Author Topic: Коронавирус  (Read 168404 times)

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #2620 on: 13.11.2020, 02:22:02 »
България е най зле в цяла Европа по смъртност от критичните случай с ковид от няма и 300 в интензивно отделение си умират всеки ден по 50 60 70 80 Е тека все едно че нищо По другите държави от 700 800 в интензивно примерно умират 15 20 30 и т.н. А тук всеки ден по една трета близо. Който иска да огледа на сайта и да каже дали съм прав. :neznam:

https://www.worldometers.info/coronavirus/
« Last Edit: 13.11.2020, 16:55:40 by georgi64 »

Offline pavel75

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2621 on: 13.11.2020, 08:59:19 »
България е най зле в цяла Европа по смъртност от критичните случай с ковид от няма и 300 в интензивно отделение си умират всеки ден по 50 60 70 80 Е тека все едно че нищо По другите държави от 700 800 в интензивно примерно умират 15 20 30 и т.н. А тук всеки ден по една трета близо. Който иска да огледа на сайта и да каже дали съм прав.  :neznam

https://www.worldometers.info/coronavirus/

България винаги е била в челните позиции по смъртност за много болести. Няма как да се надяваме, че от Ковид ще е друго.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2622 on: 13.11.2020, 09:45:29 »
Georgi, знаеш ли на какво е показател това, за което говориш? Ако не го бях видял с очите си - сигурно повечко мислене трябваше да пада за да го знам...
Показател е на следните неща:
1. Неадекватно лечение - или лоша преценка на тежестта на състоянието или изобщо незнаене, че се говори зая Ковид. При нас например не само, че не сме били в интензивно отделение, ами изобщо не сме били в Ковид отделение. Освен това около 6-7 часа преди смъртта ми обясняваше лекарят, че чак толкова не били лоши показателите.
2. Показва, че на много места няма и интензивни отделения. Т.е. няма как да бъде приведен в нещо несъсществуващо в самата болница
3. Аз изказах торията, че в много болници т.нар. Ковид отделения са по-скоро изолатор , отколкото отделение за лечение.
Може би този текст го показва:
https://frognews.bg/novini/realnostta-edna-bolnitsa-kak-bashta-pochina-zaradi-bezotgovornost-haos-bezchovechnost.html

Georgi, виж какво пише товя любим сайт ПИК:
https://pik.bg/%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%BC%D0%B0%D1%80-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%88%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B2-%D0%B8-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%B8-news976147.html

ПЪЛЕН КОШМАР! Лекарствата в София свършиха, рев и скандали по огромните опашки

Истински кошмар се разиграва в аптеките в София и пред повечето от тях се вият огромни опашки от отчаяни и изнервени хора, видя ПИК. В същото време лекарства няма - липсват изцяло препарати за настинки, грип или подсилване на имунитета. Тотален дефицит са дори витамини и минерали, които са изключително важни за хора с хронични заболявания, бременни жени и деца.

Препарати за имунната система като "Авирон" и "Изопринозин" са изчерпани и не се намират в цялата столица, както и антибиотици от вида на азитрокса. Дефицит са и лекарства с парацетамол и подобни за сваляне на температура.

Читатели на ПИК сигнализират, че на много места са изчерпани дори препарати за други заболявания като диабет. Отчаяни хора се карат по опашките и вдигат скандали на аптекарите, които незнайно защо са наложили забрани и дават само по една опаковка от все още наличните продукти. Други път буквално плачат пред аптеките от безсилие да се сдобият с нужния препарат, след дълги обиколки из десетки вериги.

Вчера министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов опита да се измъкне с обяснение за кризата с лекарствата, като заяви, че хората се презапасявали и призова да спрат да купуват лекарства. Подобно заявление обаче е абсурдно в държава със свободна пазарна икономика в 21 век и е ангажимент на правителството да установи защо изведнъж аптеките се изпразниха и не се зареждат нови количества. Съмненията за спекула и криене на лекарства все повече подлудяват хората, а отговорност това да не се случва има именно държавата.

