Оставям настрана оценката за деянията на Владимир Заимов. Ще спомена само, че за разлика от групата на Цвятко Радойнов, Антон Иванов и Никола Вапцаров, Заимов не се е борил с оръжие с българските власти. Той е във Военния съюз в звенарската група на Дамян Велчев и Кимон Георгиев, организирали препратите приз 1934 и 1944. Заимов е шпионирал придвижването на части на Вермахта.
Относно улицата и парка. Учудващо е, че паркът не беше преименуван успоредно с булевард Янко Сакъзов. Името Оборище не е историческо за парка. Преди 1950 парк не е имало, а на картите от 20-е и 30-е районът е означен като Артилерийски казарми. Опит за преименуване е имало в нови времена. За мен името е подвеждащо, тъй като до ул. Оборище има друг парк - Докторската градина.