Author Topic: Автобусен транспорт-Бургас (ОБЩА ТЕМА)  (Read 616697 times)

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
В 16 часа курс по 61 направи и климатизираната Сетра 6590 (жълтата със зелен таван). Какъв контраст само. Вчера по линията се движеше (цитирам) "автобус за богове", а днес направлението е налазено от непривлекателни автобуси (с едно изключение - 9670).

А ето и новите билетчета  :D
Остава да разберем какво обслужва безплатната линия до МОЛ "Галерия". Всяка Събота и Неделя (за часовете не съм убеден с точност) в 10:30 и 15 часа от "Лакомата спирка" в к-с "Меден Рудник" и в 13 часа от автогара "Юг" ще пътуват безплатни автобуси до въпросния МОЛ.
« Last Edit: 14.10.2013, 21:52:56 by $h@IdEr »
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline plastikat

• Moderator
  • Маниак
  • www.forum.gtburgas.eu
    • View Profile
    • Email
Ето какво обслужва :
www.forum.gtburgas.eu
Най-добрия транспортен форум.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
Днес по 61 видях цели 5 коли, а нищо чудно сутринта да е имало и още. Три от тях бяха Сетри, и то с почти поредни рег. номера.
- 6691, която вече е с друга табела за линията и се върна в 13:20,
- 6694, която тръгна в 13:30,
- 6692, която замина в 16:00 и след завършване на курса пое за Крушевец в 17:30.
Останалите автобуси бяха:
- 4020, който пое в 17:30, каран от титуляра на 9668, и беше оставил линията за Българово на оная миди-Сетра 7186 за целия ден,
- 1582, който пое следващите два или три курса.
По 32 се движеше МАН-ът 0726, който изпробвахме с Pirgos_12A до Минералните бани, а по 16 беше МБ-то "КЕН" 9670. Мерцедесът 9668, който доста време не се мяркаше на "Запад", днес замина за Извор в 17:30. Първа смяна по 12А се движеше ТЕДОМ-ът 7137, по 12 беше 4473, а по 4-ката - лилавият ТЕДОМ 7133. Качвам и няколко снимки :arrow:
« Last Edit: 15.10.2013, 21:48:34 by $h@IdEr »

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
......линията за Българово на оная миди-Сетра 7186 за целия ден,
Само заради онзи субект, канещ се да се качи в Сетрата, бих се повозил. :D

Да, сутринта и аз го видях на спирката на ''Болницата'', и като гледам тази реклама на съчленен МАН, търкайки си очите, се чудя :eek: – ... правилно ли виждам!
Поздравявам те за цялостната снимка – МАН -а пред Соларис -а, значи не ни пробутваш някоя стара!
:D Ами то малко остана да пусна старата снимка, правена през Март 2012.

:D Това между другото, иначе ако ги държат като резерв или се надяват да ги продадат, ще трябва от време на време да са раздвижват. В момента са четери дълги автобуса на втора автоколона, като всичките се движат – или поне до последните два - три дни. Не изглежда да са я закъсали за такива рейсове, но да видим какво ще стане в близко време – дали ще раздвижат още или 9865 ще остане да се ползва.
Ще видим какво ще се случи, днес въпросният МАН направи два курса до Сл.Бряг - в 12:10 и 14:50, заменяйки по направлението бившата Българовска Сетра 3293.
« Last Edit: 14.10.2013, 21:49:59 by $h@IdEr »

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
От доста време, може би месец и половина, не бях виждал бившия Мерцедес "Геотон" по крайградска линия - в 19:20 ч. днес замина по 61. Минути след него 9670 се появи с/у МБАЛ, завършвайки курса на линията от 18:40. От 32-ката в 19:00 се върна Трояновският Ден Оудстен - 1583, чийто титуляр се е върнал от отпуска и вероятно след това същият е поел за Трояново, защото курсът на 32 от 19:20 беше поет от чисто-бялата Сетра - 8572. По 15-ката и днес едната кола беше ТЕДОМ в лицето на 4473, а 4476 и 4472 въртяха по 12А.
Ще видим какво ще се случи, днес въпросният МАН направи два курса до Сл.Бряг - в 12:10 и 14:50, заменяйки по направлението бившата Българовска Сетра 3293.
Чудесно - явно бордовият компютър на МАН-а не е изкаран, както отначало предполагах, след като не изписваше 61! Да се надяваме, че ще го оставят в движение! :)

15.10: Преди около 20 мин. Сетрата 8572, аварирала вероятно по линия 32, курса от 19:20ч., който обикновено се изпълнява от нея, беше издърпана от стария авариен ДАФ (306). Интересното беше, че ДАФ-ът не я теглеше по "Струга", а по "Одрин". Ето и клип от събитието:

« Last Edit: 17.10.2013, 22:27:23 by $h@IdEr »

