ААа, пътуват си има ги в Румъния, но в международния влак бяха повече чужденци и младежи, в Дачия-та навръщане също не видях такива. Явно са им скъпи, то билета за тези влакове е по-скъп от този за нискотарифните компании.
Цигани съм виждал повече в южната част на Румъния да пътуват, в Северната и западната не съм виждал. И в района на гара де Норд ги има, ама там е такава навалица от народ че някак се губят между масите. Това сигурно е една от европейските гари на които съм виждал най-големите навалици, то денонощно на тази гара де Норд не може човек да се размине от народ. На Кьолн и на Виена които също са възлови като че ли няма чак такъв народ и тълпи. Ходил съм и преди 20 години там и като че ли беше много по-пусто и занемарено тогава.