Author Topic: BMC Procity CNG (1401-1428, 2500-2519, 3400-3411, 7041-7171 нечетни)  (Read 89630 times)

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Това ми е мисълта, че е добре да се монтира допълнително механизъм за заключване, но надали на някой от Автото ще му се занимава...

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
А защо на някои от тези ВМС като работи климатика под него наклонените плоскости над стъклата стават целите в конденз и капе вода върху седалките? Няколко пъти виждам такова нещо, в един чак в на седалките до прозорците имаше локвички.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • 9060
    • View Profile
Това ако е така със сигурност не е нормално и иде реч за недомислица в дизайна.

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
Може да са им се запушили дренажните тръби, може да се разглобили, може и турците да са ги забравили да ги сложат. Иначе трябва да има дренажна тръбичка от порива до долу.
The Grand Tour

Offline georgi_L

• Запален по ГТ
  • Изработвам модели на ГТ.
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Започнало е препрограмиране на
БМЦ-тата на МТК. С новият шрифт изглеждат много по-добре, подобен на този като на мановете. Дано обаче освен това препрограмиране им вържат и гласовото оповестяване барем да има смисъл цялата тази работа.

Offline mgt

• Маниак
    • View Profile
Програмирани са по-старите, за сега! Утре в "Здравей България" по Нова пък ще има репортаж що е то "Техник ИБИС" или по-точно кой стои зад всички иновации по табелите в София.

Offline plastikat

• Маниак
  • www.forum.gtburgas.eu
    • View Profile
    • Email
Марио ли ще интервюират?
www.forum.gtburgas.eu
Най-добрия транспортен форум.

Offline Richi

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Марио ли ще интервюират?
Да. Сутринта го гледах, даваха го към 9;15-20. Много добро интервю, обяснява кратко, точно и ясно.

Offline Citaro

• Запален по ГТ
    • View Profile
Ето го интервюто:
https://nova.bg/news/view/2019/08/23/260636/готин-съм-но-съм-за-гараж-кой-стои-зад-нестандартните-надписи/

Offline Metan

• Нямам спирка
    • View Profile
Къде му е дясното огледало?

Offline Sailor Moon9521

• Запален по ГТ
  • 私はイカルス―ガンツ280.92Tがすきです。
    • View Profile
Претърпял е ПТП и е заменено с друго временно.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Има ли съгласие отстрана на МТК да поставят уредби за съобщаване на спирките?
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
На мен по-скоро ми е интересно откъде накъде МТК не са ЗАДЪЛЖЕНИ да поставят уредби за гласово оповестяване, но предвид факта, че до един т.нар. частни превозвачи са "правилни" хора на други хора от управляващите, сам си и отговарям...
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
На мен по-скоро ми е интересно откъде накъде МТК не са ЗАДЪЛЖЕНИ да поставят уредби за гласово оповестяване, но предвид факта, че до един т.нар. частни превозвачи са "правилни" хора на други хора от управляващите, сам си и отговарям...
Цялата им концесия е скандална, возят и със стари автобуси, тук обсъждаме колосани ли са яките на ризите ня водачите...  :laugh: :help:

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
То даже общинското предприятие не си изпълняваше концесията на 111 коректно и пускаше БМЦ, стари Конекто, че даже и О 305ци, какво остава за частника. Самите им автобуси са ги взели направо по това, което са видяли на брошурата, а тези безсмислени видеоекрани в салона най-вероятно са си един вид "подарък" от завода, тъй като изобщо не са уточнили дали искат някаква информационна система, била само гласова или с показване на спирки вътре в салона, за това са и с най-куцата базова система. А и се говореше, че освен двете нови БМЦта щели да взимат и още, но явно си е останало в сферата на добрите пожелания, понеже си могат и със старите...

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
Ами... когато вносител на БМЦ си купува БМЦ, за да обслужва общественото благо, всякакви неща могат да последват, основно красиви...
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
За съжаление за няма и година, юркането по околовръстното е разказало играта на землянските БМЦ-та и всички вече тракат и скърцат невъобразимо за автобус на една година, започнаха да се наблюдават и плоскостите, затиснати с хартии. Днес се возих на дружбенско и не чух почти никакви паразитни звуци...

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
Наскоро пътувах с 2509 - и мен много неприятно ме изненада скърцането на всичко що е от пластмаса в салона.  И то не оттук-оттам леко да се чуе, а стабилно и отвсякъде. Ясно, че всичко е правено от пластмаса, за да е по-евтино, но за няма и година наистина не е нормално да са толкова раздрънкани. Качеството на изработка вече почва да си казва думата.  :rolleyes:

Нещо хубаво, което ми направи впечатление - вървят много добре. Пътувах с друг малашевски екземпляр по 72 и буквално залепяше за седалката като го настъпят.

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • 2914 (1987-2021) ♥
    • View Profile
Те наистина ускоряват бързо, ама на спиране са гола вода. А и си мисля, че като се знае, че ще се купуват автобуси за определена линия ( в случая 111), е хубаво да се предвидят и подходящи рейсове, а не най - евтините каруци, които има на пазара.
Никога няма да се измисли по - добро превозно средство от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline RADOCVET

• Moderator
  • Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Как според теб става това? И с какво 111 е по-различна от други линии?