Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - mitakis

Pages: [1] 2 3 ... 231
1
Някой има ли снимки на някогашното трамвайно обръщало до МС Бели Дунав? Преди имаше в Спирката, сега ровя и не намирам нищо.
Вероятно вече не ти трябват, но изрових стария HDD и качвам единствените ми снимки от там, а именно тъкмо пребоядисан в оранжево 939. 29.12.2008г. Имало ги е в темата за снимки, но е изтекъл хостинга от тогава.




2
3663 се прибира с аварийна по Искърско шосе.

3
Все пак са изкарани 2602 и 2604 по Х43.

4
Разни / Re: Странични въпроси
« on: 18.05.2026, 01:09:45 »
Горивото се източва/изхабява при зазимяване, продължителна почивка. За няколко седмици нищо му няма да си стои с бензин. Двутактовите не са толкова претенциозни. Моите тримери и резачка никога не ги източвам.
Една нова 4Т косачка, останала зимата с бензин, още не мога да подкарам. Оказа се често срещан проблем че при тях се зацапва карбуратора.

5
Разни / Re: Поздрави
« on: 17.05.2026, 20:16:30 »
Честир рожден ден на BPilot253 и Аros. Бъдете здрави, дейни и щастливи!

6
МТК са купили 5 нови Прошити. Преди Гергьовден ги докараха.
7185 до 7193 нечетни.

7
Разни / Re: Футбол
« on: 10.05.2026, 18:28:02 »
СИНИ ШАМПИОНИ 2008/2009 !!!

Толкова години минаха...

ЧЕСТИТО, приятели !!!

8
Автобуси / Re: BMC Belde 220/250-SLF
« on: 10.05.2026, 14:40:11 »
3701 се е присъединил към списъка на покойниците.

9
1189 от няколко дни е на линия.

10
Снимки / Re: Снимки (автобуси)
« on: 05.05.2026, 19:48:21 »
2164 смени маршрутката на 26/1 за един курс преди обяд





Едит от 07.5
7183 по кремиковско направление

11
1935 отива на 150. По наряд е трябвало да бъде от сутринта 150/4

12
2005 прибран с аварийна.
2140 е сцепил изпускателния колектор или турбина.

13
2311 беше сутринта на 82

14
Разни / Re: Проблеми с компютрите
« on: 22.04.2026, 08:22:18 »
https://share.google/Pk5Ajdh8hNONTdgTo
Не е за компютрите, но ето защо скъпите ви епълски и самсунгски телефони се развалят, след като им изтече гаранцията, трудни са за ремонт и практически заминават - просто са направени да се развалят и да са еднодневки.
Това може да важи за последните модели. И пак е дрън-дрън. Точно тези две марки са пословично здрави и масови.
Скоро взех стария айфон на жена ми. Обикновена 14-ка. Изпускана, но винаги с кейс. Давена 2-3 пъти в морска вода, изсъхва порта и нищо й няма. Изключително комфортен грип и най-важното - топ екран с минимално вредно въздействие. Перфектни работни телефони.

Преди това бях с Moto edge 30 fusion - прекрасен телефон, OC лети, най-добрата клавиатура за бързо писане и реч-към-текст. Също много хубав екран. Но поради големия му размер и факта, че съм си душманин, като му счупих за втори път екрана, нямаше смисъл да го правя. А голямото му зарядно ще го ползвам до живот.  Т.е. напълно покривам мнението на Багерчо.

А ако се съмнявате че нещо не се поправя, отворете сайта на "аз ремонтирам" https://www.ifixit.com/en-eu/Parts/Phone


Аз ползвам един и същ телефон вече 16 години, Nokia 1616-2 и си е с оригиналната батерия. Нямам намерение да го сменям, даже ако му стане нещо ще го дам на ремонт, или ще си намеря същия. Много си ми е добре.
Тук проблем би бил да не отпадне мрежовото обслужване :D

15
2517 е оправен и от вчера е на линия. Всъщност още на 24 март е излизал за една смяна, ама явно е имало кусури.

16
1019 - 260
1110 - 304
3668 - 204

17
Автобуси / Re: BMC Belde 220/250-SLF
« on: 24.03.2026, 20:15:42 »
2733 също е брак
Беше на ТО2. Днес по обед мина до Чепинско шосе за валци. Цялостно пребоядисан
2745 се води за двигател.

18
3400 по 204 на мястото на закъсалия 3115.
3667 - 76
2805 - 68
2806 - 150
1821 - 11

3310 - 204
3610 - 76

19
Със сигурност автобусите ще бъдат в един гараж. Включването по 204 ще е от Орлов мост (сравнимо с 94 и 280, нали) и ще бъде осигурено равномерно късно обслужване към двете крайни спирки.

20
Автобуси / Re: BMC Belde 220/250-SLF
« on: 21.03.2026, 13:16:33 »
Навярно и 2745, който отдавна не движи.

Pages: [1] 2 3 ... 231