една тояга и да върват от където са се взели.
Съжалявам за офтопика.

Offline Unicode

• Маниак
  • Фен на Софийското метро
    • View Profile
Информация от днес от сайта на Столична Община относно официалния старт на строителството на първия хипермаркет на ИКЕА в София:

Йорданка Фандъкова ще присъства на церемония по полагане на първата копка на магазин IKEА в България

Утре 3 юни в 10.00 ч. кметът на Столичната община Йорданка Фандъкова ще присъства на церемония по полагане на първа копка на първия магазин от веригата IKEA.

Новата верига се намира на Околовръстен път” № 216.

Стъпването на веригата е белег за добрия инвестиционен климат в столицата.

02.06.2010 г.

http://www.sofia.bg/pressecentre/press.asp?open=10&sub_open=47264&nxt=0

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Борисов направи първа копка на ИКЕА
03 юни 2010 / News.dir.bg
Стартът на строежа на първия в България магазин ИКЕА даде премиерът Бойко Борисов на кръстовището на "Бистришко шосе" и Околовръстния път в София.
"Всички знаем, че когато ИКЕА дойде, това означава добър бизнес климат, стабилна държава", заяви той, след като направи символична първа копка, предаде БГНЕС.
Борисов отбеляза, че голяма част от продукцията, която ще се продава в магазина на шведската компания за домашно обзавеждане, ще бъде произведена в България от наши мебелни фирми.
"Имаме изключително добра мебелна индустрия и нашата дървесина няма да отива зад граница, а ще се ползва да дава голяма принадена стойност на България", отбеляза министър-председателят.
Той увери, че дори инвеститорите да не са проявили интерес по реконструкцията на терена, върху който ще се изгражда търговския обект, правителството е планирало средства, така че отсечката на Околовръстния път да бъде завършена.
Министърът на регионалното развитие Росен Плевнелиев и столичният кмет Йорданка Фандъкова, които също бяха на откриването, изразиха мнение, че полза от идването на ИКЕА в България ще има не само за столицата, но и цялата държава. Магазинът ще привлича и потребители от съседни страни, смятат те.
"ИКЕА променя градове", коментира Плевнелиев, като призна обаче, че освен промяна в индустрията и "детски усмивки", магазинът ще доведе до задръствания.
“Ако има доказателство, че това правителство се бори за всеки лев инвестиция, това е доказателството“, каза още Плевнелиев по отношение на 300 млн. евро инвестиция от страна на компанията. По негово мнение разкриването на търговския обект е доказателство за това, че инвеститорите виждат България като платформа за развитие на своята бизнес стратегия.
“Отварянето на ИКЕА ще задръсти целия град, но аз си го пожелавам от все сърце“, заяви още Плевнелиев.
От своя страна Фандъкова изтъкна, че по проекта ще се открият много нови работни места, а от компанията ще извършат отводнителна част на терена и по този начин ще подпомогнат общината.

Икеа се различава от нашите разбирания за мол, но за мен лично е най-очакваната търговска верига, защото със сигурност ще промени пазара за мебели, този магазин ще бъде "структуроопределящ" за мебелната промишленост у нас.

п.п.: все пак се споменава за някакво "отводняване", което намекнах в предишните ми постове
« Last Edit: 03.06.2010, 21:00:20 by giorev »