Author Topic: Проблем с форума?  (Read 196636 times)

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Re: Проблем с форума?
« Reply #520 on: 01.12.2008, 21:55:38 »
Ха, аз се застъпвам и за връщането на Мартин във форума, че дефакто той го отнесе, а темата се сереше от Емил с неговите мании да си отваря собствен парк и после с липсата му на грам естетика при изработката на "шедьоврите" му.Единствено го оправдавам с това, че раздавайки боклуците си, са иззети и запазени някои ценни бройки.

Offline Tatra

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 229817817
    • View Profile
    • Email
« Reply #521 on: 01.12.2008, 22:22:52 »
Според мен, докато емил не върне повечето табели, които му са еднакви и да си остави само по една, темата не трябва да бъде отворена, защото тя насърчава кражбата. Една от даден вид- да,но по 10 еднакви е изродщина.
ТРАМВАЙНО ДЕПО "БАНИШОРА"
Трамвайна мотриса инв. ном.: 936
линия номер: 6

Offline Petruccy

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #522 on: 01.12.2008, 22:33:39 »
Както вие виждате, от последните ми 41 мнения поне 15 от тях са в темата за табелките. За мен темата е изключително интересна, аз вече не събирам активно, но твърдя, че нещата които показвам са смислени, редки, ценни и анализируеми. И аз не давам добра оценка на Емиловите табели (нищо лично пич ;) ), но землянските и дружбенските да не би пък да са по-качествени?

Застъпвам се с две ръце за отварянето й. А както виждате, един виден съфорумник в резултат вече не пише.
СМЪРТ ЗА ЧАЛГАТА!!!

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #523 on: 02.12.2008, 00:05:24 »
Един виден съфорумник не пише защото си позволи да пусне една и съща тема 10 пъти.

Относно темата за табелките - ще обсъдим връщането й, но ще бъде само при условие че в нея се споделя информация само за стари и редки табели, а не към това кой какво е откраднал наскоро или каква табелка е разпечатал. Не мисля че точно този форум трябва да е място, където потребителите да се подтикват към кражби от превозните средства на градския транпорт, а напротив - точно обратното.

Така че темата вероятно ще бъде отворена, но ще е при условие, че се замисляте какво пишете преди да го пишете!
« Last Edit: 02.12.2008, 00:22:55 by Repcho »
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline xЗm

• Наистина съм луд
  • www.spirka.org
    • View Profile
    • spirka.org
    • Email
« Reply #524 on: 02.12.2008, 00:32:42 »
Еин виден съфорумник не пише защото си позволи да пусне една и съща тема 10 пъти.

Относно темата за табелките - ще обсъдим връщането й, но ще бъде само при условие че в нея се споделя информация само за стари и редки табели, а не към това кой какво е откраднал наскоро или каква табелка е разпечатал. Не мисля че точно този форум трябва да е място, където потребителите да се подтикват към кражби от превозните средства на градския транпорт, а напротив - точно обратното.

Така че темата вероятно ще бъде отворена, но ще е при условие, че се замисляте какво пишете преди да го пишете!

