Author Topic: Околовръстен път София - oбща тема  (Read 365921 times)

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Околовръстен път София - oбща тема
« Reply #160 on: 03.11.2008, 13:11:16 »
По скоро биха разделили етапите на източен и западен с прилежащите два моста от кръговото движение над траншеята. Така няма да се прекъсва движението по нито едно от двете направления.
То май мостове и кръгово движение няма да има! Нещо не могат да се справят с отчуждаванията и сигурно ще стане нещо като Пенчо Славейков/Витоша в разширен вариант.

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #161 on: 03.11.2008, 13:13:47 »
Стига бе пак ли ще го препроектирват... Това е трябвало да стане ясно още преди предното препроектирване.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline Vladislav

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #162 on: 10.11.2008, 19:47:05 »
Прилагам снимка отпреди 2-3 дена, на която се вижда, че западният насип към Симеоновския пътен възел е почти готов. Успоредно с това пред завършване са южните подходи към кръстовището. Вероятно скоро предстои движението по Околовръстното се отбие по тях, за да могат да затворят стената на източната рампа и да почнат и там насипа. Големите задръствания, които се получават сега поради преминаването през дупката в стената и по западното северно локално след нея едва ли ще намалеят съществено, поради което следва да се надяваме да завършат по-скоро южните локални и да пуснат трафика от двете страни на надлеза.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #163 on: 12.11.2008, 12:06:59 »
Ако това на снимката е готово за пускане на 1ви декември, аз лично ще отида да поднеса червен карамфил на ББ на откриването.... Нека все пак бъдем реалисти :)
И аз мисля, че няма да го завършат до пролетта. Отттук нататък има следните етапи:
Етап 1. Южното локално е изцяло завършено (западна и източна част) и пускат трафика от северно към южно локално. Нещата не се подобряват, тъй като северното локално се затваря, за да правят източната му част. Друг вариант е южното локално - пуснато в източна посока, а западната посока на околовръстното си върви по сегашната траектория, поне докато изграждането на северни подпорни стени не стигне до кръстовището. Този етап приключва до дни, днес, 13.11., правеха асфалта в югоизточния ъгъл.
Етап 2. Северното локално е изцяло завършено. Трафикът се пуска и по двете локални. Ако това стане до 15 декември, ще е добре.
Етап 3. Завършване на главните платна по естакадата.
« Last Edit: 13.11.2008, 16:56:16 by blagun »

Offline borosport

• Нямам спирка
  • Hate users!!!
    • ICQ Messenger - 304771719
    • View Profile
    • Email
« Reply #164 on: 13.11.2008, 20:40:34 »
 От презентацията, която ми попадна за инфраструктурата и трафика :
Най-дългите градски автобусни линии са:
- А111 - 50320 м двупосочно
- А83 - 37000 м двупосочно
- А11 - 32005 м двупосочно
Най-дългите крайградски автобусни линии са:
- А28 - 64540 м двупосочно
- А70 - 56645 м двупосочно
- А3 - 55870 м двупосочно
Тройната коалиция от А до Я

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #165 on: 13.11.2008, 22:05:28 »
А дали казаха както е според предизборната програма на ГЕРБза открито управлерние, от където е схемата, че Севрната тангента е с начало на строителство 2008 например
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #166 on: 14.11.2008, 01:48:40 »
Quote from: news.bg
Промени в движението по Околовръстния път
news.bg

Във връзка с постъпило в Столична община писмо от "ГБС-Инфраструктурно строителство" АД за довършване на северната подпорна стена, страна Пловдив, на пътен възел „Симеоново" към обект: „СОП-Южна дъга, участък бул. „Симеоновско шосе" - бул. „България" се въвеждат следните промени в организацията на движение на превозните средства:
От 04.30 часа на 14.11.2008 г. до 04.30 часа на 15.12.2008 г. движението на ППС ще се отклонява в южния локал на околовръстен път в района на кръстовището Околовръстен път - бул. „ Симеономско шосе".
От 04.30 часа на14.11.2008 г. до 04.30 часа на 15.12.2008 г. се забранява влизането на товарни автомобили с допустима максимална маса над 4тона по Околовръстен път между бул. „Черни връх" и бул. „Ал. Малинов" с изключение на превозните средства, които обслужват обекти в сигнализирания участък .
Нацелил съм срока.
« Last Edit: 14.11.2008, 01:50:27 by blagun »

Offline cyberdude

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #167 on: 19.11.2008, 20:19:06 »
Рехабилитацията на цялата Северна дъга на софийското околовръстно шосе ще се финансира по Оперативна програма "Транспорт", а не както първоначално беше договорено с Брюксел да се отпуснат 32 млн. евро само за изграждането на връзката на околовръстното с магистрала "Хемус". Това съобщи пред Mediapool в сряда и.д. щефът на Национална агенция "Пътна инфраструктура" Иван Атансов.