Авирон, че няма няма! Онзи ден в понеделник намерихме прясна доставка в една аптека в кв. Изток  - бяха им докарали само 30 бр. кутии и понеже детето беше с леко запушен нос си купихме 2 кутии за да има за него. Вчера вече нямаше. Разбира се на тоя проблем си му намерихме решение, което няма да споделям.

Изопринозин не съм търсил скоро, обаче това е лошо! В случая децата остават без лечение при каквато и да е вирусна инфекция.
Просто щом в ПИК го пишат това, смятай какво става!
« Last Edit: 13.11.2020, 14:24:27 by ooleg »

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2623 on: 13.11.2020, 17:01:03 »
Е прав си хаоса си е пълен. Нещо като едно време когато американците бомбардираха Багдат и бяха кръстили операцията Шок и Ужас. :neznam:
« Last Edit: 13.11.2020, 17:03:45 by georgi64 »

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2624 on: 14.11.2020, 09:27:03 »
По всичко личи, че този вирус се движи на талази. Преди два месеца Прага беше почти единствения регион, който светеше в червено на чешката карта. Сега е единственият, който свети в жълто. Иначе нещата в чехия се успокояват. От сряда първи и втори клас тръгват на училище.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #2625 on: 14.11.2020, 10:06:20 »
Възможните обяснения са две:
- Получило се е насищане, заразили са се всички или повечето и груповият имунитет започва да действа, с което проблемът се решава окончателно или
- Започва самовъзбуждащо се колебание между двете крайности - масово заразяване, строги мерки, които го пресичат, рязко затихване, отпускане на мерките и след 2 седмици ново масово заразяване с нови строги мерки и т. н.

П. П. Слушам и чета много хора как това не било "някакъв си грип". Не знам колко хора са боледували сериозно от истински грип, но последния път, когато на мен ми се случи беше преди 20 години и бях почти за болница. До леглото си имах кофа за повръщане... та имам чувството, че повечето хора си мислят, че като настинат и за една седмица им мине, са боледували от "някакъв си грип", който всъщност е бил обикновена настинка.
« Last Edit: 14.11.2020, 10:47:12 by bdz43r »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #2626 on: 14.11.2020, 20:31:04 »
Днес официално обявиха, че и в Австрия ни затварят. Режимът е на 97% като пролетта. Хич не им се искаше, обаче след макс. седмица болниците се препълват и ще трябва да минат в режим "подбор" на пациенти за прием. Целта е да се избегне това и да го докарат до "брой изписани" > "брой новоприети". Обявиха, че целта е хората да могат да празнуват на Коледа. Дали и какво точно ще стане, ще видим скоро. Днешният брой новозаразени (7200) е по-нисък от последните дни (почти 10х.) и ако се задържи така в началото на следващата седмица, може и да има шанс за по-ранно възстановяване на обичайните дейности.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2627 on: 14.11.2020, 21:42:11 »
Възможно е да се получи нещо като с испанския грип. Там е имало две вълни, много подобно на сега, като втората е била точно като сега ноември-декември. Напълно възможно всичко това да се случва просто по естествен път, да не може да се играе срещу природата. Но пък ако подобно на испанския грип след втората вълна се получи някакво насищане пандемията изчезне ще е много добър повод правителствата да го използват да казват как благодарение на мерките са ни спасили.

Напролет бях предположил нещо такова, нещата да си се случват по естествен път а стратегията да е винаги печеливша за управлението.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2628 on: 14.11.2020, 22:37:41 »
Пр испанския грип не е имало антибиотици, а група предизвиква бактериални усложнения.
Освен това ако го изкарат 70% далеч няма да има благодарности за няколко хиляди жертви и няма да има как да се твърди, че някой някого е спасил щото резила е голям и сега.
Аз не гледам вече данните за смъртност от тези с PCR  тестове. За 1/2 месец са 1106!! Доста гротеско спасяване пада да си за половин месец на плюс с 1106 човека спрямо лани.

Стабилизиране ще има. Като застудее скоро. Ще паднат бройките и намалеят болните... Тогава ще дойде грипа и двете заедно не знам какво ще направят...