Господа, нека не се самозаблуждавате, че лесно се излиза на глава с виден столичен IT специалист. Мога да превърна тези изгонвания в толкоз фиктивно нещо, колкото е забраната практикуването на проституция в тази държава. Мога за 2 часа да срина форума, сайта, да exceed-на целия bandwitch на хоста, което поне малко ще ви коства финансов ресурс, да употребявам напрактика неограничен брой IP мрежи, така че да превърна всеки опит за ответна реакция във фарс... Но не го правя.
Изобщо не желая да коментирам нискострастното отношение на персоната Петракиев, за чиито мизерии съм си затаврял очите последните 2 години. Не съм и споменавал нито веднъж че теми като ж.п. транспорт и разните му там вариации нямат абсолютно нищо общо с градски транспорт, поне в България.
Интересно твърдение е фактът, че съм крадял табели, както и че Емил прави същото. По мое скромно мнение, с това си деяние приключих почти напълно преди близо 12-14 години - от тогава всичко е пристигало по един едниствен канален ред и това е съдействие от власт имащите (изключвам някои наиситан редки случаи, в които съм визамл нещо без чуждо знание). Другарят Емил пък има достатъчно добра репутация, за ад смее някое длъжностно лице да го ибвини в кражба... Тогава след като хората, които са заинтерусавин не смятат, че той прави нещо нередно (това колко табели има си е негова работа - от вас нещо да е взел?!), вие ли сте големите общестевно заинтересувани граждани, които ще му давате акъл какво да прави и какво не? Интересно, ако не бях съобщил за дружбенските табели, кой от вас някога щеше да види дружбенска маршрутна табела за 2, 5А, 6, 7, 8, 68, 69 или 84. Точно никога... Но това не е интерес за вас явно, както и чисто новите, забравени от бога и открити онзи ден от мен метални машрутни табели за ТМ13.
Я се осъзнайте - това не ви е бащиния, и ако на някой не му изнася (а това са едва трима човека, които явно много им порасна работата на последък), съветвам го да отида да се посъветства с медицинско лице относно начална форма на отклонения на психиката... Защото аз по друг не си обяснавам неадекватното държание и повече от явното избирателно толериране. Проблеми не се решават по този начин... Поне не сред зрели хора, каквото мнение за ваше съжалеине вече нямам за вас.

Искрено се надявам, това съобщение да остане достатъчно дълго видимо, за да се види и другото мнение по въпроса, не да се баламосва масата потребители с едностранни изявления.

Както е казал народният мислител - по-умният отстъпва. Нямам намерение да пиша повече, т.к. е явно че вече този форум си изживя времето. Време е за селдващия...

Казах.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #525 on: 02.12.2008, 02:23:41 »
Аз също подкрепям отварянето на темата за табелките, интересно и забавно ми е да я чета, въпреки, че аз не се занимавам с колекциониране на табели.
Жалко, че х3м няма да пише повече, тъй като даваше интересна информация и снимков материал... Не трябваше да се взимат чак толкова крайни мерки. Все пак живеем в свободна страна и всеки има право на мнение, което не е задължително да е строго компетентно или пък да съвпада с мнението на модераторите и администраторите. Все пак нали една от причините за съществуването на този форум е и цензурата в официалния на СКГТ. Важното е да се спазва добрия тон.
Предлагам да се направи раздел, който да се казва примерно "Кафене" или нещо такова, където да се обсъждат всякакви "несериозни" неща, като например коя ватманка как изглеждала и т.н. Или пък раздел "Разни" да се трансформира в такъв.
Но дори и да е сериозен форумът, все пак тези, които разбират повече, трябва да са по-лоялни към тези, които не са толкова добре запознати с техническата част на различните превозни средства или пък не са много наясно с начина на работа на градския транспорт поради това, че примерно нямат познати шофьори или ватмани. Все пак нали няма изискване да знаеш да речем устройството на тролей Икарус, за да пишеш тук? ;)
Ето защо доста хора като мен, които не са чак такива специалисти, могат да научат доста от знаещите. Форумът е, както за да дава полезна информация, така е и хоби за всички. Така че не е необходимо да се прекалява със сериозността и с термините.

Що се отнася до разните термини, може да се направи нещо като речник на термините, за да не се налага примерно някой да пита какво значи: "карам на паралел".

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #526 on: 02.12.2008, 10:36:02 »
Благодаря за повечето мнения и най-вече за това на Благун.

И понеже не обичам да има скрито-покрито, аз отговарям на всички въпроси.
От някои постове, обаче излиза, че май не трябва да споделям на никого нищо свързано с табелите, които са у нас. Т.к. информацията за броя на някои трамвайни табели у нас не съм я давал във форума, а съм я давал посредством мейли и телефонни разговори. Кажете ми къде в последната година съм споделял колко табели от кои линии имам. Плюс това вие не знаете, че с въпросните ми повтарящи се табели аз си правя размени. Бях публикувал една снимка на 7 табели от линия 8, която изтрих няколко дни след това.
Ще ви споделя един интересен факт - онзи ден ми се обади един познат(непишещ във форума), който ми каза, че негов приятел е задигнал всички задни осмици, които са били в кафезите в рамките на една седмица. Сподели ми и много други постижения на въпросния му приятел, който действал масирано из София. Ако ви ги разкажа, вярно ще стане опис на гаменски начинания.
И последно - що се касае до моите табели - разберете веднъж завинаги - аз съм дал на Красна Поляна много повече, отколкото съм взел. Последният пример е, че ако не бях направил картони(не ги наричам и табели) за временния маршрут на 10, то никой нямаше да го направи и трамваите щяха да карат без нищо указващо, че десятките ходят до Надлез Надежда. А един картон ми струва 6 ст.
Така де, едва ли не ме изкарахте някакъв крадец.
Според мен, докато емил не върне повечето табели, които му са еднакви и да си остави само по една, темата не трябва да бъде отворена, защото тя насърчава кражбата. Една от даден вид- да,но по 10 еднакви е изродщина.

