1
За системата като цяло / Re: Бутони за отваряне на вратите от пътниците
« on: Yesterday at 18:40:16 »
По-скоро проблемът е в това, че покрай пандемията изчезна мотивацията изключително да се ползва отварянето на вратите от пътниците. Трябва да има едно общо правило и поетапно да се въведе като стандарт за всички возила. И сега ранното натискане на бутоните за вратите в тролейбусите излиза на табелата в салона като заявено спиране. Важно е да се знае, че трябва са си от по-рано на вратата при всякакви условия и да заявиш отварянето й, пък и това дс подскаже на водача да спре. Пресмятането черна или нечетна дата е, ретрограден меркирий ли е и т.н. е по-сложно и води до подобни ситуации.

