Author Topic: Общи теми и Въпроси  (Read 231493 times)

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
Re: Общи теми и Въпроси
« Reply #2300 on: 21.06.2021, 06:46:43 »
Аз бих желал да попитам въпрос,за който се чудя от доста време,ама все забравям да питам. Някой знае ли какво се случва,ако последният автобус на дадена линия аварира в началото или посредата на маршрута и има пътници?

Ами по принцип свалят се пътниците, ако може да се оправи на място идва механика и го оправя, ако има Аварийна идва да го издърпва, ако не си остава там до другия ден. ;)

4476 доскоро доста често го виждах на 6. ;)А на Мановете според мен не им личи много,че са на 4-5 години, според мен някой, който не ползва градския транспорт (често) би си помислил,че са на 2 години.

Май се бъркаме всички с 4471. А за Мановете който се интересува от автобуси се вижда, че всичко им скърца, лопа, вратите са вечено развалени, капаци стоят отворени тресът, бучът, имат сменени прозорци с плексиглас и тн. ;)
« Last Edit: 21.06.2021, 06:49:11 by lud_pi4 »

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2301 on: 21.06.2021, 09:33:14 »
Ами по принцип свалят се пътниците, ако може да се оправи на място идва механика и го оправя, ако има Аварийна идва да го издърпва, ако не си остава там до другия ден. ;)
Благодаря за отговора,аз си помислих може би малко наивно,че поръчват на пътниците алтернативен транспорт, или поне връщат парите от билета. ;)

Offline kops

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2302 on: 21.06.2021, 12:17:44 »
Благодаря за отговора,аз си помислих може би малко наивно,че поръчват на пътниците алтернативен транспорт, или поне връщат парите от билета. ;)
Нито ще им намерят алтернатива, нито пари се връщат. Всеки се спасява както може, и гарантирам, че тоя курс няма да бъде довършен с друга машина. То ще е цяло чудо ако същата вечер изтеглят разваления автобус (за пример давам преди няколко години 2534 беше аварирал на спирката след Ц.Г посока смирненски и стоя там няколко дни)
Never let your dreams down!

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2303 on: 21.06.2021, 12:37:42 »
Нито ще им намерят алтернатива, нито пари се връщат. Всеки се спасява както може, и гарантирам, че тоя курс няма да бъде довършен с друга машина. То ще е цяло чудо ако същата вечер изтеглят разваления автобус (за пример давам преди няколко години 2534 беше аварирал на спирката след Ц.Г посока смирненски и стоя там няколко дни)
Първото по принцип е логично,ама второто (за връщането на единия лев) не,защото си дал пари да те закарат по спирките по маршрута, а нямат техническа възможност. И между другото сега се сетих,че преди на последната спирка на 99 в Тракия често се е случвало да има развалени автобуси,които стоят там седмици,най-дълго стоеше един VDL там,но Ирисбуси и Ситибуси също са били там дълго време  ;).

Offline Chezare

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2304 on: 21.06.2021, 13:27:39 »
И между другото сега се сетих,че преди на последната спирка на 99 в Тракия често се е случвало да има развалени автобуси,които стоят там седмици,най-дълго стоеше един VDL там,но Ирисбуси и Ситибуси също са били там дълго време  ;).
Пак аз все се чудих защо там има постоянно ВДЛ без табели (тогава минавах често оттам) :D
« Last Edit: 22.06.2021, 21:17:48 by lud_pi4 »

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2305 on: 21.06.2021, 14:37:11 »
Има малка Темса на 99 и също евро 6 щъркел на 18 и автобус на 24 на безкондукторно, 3230 е на 29, 2522 беше на една спирка в Тракия без табели.

Offline pldbus

• Маниак
    • View Profile
« Reply #2306 on: 21.06.2021, 16:11:47 »
Да не мислите, че някой ще вади по нощите автобус от гаража, за да закара няколко човека... абсурд. :D Просто пропада курса и това е, все едно въобще не е изпълнен. Би трябвало да върнат парите на купилите билет, но едва ли.
Иначе, малката Темса 4269 е на 29 днес.

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2307 on: 21.06.2021, 16:53:12 »
На 10 също имаше малка Темса вчера.
Би трябвало да върнат парите на купилите билет, но едва ли.
Поне това могат да направят,иначе веднъж преди 2-3 години последният автобус по линия 4 се беше развалил на спирката на Панаира посока ПУ, това не знам колко често се случва,но предполагам,че е често, особено при по-старите автобуси. Вярно,че и при новите автобуси се случва,но е малко по-рядко. ;)

Offline kops

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2308 on: 22.06.2021, 00:46:22 »
И между другото сега се сетих,че преди на последната спирка на 99 в Тракия често се е случвало да има развалени автобуси,които стоят там седмици,най-дълго стоеше един VDL там,но Ирисбуси и Ситибуси също са били там дълго време  ;).
Пк аз все се чудих защо там има постоянно ВДЛ без табели (тогава минавах често оттам) :D
Този ВДЛ (6990) както и ирисбусите и ситибуси които сте виждали там не са развалени а причината беше, че шофьора им (основно на 6990) караше разпокъсано 24 и живее в този район. Прекарваше почивката си най-вероятно у тях, в което няма нищо лошо, но тези автобуси за които говорите не са били развалени.
Never let your dreams down!