Откъде знаеш колко табели от кой модел имам? И на кого да ги върна като лично на теб съм ти обещал предна петица, която стои и те чака, а на още 10 човека съм обещал други табели от Красна поляна в замяна, на което ще получа банишорски.

А искате ли да ви говоря още по темата как се сдобивам с табели - ами насила ми ги дават - аз не ги искам, а те ми ги дават. И това е истина. Един ватман, който знае, че събирам табели посред бял ден ми дава табела за 18, щото не му трябвала. Аз му казвам - не бе човек, как ще сляза от трамвая с тая табела, ще ме видят 50 човека, нямам и в какво да я сложа, а той ми отговаря - взимай я и се махай, иначе ще я изхвърля в полето на Люлин, че ми пречи!!! Няма да я давам на ония нещастници в депото я!
Или пък като записвах дискове, вадех снимки на ватмани как мислите, че са ми плащани - с табели!
« Last Edit: 02.12.2008, 11:34:28 by emo »
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #527 on: 02.12.2008, 10:49:41 »
Еин виден съфорумник не пише защото си позволи да пусне една и съща тема 10 пъти.

Господа, нека не се самозаблуждавате, че лесно се излиза на глава с виден столичен IT специалист. Мога да превърна тези изгонвания в толкоз фиктивно нещо, колкото е забраната практикуването на проституция в тази държава. Мога за 2 часа да срина форума, сайта, да exceed-на целия bandwitch на хоста, което поне малко ще ви коства финансов ресурс, да употребявам напрактика неограничен брой IP мрежи, така че да превърна всеки опит за ответна реакция във фарс... Но не го правя.
Изобщо не желая да коментирам нискострастното отношение на персоната Петракиев, за чиито мизерии съм си затаврял очите последните 2 години. Не съм и споменавал нито веднъж че теми като ж.п. транспорт и разните му там вариации нямат абсолютно нищо общо с градски транспорт, поне в България.
Интересно твърдение е фактът, че съм крадял табели, както и че Емил прави същото. По мое скромно мнение, с това си деяние приключих почти напълно преди близо 12-14 години - от тогава всичко е пристигало по един едниствен канален ред и това е съдействие от власт имащите (изключвам някои наиситан редки случаи, в които съм визамл нещо без чуждо знание). Другарят Емил пък има достатъчно добра репутация, за ад смее някое длъжностно лице да го ибвини в кражба... Тогава след като хората, които са заинтерусавин не смятат, че той прави нещо нередно (това колко табели има си е негова работа - от вас нещо да е взел?!), вие ли сте големите общестевно заинтересувани граждани, които ще му давате акъл какво да прави и какво не? Интересно, ако не бях съобщил за дружбенските табели, кой от вас някога щеше да види дружбенска маршрутна табела за 2, 5А, 6, 7, 8, 68, 69 или 84. Точно никога... Но това не е интерес за вас явно, както и чисто новите, забравени от бога и открити онзи ден от мен метални машрутни табели за ТМ13.
Я се осъзнайте - това не ви е бащиния, и ако на някой не му изнася (а това са едва трима човека, които явно много им порасна работата на последък), съветвам го да отида да се посъветства с медицинско лице относно начална форма на отклонения на психиката... Защото аз по друг не си обяснавам неадекватното държание и повече от явното избирателно толериране. Проблеми не се решават по този начин... Поне не сред зрели хора, каквото мнение за ваше съжалеине вече нямам за вас.