Offline ku4eto

• Маниак
  • Безспир
    • View Profile
7130 е с нова реклама в синьо-бяло.
В този подпис няма да откриете псувни, нито намеци към някого.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
ТЕДОМ-ът 4475 е паркиран на плаца, с нацяло разлепена реклама, задната броня е поставена, вероятно и предната, все още е настроен на Т1! Почти е сигурно, че до дни ще излезе на линия! :fan:
КамАЗ-ът не е при резервните автобуси. А МАН-ът 9865 вече е паркиран при останалите автобуси от II автоколона, което най-вероятно значи, че ще остане да се движи! :fan:
7130 е с нова реклама в синьо-бяло.
7130 е с реклама на "Нескафе 3 в 1", подобна на тази на 4475. Днес е на 15-ката. Другите ТЕДОМ-и на линия бяха 4471 по 7, който от доста време нe бях мяркал, 4473 и 4476 по 12А и 7137 по 8. Около 19:45 от 61-цата се върна Сетрата 5668. Другите две коли бяха МАН-ът NL и Руднишкият 9657.
« Last Edit: 16.10.2013, 23:04:11 by $h@IdEr »

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Още един Тедом носи рекламата на Нескафе. Вторият е с оригинално поставен климатик. Сутринта беше аварирал по 12А на спирката на "Народен Юмрук".
« Last Edit: 17.10.2013, 22:57:04 by $h@IdEr »

Offline zirka

• Наистина съм луд
  • www.GTBURGAS.eu
    • View Profile
    • Email
ТЕДОМ-ът 4475 е паркиран на плаца, с нацяло разлепена реклама, задната броня е поставена, вероятно и предната, все още е настроен на Т1! Почти е сигурно, че до дни ще излезе на линия! :fan:
КамАЗ-ът не е при резервните автобуси. А МАН-ът 9865 вече е паркиран при останалите автобуси от II автоколона, което най-вероятно значи, че ще остане да се движи! :fan:
Позна! Какви ли не прогнози правихме, но най-накрая, след около 9-10 месеца, Тедомът – 4475 днес се движи по 4. Тепърва може би ще разберем какво е точно станало и дали някои от слуховете са били верни – имам предвид, че в определен момент, някои от частите му са били използвани за други.   
Днес Камаз-ът си е в гаража, както и МАН-ът – 9865.
За Сл. бряг сутринта бяха давата съчленени МБ О405Г. А дългата Сетра – 7931, май тази седмица не се вижда! 
« Last Edit: 19.10.2013, 00:30:42 by $h@IdEr »
WWW.FORUM.GTBURGAS.EU

Offline plastikat

• Moderator
  • Маниак
  • www.forum.gtburgas.eu
    • View Profile
    • Email
Сега в 20:00 часа курса по 4-ката, гледам Тедом без реклами, със сини габарити на тавана и се чеша тъпо и си викам, няма как да е 4475, ама явно е бил той. :fan:
« Last Edit: 17.10.2013, 22:34:38 by $h@IdEr »
www.forum.gtburgas.eu

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Точно сините габарити, ограничаващи предното електронно табло, отличаваха 4475 от останалите Тедоми.

Чисто-бялата Сетра 8572, теглена онзи ден от аварийния Даф, днес е в движение.
« Last Edit: 17.10.2013, 22:56:30 by $h@IdEr »

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Сетрата е в движение от вчера, а ТЕДОМ-ът мина през спирката с/у МБАЛ около 21:00, отначало си помислих, че е 4471, но липсваха стикерите, съответно е бил точно той. Видя ми се обаче, че таблата му са настроени на 12, т.е. се е включил най-късно след 20:30 за 1 курс.
Още един Тедом носи рекламата на Нескафе. Вторият е с оригинално поставен климатик.Сутринта беше аварирал по 12А на спирката на "Народен Юмрук"
Интересно, след като plastikat е видял 4475 без реклама, значи не e той. Остават два варианта - да са разлепили 7138, 4473 и 4476, както май са почнали и в София да ги разлепят поетапно, другият вариант е да са пожертвали 4471 и да са го облепили, въпреки стикерите на "Интегриран градски транспорт", които носеше.:hm:

А на 4475 му пожелавам още дълго време и безаварийно да се движи по Бургаските улици.
« Last Edit: 18.10.2013, 00:11:09 by $h@IdEr »

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Второто "Нескафе" е 7138, днес е по 12. Прави ми впечатление честите аварии при този автобус, в последните 10-на дни за втори път се налага да го дърпа аварийната кола.

А 4471 е заложен по 15 днес. Интересно, че през летният сезон много рядко можеше да се види Тедом по 15, а сега почти всеки ден залагат.
« Last Edit: 18.10.2013, 20:20:51 by $h@IdEr »

Offline plastikat

• Moderator
  • Маниак
  • www.forum.gtburgas.eu
    • View Profile
    • Email
А на мен друго ми е интересно - дали 7135 не е новият донор? При него ми се струва, че имаше някакво провисване след задният мост. Някой знае ли защо е спрян?
« Last Edit: 18.10.2013, 20:21:15 by $h@IdEr »
www.forum.gtburgas.eu

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Второто "Нескафе" е 7138, днес е по 12. Прави ми впечатление честите аварии при този автобус, в последните 10-на дни за втори път се налага да го дърпа аварийната кола.

