Не ви ли омръзна като латерни да повтаряте безспир, че се размножавали линиите! 10 и 13 е старата разделена десетка. От това разделяне нито Стамболийски, нито Алабин, нито Черни връх се натоварват повече. Еднакво вероятно е при старата схема две десетки да са плътно една след друга и при новата това да става с 10 и 13. Така че даже при една линия синхронът не е гарантиран.
Относно 7, 17, 27. Преди беше само 7 по маршрут, минаващ не през идеалния център и възловата метростанция Сердика. След това дойде разделянето 7, 27, при което 50% от ресурса вървят по Ботев и 50% - по Мария Луиза. Но явно вторият маршрут е по-желан (по Ботев има само едно училище и една болница) и съвсем логично при тройната схема 33% ще са по Ботев, а 67% - по Мария Луиза.