Author Topic: Автобусен транспорт-Бургас (ОБЩА ТЕМА)  (Read 616697 times)

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
Гледам, че и на вратите на съчленените от втора автоколона (поне на Мерцедеса 8235 и на МАН-а) са сложили стикери за еднопосочност на движението.
Те хубаво са им залепили тия стикери, ама да бяха свалили и стикера "СЛИЗАНЕ" на първа врата, че така изглежда все едно само през люковете може да се влиза, а през вратите – само да се излиза :crazy:. Старите съчленени сандъци предстои да се оборудват и с валидатори... при положение, че до края на годината трябва да са ги разкарали от линия. Тапицерията от втората снимка предполагам е ясно отде е свалена. Някакси доста невероятно ми се струва специално да са претапицирали само една двойка седалки.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Нова линия 20 открива Бургасбус:

Нова “работническа” линия в Бургас стартира от 15.09.2016 г.

“Бургасбус” ЕООД уведомява своите клиенти, че от 15.09.2016 г. въвежда нова автобусна линия целяща оптимизиране транспортното обслужване на работещите в Северна промишлена зона, както и в обектите, разположени по ул. “Крайезерна” – в участъка от новооткрития пътен възел Запад до хотел “Атлантик”.

Автобусите по новата линия ще пътуват с номер 20 и ще обслужват пътници в работни дни сутрин и следобед, както и един път на обяд.

Разписанието и маршрута по спирки са както следва:

- в 6:45, 7:30 и 12:30

хотел “Атлантик” -  ул. “Янко Комитов” (със спирки Лазар Маджаров, бл. 9, бл. 16, бл. 30, бл. 31, Терминал Славейков) – Индустриален и логистичен парк – Фуражен завод – Хлебозавод – Портойл – хотел “Атлантик”.

- в 17:30 и 18:00

хотел “Атлантик” – Портойл – Хлебозавод – Фуражен завод – Индустриален и логистичен парк – ул. “Янко Комитов” (със спирки бл. 31, бл. 30, бл. 16, бл. 9) – хотел “Атлантик”.

Билетите за линия № 20 се продават от шофьора и са на стойност 1.10 лв. Към настоящия момент абонаментни карти за пътуване в линия № 20 няма да важат.
Източник

Offline go6o

• Запален по ГТ
    • View Profile
Аз ли греша, или тази нова линия ще минава по ул. Крайезерна? Сигурно ще се изпълнява от микробус или маршрутка, при тази цена от 1,10лв.
Днес в двора на сервиз "Ивеко" имаше два Карсана. Сигурно минават някакво гаранционно обслужване там.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Днес в двора на сервиз "Ивеко" имаше два Карсана. Сигурно минават някакво гаранционно обслужване там.
Което обяснява наличието на Исузу по 1-цата, макар че имаше и един Карсан на 2А.
Аз ли греша, или тази нова линия ще минава по ул. Крайезерна? Сигурно ще се изпълнява от микробус или маршрутка, при тази цена от 1,10лв.
Да, изглежда по "Крайезерна" ще се движи, след като минава през логистичния парк. Предполагам, че ще вадят Исузута по тази линия.

Offline cvert

• Наистина съм луд
    • View Profile
Там им слагат допълнително оборудване като електронните табели.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Днес Тедомът 4471 е трояновски  :eek: В 15:40 замина по 32 с шофьора на Конектото 4020 и с пластмасови табели, вероятно защото шофьорът още не знае как да настройва таблата.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
... и с пластмасови табели, вероятно защото шофьорът още не знае как да настройва таблата.
Или защото просто не е въведен маршрутът в компютъра, тъй като това се и ще се случва веднъж на високосна година. Освен това същият има проблем с дневните светлини (вътрешните), които не светят, а само премигват при хлътване в някоя неравност (на първата снимка се вижда, че отпред нищо не свети и че светлините са съвсем различни от стандартните). На 7135 пък е забил най-десният сегмент от предното табло от около месец, което се вижда на втората снимка. :arrow:

17.09: Явно 4020 е изпаткал сериозно, защото и днес 4471 е на линия, като в 17:40 излезе по 32, поради което реших да се кача. Двигателят все така си стърже, СТОП-лампите все така не светят, дясното крило на III врата все така заяжда и се затваря 3-5 сек. след останалите крила. Климатикът не работеше, доколкото успях да чуя от разговора м/у шофьора и кондукторката, имал проблем, но не го твърдя аз. Освен това, за Камено в 17:20 замина някакъв бус на "Боби Бус", но с табели на Бургасбус, така че е възможно е новозакупено. ДК номерът му е A1533MT.
« Last Edit: 17.09.2016, 23:19:51 by $h@IdEr »

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
8234 се върна на "Запад" към 19:15, след което почти веднага тръгна обратно към Рудник, което ще рече, че другата 61-ца се е скапала някъде, тъй като следващият курс на 61 е в 19:40. Реших и да го снимам, заедно с още няколко крайградски линии: :arrow:

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Обедните коли: :arrow:

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Вчера в работен ден по 61 имаше къса кола - курсът в 15:50 беше поверен на 9657.

