Author Topic: Коронавирус  (Read 168404 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Коронавирус
« Reply #2640 on: 15.11.2020, 23:04:56 »
Ъъъ, за мерките ли говорите? То и в Троя са разчитали на непревземаемите си стени, че ще ги опазят от гърците, но се е появил Одисей с плана за Троянския кон и ги е изколил за една нощ. Така и ние смятахме пролетния локдаун, но не би.

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 48 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2641 on: 15.11.2020, 23:46:36 »
Охххх. И как се обяснява по твоята теория, че като сме без маски на работа 1/2 са болни, а 1/2 не са?

Аз не знам да има вирус от който да могат да се разболеят 100% от хората. Винаги има някой който е само носител, някой на който организма му го отхвърля, така че нормално да има и такива които никога няма да се разболеят и то далеч не толкова маълк процент. Казвам разболеят не заразят.

Както се вижда дори и сега имаме хора които не излизат никъде и пак имат коронавирус, и такива които постоянно са в движение, работят в колектив с много хора и не се разболяват. Въпрос на организъм. Тях пък може да ги хване грип при грипната вълна. Всеки си е уникален за себе си, много ясно че ще има и такива които никога няма да се разболеят от този вирус.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #2642 on: 16.11.2020, 03:57:39 »
Ето го и оригиналното, където сравняват с Норвегия.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2643 on: 16.11.2020, 10:22:18 »
Ivo, ами прав си! Затова без наука няма как да се изследва ефекта на маските. Щото няма как да е сигурно дали нещо идва от маската или от това зад нея. Лошото е, че има голям материален интерес в производството и продажбата на маски и той може да повлияе на т.нар. наука.
Кога едно парче хартия ще струва 1 лв иначе и едно парче плат отгоре.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #2644 on: 16.11.2020, 10:44:30 »
Науката престава да важи, когато се намеси политиката и комерсиалният интерес, а това се случи още през пролетта, че и преди това.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2645 on: 16.11.2020, 12:47:10 »
Бо Джо вече веднъж прекарал заболяването отново е поставен под карантина след среща със заразен човек, което поставя сериозни въпросителни пред тезата за масовия имунитет ! Очевидно вярно ще се окаже, че след преболедуване на тази болест придобиваш само временен краткотраен такъв !

По отношение на маските не се считам достатъчно компетентен да ръся акъл на ляво и дясно, но като фен на Ф1 гледам, че отборите и пилотите стриктно носят маски и предпочитам, когато съм някъде заобиколен от непознати и аз да нося такава!

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2646 on: 16.11.2020, 13:17:46 »
Аз знам вече за няколко конкретни случая на хора около мен, които са били с маски до хора, които са се оказали положителни. За момента няма нито един заразен.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2647 on: 16.11.2020, 13:24:09 »
Вече сме говорили по въпроса. За сега всички сведения за повторно заразяване са безспорни, в период по-голям от 6 месеца. Т.е. можем да говорим за масов имунитет за период от 3-4 месеца.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #2648 on: 16.11.2020, 14:05:47 »
Бо Джо вече веднъж прекарал заболяването отново е поставен под карантина след среща със заразен човек, което поставя сериозни въпросителни пред тезата за масовия имунитет ! Очевидно вярно ще се окаже, че след преболедуване на тази болест придобиваш само временен краткотраен такъв !
Никой не е твърдял, че не можеш да преболедуваш отново! Явно много хора бъркат масов имунитет и траен индидуален такъв. Масов имунитет има, когато достатъчно много хора имат активен имунитет едновременно и той изобщо не трябва да е траен. Просто докато едни хора постепенно го губят, други го придобиват и се поддържа постоянен брой хора с имунитет. Такова е съществуващото положение с гриповете и настинките и то действа съвсем добре, с разликата, че чрез грипните ваксини може да се постигне по изкуствен път. Тук не може все още и затова всички действия и бездействия трябва(ше) да се съобразяват с това, че ваксина скоро няма да има, а в някакъв момент мерките няма да могат да спрат масовото разпространение.

