Author Topic: Коронавирус  (Read 168396 times)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #3100 on: 01.01.2021, 11:35:07 »
Олег, и на теб спря да ти се разбира. Явно тотално са ви вкарали в матрицата и не можете да погледнете извън нея.

Кажи чадо, какво не разбираш и ще ти го преведа.
Не случайно ваксините ги пренесоха с бусовете на производителят на бутер тесто. Всичко е много пластове - истина, изкривена истина, голи пожелания и пак отначало.
Да бе. Има и косъм от левия заден крак на ягуар, хранен с пшеница във ферма в източен Сибир.
Не ти ли хрумва, че наистина са ползвани при разработката щом го пише с цел да се съшие програмата за клетъчната система, която да произведе спайк протеина и после са копирани. Демек съдържа код взет от зародиш и са задължени да го слагат на опаковката.
Как си мислиш, че се прави без големи кърпежи нещо дето влиза в човешки клетки, а произвежда чужд белтък?
« Last Edit: 01.01.2021, 11:44:11 by ooleg »

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3101 on: 02.01.2021, 14:22:24 »

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3102 on: 02.01.2021, 14:30:02 »
Е точно той нали беше яко изкупен от аптеките. Точно в началото на "втората вълна" А и този също.  https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/4535

Целта е просто да подпомогнат имунната система на организма Да отбие атаката на вируса ако го срещне човек  :neznam:
« Last Edit: 02.01.2021, 14:32:11 by georgi64 »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3103 on: 02.01.2021, 14:38:45 »
Някой чел или слушал за този препарат:
https://apteka.framar.bg/09000829/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D0%BD-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-500-%D0%BC%D0%B3-50

Моето дете пък и аз сме изяли над 20 кутии "Изопринозин"-а. Още от няколко месечна възраст. Чак после го пуснаха на сироп за децата. Отначало го цепих на четвъртинки. Той си е добър лекарствен имунимодулатор (по спомен Интерлевкин-1). Съответно при вирусно заболяване за 3 дни в децата трябва да предизвика и го прави спиране на температурата за 3 дни. Само бактериалната инфекция си изисква и антибиоткик. Само че, изключително силно предизвикива алергични реакции при децата , особено предразположени към алергии и при тях се прие заедно с капки от "Фенистил" или друго противоалергично.
Не съм сигурен за коронавирус, който е склонен да предизвиква цитокинови бури дали не трябва да се дава с изписан кортикостероид от типа на "Дексаметазон". И то на кой етап да се включи.
Т.е. не съм запознат при коронавирус дали няма и съпътстващо прилагане на нещо друго и в кой етап.

Иначе ДА, както казва Георги авирон-а прави същото. Само , ЧЕ "Авирон" е хранителна добавка и съдържа само природни съставки, докато "Изопринозин"-а е химически препарат. От там произтичат и следствията - "Авирон",  понякога не върши работа щото е слаб или неподходящ, но не предизвиква странични ракции, докато изопринозин е силен, действа почти винаги, но освен алергии може да предизвика и свръх имунен отговор.
Съответно "Изопринозин" е скъпичак за големи хора, защото една кутия до преди няколко месеца (сега не знам) беше почти 9 лв, а при голям човек се изпива още за 2-3 дни и трябва втора. Докато за деца с един блистер може да се излекува.
« Last Edit: 02.01.2021, 14:43:00 by ooleg »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3105 on: 02.01.2021, 22:06:44 »
Той mlk и Иво Петров са влюбени в ивермектин. Ама най-влюбен трябва да е Домусчиев. Причината е, че е ветеринарен продукт, а той има приватизирана фирма, която го произвежда. Обаче той има и фармацевтична фирма, която произвежда лекарства за хора. Тя е подала в ИАЛ искане за разрешително за употреба при хора. Като го получи ще си го премести (ивермектинът) от левия крачол (ветеринарни) в десния (хуманитарния). Само дето СЗО не смята, че действа.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #3106 on: 02.01.2021, 22:53:51 »
Олег, този път говориш глупости, в типичния ти стил, ограничавайки се в рамките на България.
Че точно Домусчиев ще го прави, това може и да не е най-якото. Но наричаш това лекарство ветеринарен продукт. А той не е. В Африка се ползва доста сериозно за защита от доста болести. Пият се милиони хапчета годишно. Драма няма. Само се надявам да върши работа.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3107 on: 03.01.2021, 08:40:12 »
Не е прието в медицината, макар и да не е вярно по дефиниция, че противоречейки на СЗО имаш правота. Та в случая аз цитира мнение на СЗО за САРС-2. Аз не съм убеден, нито в крайното отричане, нито в голямата фсйда. Убеждаваха ме за хидриксихлорохин, който винаги ми се е виждал балон. Затова, чакам данни просто.