В момента НАПИ дискутира с транспортното министерство предоговарянето на проекта "Изграждане на връзка на АМ "Хемус" с околовръстен път София" и освен нова отсечка от 8.5 км в него да се включи цялата северна част на околовръстното – над 24 км. За въпросния проект веднъж вече се проведе процедура по избор на изпълнител, но тя беше отменена след като избухна скандалът с бившия шеф на пътния фонд Веселин Георгиев.

Атанасов не коментира с колко ще се оскъпи проектът в новият му вид. По думите му, няма проблем одобрената от Брюксел оперативна програма да се промени.

В момента Южната дъга на Околовръстното се строи с държавни пари от "Главболгарстрой" за космическите 10 млн. евро на км. Отсечката трябваше да бъде открита през септември.

www.mediapool.bg

hive

• Guest
« Reply #168 on: 19.11.2008, 23:36:37 »
Вкарват Северната дъга в оперативна програма

Предвижда се магистрала Хемус да се свърже с магистрала Люлин през гара Яна и Северната дъга, заяви председателят на агенция Пътна инфраструктура Иван Атанасов
Национална агенция Пътна инфраструктура е започнала преговори с транспортното министерство Северната дъга на столицата да влезе в Оперативната програма Транспорт. Това съобщи в Гулянци председателят на агенцията Иван Атанасов. Той поясни, че идеята е магистрала Хемус да се свърже с магистрала Люлин през гара Яна и Северната дъга. Така околовръстното шосе на София от север ще бъде изградено изцяло.

По същата програма вече са актуализирани графиците за магистралите Струма и Марица. Предвижда се в близките дни да стартират процедурите за лотове 1,2 и 4 на Струма, за един - на Марица и за софийския околовръстен път при гара Яна. В началото на следващата година трябва да има избрани изпълнители за тях, допълни Атанасов.

Offline rebelheartous

• Запален по ГТ
    • ICQ Messenger - 161516830
    • View Profile
« Reply #169 on: 20.11.2008, 01:15:04 »
Дано не се осъществи тази магистрална връзка. По проект на север трябваше да минава Северната тангента. И тя щеше да се явява връзка на А2 с Люлин. Не разбирам какъв е смисълът вместо нея да правим магистрала. 2 x 2 ленти от Яна до разклона за Люлин са напълно достатъчни засега. Малко на грандоманщина ми намирисва.

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #170 on: 20.11.2008, 01:31:55 »
Не е грандоманщина, а предвидливост, а и не се касае Северната тангента, според мен.По ОУП са два различни обекта, а и едва ли биха забили трафика точно през града.

Aleksandrova

• Guest
« Reply #171 on: 02.12.2008, 16:53:26 »
Живея на околовръстното шосе, посока Горна баня в зона, която рано или късно ще бъде отчуждена.Търся връзка с хора, които вече са минали по този път или в момента ги отчуждават.Много ще съм благодарна ако някой ми се обади.Всичко добро!

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #172 on: 04.12.2008, 20:18:56 »
Живея на околовръстното шосе, посока Горна баня в зона, която рано или късно ще бъде отчуждена.Търся връзка с хора, които вече са минали по този път или в момента ги отчуждават.Много ще съм благодарна ако някой ми се обади.Всичко добро!
Ами скоро няма да те огрее, защото няма начин да започнат дъгата Цар Борис ІІІ-Разклон за Люлин-5 преди влизането в експлоатация на АМ Люлин, т.е. най-рано 2010 г., вероятно по-късно.
Искрено се надяваме дотогава най-сетне да променят нормативната база и да получиш за парцела си толкова, колкото струва, а не десетократно повече!

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #173 on: 04.12.2008, 21:07:19 »
Искрено се надяваме дотогава най-сетне да променят нормативната база и да получиш за парцела си толкова, колкото струва, а не десетократно повече!