Що се отнася до това дали е грип или не е - не е грип. Защо?
Защото по друг начин протича болестта. При грипа са силни симптомите - силна треска, силна болка в мускулите, силна отпадналост, силно повръщане, понякога пневмония, удря в ушите, много силна хрема и последващи силни бактериални инфекции. Т.е. протича като десетократна силна настинка. И не навлиза в кръвта.

Онова е друго.

На онова симптомите за настинка са повече като маскировка. То вдига температура, обаче тя си минава сама след 2-3 дни, причинява и пълна липса на сили, болки в глава, мускули, гадене, повръщане и разтройство понякога. Обаче това не е болестта. Това му е етикета - нещо като заучени техники. Повечето хора си остават с тях и им минават.
Когато обаче те е надвил и ще те убие, няма изобщо като грипа да го направи с тези симптоми на болест.
Няма да вдигнеш 40гр. температура, няма да си издрайфаш червата, няма да ти изпада носа от хрема. Няма и да те нападнат бактериални инфекции.
Просто ще влезе в кръвоносната система и ще сгъсти кръвта. Който има сърдечни проблеми ще му ги засили, който е пред инсулт - ще му осигури съсирека за да дойде, ще удари дроба с възпаление и ще го напълни с вода, на някои ще удари и нервната система като го направи неподвижен.
И ще убие човека чрез парализа на дишането, сърцето и нещо друго според болежките.
Т.е. убиването му не е като на грипа от симптомите, ами си удря дишането и пренасянето на кислорода в кръвта.  Човек преди да умре не се да ви като при грип в собствените си телесни течности. Не, просто бавно и тихо го изсмуква, докато го убие във финален пристъп на белодробен спазъм и сърдечна недостатъчност.

Грипа наподобява 10 квартални гангстер. Хващат те и те начупват от бой. Пръскат ти кофата с юмруци, ритници и бухалки. Лежиш и те оправя времето. Понякога обаче не издържал на боя и умираш.
Ковид прилича на сериен убиец. Сам е и като те хване с ножа ти издълбава разни неща по тялото, понякога ти пречинява и много болка щото му трябва да си запише клипчетата, които ще покаже на ченгетата.  Ама го прави просто за реноме и забавление. Убива като удуши жертвата си с найлонов плик. Можел е да го направи в началото, но си е поиграл за забавление.
« Last Edit: 14.11.2020, 23:25:55 by ooleg »

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #2629 on: 15.11.2020, 00:39:12 »
Ексхумациите и аутопсиите в Италия, посочват точно това.
ПСР-а е според зависи.  Много е удобен, пустия  :devil:
Пневмонията, дали е вирусна или бактериална е факт, та носете си маските - предпазват от глоби, ама дали от нещо друго  :devil:
Стискайте зъби, поне до Март.
Dream on

Offline plastikat

• Маниак
  • www.forum.gtburgas.eu
    • View Profile
    • Email
« Reply #2630 on: 15.11.2020, 09:19:12 »
От 97000 заразени до момента имаме 2100 жертви.
Това е над 2% смъртност.
Нека да е леко грипче и мангъра да е прав!
www.forum.gtburgas.eu
Най-добрия транспортен форум.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2631 on: 15.11.2020, 09:32:08 »
Никой не е казал че е леко грипче. И заразените въобще не са 97 000, а са 100-тици хиляди. Казаха може би над 600 000. Тези 97 000 са само тези които са развили по-гадни симптоми и са се тествали. Да не мислиш, че всеки с лек гърлобол или настинка се тества? Ходи си така на работа и по улиците.  Проблема е че от тези 600 000 ппримерно 1% се разболяват много тежко препълват болниците и няма кой да им обърне внимание. Дори от време на време и някой млад.