Иначе е разбираемо, че хората чуват това, което искат - като се говори за масов имунитет, масата го разбира като постоянен и окончателен финал на заболяването. Това разбира се не е така, както и мечтаната ваксина няма да го постигне, както и не е постигнато при грипа.
Аз знам вече за няколко конкретни случая на хора около мен, които са били с маски до хора, които са се оказали положителни. За момента няма нито един заразен.
А аз знам за няколко конкретни случая на хора не само положителни, а и със симптоми, работили заедно без маски и без да заразят никой.
« Last Edit: 16.11.2020, 14:15:45 by bdz43r »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2649 on: 16.11.2020, 17:10:41 »
Ха честито! Вече сме в играта на 200%!
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/11/16/4139816_v_sofiia_veche_ima_zarazeni_ot_grip_i_koronavirus/?ref=home_NaiNovoto

В София вече има заразени от грип и коронавирус едновременно

Може ли човек да се зарази едновременно с COVID-19 и сезонен грип? Отговорът вече категорично е "да". Това съобщи пред "Дневник" проф. Радка Аргирова, клиничен вирусолог в "Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда". До момента подобни случаи не бяха известни.

"На 11 и 12 ноември, както и днес, във вирусологичната лаборатория на "Токуда" изолирах трима души с комбинирани инфекции - грип А и COVID, както и грип B и COVID. Tова стана с мултиплексен PCR тест, с който едновременно се определят грип А, грип В и COVID. Отделно от друг човек пък изолирах само грип В, така, че вече имаме и грип", обясни проф. Аргирова, която беше част от бившия Медицинския експертен съвет към правителството.

Така в страната вече циркулират и сезонните грипове, а начинът на заразяване с тях е същият като с коронавирус - предават се по въздушно-капков път. Все още е рано да се каже как протича заболяването в случаите, когато човек е заразен с грип и коронавирус. Проф. Аргирова добави, че положителните проби са от хора, отишли да се изследват по свое желание. Те били в задоволително общо състояние.

Аргирова обясни също така, че не може да се прогнозира дали ще има грипна вълна през тази година. Обикновено това се случва в края на януари и началото на февруари. Предвид мерките, наложени в борбата с коронавируса, е възможно случаите през този зимен сезон все пак да са по-малко.

Offline plastikat

• Маниак
  • www.forum.gtburgas.eu
    • View Profile
    • Email
« Reply #2650 on: 16.11.2020, 21:11:17 »
Обикновено грипче.... Не му обръщайте внимание  :help:
Вземайте аспирин и стойте вкъщи и в никакъв, ама никакъв случай не слагайте маски. Едно че са за да мълчите и второ, ще се разболеете.
Затова умират лекари - по цял ден носят маски!
www.forum.gtburgas.eu
Най-добрия транспортен форум.

Offline hitar_potter

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #2651 on: 16.11.2020, 21:27:04 »
Щях да кажа, че добре се справяш с иронията, ама като си те спомня какъв си, си напълно сериозен.  :/ :help:
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2652 on: 16.11.2020, 21:42:38 »
Щях да кажа, че добре се справяш с иронията, ама като си те спомня какъв си, си напълно сериозен.  :/ :help:
Да, толкова банално го е написал, че си звучи като чиста ирония, наистина :)

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #2653 on: 16.11.2020, 22:19:56 »
Да, толкова банално го е написал, че си звучи като чиста ирония, наистина :)

Малко се изтърсвам ни в клин ни в ръкав, но си направих труда да прегледам дали ми се струва, или наистина пишеш само и едиснствено в тази тема, и от последните ти 650 мнения, 95 процента са тук, и съвсем малка част са коментари по тематиката на форума. Ако не е тайна, какво наистина те вълнува толкова живо по тази тема, и живота ти изцяло ли е завладян от нея?

