То, ако беше влакът от линия 2 да изчаква влака от линия 4, това го имаше досега. Аргументът на разпадчиците е, че 7-8 минути в пик са недостатъчни за линия 2 и тя би трябвало да е на 4-5 минути в пик.
На толкова малък интервал синхронът не е фатален, стига целта - подобряването на обслужването на Метролиния 2 да се реализира, а не да остане обещание.
Би трябвало до Панчо Владигеров да стигат и двете линии - 1 и 4 до завършване на участъка на запад по Царица Йоанна, но не съм сигурен, че станцията може от едната страна да поеме състави на 3.5 минути, включващи заход, преход на машиниста от едната в другата кабина и изход.