Изхождам от България, защото в момента тя е моята мила африканска страна, където хората са болни, а дори няма слонове и жирафи.

* * *

Ужасно си "падам" по такива "мнения":
https://frognews.bg/novini/infekstsionist-vaksinata-sreshtu-covid-19-nai-prechistenata-koiato-meditsinata-razpolaga.html

д-р Трифон Вълков
Прокрадват се становища, че ваксината срещу COVID-19 е създадена прекалено бързо и няма време да се провери ефективността й. До някаква степен това е така, но хората трябва да знаят, че технологията, по която е създадена ваксината, не е от вчера. Това е една от най-пречистените ваксини, в които разполага медицината в момента.

От какво е пречистена тая ваксина, след като не претендира да съдържа остатъци от вируса?!! Защо прави хората на луди?!
Това е все едно да рекламираш чаша вода, че е пречистена от захар, холестерол и алкохол! Няма как да се пречисти нещо от друго нещо, когато никога то не е било вътре. То това е и основния проблем! Че не е класическа ваксина.
Точния въпрос е "защо забранявате в Европа тези технологии "не от вчера" да се ядат, но ги приветствате да се бият?"
« Last Edit: 03.01.2021, 10:35:05 by ooleg »

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3108 on: 03.01.2021, 14:59:38 »
Казал е пречистена е в тоя смисъл.  Няма свински, конски, маймунски, заешки, бактериален и т.н  белтък.        Сравнително нова (20 години) методология на ваксината.
Да, много по-модерна и напредничава от досегашните исторически ваксини, с теоретично по-ниски рискове от странични ефекти от алергичен тип Най-силните антигени са белтъците. Те са, които най-често предизвикват острите алергични реакции, защото организмът има имунна система, която разпознава чуждия белтък и реагира срещу него. В този случай, ваксината не съдържа белтъчен антиген, а молекула РНК, която го кодира. Самата нуклеинова молекула не е силен антиген. Тя използва "фабриката" на вашите клетки за да синтезира антигена, който на свой ред предизвиква образуване на антитела. По този начин "чуждия" белтък всъщност си е синтезиран от вас, а не свински, конски, маймунски, заешки, бактериален и т.н.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3109 on: 03.01.2021, 15:11:52 »
На нечии имунни системи не им трябва никакъв чужд антиген за да предизвика имунна реакция. Сигурен ли си, че на такъв имунитет излизащия чужд белтък от собствените му клетки ще предизвика толкова нежна реакция?
Да не забравяме, че останалите ваксини с изкл. на Пфайзер съдържат аденовируси. Не е много "чисто".

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3110 on: 03.01.2021, 16:16:33 »
Е май на  Пфайзер и Модерна са РНК

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3111 on: 03.01.2021, 19:42:34 »
Е май на  Пфайзер и Модерна са РНК

Те са РНК, ама ще го обясниш ли на и умунна система, която е решила да си атакува кожата (псориазис) и ставите-сухожилията (артрит), и червата (болест на Крон), и гръбначния стълб (Бехтерев),че това чуждото нещо дето излиза от атакуваните ибез това органи е от ваксина.Според мен има опасност имунната система да получи сигурен нишан,че собствените ти органи са враг.

Искам да кажа, че вариантите с аденовирус и класическия в много отношения са по-добри, защото там се "усеща" от имунитета, че врагът влиза отвън през прободна рана,което е класика в жанра и е оттренирано еволюционно. Другия метод е готин, но му липсват 10 години проследяване.
« Last Edit: 03.01.2021, 19:59:18 by ooleg »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3112 on: 03.01.2021, 21:11:09 »
Не е прието в медицината, макар и да не е вярно по дефиниция, че противоречейки на СЗО имаш правота. Та в случая аз цитира мнение на СЗО за САРС-2.

Ами не, всъщност нищо не си писал за Ковид, а че генерално е ветеринарен продукт. Ето:

Причината е, че е ветеринарен продукт

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3113 on: 03.01.2021, 22:50:57 »
Че какво да пиша за КОВИД?! Аз откъде да знам как действа!?  Ние като имахме баш нужда някой да лекува КОВИД, онези глупаци не знаеха какво лекуват, какво остава да го лекуват с това?!
За мен си - пих само спирулина, за да има за жената и детето повече Авирон.
Нали знаеш как се проверява действието? Трябва сравнение с плацебо на представителна група болни.