А 4471 е заложен по 15 днес. Интересно, че през летният сезон много рядко можеше да се види Тедом по 15, а сега почти всеки ден залагат.
Както и предполагах, започнало е разлепянето на ТЕДОМ-ите "Нестле".
Лятото вероятно заради туристите пускаха само нови автобуси (т.е. Солариси), а сега, когато само Сарафовлии пътуват по линията, им хакат по-старите, демек ТЕДОМ-ите.
4472 беше 8-ца първа смяна, заедно с един от късите Солариси, а втора смяна в тъмницата на АГ "Запад" ми се видя друг ТЕДОМ, който също беше с реклама на "Нескафе  3 в 1", но не забелязах да има какъвто и да било климатик. :hm: Предстои да разберем дали наистина има трети ТЕДОМ с такава реклама, или аз не съм видял правилно.

Offline zirka

• Наистина съм луд
  • www.GTBURGAS.eu
    • View Profile
    • Email
А на мен друго ми е интересно - дали 7135 не е новият донор? При него ми се струва, че имаше някакво провисване след задният мост. Някой знае ли защо е спрян?
Затегнал му е двигателят – не е толкова страшно, ще го оправят! Прави ми впечатление друго – има един резерв от поне 5-7, може би до 9-10 рейса, които са винаги в гаража, и то все Тедоми или къси Солариси. Което най-малкото означава, че са с по един шофьор или са за профилактика, казано с други думи – автобуси има. Може би и затова не бързат много с някой развален Тедом.

А що се отнася до 7135, дали е крив след задния мост :arrow: – и аз се чудя! Прегледал съм доста снимки в подобен план, включително и на софийските и варненските – трудно е да се каже ясно! Все пак – няма да е неточно, че при него видимо е в повече от другите! Но от друга страна, като че ли всичките изглеждат по подобен начин ...!       
« Last Edit: 19.10.2013, 00:26:41 by $h@IdEr »
WWW.FORUM.GTBURGAS.EU

Offline Tony

• Защо пиша толкова много?
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Форум за градски Транспорт Варна
А що се отнася до 7135, дали е крив след задния мост :arrow: – и аз се чудя! Прегледал съм доста снимки в подобен план, включително и на софийските и варненските – трудно е да се каже ясно! Все пак – няма да е неточно, че при него видимо е в повече от другите! Но от друга страна, като че ли всичките изглеждат по подобен начин ...!     
Според мен каросерията не е крива, а задницата е клекнала заради проблем по регулирането на окачването.

RIP 8155 (1992-2019), 8157 (1990-2019)

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Днес Сетрата 6590 беше по крайградските линии. В 14:50 взе курса на 61, а в 16:40 - на 18-ката. С МАН-а НЛ се менкаха (той беше 18а в 14:00, а два часа по-късно отиде на 61). Не успях да я сефтосам, но това е добър знак, че новите придобивки ще търчат по повече линии. Ето и нейна снимка по 18-ката, но ако на упълномощените им се стори прекалено некачествена, да я изтрият:
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline did_ko

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Друга Сетра - бившето "Мосю" 6701, днес беше заделена да извози феновете на ФК "Нефтохимик" до Несебър за домакинството на отбора срещу "Пирин Гоце Делчев". Към 18 часа видях на болницата Бовата 3569 с табела "Случаен превоз" да се движи в посока кръговото до Макдоналдс.

Според мен каросерията не е крива, а задницата е клекнала заради проблем по регулирането на окачването.
Вероятно има проблем с хидравликата. През 2008 година подобен случай имаше и с 4472 - за период около месец редовно се движеше наклонен наляво. Това "висене" е твърде вероятно да зависи пряко и от разположението на двигателя при новите модели автобуси - вертикално разположени в задната лява част на ПС. При Соларис е същата работа, предстои да разберем кой от двата модела ще се окаже по-издръжлив по този компонент.
« Last Edit: 28.10.2013, 01:23:03 by $h@IdEr »

Offline zirka

• Наистина съм луд
  • www.GTBURGAS.eu
    • View Profile
    • Email
Не, не – не става въпрос за хидравлика! След задния мост, преди капака и самото скосяването нагоре – точно тази точка е по - надолу спрямо цялата линия между двете оси (въпросът е, че е минимално, както и дали е абсолютно същото при останалите – ?)! Тук изобщо изключваме, че асфалтовата настилка е неравна или други – каквито и да е, различно от конкретната равнина!
« Last Edit: 19.10.2013, 22:52:18 by zirka »
WWW.FORUM.GTBURGAS.EU