Author Topic: Пътища и съоръжения  (Read 344748 times)

Offline fafan

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 9413
    • View Profile
    • Email
Re: Пътища и съоръжения
« Reply #820 on: 03.05.2026, 19:27:07 »
На цигов чарк има два огромни скелета, които пустеят от години и загрозяват мястото...

Има десетки хиляди такива незаконни сгради из България, зарязани от години и за принудително премахване, но никой не си мърда пръста. Тези които си показал сигурно са във вододайната зона на язовира или кой знае какъв им е статуса. Принудително премахване при нас работи, и то само от време на време, само из циганските махали, другите ще седят явно докато сами паднат.

Offline V.Peichev

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 10054
    • View Profile
Re: Пътища и съоръжения
« Reply #821 on: 03.05.2026, 21:45:07 »
Много от тези сгради са ценни архитектурно и заслужават да паднат сами достойно с грохот.  :)


Offline V.Peichev

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 10054
    • View Profile
Re: Пътища и съоръжения
« Reply #823 on: 04.05.2026, 11:23:28 »
Достатъчно да изкара състезанието, после ще има нов ремонт на ремонта както е редно.  :)

Offline AGENT 006

  • Нямам спирка
  • *********
  • Posts: 16786
  • Fear on me, shame on you
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Пътища и съоръжения
« Reply #824 on: 30.05.2026, 14:07:58 »
Ремонтът на пътя от Сливница през Гълъбовци и Гургулят няма никаква адекватна сигнализация на временната организация. Част от пътя е почти завършена, но няма мантинели и маркировка и много от завоите са изрити до основа, но няма никаква предварителна сигнализация, единствено по един бализ отляво и отдясно на пътя на прага, където асфалтът свършва. Няма нито един знак за ограничение на скоростта или ремонт на пътя, всичко е оставено на вниманието на шофьорите. Като пътят минава през периферни селца давай всичко през пръсти, просто гениална политика.