А сега една загадка. Кога нашите дебили шъ разберат има ли от новия щам в България? Мен не ми се струва, че ще е преди пролетта.

* * *
 :!Едно интервю на хематологът Д-р Чавдар Ботев за Ковид и Ивермектинът, ваксините и др.

Предупреждавам, че съдържа много медицинска информация и е много стойностно интервю

https://lupa.bg/news/hematologat-d-r-chavdar-botev-pred-lupabg-ne-barzaite-s-rnk-vaksinite_96046news.html
« Last Edit: 04.01.2021, 22:09:59 by ooleg »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3114 on: 05.01.2021, 11:23:01 »
Малко актуални данни за смъртността. Дания и Норвегия са отново държавите за пример:

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3115 on: 05.01.2021, 11:43:54 »
В България спадът в смъртността продължава да е твърде близък до идеализирания вариант и да е абсолютно съизмерим с покачването. Това със сигурност изключва да се дължи на каквито и да е "мерки" като се има предвид, че такива нямаше в истинския смисъл на думата. Демек реалното покачване от обективни фактори на смъртността няма как да води до спад със същата скорост от едни пожелателни "мерки".
За мен единствената причина е, че в София е достигнато до групов имунитет. Разбира се не на 70%, но съчетано с хлабави действия - явно се получава.
https://www.nsi.bg/bg/node/18121/

Ако вземем интервюто от предното ми мнение за чиста монета и ивермектинът се окаже наистина с тези вълшебни свойства, някой трябва да отговори на въпроса, кой ще поеме отговорността да се пробутваше толкова настойчиво неработещия хидроксихлорохин, а да не се спасят няколко хиляди живота с вълшебния и произвеждан в България вълшебен ивермектин.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #3116 on: 05.01.2021, 14:10:06 »
Малко актуални данни за смъртността. Дания и Норвегия са отново държавите за пример:
Не са по-актуални от предишните, но са по-грозни и съдържат по-малко информация.
Във всеки случай, кривите на увеличена смъртност имат идентична форма с тези от предишни години (където има такива), когато никой не е чувал за мерки... това еднозначно показва, че мерките нямат никакъв ефект върху формата на кривата, както ни убеждаваха през пролетта... нито дори може да се изведе зависимост между мерки и смъртност, която да е изолирана от местните особености на дадена държава.

Що се отнася до България, най-високата смъртност съвпадна с момента на затягане на мерките и веднага след това започна да намалява, което също еднозначно показва, че не затегнатите мерки, а насищането е причина за спада. Иначе върхът трябваше да закъснее с 2 седмици.
Чудя се, имат ли властите мисловен капацитет да предвидят такова нещо и да са търсили целенасочен ефект, който да използват в своя полза, че уж техните мерки са свършили работа или просто нямат идея какво правят и е случайно съвпадение.
« Last Edit: 05.01.2021, 14:19:53 by bdz43r »

Offline plastikat

• Маниак
  • www.forum.gtburgas.eu
    • View Profile
    • Email
« Reply #3117 on: 05.01.2021, 20:33:25 »
Днес защо са 157 починалите  :blink:
www.forum.gtburgas.eu
Най-добрия транспортен форум.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #3118 on: 05.01.2021, 21:18:12 »
Днес защо са 157 починалите  :blink:
Ако са 157, сме отличници, защото нормално са 300....
Ако питаш за регистрираните от Ковид - защото е вторник. Но по-горе коментираме общата смъртност, а не само регистрираните с положителни проби. Предполага се, че много хора умират без да са тествани и не попадат в статистиката, но се отчитат в общата смъртност, която е била най-висока в края на ноември и от тогава намалява бързо с тенденция до 2 седмици да спадне до обичайната.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3119 on: 05.01.2021, 21:54:38 »
И като спадне до обичайната ще им размаже с 1 число цялата МЗ-МС-ЩаБ-ова логика, че изобщо служат за нещо друго, освен за забавление на публиката. Щото ще покаже истината, че нито се съобразява с такива неща, нито, че те имат представа какво се случва.

Сигурен съм в едно - ако я карат така след няколко месеца пак ще бъдат изненадани и н@@кани, ами да се надяваме, че заради изборите ще ги е заместил някой с акъла си.