За съжаление това трудно ще стане. По понятни причини - тези от които зависи това имат интерес това да не стане защото и те предвидливо са се снабдили с имоти. Сегашната база наистина не е добра и третира само земеделските земи, каква продукция би се изгубила респ какви вреди би имал за собственика за следващите 120. За Околомръстното незнам какво точно се прилага и как се интерпретира.

Aleksandrova

• Guest
« Reply #174 on: 06.12.2008, 09:52:47 »
Много съжалявам за тази реакция, аз не желая десетократна печалба за моя имот, а се притеснявам за единственото ми жилище, което е строено с труд от баща ми преди 40 г. и срещу което не знам какво ще получа и от повече от 30г. съм в очакване да ме изгонят,което се руши а не ми се отделят пари от пенсията за ремонта му. Всичко добро Ви желая.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #175 on: 06.12.2008, 21:35:14 »
Но това не са случайни собственици. Обикновено имотите на собствениците по планираното трасе са изкупени на безценица години по-рано и неслучайни доброжелатели впоследствие правят милиони на гръб на държавата. Разбирасе в схемата участват и немалко държавни респ общински служители.
Най-ценният ресурс на капитализма са тъпанарите

Offline LG_

• Строител
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #176 on: 07.12.2008, 08:47:54 »
аз не желая десетократна печалба за моя имот, а се притеснявам за единственото ми жилище, което е строено с труд от баща ми преди 40 г. и срещу което не знам какво ще получа и от повече от 30г. съм в очакване да ме изгонят,което се руши а не ми се отделят пари от пенсията за ремонта му.

Aз съм абсолютно против за сметка на обществото и развитието на инфраструктурата определени "доброжелатели" незаслужено да дерат и спират без това малкото начинания за подобряване на транспортната обстановка. Всичи сме свидетели на ужастния трафик, който ежедневно  изяжда от свободното ни време и времето за семейството, изнервя, увеличава замърсяното на въздуха, увеличава разходите за трансопрт.
Както по-нагоре бе казано това се прави от мафизирани взаимодействия между политици техни приближени фирми, оценители. Най-пресния случай от тази седмица е имот от някакви си 129 кв.м. в Младост 1, отчужден за строителството на метрото и за който ФИРМА иска почти 1 млн лева.

Г-жо Александрова,
нито аз нито който и да било сериозен човек от форума няма нищо против собствниците, чиито имото са отчуждени да получат адекватно и справедливо обезщетение. Но когато си се наслушал на безброй случаи за подобни законни измами няма как реакцията ти да не е чувствителна.
В настоящите форум и тема участниците обсъждат самото развитие на околовръстното. А относно вашия казус, ви е необходима правен съвет, какъвто аз не бих могъл да Ви дам.
Едиственото което мога да ви кажа, е че след като имате имот на околовръстното нямате основателна причина за притеснения. Отчужденията сега не се правят както по комунистическо, още повече че Околовръстното е тема важна за обществото и широко отразявана в медиите. И при опит за несправедливи действя срещу Вас вие спокойно  оже да сигнализирате някоя медия.
« Last Edit: 07.12.2008, 09:17:06 by LG_ »

Offline sando1

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #177 on: 07.12.2008, 11:40:30 »
Новия участък при ботаническата ми се струва, че има много неравности. На места все едно минавам по паваж. Едни такива леки вибрации. Не знам от колата ли е, от пътя ли е, но в стария участък тези неравности не ги усещам. Това е в посока Бояна.

Offline rebelheartous

• Запален по ГТ
    • ICQ Messenger - 161516830
    • View Profile
« Reply #178 on: 07.12.2008, 13:54:45 »
Аз по новия съм минавал само с А111 и впечатлението ми е за отлично свършена работа от ГБС :fan: А частта преди Бояна може и да е била страхотна преди години, в момента е само годна за шофиране. Освен това няма и локални платна, както и отделяне на тревната площ с бордюри - създава усещане за селски път.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #179 on: 07.12.2008, 14:04:18 »
Наистина, реакцията на някои бе някак неоснователно нападателна и бих казал дори грозна!
Защо да ми е грозно пожеланието ми всеки да получи точно толкова, колкото е стойността на имота му (не по-малко). Подобренията също влизат в сметката - ако си направи основен ремонт на къщата, просто трябва да взема фактури от изпълнителите, които се представят при спорове по отчуждителната цена. А това, че до 2010 няма да подхванат този участък, е очевидно.