Иначе съгласем съм с теориите на БДЖ43Р, само с изключение на маските. По мои наблюдения маските може да се окажат ключови. Ето сега за друг случай ми разказаха, група монтажници и техници, 3 ма работят заедно една бригада и пътуват с една баничарка. Няма как да пазят дистанция нито в колата, нито при работа, защото при монтаж примерно един трябва да разпробива другия плътно до него да държи нещо. Та от 3-мата само едното момче работи постоянно с маска и познайте какво става. Единия се разболява с леки симптоми, тестват и другите двама като контактни и само момчето с маската не е заразен. Е при другите двама не е нищо повоче от лека настинка но все пак. И това ли е случайност? Твърде много случайности взеха да стават.

Но е вярно че това с маските е отлагане във времето. Защото няма как с абсолютно всеки като контактуваш да си 100% винаги с маска. Все ще се срещнеш с някой и ще си говорите без маска някога.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2632 on: 15.11.2020, 11:02:10 »
Охххх. И как се обяснява по твоята теория, че като сме без маски на работа 1/2 са болни, а 1/2 не са?

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #2633 on: 15.11.2020, 11:11:34 »
Единственото положително на сегашната ситуация в България, че най-вероятно до началото - средата на Януари, вече ще започва да се развива колективният имунитет и вирусът ще се разпространява оттам насетне по-бавно. И по-леко. Което ще дойде дюшеш за предстоящите избори в края на месец Март.

Смътността в България е над 2%. Ако се доверим на официалната статистика, то при просто тройно правило - https://www.worldometers.info/coronavirus/country/bulgaria/ - Общ брой случаи до 14.11: 30896, починали - 2091, или с други думи смъртност от 6.76%.

Разбира се, това е официалната статистика. Ако общия брой случаи е три пъти по-голям (което е напълно достоверно предположение), то тогава смъртността ще падне 3 пъти - 2.25%. Мисля, че статистиката в Германия, поради големия брой тестове, е добър ориентир - към момента смъртността е 2.45% - https://www.worldometers.info/coronavirus/country/germany/
« Last Edit: 15.11.2020, 12:17:04 by vesko76 »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2634 on: 15.11.2020, 19:36:41 »
Поздрави за феновете на шведския модел.
« Last Edit: 15.11.2020, 21:02:02 by mlk »

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2635 on: 15.11.2020, 20:19:56 »
Меродавни са умрелите, не регистрираните.
Много пъти те питах, ти от самото заразяване ли се притесняваш или от болест и смърт?

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2636 on: 15.11.2020, 20:21:52 »
Сaмо дa питaм товa от "Свободнa европa" ли го изкaрa?

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2637 on: 15.11.2020, 21:16:36 »
Сaмо дa питaм товa от "Свободнa европa" ли го изкaрa?
Долу на картинката си пише - European Center for Disease and Prevention Control.

Меродавни са умрелите, не регистрираните.
Много пъти те питах, ти от самото заразяване ли се притесняваш или от болест и смърт?
Не е точно така. Много хора остават с трайни физически и психически увреждания. Така че всеки заразен се брои.

А за Швеция, починалите в последните няколко дни са: 35, 25, 40, 42 ... за съжаление!

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2638 on: 15.11.2020, 21:32:40 »
В такъв случай, надявам се прогнозите ми да са верни и в близко бъдеще да има насищане (заразяване на почти всички) и след това максимално нормализиране. Много хора ще умрат, ама това е положението. Аз нямам притеснения, но психическото здраве на много хора около мен вследствие на изкуствената психоза ме притеснява далеч повече от вируса. Все по-убеден съм, че мерките нанесоха и продължават да нанасят повече щети, включително здравни, от самия вирус.
« Last Edit: 15.11.2020, 21:36:43 by bdz43r »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2639 on: 15.11.2020, 22:49:49 »
Подобно насищане има в момента в Ню Йорк и малко в Калифорния. Масово в голяма част от щатите има пик, докато там е що годе приемливо.
А заразяването в България в момента е толкова масово, че не вярвам някой да е останал без близък роднина, който го кара в момента.

А психичното здраве е засегнато, съгласен съм с теб. За съжаление, в момента има и хора след Ковид, които имат проблеми с концентрацията, с паметта и т.н. На тях също не им завиждам.