Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - difian

Pages: [1] 2 3 4
1
Има ли публични данни за приходите от реклама по автобусите?
Те са за частната фирма, на която е отдадена дейността и в много по-малка степен за СА. ;)

2
Изтрити теми / Re: Škoda 21/22 MT (Škoda Sofia)
« on: 03.06.2026, 19:55:43 »
И тук Шкода пише че нашите влакове са за 750V:

https://admin.skodagroup.com/wp-content/uploads/2023/03/KATALOG-CITY_Skoda_EN.pdf

Значи ли това че се експлоатират в момента с по-високо от зададеното от производителя напрежение?
Варшава са на 750, а в тази брошура представят само тяхната модификация.

3
Не, ще сменят стрелка на Илиянско шосе и Рожен.

4
Изтрити теми / Re: Военни возила
« on: 23.07.2025, 19:12:58 »
 :arrow:

5
В Бургас не се сещам в кой квартал имаше подобни блокове. Дифиан май беше родом от Бургас, може да знае.
Нищо общо нямам с Югоизточна България...

6
Най-вече щеше да засегне МОЧА а не зелени площи, който тогава беше табу. Сега вече този проблем го няма, но пък метрото е готово и сме пред свършен факт. Иначе сегашната метростанция Софийски университет можеше да се сдобие с югоизточен вестибюл който да играе ролята на междинен етаж към северозападен вестибюл на станцията на М3. По едно стечение на обстоятелствата този вестибюл който съвпада изцяло с местоположението на МОЧА беше спестен и трасето на М3 беше изместено леко на изток за да не засегне светинята.
Колко пък щеше да го засегне, като и сега си има изход от югоизточния вестибюл пред МОЧА, дето не знам чак колко толкова е използван... Малко е непълен кадастъра на изображението, което споделям, но се вижда къде са тунелите и станциите спрямо мочата и драма с нея няма никаква. С къртиците са спазвали някакви радиуси на криви и по-важно им са били те и да не засегнат останалото съществуващо застрояване по "Евлоги и Христо Георгиеви", "Васвил Левски" и по "Цар Освободител". Станции по-навътре в парка биха били безсмислени и повече отдалечени от двете кръстовища на Ректората и на Орлов мост...

7
Изтрити теми / Re: Сайтът на ЦГМ
« on: 21.03.2024, 21:07:37 »
А да попитам тези бази данни и съответният софтуер за тяхното обработване има ли ги публично достъпни и дали непрофесионалист може да ги достъпи и да разгледа - евентуално да се пробва да разработи нещо

8
Изтрити теми / Re: Снегопочистване
« on: 24.01.2024, 14:54:55 »
Би ми било интересно да разкажеш как стоят нещата с почистването в твоя студен север. ....
Колко на север да живее Икар?!


9
Ето как е дадена връзката между МД-1 и МД-2 според застроителния план на ЦГЧ от 1984 г. проследете черния пунктир между трасетата да двата диаметъра:

10
Имат си и трамвайна линия от Гарата до летището. ;)

11
Доста резюмирано и избирателно си представил нещата, но няма как... Ако трябва до опишеш всички промени през тази години, доста труд ще трябва да вложиш...

12
Тази не знам дали спада към рядко използваните линии, днес се разминах с влак ето тук.
Оттам мисля минават влакове с цистерни за летището, така чв би трябвало често да се ползва, не само за доставката на Дювази....

13
Започвам тази тема с едни конкурсни разработки за облагородяване на пространството при колелото на Автостанция Гео Милев. Трамвайното обръщало е пощадено от намеса, вероятно и по задание и по мислене на участниците, то е третирано като даденост, от която не могат да се отърват и до толкова....

Първа награда и специална награда - Нели Колева:



Втора награда - Мила Александрова и Никол Христова:



Трета награда - Аделина Първанова и Десислава Грозданова:



Източник

14
Объркали сте се, в Париж табелите са цветни екрани. Много е важно да пише с червени букви "Mouvement social"
Снимката би трябвало да е актуална, освен ако бтр95 не си е играл да фотошопва рекламата...

15
Имаше си релси под моста на Цариградско! ;)

16
Първите "нови" са тръгнали от Лозана на 4 юни. Номерата им са 760, 771, 786 и 788.





Източник

17
Изтрити теми / Re: Solaris
« on: 11.12.2015, 16:32:31 »
НОВО недоразумение от марката. Май с новото Urbino почнах да свиквам, но това тук си е зле:  :rolleyes:




18
Подобни теми има за няколко от 7-те големи града в България, за които през програмния период 2007-2013 се осъществяват програми за модернизиране и интерграция на градския транспорт, такава за Русе няма и я съзадавам леко късно, но пък част от мерките чак сега започват да се реализират...

20
Нова схема:

Quote
С ТУРНИКЕТ ПО АВТОБУСНА ЛИНИЯ № 25

 СЧИТАНО ОТ 02.07.2014 Г. ПО АВТОБУСНА ЛИНИЯ № 25 ЩЕ СЕ ДВИЖИ АВТОБУС С ИНВ. № 2854, ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО ОБОРУДВАН С ТУРНИКЕТ

§          КАЧВАНЕТО ЩЕ СЕ ИЗВЪРШВА САМО ОТ ПЪРВА ВРАТА, КАТО КАРТАТА ЗА ЕДНОКРАТНО ПЪТУВАНЕ ЩЕ БЪДЕ ПЕРФОРИРАНА НА ПЕРФОРАТОР, МОНТИРАН НЕПОСРЕДСТВЕНО ДО ВОДАЧА;

§          СЛИЗАНЕТО ЩЕ СЕ ИЗВЪРШВА ОТ ВТОРА ВРАТА С ОТВАРЯНЕ  С БУТОН , ЗАДЕЙСТВАН  ОТ ВОДАЧА ИЛИ ОТ ПЪТНИЦИТЕ;

 

2. ВОДАЧЪТ ЩЕ ИЗВЪРШВА КОНТРОЛЪТ ПО РЕДОВНОСТТА НА ПЪТНИЦИТЕ.
Източник

Pages: [1] 2 3 4