А преди 20- на минути МАН -ът 7320 се прибра от Поморие.

Edit от 25.09:

Тедомът 4475 носи реклама "Дейхман"
« Last Edit: 25.09.2016, 20:40:20 by did_ko »
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline plastikat

• Moderator
  • Маниак
  • www.forum.gtburgas.eu
    • View Profile
    • Email
Сутринта видях този Карсан малко преди летището. Беше празен и без никакви табели.Интересно накъде се е запътил?
www.forum.gtburgas.eu
Най-добрия транспортен форум.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
От днес Тедомът 4476 е трояновски, а 4471 е върнат на първа автоколона, където днес обслужва 25. Виждам, че и 7138 е на линия и тършува и по 7-ицата, и по 25. Изобщо не разбирам защо цяло лято се държат в гаража 4471, 4473 и 4476, вместо да се ползват за втора автоколона, да речем, особено в почивните дни и така О405Н-овете веднъж завинаги да бъдат заличени.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Изобщо не разбирам защо цяло лято се държат в гаража 4471, 4473 и 4476, вместо да се ползват за втора автоколона, да речем, особено в почивните дни и така О405Н-овете веднъж завинаги да бъдат заличени.
Аз ако бях нарядчик, нямаше да допусна ТЕДОМ да стъпи нито по 18, нито по 61, но това е друг въпрос. Иди и виж 4472 какъв коптор е станал, най-вече от втората линия. Рудничарите трябваше май да си карат ДАФ-а 303 или Мерцедеса 9657 до откат (1584 не го броя, защото за няколко месеца се разсипа oкачването, а сигурно и конструкцията му от блъскане за Рудник). Знам, че ти е съкровената детска мечта да бракуват до един двувратите Мерцедеси и последният оцелял МАН НГ272, но за пореден път ти казвам – вземи и гледай обективно на нещата, а не на принципа "Това е много четвъртито, много твърдо ме вози, да се бракува", защото си нямаш идея колко смешно изглежда отстрани :D ...
Причината да не се карат ТЕДОМ-ите с допълнителни климатици е, защото дават дефекти и са пренебрежително слаби, спрямо фабричните в другите 5 ТЕДОМ-а и Соларисите.
« Last Edit: 03.10.2016, 18:35:35 by $h@IdEr »

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Изобщо не разбирам защо цяло лято се държат в гаража 4471, 4473 и 4476, вместо да се ползват за втора автоколона, да речем, особено в почивните дни и така О405Н-овете веднъж завинаги да бъдат заличени.
Аз ако бях нарядчик, нямаше да допусна ТЕДОМ да стъпи нито по 18, нито по 61, но това е друг въпрос. Иди и виж 4472 какъв коптор е станал, най-вече от втората линия. Рудничарите трябваше май да си карат ДАФ-а 303 или Мерцедеса 9657 до откат (1584 не го броя, защото за няколко месеца се разсипа oкачването, а сигурно и конструкцията му от блъскане за Рудник). Знам, че ти е съкровената детска мечта да бракуват до един двувратите Мерцедеси и последният оцелял МАН НГ272, но за пореден път ти казвам – вземи и гледай обективно на нещата, а не на принципа "Това е много четвъртито, много твърдо ме вози, да се бракува", защото си нямаш идея колко смешно изглежда отстрани :D ...
Причината да не се карат ТЕДОМ-ите с допълнителни климатици е, защото дават дефекти и са пренебрежително слаби, спрямо фабричните в другите 5 ТЕДОМ-а и Соларисите.