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2654 on: 16.11.2020, 23:40:56 »
Обикновено грипче.... Не му обръщайте внимание  :help:
Вземайте аспирин и стойте вкъщи и в никакъв, ама никакъв случай не слагайте маски. Едно че са за да мълчите и второ, ще се разболеете.
Затова умират лекари - по цял ден носят маски!
Стой си ти където си искаш и наклон на моите керемиди по-добре не давай.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2655 on: 17.11.2020, 00:23:10 »
Малко се изтърсвам ни в клин ни в ръкав, но си направих труда да прегледам дали ми се струва, или наистина пишеш само и едиснствено в тази тема, и от последните ти 650 мнения, 95 процента са тук, и съвсем малка част са коментари по тематиката на форума. Ако не е тайна, какво наистина те вълнува толкова живо по тази тема, и живота ти изцяло ли е завладян от нея?
Преди 2-3 седмици обсъдихме горе-долу ситуацията, но съм впечатлен, че си анализирал в такива детайли информацията за мен. В ежедневието ми се врътят поне 7-8 коренно различни теми и Ковид е една от тях. По някакъв начин се дразня на безотговорното отношение на много хора по тема, която косвено афектира други около тях. Мога да пиша примерно за кубчета на Рубик и за какво ли още не, но едва ли ще е интересно на много хора.

От друга страна, коментарите ми в другите теми са забележимо по-малко по обясними причини. В момента съм далеч от София и България и по доста въпроси би било нелепо да изказвам мнение. Там, където мога да коментирам - история, карти, разписания и т.н., когато има нещо интересно, коментирам с удоволствие. Друг е въпросът, че са единици хората, които коментират и почти не става дискусия.

Това обяснява ли достатъчно ясно нещата?

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2656 on: 17.11.2020, 00:30:05 »
Айдееее 152 души с PCR са отишли в царството небесно за 1 денонощие. Днес ще видим и за първата седмица на месеца с колко повече са сторили същото без значение от обясненията.
Обаче как бучи маркировката и колко як е пътя!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #2657 on: 17.11.2020, 00:37:53 »
В момента съм далеч от София и България

Ясно. Там нямаш приятели, а имаш свободно време, и си го харчиш тук.
„На света няма по-голяма ненавист от ненавистта на невежия към знанието.” Галилео Галилей.
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2658 on: 17.11.2020, 11:58:23 »
Проф. Кантарджиев: "Точната бройка на починали от грип е недоказуема ..."

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/prof.-kantardzhiev-tochnata-brojka-na-pochinali-ot-grip-e-nedokazuema-2143692?fbclid=IwAR3dQKzqgSKOpcwasdC_1pqZ-JtiXvBtGYat9HpC2fE-bG4w3h76vPcQA8Y

Хората у нас, които всяка година умират от усложненията на грипа, са от 1000 до няколко хиляди. Точната бройка обаче е недоказуема, тъй като не може да е ясно дали възрастен човек не е починал от заболяването, от което е страдал, докато същевременно е боледувал от грип. В последните седмица статистиката сочи, че заболелите са по-малко от отчетените през същия период от 2018 година, информира Дарик директорът на Националния център по заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев.

Проф. Кантарджиев посочи, че причините за смърт при усложнения от грип са основно две: „Първата, която много рядко се случва, е свързана с рязкото начало на грипа – грипната кървава пневмония или дихателна недостатъчност. Другата идва от възпалението на мозъка – вирусен енцефалит. Другите усложнения, които са масови при възрастни, хора с увреждания или с хронични заболявания, това са бактериалните пневмонии. Те се явяват, когато на петия или шестия ден от грипа, вместо да започне да ти става по-добре, храчките стават гнойни, появяват се тежест в гърдите и болки в гръдния кош. Това е бактериална пневмония, трябват лекар и антибиотик. Ако не се вземат тези мерки, състоянието се влошава и се получава дихателна недостатъчност при възрастните хора и при малките деца”.

„В последните години наблюдаваме много интересно нещо – една част от тежките пневмонии, които се явяват като усложнения, не са бактериални, а микотични. Тоест, те са причинени от микроскопични гъбички”, посочи още проф. Катранджиев.

Успокоителното е, че в последните десетина дни заболеваемостта, която се наблюдава в страната, е по-малка от отчетената през същия период от миналата година.

Без мой коментар ...
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2659 on: 17.11.2020, 12:25:54 »
Кантарджиев нито знае колко е истинската заболеваемост през 2018-та, нито истинската заболеваемост сега. Откъде ще знае какво ме е хващало през 2018-та или пък тая година?
Много обичам изсмукани статистики от пръстите!