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2309 on: 22.06.2021, 21:26:42 »
На 10 също имаше малка Темса вчера.
Поне това могат да направят

То всеки ден има МД9 на 10 та и то поне една понякога и две.

Има малка Темса на 99 и също евро 6 щъркел на 18 и автобус на 24 на безкондукторно, 3230 е на 29, 2522 беше на една спирка в Тракия без табели.

Темсата мисля, че е 4274, 2522 няма такъв автобус. ;)

Да не мислите, че някой ще вади по нощите автобус от гаража, за да закара няколко човека... абсурд. :D Просто пропада курса и това е, все едно въобще не е изпълнен. Би трябвало да върнат парите на купилите билет, но едва ли.

Това няма как да стане, защото хората вече са получили билет-застраховка, и е отчетен, а няма как да го върнат скъсан в кучана. На мен ми се е случвало на последният курс на 37 от ЕАЗ към Смирненски да ни се развали рейса и свалихме хората на Тунела север, които се бяха качили от НАП, защото то беше станало 22.30, а дежурната тръгва в 23 часа.

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2310 on: 22.06.2021, 23:39:19 »
Съжалявам за грешката,имах предвид някое BMC от серията 26**,май 2622,ама не съм сигурен дали е бил той.
Това няма как да стане, защото хората вече са получили билет-застраховка, и е отчетен, а няма как да го върнат скъсан в кучана. На мен ми се е случвало на последният курс на 37 от ЕАЗ към Смирненски да ни се развали рейса и свалихме хората на Тунела север, които се бяха качили от НАП, защото то беше станало 22.30, а дежурната тръгва в 23 часа.
Значи хората с карти имат по-голям късмет в това отношение,защото не плащат излишно в подобни случаи  :D. Иначе ми направи впечатление,че на една бяла Темса горе над трета врата пише неща на турски,вместо Caution The automatic door can collide,както пише на другите Темси. ;)

Offline pldbus

• Маниак
    • View Profile
« Reply #2311 on: 24.06.2021, 20:38:46 »
По линия 27 днес пак имаше стар щъркел (4539). :angry:
По 99 продължава да върви една малка Темса, май 4277.

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2312 on: 25.06.2021, 00:34:33 »
1936 май е преместен на друга кола от седмица и половина, няма да се изненадам да са го направили да е ранна кола и да се изключва в гаража към 19-20 часа,за да спестят гориво вечерта. ;)

Offline KillKill

• Запален по ГТ
  • Враг на Автотранс
    • View Profile
« Reply #2313 on: 25.06.2021, 11:26:52 »
Хеброса да не са продали Ирисите, гледам че обявата липсва по сайтовете вече или може да са се отказали от продажба.

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2314 on: 25.06.2021, 14:28:49 »
Хеброса да не са продали Ирисите, гледам че обявата липсва по сайтовете вече или може да са се отказали от продажба.
Ако са ги продали,може да очакваме да купят няколко броя подобни автобуси като Ирисите,но в по-нов модел.

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2315 on: 25.06.2021, 21:01:40 »

По-вероятно е да са се отказали, като никой  не е проявил интерес, а и им трябват. ;)

Ако са ги продали,може да очакваме да купят няколко броя подобни автобуси като Ирисите,но в по-нов модел.

По-вероятно е да видиш нещо ала тип МД-9 или Неосити. ;)

Offline pldbus

• Маниак
    • View Profile
« Reply #2316 on: 25.06.2021, 21:06:42 »
Да, най-вероятно просто никой не е проявил интерес, както стана и със вдл-ите, и със Мановете преди това.
Айде не мерси. :D Достътъчно такива си имаме, повече нормални 12 метрови автобуси трябват.

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2317 on: 25.06.2021, 23:17:35 »
Е вече само Петко ли ще взима нормални големи автобуси? Чолаков от години няма големи автобуси,като изключим този на 222,остава и Хеброс да се откажат от повечето.

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2318 on: 26.06.2021, 09:52:13 »

Е вече само Петко ли ще взима нормални големи автобуси? Чолаков от години няма големи автобуси,като изключим този на 222,остава и Хеброс да се откажат от повечето.

Не, че и той не се е отказал от големите, сега като махне 10 от 25-те ТЕмси и 10 от 12-те Мана какво си мислите, че ще купи евентуално. ;)

Offline Bulgaria111

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2319 on: 26.06.2021, 10:15:04 »
Не, че и той не се е отказал от големите, сега като махне 10 от 25-те ТЕмси и 10 от 12-те Мана какво си мислите, че ще купи евентуално. ;)
Би трябвало на 1 и 12 автобусите да са 12 метрови,или поне повечето от тях. В момента мисля,че това са едни от най-натоварените линии,да не кажа най-натоварените.