Изложи една уважителна причина 4103 да продължи да се движи. По-новите и по-запазени автобуси са за това - да се карат, а не да събират прах в гаража. Не само са по-бързи, но и по-проветриви заради повечето прозорци. Трябва само да затегнат поддръжката над колите от втора автоколона, защото така или иначе пътуващите с тях до селата плащат по-висока цена на билета, а пътуват за почти същото време.  Мисля, че смешни тук сте тези, които пърхате от щастие, като видите О405Н-овете и МАН-овете НГ272 и не смеете да премете, че в момента са абсолютни развалини и са възможно най-надолу в целия автопарк за разлика от преди 5 години, когато още ставаха за нещо.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Изложи една уважителна причина 4103 да продължи да се движи. По-новите и по-запазени автобуси са за това - да се карат, а не да събират прах в гаража. Не само са по-бързи, но и по-проветриви заради повечето прозорци. Трябва само да затегнат поддръжката над колите от втора автоколона, защото така или иначе пътуващите с тях до селата плащат по-висока цена на билета, а пътуват за почти същото време.  Мисля, че смешни тук сте тези, които пърхате от щастие, като видите О405Н-овете и МАН-овете НГ272 и не смеете да премете, че в момента са абсолютни развалини и са възможно най-надолу в целия автопарк за разлика от преди 5 години, когато още ставаха за нещо.
Когато се ремонтират пътищата към селата и когато пътниците – лапета, на които им липсват първите 7 години – спрат да драскат и рушат интериора на автобуса за удоволствие, тогава да се пускат автобуси на 8 години да ги возят! Дотогава и Мерцедесите, и МАН-овете са им много! Така че си ти смешният, че не правиш елементарна преценка на реалността. Няколко пъти съм пътувал до Рудник и обратно и виждам каква измет се вози дотам и обратно. Интересно ми е ти колко пъти и кога за последно си ходил нататък. :)

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Ходих последно през май до "Рудник", беше ми за трети път и макар и пътищата дотам да са ужасни, същото може да се каже и за тези до "Долно Езерово" и в Комлука. И не забравяй по 211 колко римляни и утайки в тинейджърска възраст пътуват. Така любимите ви МАН-ове непрекъснато бяха издрасквани с надписи относно принадлежността на драскача към еди-си кой квартал или с особено полезна информация относно сексуалната ориентация на негов съученик. Незнайно защо обаче по Соларисите вандализъм няма. А по 8-ицата не се ли возят предимно представители на малцинствата? Тогава те защо са на Солариси?

Не мисля, че има и какво да се руши по Тедомите - нямат никакви тапицерии, а и повечето им седалки са разположени така, че да ти е трудно да драскаш. Струва ми се и че вандализмът принципно е насочен повече към по-старите возила. Че руднишките чавета са вандали - няма спор, но и ти си особено заслепен от омраза към тях. А и като не ползваш често дадена линия, е доста лесно да лишаваш ползващите я от по-качествено обслужване. На чужд гръб и 100 тояги са малко.

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Я престанете с този махленски спор. А обърнете внимание на поведението си.

Сутринта видях този Карсан малко преди летището. Беше празен и без никакви табели.Интересно накъде се е запътил?
Причината - през уикенда в зала "Младост" се проведе Световното първенство по Ушу за младежи, а Бургасбус извозваше участниците в мероприятието. Качвам снимка на Карсана 9561 - останалите снимки в съответните теми.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline Pirgos_12A

• Маниак
  • Всяка приказка си има край.
    • View Profile
    • Email
Днес по 61 видях само два съчленени автобуса - 7931 и 8235. Курсът в 15:50 беше поет от 4103. Това е единствената градска линия, по която в почивен ден /в редки случаи и в делничен/ могат да се видят крайградски или туристически автобуси. Точно тук бих нахендрил О405Н-вете и Конектата. Днес се возих в Сетрата 7931 и за моя неприятна изненада е започнала да вибрира в спряло положение.

Миналата година пуснаха 4475 за Трояново и още тогава писах, че на този етап ТЕДОМ-ите нямат работа по тази линия. Тук наистина да вземат да им пускат по-дърти Сетри и Бови.

Причините за окаяното състояние на бившите представители на първа автоколона, които сега се изявяват по линиите за селата, е най-вече в ниското ниво на поддръжка /ако изобщо има такава/, експлоатацията им по разбити пътища и карането им от парлапани.
http://vbox7.com/collection:1891494 - Колекция "Автобуси Чавдар 120 и Чавдар 141"

http://vbox7.com/play:0da083e94a - Градски транспорт Бургас 2012

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Това е единствената градска линия, по която в почивен ден /в редки случаи и в делничен/ могат да се видят крайградски или туристически автобуси. Точно тук бих нахендрил О405Н-вете и Конектата.
Конектата още в самото начало трябваше да си останат на първа автоколона. За мен е абсолютно погрешно 7-годишни автобуси да се пращат за селата и да се разсипват там. Причина за това може да е бил преразход на гориво или кметска заповед да се движат само нископодови автобуси в града и до далечните квартали.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
Днес Тедомът 4471 е на линия, и то по линии на втора автоколона - в 16:00 тръгна по 61, а в 17:30 - за Извор. Не го караше трояновският шофьор, но явно ми четат постовете във форума и мейла, който им изпратих преди няколко дни. От Мерцедесите 3816 и 9657 са на линия, но затова пък 4103 не е, та Тедомът може и да е заел неговото място в днешния наряд.