Искрено се надявам, това съобщение да остане достатъчно дълго видимо, за да се види и другото мнение по въпроса, не да се баламосва масата потребители с едностранни изявления.

Както е казал народният мислител - по-умният отстъпва. Нямам намерение да пиша повече, т.к. е явно че вече този форум си изживя времето. Време е за селдващия...

Казах.

Много се радвам че няма да пишеш повече. Ясно е че човек ако иска има много начини да заобиколи бановете, както и има начини това да се ограничи, но е безмислено да си играем на котка и мишка.
Ясно е и че не мога да се меря с Повелителя на интернета, дето се занимава с това от 4 години и човек може да се забавлява с въпросите в БГДев (като аз те бях насочил към този форум), когато се учеше на това що е PHP и база данни.

А това, че вече си доста навътре в сървърите и интернет програмирането, в градския транспорт, за това че познаваш този или онзи не е причина да третираш някой потребители като по-низши от теб и да ги обиждаш. Не е повод да нарушаваш правилата и както важат за другите, така и важат и за теб. И това изгонване не беше заради флууда, той беше последната капка. Много пъти ти е правена забелжка за поведенеито ти във форума, към което ти се се обръщал надменно, всякаш кои сме ние че да те караме да спазваш някакви правила. Последен шанс ти беше направен след това изказване
Ти не хитрей много-много с личните си познанства, защото аз ако активизирам моите лични познанства може да се окаже че някои твои любимци са получили изненадващи наказания  иудръжки от заплатата за следващия месец... Нали не искаш ти да си причината за това? Я по-добре си се вози кротко и тихо и току виж всички са щастливи.
в отговор на това, че друг участник каза че ще предупреди водача на тролея, към чиято табелка сте се наточили. Нито на теб, нито на когото и да било ще бъде позволено да се отнася така. Аз не искам "зрели" хора с такъв "авторитет" във форума!

За да може форума да става за нещо, трябва да има правила и контрол. Разводняването с много теми, които не се отнасят до градския транспорт, както и писането на глупости във важни теми, правят така че форум да се отдалечава все повече от първоначалния си замисъл. Противно на мненията, че се опитваме да се правим на велики или да ви ограничаваме, не мисля че това е идеята на нито един от екипа. Просто се сремим да задържаме форума в една рамка и да не се допукса особено отклонавяне от нея.

А иначе имаше и нещо хубаво в изтриването на тази тема - явно отприщи някой хора да си кажат какво им харесва и какво не. Форума има нужда от малко преструктуриране и прочистване, като ще се вземат предвид нещата написани до тук.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #528 on: 02.12.2008, 11:29:40 »
Лично аз винаги, когато съм бил недоволен съм го споделял - при това доста аргументирано.
След няколко недоразумения се създаде темата за Трамвайните клюки, за което благодаря на администраторите. Сами виждате, че темата се радва на широко посещение, т.е. не съм ви излъгал, че такава тема е нужна и приятна, а пък и някои по-сериозни теми бяха изчистени от клюките.
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #529 on: 02.12.2008, 13:39:14 »
@ х3м
Да знаеш че персоната на Петракиев се оскърби от квалификациите изказани от твоята персона, която досега беше обект на неговото уважение и добронамереност.
Най-ценният ресурс на капитализма са тъпанарите

Offline Tatra

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 229817817
    • View Profile
    • Email
« Reply #530 on: 02.12.2008, 13:55:46 »

А искате ли да ви говоря още по темата как се сдобивам с табели - ами насила ми ги дават - аз не ги искам, а те ми ги дават. И това е истина. Един ватман, който знае, че събирам табели посред бял ден ми дава табела за 18, щото не му трябвала. Аз му казвам - не бе човек, как ще сляза от трамвая с тая табела, ще ме видят 50 човека, нямам и в какво да я сложа, а той ми отговаря - взимай я и се махай, иначе ще я изхвърля в полето на Люлин, че ми пречи!!! Няма да я давам на ония нещастници в депото я!
Или пък като записвах дискове, вадех снимки на ватмани как мислите, че са ми плащани - с табели!
Да, в такъс случай съм съгласен, извинявай, моя е грешката. Но въпреки всичко аз признавам че твоите табели найстина са много полезни, но и удобни, каткто за ватманите, така и за пътниците.  ;)
ТРАМВАЙНО ДЕПО "БАНИШОРА"
Трамвайна мотриса инв. ном.: 936
линия номер: 6

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #531 on: 02.12.2008, 14:21:19 »
За мене всички вие сте се доказали като хора, заинтересувани за доброто на градския транспорт, милеещи и съпричастни към всичко свързано не само с неговото развитие, но и на транспорта въобще.

Какво тогава ни пречи като такива да обсъждаме това за което сме се събрали, а не да се обиждаме и да мерим мускули кой е по-по-най.
Че нещата ще заприличат като картината в милата ни държава.
Какво ни пречи да се приемаме какви то сме и да правиме необходимите компромиси в именто на добрата идея?!
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #532 on: 02.12.2008, 17:38:49 »
Силно се надявам темата да бъде отворена, затварянето й дойде по много непосредствен начин и смея да твърдя - необмислен. Колкото до обвиненията: Аз не се фукам с табелите си, за мен това е увлекателно хоби и аз ви показвам това, което донасям вкъщи. Защото в масата случай стават коментари, следват размени, и става интересно на всички ни. Не ги крадя, критикувам всеки опит за директна кражба от превозното средство, тъй като има, повярвайте ми, МНОГО НАЧИНИ човек да се сдобие с тях, и може стига да желае всеки да има. Разбира се, че няма да пострадам от гледна точка на колекция - та нали съм на един телефон разстояние от следващата си размяна. Но къде е смисъла, при положение че няма тема - място, където да показваме, обсъждаме и обобщаваме новите си/старите си/единствените си табели, още повече, че те са ни живата история.

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #533 on: 05.12.2008, 11:20:52 »
Какво прави темата "Въпроси и отговори" в раздела за пътна инфраструктура! Междудругуто снощи си мислех че няма да е лошо да си имаме и такава тема и там.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Online blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #534 on: 05.12.2008, 16:11:32 »
Какво прави темата "Въпроси и отговори" в раздела за пътна инфраструктура! Междудругуто снощи си мислех че няма да е лошо да си имаме и такава тема и там.
Тя беше неудачно при маршрутите, сега също е на странно място, на странно ще е и при подвижния състав, и при другите видове транспорт. По метода на изключването според мен мястото и е в "Общ форум"-"Разни".

Offline glavi4ka

• Маниак
    • View Profile
    • GTBurgas.eu
« Reply #535 on: 06.12.2008, 19:22:05 »
The topic or board you are looking for appears to be either missing or off limits to you. "Клюки: Re: Трамвайни клюки (без модераторски контрол)
" ??????????
Бързият Боинг 767 от М.рудник за Изгрев излита на всеки 15 мин.,а А320 от Комлука до Славейков на 20!

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #536 on: 06.12.2008, 21:17:14 »
 Екстриймчо не знам пишеш или четеш, но искам да ти кажа едно. Не си ти гуруту на интернета и не само ти се пишеш разбирач и спец. Тъй, че викам да не се упражняваш много, много за да няма реципрочни мерки. А това с неограничения брой ip-ta и мрежи са най-малкият проблем ;). Между другото не ме предизвиквай да си създам работа и да предложа на Dragon да сложи целият форум и сайта на място, където няма нищо да му направиш, ако щеш да се утрепаш, а ако се пробваш става посегателство не срещу любителски сайт ;) Тъй, че иди се упражнявай на it разбирач пред някой дето не отбира.
 Аман от "разбирачи" ей!
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #537 on: 17.12.2008, 21:41:01 »
Някаква идея защо ми иска име и парола на всяка вотра тема? :D
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline Ryan

• Ryan_105
  • Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #538 on: 17.12.2008, 21:58:01 »
Някаква идея защо ми иска име и парола на всяка вотра тема? :D

При мен се получава абсолютно същият проблем...  :bb:

Offline glavi4ka

• Маниак
    • View Profile
    • GTBurgas.eu
« Reply #539 on: 17.12.2008, 22:26:02 »
то маи при всички е така ......
Бързият Боинг 767 от М.рудник за Изгрев излита на всеки 15 мин.,а А320 от Комлука до Славейков на 20!